Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Domāju.

 
Reitings 58
Reģ: 23.11.2022
Vasara galā. Tuvojas ziema un Ziemassvētki. Tas ir laiks, kad man uznāk dižbesis. Īpaši pēdējos gadus. Ar ģimeni kontakta man nav. Ļoti toksiski cilvēki, ar kuriem labāk bez nekā ar. Bērnība arī man tādā toksiskā vidē ir pagājusi. Taču tagad jau esmu pieaugušo dzīvē. Drīz 30. Saderināta. Attīstu savus materiālos mērķus, pāris jau ir piepildīti. Bet tukšums. Sirdsmiera nav. Tas tukšums, kas radies dēļ neesošas mīlestības un siltuma ģimenē nav pazudis. Šķiet, ka pēdējos gados pat pieaudzis. Gribas savu mazo ģimeni, kas spētu to tukšumu vismaz daļēji aizpildīt. Taču īsti šobrīd nevaru. Atrodos citā valstī, jāizpilda savi mērķi, partnerim savi, tad varētu atgriezties Latvijā un īstenot ģimenes sfēru. Tajā pašā laikā saprotu, ka laiks taču rit. Un ik pa brīdim pieķeru sevi pie ļoti garas un smagas nopūtas, redzot sievieti gaidībās. Nedomājiet, neskaužu. Priecājos. Tajā pat laikā bēdājos par to, ka nav tas, kas ir visvairāk vajadzīgs sirdij. Man ir tas, ko man gribas. Bet ne tas, ko vajag. Brīžiem liekas, ka eju pretrunās ar sevi, savām domām, plāniem, mērķiem. Nezinu kā ir pareizi to dzīvi nodzīvot. Un skatos ne tikai uz to kā man nav, bet arī uz to, kas man jau ir. Taču neesošais vienmēr uzvar esošo. Vismaz domās.
23.11.2022 21:38 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.11.2022
Man jau pāri 30 un arī nav bērnu. Tad sāku domāt , līdz cik gadiem sieviete vispār var radīt veselu bērnu , bez nekādām problēmām.
Arī sirds sāp kad redzu māmiņas ar ratiņiem.
23.11.2022 21:43 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
Enerģija @ 23.11.2022 21:43
Man jau pāri 30 un arī nav bērnu. Tad sāku domāt , līdz cik gadiem sieviete vispār var radīt veselu bērnu , bez nekādām problēmām.
Arī sirds sāp kad redzu māmiņas ar ratiņiem.

Sen jau vairs vecums nav noteicošais tam, lai viss būtu labi un dzimtu veseli bērni.
23.11.2022 22:03 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.11.2022
Sen jau vairs vecums nav noteicošais tam, lai viss būtu labi un dzimtu veseli bērni.

Bet vienmēr ginekoloģes saka, ka 30 gadi ir pēdējais laiks bērnam. Vēlāk var būt visādas komplikācijas. Un grūti ar ieņemšanu. Tas mani biedē.
Vai kādai ir zināma māmiņa, kura pirmo bērnu dzemdējusi pēc 30 gadiem?
Manā paziņu lokā tādu nav. Nevaru smelties iedvesmu.
23.11.2022 22:36 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Pāris lietas, ko varu pateikt.. bērni dzimst visos apstākļos, un visam nevajag būt perfekti, lai bērnus radītu. Bērnam tā pa īstam gatavs, manuprāt, nevar būt, un pat ja noliek fakta priekšā mammu, kas par to vispār nav sapņojusi, arī viņa tiek un tiks galā. “Perfekti” īsti nekad nav sasniedzams.
Bērni paņem ļoti daudz tieši laika un enerģijas resursus. Tam ir jābūt gatavai, ka savas lietas tiešām sākotnēji vajadzēs drusku atlikt. Bet ar laiku un ar atbalstošu partneri visam vajadzētu būt labi :)
Bērni dzimst arī 50 gados, par to gan nav jāstreso. “Vēlās dzemdētājas” nu jau kļūst par normu. Pašai piedzima uz zināmas robežas - 29 gados. Bet es, ja godīgi, ja nebūtu tā sanācis, vēl ilgi apzināti neietu uz grūtniecību. Ja ārprātīgi gribas bērniņu, tad var arī sameklēt spermas donoru un audzināt viena. Nav nekas neizdarāms, ja ir kāda atbalsta persona un ir kāda ienesīga zināšanu bāze, pasīvs biznesiņš, ienesīgs, elastīgs amats utt. Un pat ja nav viens vai otrs, tāpat viss ir izdarāms.
24.11.2022 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Enerģija @ 23.11.2022 22:36

Bet vienmēr ginekoloģes saka, ka 30 gadi ir pēdējais laiks bērnam. Vēlāk var būt visādas komplikācijas. Un grūti ar ieņemšanu. Tas mani biedē.
Vai kādai ir zināma māmiņa, kura pirmo bērnu dzemdējusi pēc 30 gadiem?
Manā paziņu lokā tādu nav. Nevaru smelties iedvesmu.

Mana omīte pagājušajā gadsimtā manu mammu un tanti (pirmos un vienīgos bērnus - dvīņus) piedzemdēja 40 gados :) tajā laikā pat sonogrāfijas nebija un veda uz Rīgu ar helikopteri 😄
Tagad 30+ tā tik vien dzemdē.
24.11.2022 01:57 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.11.2022
boots @ 24.11.2022 01:46
Pāris lietas, ko varu pateikt.. bērni dzimst visos apstākļos, un visam nevajag būt perfekti, lai bērnus radītu. Bērnam tā pa īstam gatavs, manuprāt, nevar būt, un pat ja noliek fakta priekšā mammu, kas par to vispār nav sapņojusi, arī viņa tiek un tiks galā. “Perfekti” īsti nekad nav sasniedzams.
Bērni paņem ļoti daudz tieši laika un enerģijas resursus. Tam ir jābūt gatavai, ka savas lietas tiešām sākotnēji vajadzēs drusku atlikt. Bet ar laiku un ar atbalstošu partneri visam vajadzētu būt labi :)
Bērni dzimst arī 50 gados, par to gan nav jāstreso. “Vēlās dzemdētājas” nu jau kļūst par normu. Pašai piedzima uz zināmas robežas - 29 gados. Bet es, ja godīgi, ja nebūtu tā sanācis, vēl ilgi apzināti neietu uz grūtniecību. Ja ārprātīgi gribas bērniņu, tad var arī sameklēt spermas donoru un audzināt viena. Nav nekas neizdarāms, ja ir kāda atbalsta persona un ir kāda ienesīga zināšanu bāze, pasīvs biznesiņš, ienesīgs, elastīgs amats utt. Un pat ja nav viens vai otrs, tāpat viss ir izdarāms.

Bērni dzimst visos vecumos, tas tiesa. Pašai zināmas māmiņas pēc 30 un pat pēc 40.
Es neeju uz perfekti. Es zinu, ka tāds dzīves modelis neeksistē. Es tikai dažreiz domāju, vai daru visu pareizi. It kā labi, ka man nav 3 bērni no 3 dažādiem vīriešiem un man nav jābūt vientuļai māmiņai, kurai teju jāpārdod nieri, lai varētu nodrošināt dzīvi sev un bērniem. Tajā pašā laikā šķiet, ka varbūt es lecu otrā grāvī. Pārāk plānoju, cenšos izdarīt visu tā kā tam it kā būtu jābūt pareizi.
24.11.2022 18:50 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Arī bērns no tukšumu tevi neaizpildiis. Sac ar sevi, aizpildi svau tukšumu un tad arī dzīve sakārtosies.
24.11.2022 22:27 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.11.2022
Ieva333 @ 24.11.2022 22:27
Arī bērns no tukšumu tevi neaizpildiis. Sac ar sevi, aizpildi svau tukšumu un tad arī dzīve sakārtosies.

Neviens no malas nepateiks labāk par mani pašu. Par sevi es atceros. Sevi es neaizmirstu.
24.11.2022 22:56 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Ja iekšā ir tukšuma sajūta (man arī ir bijusi), tad vislabāk ir sevi piepildīt ar jaukām aktivitātēm. Saprotu, ka dzīvo ārvalstīs konkrētu laiku, tad vari sagatavot sarakstu ar dažādām kultūras aktivitātēm katrai dienai decembrī, es arī, ārzemēs dzīvojot, gandrīz katru nedēļas nogali gāju uz muzejiem un izstādēm, braucu ar riteni pa parkiem, apmaldījos arī, jo tad GPS nebija tik populāri, dzēru kafiju dažādās omulīgās kafejnīcās, skatījos TOP 100 movies of all time. Vari taisīt foto un video atmiņas tajā pašā Instagram, kas būs jo īpaši mīļas, kad atgriezīsies Latvijā. Nopērc skaistu kladi un raksti dienas notikumus, papildini ar fotogrāfijām. Varēsi dalīties ar bērniņiem, viņi noteikti atnāks - īstajā laikā.
25.11.2022 18:13 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.11.2022
Sweet Melon @ 25.11.2022 18:13
Ja iekšā ir tukšuma sajūta (man arī ir bijusi), tad vislabāk ir sevi piepildīt ar jaukām aktivitātēm. Saprotu, ka dzīvo ārvalstīs konkrētu laiku, tad vari sagatavot sarakstu ar dažādām kultūras aktivitātēm katrai dienai decembrī, es arī, ārzemēs dzīvojot, gandrīz katru nedēļas nogali gāju uz muzejiem un izstādēm, braucu ar riteni pa parkiem, apmaldījos arī, jo tad GPS nebija tik populāri, dzēru kafiju dažādās omulīgās kafejnīcās, skatījos TOP 100 movies of all time. Vari taisīt foto un video atmiņas tajā pašā Instagram, kas būs jo īpaši mīļas, kad atgriezīsies Latvijā. Nopērc skaistu kladi un raksti dienas notikumus, papildini ar fotogrāfijām. Varēsi dalīties ar bērniņiem, viņi noteikti atnāks - īstajā laikā.

Šis ir tik jauks komentārs. Paldies. ❤️
Esmu domājusi par vairāk laiku sev. Taču es dzīvoju ļoti mazā un vienmuļā pilsētā. Nekā daudz te nenotiek. Turklāt esmu tāds introverts. Nepatīk man cilvēki, burzma. Dažreiz grūti būt lielveikalos. Social anxiety? Nezinu vai tas paiet zem tā. Bet man vispār tāds dižbesis uznācis kopš pārvācos te. Ne uzreiz. Pēc kāda laika, kad sapratu, kas un kā te ir. Bet sevi ik pa laikam mierinu, ka būsim drīz prom no šejienes un es beidzot jutīšos kā mājās.
25.11.2022 18:35 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Guncha01 @ 25.11.2022 18:35

Šis ir tik jauks komentārs. Paldies. ❤️
Esmu domājusi par vairāk laiku sev. Taču es dzīvoju ļoti mazā un vienmuļā pilsētā. Nekā daudz te nenotiek. Turklāt esmu tāds introverts. Nepatīk man cilvēki, burzma. Dažreiz grūti būt lielveikalos. Social anxiety? Nezinu vai tas paiet zem tā. Bet man vispār tāds dižbesis uznācis kopš pārvācos te. Ne uzreiz. Pēc kāda laika, kad sapratu, kas un kā te ir. Bet sevi ik pa laikam mierinu, ka būsim drīz prom no šejienes un es beidzot jutīšos kā mājās.

Es arī esmu introvertais tips vairāk, bet priecājos, ka man tomēr patīk būt cilvēkos. Lielveikali arī patiktu, ja būtu vairāk naudas, citādi šībrīža taupības režīmā izvairos.
Varbūt padomā par plānu, ko konkrēti darīsi, kad atgriezīsies. Varbūt ir kādas prasmes vai zināšanas, kuras vari attīstīt, esot šībrīža dzīvesvietā. Varbūt vēlies apgūt kādu jaunu valodu vai attīstīt hobiju, kas varētu Tev sniegt papildus ienākumus, kad atgriezīsies? Izbaudi šo laiku, jo no savas pieredzes varu teikt, ka, atgriežoties mājās, šad tad sailgosies arī pēc sava ārzemju laika. Katrā ziņā pluss jau ir tas, ka no rakstītā var secināt, ka neesi viena tur, baudiet laiku kopā, jo ar bērniem tā laika nebūs tik daudz. Klišejiski, bet 100% taisnība.
25.11.2022 19:43 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Enerģija @ 23.11.2022 22:36

Bet vienmēr ginekoloģes saka, ka 30 gadi ir pēdējais laiks bērnam. Vēlāk var būt visādas komplikācijas. Un grūti ar ieņemšanu. Tas mani biedē.
Vai kādai ir zināma māmiņa, kura pirmo bērnu dzemdējusi pēc 30 gadiem?
Manā paziņu lokā tādu nav. Nevaru smelties iedvesmu.

No kuras čuhņas 😄 ir tavas ginekoloģes?
Vecums ir tikai viens no faktoriem, aprēķinot riskus, bet nav noteicošais. Man apkārt, un es pati, tikai sāka dzemdēt ap/virs 30, visi bērni ieņemti dabīgi un visi bez novirzēm. Pēc 35 gadu vecuma sāk veikt padziļinātus ģenētiskos testus, līdz tam tie nav obligāti, ja parastie skrīningi ir labi.
25.11.2022 20:34 |
 
Reitings 337
Reģ: 10.03.2022
Enerģija @ 23.11.2022 22:36

Bet vienmēr ginekoloģes saka, ka 30 gadi ir pēdējais laiks bērnam. Vēlāk var būt visādas komplikācijas. Un grūti ar ieņemšanu. Tas mani biedē.
Vai kādai ir zināma māmiņa, kura pirmo bērnu dzemdējusi pēc 30 gadiem?
Manā paziņu lokā tādu nav. Nevaru smelties iedvesmu.
Man bērniņš dzima 29 un pēc mēneša pašai palika 30.
Grūtniecība laba,nekādu komplikāciju,tik cik pašai bija bail.
Jā un šobrīd mazulei teju 2.gadi,saprotu,ka laikam vajadzēja ātrāk,jo nervi daudz ko nespēj izturēt,rokas bieži sniedzas pēc Balderjāna tājas vai Nervostrong paciņas.Bet ar vīru plānojam vēl kādu mazuli.
mūsu abu jaunības kļūda,kad nesatikāmies ātrāk.Man iepriekš 8 gadus partneris ar kuru nomocīta jaunība😕
24.12.2022 22:45 |
 
Reitings 644
Reģ: 26.02.2022
Aktrise Sarmīte Rubule nupat dzemdējusi pirmdzimto 41 gada vecumā 😊 Nekad nav par vēlu 😇
24.12.2022 22:56 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Enerģija @ 23.11.2022 22:36

Bet vienmēr ginekoloģes saka, ka 30 gadi ir pēdējais laiks bērnam. Vēlāk var būt visādas komplikācijas. Un grūti ar ieņemšanu. Tas mani biedē.
Vai kādai ir zināma māmiņa, kura pirmo bērnu dzemdējusi pēc 30 gadiem?
Manā paziņu lokā tādu nav. Nevaru smelties iedvesmu.

Tiešām no kuras čuhņas tādas ginekoloģes...
25.12.2022 09:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits