Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīramāte

 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Sveiki. Vakar meitai nosvinējām 2 gadiņu dz/d . Viss kā parasti...galds visi runā. Man ar vīramāti nekad nav bijušas sliktas attiecības, bet arī baigās draudzenes neesam. Viņa ir īpatnēja, bet es domāju varbūt pāries, jo reti tiekamies, kaut gan dzīvo 10km attālumā. Ar mazmeitu neauklējas un pat, kad atnāk ciemos nesamīļo un neizrāda jūtas nekādas. Nosākuma bij skumji, ka tāda attieksme, bet samierinājos. Protams arī ciemos nesauc pie sevis un nepiedāvā paņemt kādreiz bērnu vai palaist mani kkur vienu.Visu laiku visu noveļ uz to cik viņa ir pārstrādājusies utt. Bet mana mamma arī strādā un var atbraukt 300km attālumu biežāk kā viņa 10 km. Labi, to esmu pieņēmusi. Vakar viņa man uzbrauca par to, ka mans vīrs visu viens velk un ka es neeju strādāt. Man nav ne tādu nekā šai pilsētā pat draudze tik viena. Bērns no septembra iet PII un uz dārziņu iet labi ja 2 ned. mēnesī, jo vienmēr kko saķer un slimo. Mamma protams to viņai pateica. Bet viņa tālāk sāka...un vēl ar tādu toni itkā es būtu slaists, kas dzīvo uz viņas dēla rēķina. Visu nakti bij' skumju sajūta arī norīta domas griežas par to visu.
08.11.2022 09:23 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Mana ome(tēta mamma) bija tāda pati,kas manai mammai bieži ko līdzīgu izteica-ka sēžot vīram tik uz kakla,neko nedarot utt.
Pārsvarā tā dara sievietes,kurām dēls ir vienīgais bērns,tad viņa vienmēr viņu aizstāvēs un žēlos,kaut viņš jau pieaudzis vīrietis ir.
Ar vīru izrunājies un lai viņš risina ar savu māti šo,jo nu nav vīra mātei jālien jūsu ģimenes dzīvē.
08.11.2022 09:39 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
Tu jau pati uzrakstīji, ko vīramāte par Tevi domā, tāpēc arī ir tāda attieksme.
08.11.2022 09:41 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Un kāda šķirba ko vīramāte par tevi domā? Mana faktu, ka es esmu, ir pieņēmusi tikai pēc 10 gadiem. Līdz tam, es biju pilsētas caca. Bet manam vīram viņas domas ir vienalga un līdz ar to, arī man.
Jūs ar vīru esiet izlēmuši, ka būsi pa mājām, tad tā tam arī būs būt :)
08.11.2022 09:48 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Pasaki paldies viņai, ka tādu labu dēlu izaudzinājusi, ka uztur ģimeni un Tev nevajag strādāt.
Bet par to, ka nepieskata mazbērnu- viņai tas nav jādara, īpaši, ja strādājoša vīramāte. Ievies auklīti, vai dari savas lietas, kad mazais bd.
08.11.2022 10:10 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Mathilde @ 08.11.2022 10:10
Pasaki paldies viņai, ka tādu labu dēlu izaudzinājusi, ka uztur ģimeni un Tev nevajag strādāt.
Bet par to, ka nepieskata mazbērnu- viņai tas nav jādara, īpaši, ja strādājoša vīramāte. Ievies auklīti, vai dari savas lietas, kad mazais bd.
Es nesaku, ka viņai viņa jāpieskaita vai jāaudzina ok m, bet ja viņa ir vecmāmiņa un viņai pat neinteresē mazbērns man tas nekad nebūs saprotams pat nesamīļo viņu. Dēls strādā jā. Es nestrādāju mājs nejau tāpēc, ka negribu, bet gan tāpēc, ka man nav kam uzticēt viņu, ja kas notiek. Un mums nav tik lielas finanses ,lai spētu maksāt auklei.
08.11.2022 10:22 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Vecvecāki nav jūsu bērnu aukles, varbūt viņi beidzot var uzelpot, kad savi bērni izauguši, strādāt, ceļot, tikties ar saviem draugiem, tā vietā, lai sāktu otro maiņu dirsas slaucīšanā. Izlīst vajag vienreiz no russlandijas mentalitātes, kurā babuška ir bērnu aukle un viņas pienākums savākt bērnu visās slimošanās un brīvlaikos.
Ja tik grūti, nevajadzēja dzemdēt, varēji baudīt bezbērnu dzīvi. Savukārt, ja dzemdēji, tad neņerksti, ka kādam jāpalīdz, jāauklē, jāsamīļo, tas jādara tikai Tev un Tavam vīram, nevienam citam tas nav pienākums, izņemot gadījumus, kad viņi paši to vēlas.
Kas attiecas uz strādāšanu/nestrādāšanu, tā ir Tava un vīra darīšana, vīramātes izteikumi vispār nav jāklausās.
08.11.2022 10:28 |
 
Patīk
Reitings 235
Reģ: 06.12.2021
Šādas lietas ir jārisina vīram nevis Tev. Lai iet parunā ar savu māti un pastāsta, ka bērna dzimšanas dienā nav diez ko smuki sēdēt un savas negācijas izlikt.
Īstenībā es esmu ievērojusi, ka tieši no vīru puses vienmēr ir kaut kādas problēmas ar viņu vecākiem.
Un es Tevi ļoti labi saprotu, jo esmu kā dadzis acīs atkal tieši savam vīra tēvam, kurš arī atļāvās sava mazbērna dzimšanas dienā sākt teikt cik es slikta esmu. Bet mans vīrs ātri vien apklusināja.
Un šitais man nereāli besī, jo no manas puses visi manu vīru liela, žēlo pat naudu dot kaut arī ne vienmēr viņš uzvedas kā zelta gabaliņš 😅
08.11.2022 10:29 |
 
Patīk
Reitings 235
Reģ: 06.12.2021
Miuce @ 08.11.2022 10:28
Vecvecāki nav jūsu bērnu aukles, varbūt viņi beidzot var uzelpot, kad savi bērni izauguši, strādāt, ceļot, tikties ar saviem draugiem, tā vietā, lai sāktu otro maiņu dirsas slaucīšanā. Izlīst vajag vienreiz no russlandijas mentalitātes, kurā babuška ir bērnu aukle un viņas pienākums savākt bērnu visās slimošanās un brīvlaikos.
Ja tik grūti, nevajadzēja dzemdēt, varēji baudīt bezbērnu dzīvi. Savukārt, ja dzemdēji, tad neņerksti, ka kādam jāpalīdz, jāauklē, jāsamīļo, tas jādara tikai Tev un Tavam vīram, nevienam citam tas nav pienākums, izņemot gadījumus, kad viņi paši to vēlas.
Kas attiecas uz strādāšanu/nestrādāšanu, tā ir Tava un vīra darīšana, vīramātes izteikumi vispār nav jāklausās.

Fui cik tevī ir daudz samazgu.
08.11.2022 10:31 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Pelnrukšķīte @ 08.11.2022 09:48
Un kāda šķirba ko vīramāte par tevi domā? Mana faktu, ka es esmu, ir pieņēmusi tikai pēc 10 gadiem. Līdz tam, es biju pilsētas caca. Bet manam vīram viņas domas ir vienalga un līdz ar to, arī man.
Jūs ar vīru esiet izlēmuši, ka būsi pa mājām, tad tā tam arī būs būt :)
Es laikam esmu pārāk emocionāla. Es jau to nedaru tāpēc, ka negribu strādāt vai kā. Mums ir tāda situācija, ka es nevaru vienkārši iziet pagaidām darbā. Jo vīrs arī nevar bērnu izņemt no dārziņa darba un mācību dēļ. Bērns vairāk mājās kā dārziņā. Pati bērnu neuztver kā savu mazbērnu. Un viņai arī negribu pat prasīt palīdzību kādu, jo visu laiku ir bijušas atrunas, ka noguruši un daudz strādā. S
08.11.2022 10:48 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Annija35 @ 08.11.2022 09:39
Mana ome(tēta mamma) bija tāda pati,kas manai mammai bieži ko līdzīgu izteica-ka sēžot vīram tik uz kakla,neko nedarot utt.
Pārsvarā tā dara sievietes,kurām dēls ir vienīgais bērns,tad viņa vienmēr viņu aizstāvēs un žēlos,kaut viņš jau pieaudzis vīrietis ir.
Ar vīru izrunājies un lai viņš risina ar savu māti šo,jo nu nav vīra mātei jālien jūsu ģimenes dzīvē.
Viņš ir vienīgais, bet viņa pati savā laikā savai mammai viņu deva audzināt un pati gāja strādāt. Man nav te tādu iespēju. Es bezdarbniekos esmu pagaidām. Un mājās cik varu visu iztīru un ar bērnu pavadu laiku un gatavoju visiem ēst un izvadāju pa visiem ārstiem bērnu, ja vajag. Mani vienkārši nomāc, kā tā pasaka man un tās tonis. Kad viņa pati izturas pret mazo itkā būtu svešs viņai.
08.11.2022 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Kateviet @ 08.11.2022 10:31

Fui cik tevī ir daudz samazgu.
Vot tāda ir mūsu tauta😁
08.11.2022 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
MINCĪTE @ 08.11.2022 10:57
Viņš ir vienīgais, bet viņa pati savā laikā savai mammai viņu deva audzināt un pati gāja strādāt. Man nav te tādu iespēju. Es bezdarbniekos esmu pagaidām. Un mājās cik varu visu iztīru un ar bērnu pavadu laiku un gatavoju visiem ēst un izvadāju pa visiem ārstiem bērnu, ja vajag. Mani vienkārši nomāc, kā tā pasaka man un tās tonis. Kad viņa pati izturas pret mazo itkā būtu svešs viņai.

Daudziem vecāka gada gājuma cilvēkiem nav saprotams mūsdienu dzīvesveids, kā var nestrādāt, sēdēt mājās ar bērnu.
Kādreiz taču piedzemdēja un gāja kolhozā tālāk strādāt, utml. stāsti.
Bet....šeit, manuprāt, tomēr Tavam vīrietim jāspēj pastāvēt par savu ģimeni un piebremzēt savu māti. Tā nu tas ir, vīrietim ir jābūt vīrietim, ja vien nav tas gadījums, kad memmes dēliņš (atvaino). Viņam ir skaidri jānorāda, ka drīksti nestrādāt, ja viņš ar to mierā. Turklāt, vai viņš tajā brīdī neko neteica, kad viņa māte Tev komentāru izteica?
Un es arī saprotu, cik grūti tagad būtu uzsākt jaunu darbu, kad mazais slimo. Atceros, kad pašai bija grūti savienot darbu mājās ar slimjošu bērnu, pat, ja darba vieta strādāju diezgan ilgu laiku.
Vienīgais ko varu ieteikt - laid gar ausīm, un pieņem, ka tāds cilvēks. Kamēr vien pašas attiecībās viss kārtībā un vīrietis netiek kaut kā iespaidots.
08.11.2022 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Miuce @ 08.11.2022 10:28
Vecvecāki nav jūsu bērnu aukles, varbūt viņi beidzot var uzelpot, kad savi bērni izauguši, strādāt, ceļot, tikties ar saviem draugiem, tā vietā, lai sāktu otro maiņu dirsas slaucīšanā. Izlīst vajag vienreiz no russlandijas mentalitātes, kurā babuška ir bērnu aukle un viņas pienākums savākt bērnu visās slimošanās un brīvlaikos.
Ja tik grūti, nevajadzēja dzemdēt, varēji baudīt bezbērnu dzīvi. Savukārt, ja dzemdēji, tad neņerksti, ka kādam jāpalīdz, jāauklē, jāsamīļo, tas jādara tikai Tev un Tavam vīram, nevienam citam tas nav pienākums, izņemot gadījumus, kad viņi paši to vēlas.
Kas attiecas uz strādāšanu/nestrādāšanu, tā ir Tava un vīra darīšana, vīramātes izteikumi vispār nav jāklausās.
Es viņai nelūdzu nekad neko. Un savu dzīvi viņa dzīvo ar vīru 2 vien. Un nevajag rakstīt to ko nevajag....stāsts nav par to. Es ar visu tieku galā. Un par to dzemdēt vai nē arī pataupiet kādai citai. Es runāju par attieksmi vecvecāku pret sevi un situāciju. Un par to kā es jūtos.
08.11.2022 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Tasmanian @ 08.11.2022 11:04

Daudziem vecāka gada gājuma cilvēkiem nav saprotams mūsdienu dzīvesveids, kā var nestrādāt, sēdēt mājās ar bērnu.
Kādreiz taču piedzemdēja un gāja kolhozā tālāk strādāt, utml. stāsti.
Bet....šeit, manuprāt, tomēr Tavam vīrietim jāspēj pastāvēt par savu ģimeni un piebremzēt savu māti. Tā nu tas ir, vīrietim ir jābūt vīrietim, ja vien nav tas gadījums, kad memmes dēliņš (atvaino). Viņam ir skaidri jānorāda, ka drīksti nestrādāt, ja viņš ar to mierā. Turklāt, vai viņš tajā brīdī neko neteica, kad viņa māte Tev komentāru izteica?
Un es arī saprotu, cik grūti tagad būtu uzsākt jaunu darbu, kad mazais slimo. Atceros, kad pašai bija grūti savienot darbu mājās ar slimjošu bērnu, pat, ja darba vieta strādāju diezgan ilgu laiku.
Vienīgais ko varu ieteikt - laid gar ausīm, un pieņem, ka tāds cilvēks. Kamēr vien pašas attiecībās viss kārtībā un vīrietis netiek kaut kā iespaidots.
Viņš teica, ka nedzirdēja to sarunu. Paldies♥️😇🤗
08.11.2022 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 95
Reģ: 12.05.2013
Kateviet @ 08.11.2022 10:29
Šādas lietas ir jārisina vīram nevis Tev. Lai iet parunā ar savu māti un pastāsta, ka bērna dzimšanas dienā nav diez ko smuki sēdēt un savas negācijas izlikt.
Īstenībā es esmu ievērojusi, ka tieši no vīru puses vienmēr ir kaut kādas problēmas ar viņu vecākiem.
Un es Tevi ļoti labi saprotu, jo esmu kā dadzis acīs atkal tieši savam vīra tēvam, kurš arī atļāvās sava mazbērna dzimšanas dienā sākt teikt cik es slikta esmu. Bet mans vīrs ātri vien apklusināja.
Un šitais man nereāli besī, jo no manas puses visi manu vīru liela, žēlo pat naudu dot kaut arī ne vienmēr viņš uzvedas kā zelta gabaliņš ?
Par to es arī pārliecināties sāku. 🙂. Jā svētki bij' ne visai patīkami.
08.11.2022 11:14 |
 
Reitings 79
Reģ: 31.10.2022
Te noteikti tavam vīram ir jārisina šo situāciju. Viena lieta, ja vispār atturīgi izturas, bet lojāli, un pavisam cita, ja sākas tāda tipa pārmetumi. Arī interesē, vai viņš dzirdēja visu to nepatīkamo sarunu? Ja nē, labi. Bet, ja dzirdēja, man liekas to arī jāpārrunā, kāpēc neiesaistījās, neaizstāvēja tevi?
08.11.2022 11:27 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
MINCĪTE @ 08.11.2022 10:57
Viņš ir vienīgais, bet viņa pati savā laikā savai mammai viņu deva audzināt un pati gāja strādāt. Man nav te tādu iespēju. Es bezdarbniekos esmu pagaidām. Un mājās cik varu visu iztīru un ar bērnu pavadu laiku un gatavoju visiem ēst un izvadāju pa visiem ārstiem bērnu, ja vajag. Mani vienkārši nomāc, kā tā pasaka man un tās tonis. Kad viņa pati izturas pret mazo itkā būtu svešs viņai.

Viņa savu dzīves redzējumu uzskata par vispareizāko un domā,ka tā ir jadzīvo arī jums un tāpēc arī pārmet tev par nestrādāšanu.
Bet jūs ar vīru veidojat savu dzīvi kā gribat jūs un nav tev jāuzklausa viņas pārmetumi. Mierīgi atbildi,ka jūs esat tā izlēmuši un punkts,bet būtu labāk,ja vīrs mātei ko pateiktu,nevis tu cīnies ar vīramāti.
08.11.2022 11:37 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Tu pati jūties slikti nestrādājot? Izskatās, ka jā. Ja tā nebūtu, tad pasmietos un teiktu- jā, mūsu ģimenē ir sieva- skaista, vīrs- strādā. Izteiktu komplimentu vīrenei, un uzliktu dubultporciju tortes. Lai vairāk salduma dzīvē.
08.11.2022 12:11 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Kateviet @ 08.11.2022 10:31

Fui cik tevī ir daudz samazgu.

Bet neko nepareizu jau viņa nepateica, tīra taisnība, tik mūsdienu pārjūtīgajām dvēselītēm to grūti pieņemt, ka neglauda pa spalvai.
Nu nav visi cilvēki vienādi uķi-puķi, kur visi skrien, visus apķer un mīļo, bārsta komplimentus cik citi skaisti, jauki ( lai gan varbūt nemaz nav nekādi skaistie / jaukie) utt,. Mana mutere ar nav tāds cilvēks, lai gan vienmēr apvaicājas, uztraucas kā katram iet, bet pati neuzprasīsies skriet kilometrus lai vāktu sīčus un galvu nevienam nekasīs, un tas ir pilnīgi ok.
08.11.2022 12:51 |
 
Reitings 259
Reģ: 21.06.2022
MINCĪTE @ 08.11.2022 11:09
Es viņai nelūdzu nekad neko. Un savu dzīvi viņa dzīvo ar vīru 2 vien. Un nevajag rakstīt to ko nevajag....stāsts nav par to. Es ar visu tieku galā. Un par to dzemdēt vai nē arī pataupiet kādai citai. Es runāju par attieksmi vecvecāku pret sevi un situāciju. Un par to kā es jūtos.

Cilvēkam ir dota mute, lai runātu. Nākamreiz pasaki, lai parut savus komentārus pie sevis, nevienam tie neinteresē.
Un ja negrib mīlot Tavu bērnu, nu tak lai nemīļo. Tu bērnam arī liec bučot visas radu tantes pēc kārtas? Pati vainīga, ka neveido saikni ar mazbērnu.
Bet vairāk izskatās, ka Tev vienkārši pašai ir apnicis sēdēt mājās ar mazo, tāpēc arī tāda čīkstēšana par vīramāti un situāciju. Vienemr var atrast risinājumu, ja ir vēlēšanās.
08.11.2022 12:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits