pvkd @ 18.10.2022 19:48Sveikas! Gan jau arī šeit ir kāda kas regulāri apskata ss.lv mājaslapu un sapņo par jaunu īpašumu. Bijām beidzot nolēmuši meklēt lielāku mājvietu. Pa cik lielāki dzīvokļi maksā tikpat bargu naudu kā privātmāja - nolēmām iegādāties privātmāju. Visu uzsākām- mājas apskate/ cenu izdevās nosist uz 20tk , sekoja vērtētājs un bankas līgums. Kad līgums atnāca ar kopējiem % un ikmēneša summu - zosāda pārgāja pār mūsu ķermeņiem ! Dēļ lielā Eiribor šobrīd lielāki% . Summa kamēr nepārdodam savu pirmo īpašumu (2-ist) dzīvokli ir 140tk , pārdodod īpašumu mūsu kredīta summa nokristu uz 85 tk. Ikmēneša maksājums ar lielo Eiribor būtu apmēram 450 eur. Uz diviem tā summa nav liela. Esam sarēķinājuši cik un kā paliek, bet protams saprotam , ka taupīgāk būtu jādzīvo. Tad nu lūk… līgumu noraustijāmies - neparakstījām. Pēc pāris dienām bija piezagusies nožēlas sajūta, jo māja mums ļoti patika. Tā bija tikai desmit gadus veca, silta ļoti , plaša…. Bet tā noraustijāmies. Domājam, nekas pagaidīsim labākus laikus, gan jau pavasari kritis cenas ??♀️, bet lasot dažādu nekustamo īpašumu speciālistu - nav nemaz gaidāms baigais cenu kritums ??♀️ tā jau var mūžīgi gaidīt to cenu kritumu, bet vienas ar bērniem mums jau šobrīd ir kā ir :(
Ko jūs darītu? Kopēja naudiņa nav nemaz tik maza mūsu budžetā.
Kredīta maksājums piemēram 450 eur, bet ar abiem brīvie līdzekli pēc kredīta nomaksas 1600eur paliek . Protams tur vēl degviela, partika, apkure (malka ) bērnudārzs/ skola utt - respektīvi ar to naudu jāiztiek !
Ko vēlos no jums? Padalieties ar saviem stāstiem? Tiem kam hipotekārie kredīti , kā tieciet galā? Vai mums vienīgajiem pats sākums liekas tik biedējoši smags, lai parakstītu bankā kredītu? Mums šobrīd ir vēl iespēja to māju iegādāties , jo mājai pircējs nav vēl. Itkā jau viss bija iesākts - vērtētājam jau bijām samaksājuši un visu bankā iesnieguši
Aleksandrs @ 19.10.2022 11:54Cenas noteikti kritīs, tas ka tagad pat par vecu graustu prasa 7 ādas nav normāla situācija. Saucamajos treknajos gados arī visiem īpašumiem cenas skrēja debesīs, lielākā daļa sagrāba kredītus pa dārgajām cenām, bet pēc tam krīzes laikā citiem īpašumiem cenas nogāzās pat vairāk kā uz pusi, bet paņemtie kredīti jāatmaksā no iegādātās cenas.
Ja var vēl gaidīt, ieteiktu tagad neņemt, krīze neapšaubāmi būs, iespējams vēl daudz dziļāka kā iepriekšējà, jo šoreiz tā ir ne tikai vietējā reģiona, bet vispasaules problēma. Īpašuma tirgus jau manāmi sāk bremzēties, vēl jāpagaida līdz tirgoņi saprot, ka lejputrija beigusies un kosmosa cenas nāksies laist lejā. Vēl jāņem vērā, pirms lien kredītu jūgā, cik stabili ir ienākumi, ieteiktu šai izvērtēšanai pieiet diezgan kritiski, tas, ka šobrīd jums ir darbs, nenozīmē, ka tas tieši tā pat būs 20 vai cik nu turpmākos gadus, sevišķi, vai krīzes laikos to nezaudēsiet, ja sāksies masveida atlaišana, protams, nekas nav 100% stabils, to pierādīja gan iepriekšējā krīze, gan covid laiks, bet banka tad savu maksājumu vienmēr regulāri gribēs.
Ieteiktu jums salikt savas ģimenes budžetu, lai saprastu, cik tad daudz naudas jums katru mēnesi ienāk, cik iztērējat, kur varat ietaupīt un vai ar to, kas paliek pāri pietiks kredīta apmaksai un neparedzētajiem izdevumiem.
Koks ar diviem galiem-jebkurā gadījumā, ja jums nav divi īpašumi, kad vienu varat pārdot par izdevīgu cenu (lai arī visizdevīgāk bija pārdot 6.mēn atpakaļ) un otrā palikt dzīvot, tad neko ietaupīt nesanāks. 😀 Jo lai vai kā cenas nosvārstās jums tas sanāks kā barteris.pvkd @ 19.10.2022 14:23Un vēl… kāpēc tieši tagad gribās māju? Mums pieder 2-ist dzīvoklis kurā dzīvojam( nav nekādu kredītu) un šobrīd ir iespēja pārdot par lielisku cenu. Tāpēc visu laiku svārstāmies par to , vai ņemt tagad māju, vai tad kad cenas būs lejā, jo arī tad pašiem nav izdevīgi pārdot dzīvokli ??
Inna86 @ 19.10.2022 15:26Drošākais būtu krāt pirmo iemaksu mājai. Un dzīvokli atstāt, izīrēt. Īres nauda pamatīgi samazinās ikmēneša hipotēkas izmaksas. Un dzīvoklis paliks kā drošības spilvens.
Inna86 @ 19.10.2022 15:26Drošākais būtu krāt pirmo iemaksu mājai. Un dzīvokli atstāt, izīrēt. Īres nauda pamatīgi samazinās ikmēneša hipotēkas izmaksas. Un dzīvoklis paliks kā drošības spilvens.