Narcisi esošie/bijušie-emocionāla vardarbība

 
Reitings 94
Reģ: 28.10.2021
Pavadot dažus gadus attiecībās ar narcisu varu pateikt skaidri,ka emocionāla vardarbība ir temats,ko sievietes noklusē.
Iespējams pat nezin un kaunās kā to tēmu pacelt.
Bet sastapt narcisu,ar tiem ir vēl smagāk.
Varbūt ir kāda,kas vēlas padalīties savā pieredzē, kā tika galā utt. ar cilvēku,kad neviens apkārt vai nu nesaprata vai nezināja kas notiek?
20.02.2023 01:23 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
1. Cilvēki jau paši labprātīgi "iekrīt" uz šiem narcisiem un toksiskiem cilvēkiem. Negribās ticēt, ka pzīmes par tādām lietām nav jau pašā sākumā. Nemaz jau tik tālu no patiesības tas nav, ko Aldis teics, ka lielai daļai sieviešu patīk tādi, bet parasti jau tas ir maz saistīts ar to, ka šie cilvēki ir ļauni, vai slikti pēc būtības. Parasti jau tas ir saistīts ar to, ka šiem cilvēkiem vnk ir varianti.
2. Otra lieta, ko esmu novērojis, kas ir ļoti izplatīts mūsdienās, ir tas, ka par narcisiem, toksiskiem un kontrolējušiem vīriešiem tiek uzskatīti vīrieši, kuriem vnk ir robežas, mugurkauls un standarti.
21.02.2023 10:26 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Vārds narciss tiek lietots priekšā un pakaļā mūsdienās neizprotot jēdzienu. Traumēts vīrietis ar smagu raksturu automātiski nenozīmē narcisu.
21.02.2023 11:04 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Renaate301 @ 21.02.2023 11:04
Vārds narciss tiek lietots priekšā un pakaļā mūsdienās neizprotot jēdzienu. Traumēts vīrietis ar smagu raksturu automātiski nenozīmē narcisu.

Dažos gadījumos nozīmē, dažos ne. Ne jau mums to spriest, bet psihologam. Tomēr, ja ar to nākas saskarties, tad diezgan labi var saprast atšķirību starp personības traucējumu un vnk asshoulu.
21.02.2023 11:10 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.07.2018
Nu vot victim blaming labākais piemērs.

Nepiekrītu. Šis nav tā sauktais ideal victim.
An ideal victim is one who is afforded the status of victimhood due to unavoidable circumstances that put the individual at a disadvantage.

Es uzskatu, ka narcisu gadījumā upurim arī ir jāuzņemas atbildība (un nevis par to kā pāridarītājs izturējās, bet) par to, ka vispār iesaistījās un laicīgi visu neizbeidza. Tāpat kā tās, kas iekrīt uz tinder swindleriem - es uzskatu, ka pašas vainīgas. If it is too good to be true - it probably is.
Nē nercisi ir parasti cilvēki, bez naudas, izskata utt

Nu kā kurš.
Kolēģi, draugi, paziņas domā ka viņi ir ideāli,

Red flag.
21.02.2023 11:57 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.07.2018
Tieši otrādi-mīļš,saprotošs,patika parastas lietas. Tas arī pievilināja.

Un Tu doāmji, ka viņš uz pieres rakstīs, ka viņš ir narcisists? Tāpēc jau pirmo fāzi sauc par love bombing.
Izskatīgs,bet čalis nebija bagāts,karjera tikai sākusies,nevilka brendu apģērbu,nebija jaunākais auto,sociālajos tīklos gandrīz vispār nebija.

Izskatās, ka Tu biji tā samīlējusies viņa ārienē, ka Tev pat prātā neināca doma notestēt vai viņš ir narcisists vai nē.
21.02.2023 12:27 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Kolēģi, draugi, paziņas domā ka viņi ir ideāli,

Šim nepiekritīšu. Tīņu vidū tas var notikt, bet pieauguši cilvēki lielākā daļa ļoti labi saprot, kas par kadru. Pati esmu 1 šādu īpatni pazinusi. Jā, sākumā vari noticēt viņa pasakām, bet paiet dažas nedēļas, daži mēneši, un neizbēgami ievēro, ka viņa ikdienas dzīve ir ļoti parasta, nekādu īpašo sasniegumu viņam nav utt.. Tad sāc ievērot dažādas viņam specifiskas problēmas, kas mēdz būt cilvēkiem ar psiholoģiskām problēmām, bet vidējam statistiskajam nebūs. Respektīvi, cilvēks apsēsts ar sevi un ļoti daudz samuldējis. Attiecībās sievietēm ir tendence uz to iekrist, jo viņas grib, lai tā muldēšana ir patiesība, lai viņai būtu ticis tas viskrutākais vecis ciemā, tāpēc daudzas piever acis uz realitāti, jo negrib atzīt, ka tā nemaz nav, ka viņai pie sāniem ir kaut kāds lohs.
21.02.2023 12:44 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Arī man ir bijušas pietiekami toksiskas attiecības. Visi viņi nav bijuši narcisisti, bet viens ir.
Dzīves un attiecību pieredze, plus arī maģistrs psiholoģijā ir palīdzējis to visu atkost.
Bet es nevaru teikt, ka visa vaina ir tikai vīrietī vienā.
Savās attiecībās pati vien biju vainīga, ka lietas pieļāvu un neizbeidzu vai attiecīgi ''neizmāciju'' vīrieti, ka tā darīt nedrīkst. Vīrieši ir diezgan mācāma suga. Mums sievietēm ir tieksme pārāk daudz ticēt vārdiem vien, kad jātic ir tikai darbiem, un mums ir tieksme piedod lietas un pievērt acis un rīcībām kuras mums patiesībā nav pieņemamas.
Jau no paša attiecību sākuma ir jānostāda robežas. Vīrieti ir diezgan viegli iemācīt kā pret sievieti izturēties. Un vīrietis kurš būs ar nopietniem nolūkiem uz to arī paļausies un darīs tā lai sievietei būtu labi. Tie kas grib tikai seksu vai prātu pačakarēt, tie tad tiks fiksi un ātri atsijāti, un patiesībā tad nemaz nav pelnījuši palikt. Lai lasās.
21.02.2023 15:37 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Attiecību sākums vienmēr ir skaists. Rozā brilles ir fantastiska lieta. Bet ir jāmāk arī reāli skatīties vai vīrietis nepūš tīras pīlītes.
Jebkurš var nopirkt puķes, uzdāvināt kādu jauku dāvaniņu, pēc darba braukt ciemos ar saldumiem, vest vis kaut kur utt utt. Bet ir jāskatās arī pēc paša vīrieša sasniegumiem, kā viņam iet ar citām svarīgām attiecībām dzīvē, kādi ir viņa draugi, kāda ir ģimene, un tādām lietām.
Man ne viens vien ir vedis zāles kad esmu bijusi slima, vedis uz vietām kuras esmu gribējusi redzēt, dāvinājis dāvanas, vedis pie saviem vecākiem iepazīstināt, nobārstījis ar komplimentiem, un visu ko darījis, bet patiesībā tas neko neizsaka. Tieši tās attiecības kuras ir iesākušās skaisti un likušas man justies kā princesei kāda es neesmu, ir bijušas tās toksiskākās un ar vistrakākajām beigām. Jo patiesībā ir tā - jo vairāk vīrietis ieliek savus resursus (laiku, naudu, utt) sievietē, jo vairāk viņam prātā ir vara pār šo sievieti. Es nesaku ka tā ir visiem vīriešiem!!! Tas ir novērojams vīriešos kuriem ir šī tendence uz toksiskumu, dusmu nesavaldīšanu, u.c. līdzīgām problēmām.
21.02.2023 15:48 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Kāpēc jums ir tik augstas prasības?
21.02.2023 16:04 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Aldis15 @ 21.02.2023 16:04
Kāpēc jums ir tik augstas prasības?

Augstas prasības tieši uz ko? Lūdzu paskaidro
21.02.2023 16:07 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aldis15 @ 21.02.2023 16:04
Kāpēc jums ir tik augstas prasības?

Man liekas, ka drīzāk tev ir augstas prasības, tikai sekss un dalīta īres maksa, bez nopietnākām attiecībām, tas ir grūti un prasa daudz upurus cilvēkam, kas grib arī dzīves partneri ar ko kopīgi veidot savu ikdienu. Tas ir reāli daudz prasīts, nostumt malā visas pārējās vēlmes, ja vien neatrodi partneri ar tieši tādiem pašiem uzskatiem.
21.02.2023 16:09 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Izklausās pēc vēlmes dzīvot uz cita kakla un gūt meteriālu labuma no tā.
Bet ja citi vīrieši to piedāvā, es nevaru daudz iebilst.
Vai nu pārspēj viņus vai samierinies.. (es par sevi)
21.02.2023 16:13 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Lula @ 21.02.2023 16:09

Man liekas, ka drīzāk tev ir augstas prasības, tikai sekss un dalīta īres maksa, bez nopietnākām attiecībām, tas ir grūti un prasa daudz upurus cilvēkam, kas grib arī dzīves partneri ar ko kopīgi veidot savu ikdienu. Tas ir reāli daudz prasīts, nostumt malā visas pārējās vēlmes, ja vien neatrodi partneri ar tieši tādiem pašiem uzskatiem.

Vārdi ''dalīta īres maksa'' ir tie kur es tieku izsaukta pat no elles ārā.
Sievietei, dzīvojot kopā ar vīrieti vienā dzīvoklī, attiecībās, ĪRE NAV JĀMAKSĀ. Tas vēl ir pieļaujams kaut kādā attiecību sākumā, kad nav līgava vai sieva un nav bērnu. Bet sievai vai bērnu mātei, īre nav jāmaksā. Necik. Un komunālie arī ne velna. Ja vien pati nevēlas vai nav kur naudu likt.
Izskaidrošu kāpēc.
Vīrietis ir ''protect and provide''. Tajā ietilpst arī mājoklis ģimenei. Vīrietis ir tas kurš domā par pajumti savai ģimenei. Kā par vietu.
Attiecīgi sieviete ir tā kas šo mājokli padara par mājām, rūpējās un domā par ērtībām un ģimenes scenārijā domā un rūpējas par bērniem un vīru.
Ir daudzas attiecības kurās ir okey šis 50/50 domu gājiens. Ķip visu daram uz pusēm. Īre uz pusēm, komunālie uz pusēm, ēst gatavošana uz pusēm, trauku mazgāšana uz pusēm, dzīvokļa uzkopšana uz pusēm, utt., viss uz pusēm. Bet tās īsti nav attiecības, tas izklausās pēc dzīvokļa biedriem. Takā kojās vienā istabiņā.
Vīrietim un sievietei attiecībās un ģimenē ir katram sava loma. Viens par otru rūpējas un dara savas lietas, tur kur katram ir stiprā puse.
Sievietes dabīgi ir ''pavarda kūrējas'' rūpējas par ģimenes labklājību, mājas dzīvi, utt. Vīrieši ir tie kas ir ''protect and provide''. Ņemot vērā, ka mūsdienās vīriešiem sievietes baigi nav no vilkiem mežā jāglābj un nav mājās jānes medījums ko gatavot 15 bērniem, daudz kas ir mainījies, nenoliedzami, bet tāpat daudzas sievietes ir palikušas pie tā, ka bērni ir jāaudzina tieši viņām, māja ir jāuzkopj un visi ir jābaro. Mazākais ko vīrs var darīt savai sievai, kas nodrošina viņam un bērniem labu, ērtu dzīvi ir apmaksāt makājumus un reizi nedēļā puķes nopirkt.
21.02.2023 16:27 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aldis15 @ 21.02.2023 16:13
Izklausās pēc vēlmes dzīvot uz cita kakla un gūt meteriālu labuma no tā.
Bet ja citi vīrieši to piedāvā, es nevaru daudz iebilst.
Vai nu pārspēj viņus vai samierinies.. (es par sevi)

Es tevi nesaprotu, pats taču arī gribi dalīt to īri, agrāk vismaz tā rakstīji, kurā vietā te viens otram dzīvo uz kakla? :D
21.02.2023 16:42 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Baigi augsta cena par 'pliku vāveri'
Mans loceklis ir pieejams par velti, just give me a call...
Lula mēs varam dzīvot atsevišķi un nodarboties ar seksu brīvajā laikā, tāds attiecību modelis man arī der.
21.02.2023 16:43 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Aldis15 @ 21.02.2023 16:43
Baigi augsta cena par 'pliku vāveri'
Mans loceklis ir pieejams par velti, just give me a call...
Lula mēs varam dzīvot atsevišķi un nodarboties ar seksu brīvajā laikā, tāds attiecību modelis man arī der.

Nē, nu ja tu gribi pliku vāveri tā jau cita lieta. Ne tev meiča pie sevis jāņem dzīvot, ne kā. Dodies uz Lienes ielu vai kur tās meičas tagad apgrozās un ņem tik ciet.
21.02.2023 16:46 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mazaskudra @ 21.02.2023 16:27

Vārdi ''dalīta īres maksa'' ir tie kur es tieku izsaukta pat no elles ārā.
Sievietei, dzīvojot kopā ar vīrieti vienā dzīvoklī, attiecībās, ĪRE NAV JĀMAKSĀ. Tas vēl ir pieļaujams kaut kādā attiecību sākumā, kad nav līgava vai sieva un nav bērnu. Bet sievai vai bērnu mātei, īre nav jāmaksā. Necik. Un komunālie arī ne velna. Ja vien pati nevēlas vai nav kur naudu likt.
Izskaidrošu kāpēc.
Vīrietis ir ''protect and provide''. Tajā ietilpst arī mājoklis ģimenei. Vīrietis ir tas kurš domā par pajumti savai ģimenei. Kā par vietu.
Attiecīgi sieviete ir tā kas šo mājokli padara par mājām, rūpējās un domā par ērtībām un ģimenes scenārijā domā un rūpējas par bērniem un vīru.
Ir daudzas attiecības kurās ir okey šis 50/50 domu gājiens. Ķip visu daram uz pusēm. Īre uz pusēm, komunālie uz pusēm, ēst gatavošana uz pusēm, trauku mazgāšana uz pusēm, dzīvokļa uzkopšana uz pusēm, utt., viss uz pusēm. Bet tās īsti nav attiecības, tas izklausās pēc dzīvokļa biedriem. Takā kojās vienā istabiņā.
Vīrietim un sievietei attiecībās un ģimenē ir katram sava loma. Viens par otru rūpējas un dara savas lietas, tur kur katram ir stiprā puse.
Sievietes dabīgi ir ''pavarda kūrējas'' rūpējas par ģimenes labklājību, mājas dzīvi, utt. Vīrieši ir tie kas ir ''protect and provide''. Ņemot vērā, ka mūsdienās vīriešiem sievietes baigi nav no vilkiem mežā jāglābj un nav mājās jānes medījums ko gatavot 15 bērniem, daudz kas ir mainījies, nenoliedzami, bet tāpat daudzas sievietes ir palikušas pie tā, ka bērni ir jāaudzina tieši viņām, māja ir jāuzkopj un visi ir jābaro. Mazākais ko vīrs var darīt savai sievai, kas nodrošina viņam un bērniem labu, ērtu dzīvi ir apmaksāt makājumus un reizi nedēļā puķes nopirkt.

Eh, nu jācer, ka mans vīrs sāks adekvāti pelnīt tādam dzīves veidam, jo es ceļojumus un smuku mašīnu arī gribu, bet tur viena alga visu nedavelk. :D Un vīrs arī tā kā patīk, citu negribētu, pašai savs darbs arī patīk. Bet, ja nopietni, te bija vesela atsevišķa diskusija par šo jautājumu.
21.02.2023 16:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mazaskudra @ 21.02.2023 16:46

Nē, nu ja tu gribi pliku vāveri tā jau cita lieta. Ne tev meiča pie sevis jāņem dzīvot, ne kā. Dodies uz Lienes ielu vai kur tās meičas tagad apgrozās un ņem tik ciet.

Arī nav par brīvu, tas jau Aldim neder :D
21.02.2023 16:48 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
mazaskudra @ 21.02.2023 16:46

Nē, nu ja tu gribi pliku vāveri tā jau cita lieta. Ne tev meiča pie sevis jāņem dzīvot, ne kā. Dodies uz Lienes ielu vai kur tās meičas tagad apgrozās un ņem tik ciet.
tur par velti nedod :(
Ne velti ir teiciens ka visdārgākā prostitūta ir sieva/gf
21.02.2023 16:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits