Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba meklējumos ar bērnu 2 gadnieku

 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Sveiki! Es 2 gadnieka mamma, kura vēlas atrast darbu. Esmu sūtijusi daudz CV uz dažādām vakancēm Rīgā. Protams nevaru strādāt garās stundas vai brīvdienas, jo man nav kam pieskatīt bērnu esam ar vīru divi vien viņai šajā pilsētā. Vīrs mani var atbalstīt tikai darbdienās, kad var izņemt bērnu no PII. Brīvdienas bieži vien pats strādā. Esmu izmisumā, jo ir jau 2 mēneši kā nopietni meklēju sev atbilstošu darbu, bet pēc intervijas man nocērt, ka vai nu, ja kas zvanīs vai kkas jāgaida no vadības. Rauj dusmas🙄. Kas es vairs neesmu cilvēks, ja man mazs bērns? Es nekad nevienu darba vietu neesmu pievīlusi, bet sanāca 2 gadu pauze.😑 Vai man jāmelo par ģimeni, lai tiktu pie darba? Saprotu, ka neviens negrib ņemties ar tādiem darbiniekiem, jo bērns mazs bieži slimo un nebūs kam strādāt. Bet man jau rokas nolaižas.
03.02.2023 02:19 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 25.05.2009
Grūti kaut ko tev ieteikt, ja nav zināms, kādā industrijā un profesijā tu meklē darbu. Ja gribi būt biroja administratore, tad diemžēl ar to ir jārēķinās, ka tevi vajadzēs darba vietā, kurā tev ir jābūt birojā, kamēr ir klientu pieņemšanas laiks un klienti negaidīs, kamēr tu aizskrien izņemt bērnu no bērnudārza. Ja esi grāmatvede un meklē darbu grāmatvedības uzņēmumos, tad gan būtu jābūt iespējai atrast darba devēju, kas ir ar mieru, ka tu darbojies no mājām vai fleksiblu darba laiku.
Diemžēl tāda ir realitāte- jāmeklē darbs, ko var veikt attālināti vai ar fleksiblu darba laiku, vai gabaldarbi. Vai arī ir otrs variants, atrast bērnam pieskatītāju, kamēr esi darbā.
03.02.2023 02:59 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 25.05.2009
Kā arī, nezinu cik ļoti seko līdzi ekonomiskajām izmaiņām, bet lielākā daļa pasaules šobrīd gatavojas recesijai. Pat tādas lielas kompānijas, kā Google, Facebook un Amazon atlaiž tūkstošiem darbiniekus un iesaldē jaunu darbinieku pieņemšanu, lai jau laicīgi samazinātu savas izmaksas. Iespējams, ka uzņēmumi ar kuriem tu intervējies, ir līdzīgās pozīcijās. Pirms mēneša varbūt viņiem bija doma ņemt klāt jaunus darbiniekus, bet šobrīd jau vadība ir novilkusi stop krānu jaunu darbinieku pieņemšanai.
03.02.2023 03:04 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Vispār jau pēc darba likuma darba intervijās nedrīkst uzdot jautājumus par ģimeni. Bērna kopšanas atvaļinājuma laikā neskaitījies darbā nevienā uzņēmumā? Jo tie 2 gadi skaitās klāt stāžam nevis jāraksta pauze.
03.02.2023 08:01 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Nu ko Jūs murgojat, Latvijā ir nenormāls darbinieku deficīts. Esat pašas meklējušas darbiniekus? Tas ir vājprāts. Kāda tev ir izglītība? Ja ir izglītība, tad kādā valsts iestādē noteikti paņems, ja tur neņem, tad aizdomātos, kas ar tevi nav kārtībā. Rīgā jau nu darbu var atrast elementāri.
03.02.2023 08:32 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Ja nav nekādas izglītības vari pat bērna bd iet par auklīti, cik zinu, tad darbs ir no 8:00-17:00. Tur taču ņem katru.
03.02.2023 08:35 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Vai man jāmelo par ģimeni, lai tiktu pie darba?

Neteikt nav tas pats, kas melot.
Nevienam nav tiesības tev prasīt - precējusies, bērni, cik gadi, kur dzīvo utt.
Un ko gan vairāk te varam ieteikt, ja nezinām ne kur dzīvo, ne izglītību un pieredzi.
Rīgā tik tiešām grūti atrast labus darbiniekus, kuri pie pirmajām grūtībām neskrien prom. Jaunie tagad max 2 gadus nostrādā un, kā iegūta pieredze, tā iet citur. Laiks, kurš ieguldīts apmācībām - izmetams!
03.02.2023 09:06 |
 
Reitings 489
Reģ: 28.01.2023
Varbūt mēģini atrast ne profesijā? Kaut kur piestrādāt vai piepelnīties par kādu pārdevēju/apkopēju/palīgu?
Es domāju, ka neviens vadîtājs negrib sev arī divgadnieku mammu , jo mazais visu laiku slimos īpaši rudenī un ziemā un tās mūžīgas bērnu kopšanas lapas katru mēnesi ritīgi piebesīs. Tev liksies ka dari maksimumu, jo būsi ar bērnu un vēl darbs, bet vadītājs redz pavisam citu skatu un tas ir diezgan bēdīgi, bet saprotams arī no uzņēmuma puses
03.02.2023 09:14 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Pelnrukšķīte @ 03.02.2023 09:06

Neteikt nav tas pats, kas melot.
Nevienam nav tiesības tev prasīt - precējusies, bērni, cik gadi, kur dzīvo utt.
Un ko gan vairāk te varam ieteikt, ja nezinām ne kur dzīvo, ne izglītību un pieredzi.
Rīgā tik tiešām grūti atrast labus darbiniekus, kuri pie pirmajām grūtībām neskrien prom. Jaunie tagad max 2 gadus nostrādā un, kā iegūta pieredze, tā iet citur. Laiks, kurš ieguldīts apmācībām - izmetams!

Jā viña var neteikt, sākt strādāt, un tad pēc pirmās slimības lapas bērnam vai agrākas aiziešanas izñemt bērnu darba devējs no viñas atkratīsies. Tā būs labāk? Meklē valsts nevis privātajā sektorā vai vismaz veikalā ar darba laiku bėrnudārza laikos, kādā sfērā vispār tiek melēts? Tā neteikšana par bērniem ir vissmieklīgākais likums. Pārbaudes laikā tādas visas neteicējas lido ārā, ja tiek kavēts darbs bērna dēł. Viss rezultāts.
03.02.2023 09:15 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Un pauzi ieskaitīt stāžā var, ja nezvana uz iepriekšējo darbavietu, ja zvana, tad atklāsies, ka tāda madam ir jau 2 gadus dekrētā 🤣🤣🤣 Vēl viens izcils ieteikums.
03.02.2023 09:18 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Sarma1986 @ 03.02.2023 09:18
Un pauzi ieskaitīt stāžā var, ja nezvana uz iepriekšējo darbavietu, ja zvana, tad atklāsies, ka tāda madam ir jau 2 gadus dekrētā ??? Vēl viens izcils ieteikums.

Bez atļaujas potenciālais darba devējs nedrīkt zvanīt iepriekšējam darba devējam.
03.02.2023 09:22 |
 
Reitings 10605
Reģ: 05.03.2020
nu jā, prasīt privātas lietas intervijā nevar, bet ja labi grib, tāpat var izstalkot potenciālo darbinieku soc. vidē (protams, ja bērna bildes tiek liktas soc.tīklos), tad 1+1 nav grūti salikt.
cita lieta, ka man kā darba meklētājam arī interesētu darba devējs, kuram netraucē tas, ka darbiniekiem ir bērni, kuri mēdz slimot. ar netraucē es domāju - attieksme pret mani dēļ tā nemainīsies.citādāk noslēpsi, bet pēc tam pati kodīsi pirkstos par ļauno, necilvēcīgo darba devēja attieksmi. līdz ar to būtu jauki saprast jau pārrunu laikā, ko var sagaidīt no abām pusēm.
un jā, šobrīd taču var būt pat pusgadu ilgs pārbaudes laiks, pa to laiku jau, ņemot bieži slimības lapas, tāpat tak visu var saprast un atlaist, pat nepaskaidrojot iemeslu, pateikt, ka neesi piemērota vai darba temps nav atbiltošs, vienalga ko, kas nav saistīts tieši ar bērna esamību. līdz ar to īsti jēgas kaut ko slēpt vai neatklāt līdz galam nav.
03.02.2023 09:31 |
 
Reitings 142
Reģ: 07.12.2022
Man nav sanācis būt daudz darba intervijās , bet tajās pašās vienmēr saņēmu jautājumu , vai man ir bērni, kā plānoju darbu apvienot ar bērnu.
Hallooo!! Tieši tāpat kā citi vecāki!
Darba devēji neaizdomājas , ka tēviem ir tieši tāda pati iespēja paņēmt slimības lapu kā mammām ? 😁Neesmu dzirdējusi, ka vīrieši bieži saskartos ar tādu jautājumu. Mammas nereti nevar atrast darbu vispār .
03.02.2023 09:35 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Sarma1986 @ 03.02.2023 09:15

Jā viña var neteikt, sākt strādāt, un tad pēc pirmās slimības lapas bērnam vai agrākas aiziešanas izñemt bērnu darba devējs no viñas atkratīsies. Tā būs labāk? Meklē valsts nevis privātajā sektorā vai vismaz veikalā ar darba laiku bėrnudārza laikos, kādā sfērā vispār tiek melēts? Tā neteikšana par bērniem ir vissmieklīgākais likums. Pārbaudes laikā tādas visas neteicējas lido ārā, ja tiek kavēts darbs bērna dēł. Viss rezultāts.

a kur tētis?! Moš tētis varētu palikt ar bērnu uz lapas, kamēr mamma iestrādājas jaunā darbā? Besī šitais. Tieši tā iemesla dēļ, ka vīrietim ķipa "jānes mamuts" un nevar traucēt ar bērna slimošanām, tāda problēma ir ar jaunajām mammām darba tirgū.
Kad bērna slimošanas laikus (un arī BKA) vecāki sāks dalīt vienlīdzīgās daļās, tad darba devējam būs vienalga - sieviete, vīrietis, ir bērni vai nav, jo saslimt var visi un bērnu kopt var visi!!!
03.02.2023 09:43 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Anchuks
Nu neviens nopietns uzņēmums nejautās sensitīvu informāciju, nekad ar to neesmu saskārusies. Drīzāk pēc tam liks parakstīties, ka neko tādu nav jautājuši, tas taču ir darba likuma pārkāpums.
03.02.2023 09:48 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Lucida @ 03.02.2023 08:01
Vispār jau pēc darba likuma darba intervijās nedrīkst uzdot jautājumus par ģimeni. Bērna kopšanas atvaļinājuma laikā neskaitījies darbā nevienā uzņēmumā? Jo tie 2 gadi skaitās klāt stāžam nevis jāraksta pauze.
Man situācija bij' tāda , ka maijā beidzās dekrēts un tikai no septembra varēju meitu palaist dārziņā. Tāpēc nācās iet prom no darba. Septembrī kamēr mazā pierada un bieži slimoja...nekur neizrauties bij'.
03.02.2023 09:51 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Pelnrukšķīte @ 03.02.2023 09:43

a kur tētis?! Moš tētis varētu palikt ar bērnu uz lapas, kamēr mamma iestrādājas jaunā darbā? Besī šitais. Tieši tā iemesla dēļ, ka vīrietim ķipa "jānes mamuts" un nevar traucēt ar bērna slimošanām, tāda problēma ir ar jaunajām mammām darba tirgū.
Kad bērna slimošanas laikus (un arī BKA) vecāki sāks dalīt vienlīdzīgās daļās, tad darba devējam būs vienalga - sieviete, vīrietis, ir bērni vai nav, jo saslimt var visi un bērnu kopt var visi!!!

Ja tētis pārcilā papīrus valsts iestādē, varēs droši ñemt slimības lapas, privātajā sfērā no tāda darbinieka, kurš regulāri pazūd uz 1-3 nedēłām tiks vałā ar iedomātu iemeslu. Tāda ir realitāte.
03.02.2023 09:55 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
MINCĪTE
Tev ir milijons attaisnojumi par to kāpēc bērna dēļ tu neko nevari un neviens tevi neņem pretī. Liekas, ka tu nemaz negribi strādāt un meklē 101 attaisnojumu. Labāk pastāti ko tu māki, kāda ir izglītība un pieredze. Man bērnu esamība nav traucējusi strādāt, jā, viegli nav, bet iespēju ir daudz.
03.02.2023 09:55 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Inna86 @ 03.02.2023 09:22

Bez atļaujas potenciālais darba devējs nedrīkt zvanīt iepriekšējam darba devējam.

Nu tad potenciālais darba devėjs izvēlēsies citu darbinieku, kurš atłauj zvanīt 🤣🤣🤣 Nolaidieties no vienradžu planētas. Ja autore būtu diplomēra ārste vai IT guru, šīs tēmas nebūtu. Kā redzat, viña darbu meklē sfērās, kur darba devējs var/grib izvēlēties, tātad spēkā būs mans scenārijs.
03.02.2023 09:58 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Nesapratu kaut ko. Ja darba dienās vīrs var palīdzēt un izņemt bērnu no PII, tad kāpēc nevari strādāt parastu 5 darba dienu nedēļu ar sestdienu, svētdienu brīvu?
03.02.2023 10:00 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Pilnīgi saprotu. Man pašai ir divi mazi bērni, kuri ir slimīgi. Tas nozīmē, ka realitātē darbā es būtu 1 nedēļu mēnesī dēļ slimošanām. Pirms dekrēta strādāju atbildīgā darbā un šobrīd reāli izvērtēju, kādu darbu varu darīt un kādu nevaru. Jo nu tas būtu nevajadzīgs stress visiem. Tādēļ savā profesijā šobrīd nestrādāju, bet daru darbu ko varu reāli pavilkt arī tad, ja kāds slimo, ir brīvlaiks, utt. Es trādāju no mājām un darba laiks ir tāds, ka varu izdarīt darbu arī ja bērni ir saslimuši mājās.
03.02.2023 10:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits