Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dekrēta nauda un pabalsti.

 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Sveikas! 👋
Saprotu, ka līdz ar šo gadu nākušas izmaiņas dekrēta naudas izmaksās un pabalstos.
Skatijos likumdošanu, sapratu, ka neko nesaprotu. Apskaidrojiet man nejēgai 😃
Paskaidrojiet lūdzu, no kā veidojas dekrēta nauda, cik ilgi to izmaksā, kādā apmērā?
Kas tās par divām daļām maternitātes pabalstam?
03.01.2023 19:02 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Ja nemaldos, tad mainījās tikai vecāku pabalstam- tā nenododamā daļa.
Uzrakstīšu kā es saprotu:
1. Maternitātes pabalsts ir būtībā B lapa. 56 dienas pirms dzemdībām un 56 vai 70 dienas pēc. Summa ir 80% no bruto. Var neņemt otro lapu (pēc dzemdībām) un uzreiz vecāku pabalstu, bet, manuprāt, diezgan neizdevīgi, jo tālākais pabalsts vairs nav tik labs (80% no bruto ir vairāk nekā neto alga!). Aprēķins bija 12 mēnešu periods, kurš beidzas 2 mēnešus pirms dodies dekrētā (uz B lapas)
2. Vecāku pabalsts vai māmiņalgu var ņemt uz 1 gadu vai 1.5 gadu (līdz bērnam paliek 1 gads vai 1.5 gadi)- bet šis varētu būt izmainījies dēļ tās nenododamās daļas. Izmaksa bija laikam 60% un 43%. Aprēķina par 12mēnešu periodu, kurš beidzas 2mēnešus pirms pabalsta piešķiršanas (bet nerēķina iekšā B lapu).
Katrā ziņā par šo bija labas diskusijas cālī + swed kalkulators izrēķina diezgan tuvu. Pati vēl liku excelī un skatījos likumus, bet kopumā es teiktu, ka varēju iztikt ar swed kalkulatoru- sanāca ar minimālām nobīdēm.
04.01.2023 01:12 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Ar janvāri nav gadījumā tas, ka strādājošajam vecākam, kurš ir paņēmis BKA, maksās nevis 30% no pabalsta, bet 50%?
Un šeit svarīgi nejaukt, ka tie % ir nevis no algas, bet no piešķirtā pabalsta.
04.01.2023 08:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits