Kā izdzīvot

 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Pēdējā laikā liekas, ka nevienam citam nav šādas problemas.😀 Dzīvoju viena, par dzīvokli īre + komunālie aiziet pus alga, ir citi rēķini ko nomaksāt, beigās paliek kādi 300€ par ko dzīvot atlikušo mēnesi. Neko priekš sevis nopirkt nevaru. Principā nevis dzīvoju, bet izdzīvoju. Lūdzu padalieties, vai kādai ir tāda pati sape un ko jūs varat ieteikt, lai neiekristu depresijā😀
18.12.2022 00:01 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Omniva55 @ 19.12.2022 11:00

Megini ievakties pie vecakiem varbut? Un megini iekrat / atrast otru pusiti?

Vai otra puse būtu jāmeklē,lai vieglāk būtu ar rēķinu apmaksu utml lietām?
Nē,pieaugušam cilvēkam ir pašam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi un jāmaina apstākļi,kas var uzlabot dzīvi.
19.12.2022 11:25 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Omniva55 @ 19.12.2022 11:00

Megini ievakties pie vecakiem varbut? Un megini iekrat / atrast otru pusiti?

Cik tad ilgi dzīvos pie vecākiem? Cik tad tur iekrās. Tā pat nāksies izvākties , ātri vien iekrājumi aizies. Jautājums arī tāds cik liela summa meitenei palikusi ko maksāt studiju kredītam.
19.12.2022 12:16 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Autorei - cik palicis ko maksāt?
Pārējiem - divi stulbākie ieteikumi ko esmu dzirdējusi. Meklēt otru pusi vai dzīvot pie vecākiem. Ja nu tomēr gribas to otru pusi, tad jāraksta uzreiz, ka meklē sponsoru, lai godīgi.
19.12.2022 12:45 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Ko tu dari ar ēšanu? Zinu, ka te jau bija ēšanas apspriešana, bet nu..kā tu plāno/rīkojies?
Vai tavas maltītes ir spontāni pirkumi katru vakaru? Vai tu pusdienas uz darbu ņem līdzi?
Mēs gan esam divi, bet vienā brīdī es sapratu, ka mēneša beigās reāli nauda nav, lai gan pelnījām ok. Sāku domāt, kas ir ar mūsu paradumiem un pārtikai aizgāja pārāk daudz.
Un tad mēs sākām plānot maltītes. Apsēžos svētdienā un sarakstu.
Pirmdiena
brokastis - biezpiens ar maizīti +ola
pusdienas - svētdien ceptās pankūkas
vakariņas - pupiņu zupa
Otrdiena
brokastis - biezpiens ar maizīti +ola+gurķis
pusdienas - pupiņu zupa
vakariņas - pupiņu zupa
UTT.
Un reāli pieturējos pie plāna. TIK ļoti ērtāk, jo vakari brīvi (ja pagatavoju uz priekšu) un nav katru vakaru jāstāv veikalā un jādomā, ko pagatavot. Krietni ietaupās nauda :)
19.12.2022 13:04 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Par otrās puses meklēšanu, lai atrisinātu finansiālo pusi, ir ļoti debîls ieteikums, tas būtu tas pats, ko iepriekš ar sarkasmu minēju par šķirbas esamību. Otrās puses meklēšanu tagad vispār vajag atlikt, līdz vismaz pati daudz maz jēdzīgi nostāsies uz kājām.
Ieteikums par vecākiem der tikai, ja ir konkrēts plāns situācijas uzlabošanai, un tas ir īslaicīgi.
Ja reiz meklē jaunu darbu, der apsvērt pārvākties uz kādu citu pilsētu, kur dzīvošana varētu būt lētāka, visiem arī nav jādzīvo Rīgā, lecot augstāk par savu pakaļu, visu algu atstājot par dzīvesvietu un transportu.
19.12.2022 13:06 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Ļoti saprotu šo izdzīvošanu, bet saku ekonomēt uz pusdienām darbā kafejnīcā. Veikalā pēŗku tikai vakariņām un nākamajai dienai ēdienu, alko un salt vairs nelietoju,
19.12.2022 13:07 |
 
Reitings 226
Reģ: 03.07.2015
Aleksandrs @ 19.12.2022 13:06
Par otrās puses meklēšanu, lai atrisinātu finansiālo pusi, ir ļoti debîls ieteikums, tas būtu tas pats, ko iepriekš ar sarkasmu minēju par šķirbas esamību. Otrās puses meklēšanu tagad vispār vajag atlikt, līdz vismaz pati daudz maz jēdzīgi nostāsies uz kājām.
Ieteikums par vecākiem der tikai, ja ir konkrēts plāns situācijas uzlabošanai, un tas ir īslaicīgi.
Ja reiz meklē jaunu darbu, der apsvērt pārvākties uz kādu citu pilsētu, kur dzīvošana varētu būt lētāka, visiem arī nav jādzīvo Rīgā, lecot augstāk par savu pakaļu, visu algu atstājot par dzīvesvietu un transportu.
Tad dzimušiem rīdziniekiem jāmet viss pie malas un jāpārvācās uz...? Jā, uz kurieni? Mani Rēzeknes radi par dzīvokli maksā pat vairāk (kā būtu identisks Rīgā); Maximas un Lidla cenas tur tādas pat, benzīns un zāles maksā tikpat utt.
Jā, frizieris un zobārsts tur lētāks, bet tie nav ikdienas izdevumi.
19.12.2022 13:11 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
pernille @ 19.12.2022 13:11
Tad dzimušiem rīdziniekiem jāmet viss pie malas un jāpārvācās uz...? Jā, uz kurieni? Mani Rēzeknes radi par dzīvokli maksā pat vairāk (kā būtu identisks Rīgā); Maximas un Lidla cenas tur tādas pat, benzīns un zāles maksā tikpat utt.
Jā, frizieris un zobārsts tur lētāks, bet tie nav ikdienas izdevumi.

Kāds tieši “viss” ko mest pie malas tiem dzimušajiem rīdziniekiem ir? Dzīvoklis ir īrēts, darbs autores gadījumā diezgan štruntīgs, izklaides bez naudas tāpat nekādas nav, pucēšanās arī nekāda neiznāk, un kā minēij, tas pat citur ir lētāk, un studijas arī ir pabeigtas.
Ir pilsētas, kur apkure, īpaši tagad, ir daudz lētāka kā Rīgā, ok, dzīvokļa īre īpaši lētāk gan jau nebūs. Atkrīt transporta izmaksas, jo mazākā pilsētā principā visu var izstaigāt kājām + figūrai nāks tikai par labu.
Nesaku ka tas ir jādara, tas bija tikai kā variants, vislabākais, kā iepriekš minēju, ir meklēt labāk apmaksātu darbu, kas protams arī nebūs ne viegli, un, visticamāk ne uzreiz izdosies.
19.12.2022 13:23 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Mani Rēzeknes radi par dzīvokli maksā pat vairāk (kā būtu identisks Rīgā);

Neticu gan. Pati pirms laika daudz skatījos dzīvokļu īri dažādās Latvijas pilsētās, jo ik pa laikam ir vēlēšanās Rīgu pamest, un nav tajās tādas pašas vai augstākas cenas kā Rīgā, pat pilnīgi neatkarīgi kas tā ir par pilsētu. Un Latgale tiešām nebūs dārgākais Latvijas reģions.
19.12.2022 14:01 |
 
Reitings 226
Reģ: 03.07.2015
ilze01 @ 19.12.2022 14:01

Neticu gan. Pati pirms laika daudz skatījos dzīvokļu īri dažādās Latvijas pilsētās, jo ik pa laikam ir vēlēšanās Rīgu pamest, un nav tajās tādas pašas vai augstākas cenas kā Rīgā, pat pilnīgi neatkarīgi kas tā ir par pilsētu. Un Latgale tiešām nebūs dārgākais Latvijas reģions.
Komunālie augstāki.
19.12.2022 14:41 |
 
Reitings 378
Reģ: 03.08.2022
Neklausītos to nagabu domāšanu ar 101 taupības ieteikumu, ilgtermiņā tas neko tavā dzīvē neuzlabos. Vienmēr esmu domājusi kā vairāk nopelnīt, nevis kā vairāk ietaupīt. Un pelnīt jāmāk gudri, nevis rukājot 24/7.
Tātad pa soļiem:
1. Nosaki savu mērķa atalgojumu, un katru dienu pirms miega pārskati cv.lv, labas vakances parādās reti.
2. Pārdomā kādus papildus darbiņus varētu darīt ārpus darba. Vēlams saistītus ar savu izglītību.
3. Un varbūt trūkst kādas zināšanas, lai celtu kvalifikāciju?
19.12.2022 15:20 |
 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Studiju kredīts vēl jāmaksā ir 5 gadus. Pusi jau esmu nolauzusi😀Ārpus Rīgas vākties noteikti negribu, transportā tāpat aizies nauda un ceļā tiks pavadīts ilgāks laiks. Uz darbu gandrīz vienmēr ņemu to, ko iepriekšējā vakarā esmu uztaisījusi. Max 2x mēnesī aizeju uz kafejnīcu pēc pusdienām. Kopumā saprotu, ka tiešām jāmeklē jauns darbs. Bet paskatoties cv.lv nekā spīdoša nav. Jācer, ka drīz šis murdziņš beigsies un nāks labāki laiki😀
19.12.2022 16:04 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Lycia @ 19.12.2022 16:04
Studiju kredīts vēl jāmaksā ir 5 gadus. Pusi jau esmu nolauzusi?Ārpus Rīgas vākties noteikti negribu, transportā tāpat aizies nauda un ceļā tiks pavadīts ilgāks laiks. Uz darbu gandrīz vienmēr ņemu to, ko iepriekšējā vakarā esmu uztaisījusi. Max 2x mēnesī aizeju uz kafejnīcu pēc pusdienām. Kopumā saprotu, ka tiešām jāmeklē jauns darbs. Bet paskatoties cv.lv nekā spīdoša nav. Jācer, ka drīz šis murdziņš beigsies un nāks labāki laiki?

To 30% studiju kredīta dzēšanu, gadījumā, ja piedzimst bērns neizskatām, jo nav aktuāli, bet kā ar šo: "Valsts var atmaksāt tavu studiju un/vai studējošā kredītu tavā vietā, ja tu kļūsti par darbinieku valsts vai pašvaldības institūcijā LR Ministru kabineta apstiprinātajā profesijā (detalizēta informācija pieejama IZM Studiju un zinātnes administrācijas mājaslapā)". Ministrijās un padotības iestādēs vienmēr tur pilns ar juristu vakancēm, cik esmu redzējusi.
19.12.2022 17:33 |
 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Sweet Melon @ 19.12.2022 17:33

To 30% studiju kredīta dzēšanu, gadījumā, ja piedzimst bērns neizskatām, jo nav aktuāli, bet kā ar šo: "Valsts var atmaksāt tavu studiju un/vai studējošā kredītu tavā vietā, ja tu kļūsti par darbinieku valsts vai pašvaldības institūcijā LR Ministru kabineta apstiprinātajā profesijā (detalizēta informācija pieejama IZM Studiju un zinātnes administrācijas mājaslapā)". Ministrijās un padotības iestādēs vienmēr tur pilns ar juristu vakancēm, cik esmu redzējusi.
Diemžēl šis vairs nav spēkā esošs punkts studiju kredīta līgumā. Kredīta devējs izlēma palabot spēles noteikumus😀Arī es ļoti cerēju uz šo, jo iepriekšējais darbs man bija valsts iestādē, bet kā ir tā ir
20.12.2022 07:58 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Lycia @ 20.12.2022 07:58
Diemžēl šis vairs nav spēkā esošs punkts studiju kredīta līgumā. Kredīta devējs izlēma palabot spēles noteikumus?Arī es ļoti cerēju uz šo, jo iepriekšējais darbs man bija valsts iestādē, bet kā ir tā ir

Nu gan negodīgi, vismaz izklausās, ka tas noticis pēc kredītlīguma noslēgšanas.
20.12.2022 10:04 |
 
Reitings 6986
Reģ: 13.04.2022
Lycia @ 19.12.2022 16:04
Studiju kredīts vēl jāmaksā ir 5 gadus. Pusi jau esmu nolauzusi?Ārpus Rīgas vākties noteikti negribu, transportā tāpat aizies nauda un ceļā tiks pavadīts ilgāks laiks. Uz darbu gandrīz vienmēr ņemu to, ko iepriekšējā vakarā esmu uztaisījusi. Max 2x mēnesī aizeju uz kafejnīcu pēc pusdienām. Kopumā saprotu, ka tiešām jāmeklē jauns darbs. Bet paskatoties cv.lv nekā spīdoša nav. Jācer, ka drīz šis murdziņš beigsies un nāks labāki laiki?

klau, neesi nekad domājusi paskatīties kaut kādā sorainen/pwc kādus lētākus nodokļu kursus? ja ir interese, kaut minimāla, šajā jomā, tad ir vērts dzīvē kaut ko pamainīt. ar juridisko izglītību, strādāt nodokļu konsultācijas var diezgan ok pelnīt. tas tā, perspektīvai.
20.12.2022 10:28 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Lycia @ 18.12.2022 00:01
Pēdējā laikā liekas, ka nevienam citam nav šādas problemas.? Dzīvoju viena, par dzīvokli īre + komunālie aiziet pus alga, ir citi rēķini ko nomaksāt, beigās paliek kādi 300€ par ko dzīvot atlikušo mēnesi. Neko priekš sevis nopirkt nevaru. Principā nevis dzīvoju, bet izdzīvoju. Lūdzu padalieties, vai kādai ir tāda pati sape un ko jūs varat ieteikt, lai neiekristu depresijā?

Zinu sievieti, kam bija šādas problēmas, bet pat 300 euro nepalika pāri pēc īres, jo alga minimālā bija. Darīja tā, ka dzīvoja kopā ar citiem, lai laikam ērtāk būtu un nav tik vientuļi, bet viss beidzās ar to, ka cilvēku no mājas itkā izmeta. Plus vēl dzīvoja ar vīrieti kopā, kurš izdomāja nemaksāt par dzīvokli un iekrāt sev naudu. Laikam pārāk sieviete visu uzņēmās uz sevi.
01.07.2023 14:45 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Es īsti nesaprotu par to studiju kredītu, tas maksājums tik liels? Man katru mēnesi ir tikai 25 EUR.
Situāciju saprotu, pēc inflācijas ir īpaši smagi. Zinu daudzus, kam tā ir, pārsvarā tie cilvēki dzīvo vieni, nav kas finansiāli atbalsta.
Mans primārais ieteikums būtu meklēt labāk atalgotu darbu. Patika ieteikums par piemācīšanos klāt, lai būtu lielākas iespējas.
Protams, arī finanšu pratību jāattīsta.
01.07.2023 15:12 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Personīgi es nepārvāktos no Rīgas tikai finanšu dēļ. Visur citur arī ir izmaksas. Protams, ja pašam gribas dzīvot citur, tad cita lieta.
Finanšu pratība ir svarīga, tajā ietilpst daudz kas, bet tā vienkārši domāt, uz ko ietaupīt ilgtermiņā nestrādās, jo cenas ceļas un celsies, vēlāk arī ar šī brīža ierobežojumiem, ko nepirkt un nedarīt, nepietiks. Ilgtermiņa risinājums - lielāki ienākumi.
01.07.2023 15:17 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Globuss @ 18.12.2022 16:42
Tamlīdzīgā situācijā es droši vien aizbrauktu strādāt ārzemēs uz kādu laiku. It īpaši, ja vajag sakrāt studijām u.c.
uz ārzemēm braukt tikai piepelnīties sen vairs nav izdevīgi. Visas valstis, uz kurām ar šo mērķi pieņemts braukt, ir ļoti dārgas dzīvošanai. Ja vien nedali dzīvojamo platību ar desmit cilvēkiem un nestrādā 60h nedēļā, tad nav nekas super izdevīgs. Jāatceras arī, ka LV juridiskā izglītība ārzemēs nevienh neinteresēs.
01.07.2023 23:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits