Dāvana jaunlaulātajiem

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Cik no pāra ir pieklājīga dāvana kāzās naudas izteiksmē? Jaunā pāra vēlme ir saņemt dāvanu naudā.
Ņemot vērā, ka šajā mēnesī ir diezgan čābīgi ar naudu, meklējam kompromisu šajā situācijā, jo pieredze ar kāzām nav liela.
Jā, ielūgums nonāca pie mums tikai šomēnes.
13.08.2022 00:48 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Mākoņmaliņa @ 13.08.2022 21:24

Ja kāzas, tikai baznīcā, tad pēc pašu ieskata vai dāvināt, tikai puķes, vai arī naudu. Nav obligāti naudu dāvināt.

😘🙏🏻
14.08.2022 14:41 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Nesaprotu, kāpēc tik neveselīga attieksme pret to, ka cilvēki var atļauties uzdāvināt vairāk? Jūs ejat uz draugu kāzām, lielu dzīves notikumu, ko pāris izvēlējies svinēt ar jums, ar tādu pretīgu, žmiedzīgu attieksmi, ka bez maz ar tiem 50 EUR uzdāvinātajiem jaunais pāris var aizrīties 😬 Uz dzimšanas dienām ar dāvanām tāpat?
Katrs dāvina, cik var, un tas ir ok, bet šajā diskusijā pavisam cita noskaņa valda, ja tik briesmīgi žēl, varbūt vienkārši atsakiet un neejat?
14.08.2022 15:00 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Paix @ 14.08.2022 15:00
Nesaprotu, kāpēc tik neveselīga attieksme pret to, ka cilvēki var atļauties uzdāvināt vairāk? Jūs ejat uz draugu kāzām, lielu dzīves notikumu, ko pāris izvēlējies svinēt ar jums, ar tādu pretīgu, žmiedzīgu attieksmi, ka bez maz ar tiem 50 EUR uzdāvinātajiem jaunais pāris var aizrīties ? Uz dzimšanas dienām ar dāvanām tāpat?
Katrs dāvina, cik var, un tas ir ok, bet šajā diskusijā pavisam cita noskaņa valda, ja tik briesmīgi žēl, varbūt vienkārši atsakiet un neejat?

Tā noskaņa valda tapēc, ka tā "bagātā " foruma daļa tos "nabagos" uzskata par pabirām. Tad mēs, nabagi, cenšamies ieskaidrot, ka katrs dod cik var un grib.
14.08.2022 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 2585
Reģ: 04.01.2013
Paix @ 14.08.2022 15:00
Nesaprotu, kāpēc tik neveselīga attieksme pret to, ka cilvēki var atļauties uzdāvināt vairāk? Jūs ejat uz draugu kāzām, lielu dzīves notikumu, ko pāris izvēlējies svinēt ar jums, ar tādu pretīgu, žmiedzīgu attieksmi, ka bez maz ar tiem 50 EUR uzdāvinātajiem jaunais pāris var aizrīties ? Uz dzimšanas dienām ar dāvanām tāpat?
Katrs dāvina, cik var, un tas ir ok, bet šajā diskusijā pavisam cita noskaņa valda, ja tik briesmīgi žēl, varbūt vienkārši atsakiet un neejat?
Problēma ir nevis 50,100,200 vai 500 eiro, bet tajā, ka forumā ir dažas , kas šiko. Nu nevar uztvert nopietni, ja raksta "nu mazāk kā 200 nevar likt", "es tur 500", es tur to un šito.
Es nemācēšu konkrēti par viņām teikt, bet cik nav redzētas forumnieces, kas vienā diskusijā tērē nedēļā 5k, nopirka tikko māju, bet otrā diskusijā raksta, ka nezin kā savilkt galus ar minimālo algu. Tātad, vienā diskusijā sasapņojas, bet otrā atgriežas realitātē.
Un autore jau iepriekš min, ka čābīgi ar naudiņu, bet te pēc šikošanām , kura vairāk (fake vai real, tas lai paliek uz katras pašas sirdsapziņas), tas liek aizvainot cilvēku, kurš var atļauties 20, 30 vai 50 eiro.
14.08.2022 17:24 |
 
Reitings 462
Reģ: 07.04.2022
Paix @ 14.08.2022 15:00
Nesaprotu, kāpēc tik neveselīga attieksme pret to, ka cilvēki var atļauties uzdāvināt vairāk? Jūs ejat uz draugu kāzām, lielu dzīves notikumu, ko pāris izvēlējies svinēt ar jums, ar tādu pretīgu, žmiedzīgu attieksmi, ka bez maz ar tiem 50 EUR uzdāvinātajiem jaunais pāris var aizrīties ? Uz dzimšanas dienām ar dāvanām tāpat?
Katrs dāvina, cik var, un tas ir ok, bet šajā diskusijā pavisam cita noskaņa valda, ja tik briesmīgi žēl, varbūt vienkārši atsakiet un neejat?

Labi, ja var atļauties, bet jautājums cits - vai ir tāda vajadzība?
Saproti, tu un citas ar pārspīlētām summām tikai kultivē to, ka par adekvātām summām būtu jākaunas un redz nemaz neiet, ja nevar uzdāvināt stipri vairāk kā ir normāli dāvināt.
Nu nav normāli parastiem vientiešiem (abejādi) dāvināties ar summām, kuras ir tik lielas attiecībā pret Latvijā esošo ekonomisko situāciju. Es saprotu, ja tu esi nez kāda Holivudas sļivka vai Monako dzīvojoša biznesmene, kura sev pērk ikdienā Hermes un Blatņikus, bet ne jau Latvijas mērogā tādas summas.
14.08.2022 18:02 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Īsais rezumē - atbildēt uz jautājumu, cik liekas adekvāti, ka dāvināja 20 EUR, ir ok, tas ir cilvēka viedoklis, padalīšanās ar pieredzi un viņa dzīves situāciju, bet pateikt, ka dāvināja 200 EUR, vairs nav ok, tā ir blatošana, lietu izdomāšana un vispār jālasās prom no foruma, jo šī pieredze nav vēlama? No sērijas, ja prasa, kādi ir labi makaroni, vienīgā pareizā atbilde ir Optima līnija, lai neliktu justies slikti tiem, kas tos ēd.
14.08.2022 18:19 |
 
Reitings 256
Reģ: 21.06.2022
Cik var atļauties tajā brīdī, tik arī ir OK. Un ja būs cita dāvana, ne aploksne arī būs OK.
Kas tie par tekstiem - nosegt savu daļu par ēšanu. Katrs pats izvēlas kādas kāzas rīkot, nedomāju, ka viesiem būtu tas jāapmaksā. Ja nevar atļauties šikot, tad lai domā ko un kā darīt.
14.08.2022 18:40 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Ja uz kāzām dāvināt 20 eur ir normāli, tad ko jūs dāvināt dzimšanas dienā? Rafaello kasti?
Man pašai ir gadījies studiju laikos būt kāzās, kurās es būtībā biju piekabe (+1), naudas bija ļoti maz, nu tā, ka bija jādomā, ko ēst, un esmu dāvinājusi mazu, simbolisku dāvaniņu, bet ja tuvs cilvēks uzaicina, ja es zinu, ka viņš precēsies, jau gadu iepriekš, tad man tie 200 eur nešķiet nekas nenormāls un prātam neaptverams. Es nerunāju par cilvēkiem, kas nav tuvi un kas pēdējā brīdī uzaicina (tiesa, nesaprotu, kāpēc uz savām kāzām jāaicina cilvēki, kas nav tuvi, jo tiešām tā ēšana, viesu izklaidēšana un nakšņošana nemaksā ne 20, ne 50 eur/pers), vai ja pašam nav, ko ēst. Tomēr uzskatu, ka uz kāzām jādāvina bik vairāk kā jums ir pieņemts dāvināt uz parastu dzimšanas dienu. Ne tāpēc, ka "jāatsit" savas izmaksas, bet tāpēc, ka tas tomēr ir daudz vērienīgāks un retāks pasākums. Bet ja uzaicina tikai paskatīties ceremoniju, tad esmu tikai par to, ka var dāvināt tikai puķes, lai simboliski apsveiktu.
14.08.2022 18:41 |
 
Reitings 462
Reģ: 07.04.2022
Motherofdragons @ 14.08.2022 18:41
Ja uz kāzām dāvināt 20 eur ir normāli, tad ko jūs dāvināt dzimšanas dienā? Rafaello kasti?
Man pašai ir gadījies studiju laikos būt kāzās, kurās es būtībā biju piekabe (+1), naudas bija ļoti maz, nu tā, ka bija jādomā, ko ēst, un esmu dāvinājusi mazu, simbolisku dāvaniņu, bet ja tuvs cilvēks uzaicina, ja es zinu, ka viņš precēsies, jau gadu iepriekš, tad man tie 200 eur nešķiet nekas nenormāls un prātam neaptverams. Es nerunāju par cilvēkiem, kas nav tuvi un kas pēdējā brīdī uzaicina (tiesa, nesaprotu, kāpēc uz savām kāzām jāaicina cilvēki, kas nav tuvi, jo tiešām tā ēšana, viesu izklaidēšana un nakšņošana nemaksā ne 20, ne 50 eur/pers), vai ja pašam nav, ko ēst. Tomēr uzskatu, ka uz kāzām jādāvina bik vairāk kā jums ir pieņemts dāvināt uz parastu dzimšanas dienu. Ne tāpēc, ka "jāatsit" savas izmaksas, bet tāpēc, ka tas tomēr ir daudz vērienīgāks un retāks pasākums. Bet ja uzaicina tikai paskatīties ceremoniju, tad esmu tikai par to, ka var dāvināt tikai puķes, lai simboliski apsveiktu.

Nezinu, kur tu ņēmi 20 eur. Es rakstīju, ka mums pirms 10 gadiem draugi dāvināja 20-25 LATUS un es neapvainojos, lai gan neteiktu, ka viņi būtu kādi "bomzīši".
14.08.2022 19:08 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Paix @ 14.08.2022 18:19
Īsais rezumē - atbildēt uz jautājumu, cik liekas adekvāti, ka dāvināja 20 EUR, ir ok, tas ir cilvēka viedoklis, padalīšanās ar pieredzi un viņa dzīves situāciju, bet pateikt, ka dāvināja 200 EUR, vairs nav ok, tā ir blatošana, lietu izdomāšana un vispār jālasās prom no foruma, jo šī pieredze nav vēlama? No sērijas, ja prasa, kādi ir labi makaroni, vienīgā pareizā atbilde ir Optima līnija, lai neliktu justies slikti tiem, kas tos ēd.

Viens ir pateikt, ka tas nav ok un tā nav smuki darīt, kas cits būtu pateikt - es savā situācijā daru šādi, bet varianti ir dažādi
14.08.2022 19:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Motherofdragons @ 14.08.2022 18:41
Ja uz kāzām dāvināt 20 eur ir normāli, tad ko jūs dāvināt dzimšanas dienā? Rafaello kasti?
Man pašai ir gadījies studiju laikos būt kāzās, kurās es būtībā biju piekabe (+1), naudas bija ļoti maz, nu tā, ka bija jādomā, ko ēst, un esmu dāvinājusi mazu, simbolisku dāvaniņu, bet ja tuvs cilvēks uzaicina, ja es zinu, ka viņš precēsies, jau gadu iepriekš, tad man tie 200 eur nešķiet nekas nenormāls un prātam neaptverams. Es nerunāju par cilvēkiem, kas nav tuvi un kas pēdējā brīdī uzaicina (tiesa, nesaprotu, kāpēc uz savām kāzām jāaicina cilvēki, kas nav tuvi, jo tiešām tā ēšana, viesu izklaidēšana un nakšņošana nemaksā ne 20, ne 50 eur/pers), vai ja pašam nav, ko ēst. Tomēr uzskatu, ka uz kāzām jādāvina bik vairāk kā jums ir pieņemts dāvināt uz parastu dzimšanas dienu. Ne tāpēc, ka "jāatsit" savas izmaksas, bet tāpēc, ka tas tomēr ir daudz vērienīgāks un retāks pasākums. Bet ja uzaicina tikai paskatīties ceremoniju, tad esmu tikai par to, ka var dāvināt tikai puķes, lai simboliski apsveiktu.

Un kas tur būtu tik slikts, ja arī dzimšanas dienā uzdāvinātu Rafaello kasti?
14.08.2022 19:37 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Minelūše @ 14.08.2022 19:37

Un kas tur būtu tik slikts, ja arī dzimšanas dienā uzdāvinātu Rafaello kasti?

Ja tavā draugu un tuvinieku lokā tā ir pieņemts, tad ok, tad 20 eur uz kāzām ir šika dāvana.
14.08.2022 20:28 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
lexxxuslex @ 14.08.2022 19:08

Nezinu, kur tu ņēmi 20 eur. Es rakstīju, ka mums pirms 10 gadiem draugi dāvināja 20-25 LATUS un es neapvainojos, lai gan neteiktu, ka viņi būtu kādi "bomzīši".

Es neatbildēju tev. Tagad atbildēšu - tev pirms 10 gadiem dāvināja 20 latus, kas tev jau šķita maz (ja reiz uzsver, ka neapvainojies, kaut viņi varēja atļauties vairāk) ņemot vērā inflāciju pa šiem 10 gadiem, it sevišķi šogad, tagad tie būtu vismaz 50 eur, ja ne vairāk.
14.08.2022 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
mollia @ 13.08.2022 15:17
Piekrītu par 50€ no cilvēka.

Manliekas, ka tā ir labi. Nesen biju uz kāzām, ielikām 100€, abi no mums. Uzskatu, ka ja esat tikai paziņas, ne parāk tuvi daugi, vairāk nevajag.
Tuviem draugiem esam ielikuši 150-200€, atkarībā kādas tipa kāzas.
Radinieki jau vienmēr dāvina no 200€ sākot..., bet tas pēc varēšanas.
Jā, ielūgums nonāca pie mums tikai šomēnes.

Ja ar naudām ir pašvakāk un nav tā labākā situācija, netikāt brīdināti laicīgi, es tad arī , tādā situācija max ieliktu 50€, pie tādiem apstākļiem.
14.08.2022 21:38 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
Spanic @ 14.08.2022 08:40
kur, mazpilsētā? Ne visas šeit ir no Rīgas.
ak dievs, tev vajag, tu meklē 😂 man tev varbūt vēl tev viņu izīrēt? 😂 tipiskais cilvēks - problēmu meklētājs.
14.08.2022 21:55 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Huppoo @ 14.08.2022 21:55
ak dievs, tev vajag, tu meklē ? man tev varbūt vēl tev viņu izīrēt? ? tipiskais cilvēks - problēmu meklētājs.
Protams, vari vēl atsūtīt!
14.08.2022 23:01 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Kāzās esmu bijusi divas reizes. Pirmajā reizē, kad gāju uz kāzām viena, ieliku 50 eiro, lai vai kā gribētos, vairāk nevarēju atļauties. Uzzināju par uzaicinājumu nepilnu mēnesi pirms. Tomēr gribēju nopirkt arī jaunu kleitu un ziedus. Beigās nemaz negribēju iet, jo salasījos internetā, ka pieklājīgi dāvināt 100+ eiro, bet zināju, ka pāris mani sapratīs, jo tajā laikā nestrādāju. Svinības izmaksāja ap 7000 uz 60 cilvēkiem, bet sadāvināja 2500.
Otrajā reizē uz diviem cilvēkiem arī ielikām 50 eiro. Nezinu, kas tā par modi paziņot par kāzām tajā pašā mēnesī, bet viss sakrita tā, ka arī vairāk necēlās roka likt, it īpaši tad, jo es viņus nepazinu vispār. Draugam gribēju nopirkt arī jaunu uzvalku, kurpes, pluss vēl ceļš no viena Latvijas gala līdz otram.
Protams, forši, ja var atgūt kaut daļu no iztērētā, taču, manuprāt, viesos nav jāatstāj apziņa, ka nav seguši pat savas ēdināšanas izmaksas.
15.08.2022 08:48 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Elisa_M @ 15.08.2022 08:48
Kāzās esmu bijusi divas reizes. Pirmajā reizē, kad gāju uz kāzām viena, ieliku 50 eiro, lai vai kā gribētos, vairāk nevarēju atļauties. Uzzināju par uzaicinājumu nepilnu mēnesi pirms. Tomēr gribēju nopirkt arī jaunu kleitu un ziedus. Beigās nemaz negribēju iet, jo salasījos internetā, ka pieklājīgi dāvināt 100+ eiro, bet zināju, ka pāris mani sapratīs, jo tajā laikā nestrādāju. Svinības izmaksāja ap 7000 uz 60 cilvēkiem, bet sadāvināja 2500.
Otrajā reizē uz diviem cilvēkiem arī ielikām 50 eiro. Nezinu, kas tā par modi paziņot par kāzām tajā pašā mēnesī, bet viss sakrita tā, ka arī vairāk necēlās roka likt, it īpaši tad, jo es viņus nepazinu vispār. Draugam gribēju nopirkt arī jaunu uzvalku, kurpes, pluss vēl ceļš no viena Latvijas gala līdz otram.
Protams, forši, ja var atgūt kaut daļu no iztērētā, taču, manuprāt, viesos nav jāatstāj apziņa, ka nav seguši pat savas ēdināšanas izmaksas.

Es arī ļoti šim piekrītu. Un man vispār liekas muļķīgi atklāt viesiem, cik dabujuši atpakaļ, atstājot sajūtu, ka esi muļķis, ja atstāj mazāk. No 7k atdabūt atpakaļ 2.5 nav maz un peļami. Bet jā, šitādas - vajag tik un tik, ir baigi sevis nogruzoši. Arī dvacārs ir laba nauda. Es arī par to priecātos.
15.08.2022 09:39 |
 
Reitings 50
Reģ: 11.03.2021
Arī šogad plānoju kāzas, un ar topošo vīru pat nedomājām, ka viesu dāvanas ''atsitīs'' daļu izmaksu. Protams, ielūgumos norādījām, ka dāvanas labprāt saņemtu iesaiņotas aploksnēs, lai kāzās nesadāvinātu galdautus, servīzes, fotorāmjus, gultas veļu u.c. lietas, kuras mums nav nepieciešamas (jo jau dzīvojam kopā, mājokļa iekārtošana nav aktuāla), vienkāršāk tomēr par sadāvināto nopirkt ko jēdzīgu (vai ieguldīt, aizceļot utt.) + aploknsē var iesaiņot arī dāvanu kartes kādam kopīgam piedzīvojumam (saullēkts uz sup dēļiem, kāda meistarklase u.c.). Manuprāt, ietvert potenciālo dāvanu summu kāzu budžetā ir nedaudz greiza pieeja svinību organizēšanā.
Bet, kas attiecas uz jautājumu, 50 euro būs laba, apaļa summa. Jaunais pāris noteikti vairāk priecāsies par Tavu klātbūtni nevis Tavas dāvanu aploknes biezumu.
15.08.2022 10:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
ja ielūgums tikai nesen nonāca rokās, tad man varbūt liktos, ka ar domu - citi netiek un neatpelnīsim kāzas, uzaicināsim tad šitos, kas naudu uzdāvinās.
50-100eiro arī manā skatījumā adekvāti.
16.08.2022 11:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits