Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laulību nozīme 21.gs. cilvēkam

 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Sveiki visiem.
Šodien sanāca neliela diskusija ar gan precētām, gan neprecētām kolēģēm par laulību nozīmi šajā modernajā laikā un kā laulības šobrīd tiek uztvertas.
Kāda nozīme ir laulībai? Kāpēc vajadzētu vai nevajadzētu laulāties? Kāpēc gribējāt/gribat vai negribējāt/negribat laulāties?
Šādi jautājumi rodas jo viedoklis par to, ka laulībām agrāk bijusi citādāka nozīme un tām vienkārši bija jābūt sakarā ar bērniem un īpašumiem, sadurās ar viedokli par to, ka laulībām 21. gadsimtā lielas nozīmes nav - cilvēki tāpat dzīvo kopā, audzina bērnus, kā arī dara pilnīgi to pašu ko laulāti pāri, tikai bez gredzena pirkstā (šoreiz neņemsim vērā juridiskus aspektus).
03.08.2022 18:55 |
 
Reitings 1408
Reģ: 19.05.2016
Kas citiem par daļu? Nopietni - kas??? TEV personiski kkas tiek ņemts nost, ja cilvēki ir vai nav precēti?
07.08.2022 12:45 |
 
Reitings 630
Reģ: 07.09.2018
Es gribu, bet tikai tāpēc, ka man tas liekas forši! Neesmu hard-core kristiete, tāpēc saistībā ar to man laulībām īsti saistības nav. Jā, zinu, ka precēties ir pareizāk, nekā neprecēties, bet tajā pašā laikā nenosodu pārus, kas nevēlas precēties un tādas lietas vispār neinteresē. Lai katrs dzīvo kā grib.
Un es nesaku, ka laulības nav svēts process. Ir! Vienkārši es uz to tik ļoti neiespringstu kā cilvēki, kuriem tā attieksme ir citādāka par tādām lietām. Bet precēties es vēlos! Bet es gribētu kāzas Havaju salās vai tamlīdzīgi.
Tāpēc saprotiet mani pareizi - es atbalstu gan tos, kas precas, gan tos, kas nedomā precēties. Es uzskatu, ka precēties būtu vēlamāk un pareizāk, nekā neprecēties, tomēr tajā pašā laikā ir normāli arī to nedarīt lai vai kāds iemesls tam būtu.
07.08.2022 00:20 |
 
Reitings 2215
Reģ: 19.05.2022
Tie, kuri ir pret, tad arī neko neapdrošiniet, neprasiet garantijas līgumus, uttt, jo tak tāpat ir labi. 😜
04.08.2022 21:36 |
 
Moderators
Reitings 3702
Reģ: 13.11.2016
sla @ 04.08.2022 15:43
Skatoties kurā valstī, bet normālās valstīs strādā dzīvesbiedru likums, un ja nomirst, tad dabon naudu un īpašumu tieši tāpat kā tas būtu precētiem pāriem. Esmu precēta, un es domāju, ka tā ir katra cilvēka izvēle precēties vai neprecētie. Cik daudz precēti un neprecēti pāri, un vienai daļai precības pat neko nemainītu, jo jau tā dzīvo tādu pašu dzīvi kā precēti pāri. Latvijā ir situācija ir citādāka, tāpēc nevarēšu izteikties.

Civiltiesiskas sekas nereģistrētai kopdzīvei ir apmēram 3 Eiropas valstīs.
Cita lieta, ka vairumā EEZ valstu kopdzīves reģistrācija ir pieejama arī homoseksuāļiem.
04.08.2022 20:03 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Lula @ 03.08.2022 22:02
Man smieklīgi un bēdīgi liekas, ka ir cilvēki, kas gatavi taisīt bērnus, bet nav gadavi laulībām, jo tā tak ir "saistība uz mūžu" :D
laulība kā reiz nav uz mūžu, bet bērni ir 😀
04.08.2022 19:35 |
 
Reitings 1936
Reģ: 28.04.2019
Skatoties kurā valstī, bet normālās valstīs strādā dzīvesbiedru likums, un ja nomirst, tad dabon naudu un īpašumu tieši tāpat kā tas būtu precētiem pāriem. Esmu precēta, un es domāju, ka tā ir katra cilvēka izvēle precēties vai neprecētie. Cik daudz precēti un neprecēti pāri, un vienai daļai precības pat neko nemainītu, jo jau tā dzīvo tādu pašu dzīvi kā precēti pāri. Latvijā ir situācija ir citādāka, tāpēc nevarēšu izteikties.
04.08.2022 15:43 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 04.08.2022 11:27

Jap. Tikai cilvēki ir ļoti juridiski neizglītoti, un viņiem ir jāskaidro uz pirkstiem, kādi lēmumi. Džeks varbūt domā, ka var jebkurā brīdī pamest savu "mīlu bez nosacījumiem un papīriem" un atstāt viņu pliku un nabagu, pat ja "mīla" tiesāsies ar savāktiem čekiem ar ieguldījumu ģimenes īpašumā un/vai biznesā, un viņam būs taisnība, bet tas strādā arī uz otru pusi.
Atmetot liriku par laulības garīgu nozīmi, man tiešām grūti noticēt, ka var patiesi mīlēt cilvēku, saistīt sevi ar kopīgiem bērniem un sadzīvi, un kategoriski atteikties juridiski pasargāt it kā savu tuvāko un svarīgāko cilvēku. Tas kaut kā neiet kopā.

Es arī nesaprotu, jā. Gribas izprast kur tad ir tā problēma. Okei, laulības kā šovs un izrādīšanās - bet, atkārtošos, ir taču iespēja aiziet uz zagsu un 10 minūšu laikā paraksīties.
04.08.2022 11:37 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lula @ 04.08.2022 11:03

Lēmumu pieņemšana arī, ja pats nav spējīgs tajā brīdī

Jap. Tikai cilvēki ir ļoti juridiski neizglītoti, un viņiem ir jāskaidro uz pirkstiem, kādi lēmumi. Džeks varbūt domā, ka var jebkurā brīdī pamest savu "mīlu bez nosacījumiem un papīriem" un atstāt viņu pliku un nabagu, pat ja "mīla" tiesāsies ar savāktiem čekiem ar ieguldījumu ģimenes īpašumā un/vai biznesā, un viņam būs taisnība, bet tas strādā arī uz otru pusi.
Atmetot liriku par laulības garīgu nozīmi, man tiešām grūti noticēt, ka var patiesi mīlēt cilvēku, saistīt sevi ar kopīgiem bērniem un sadzīvi, un kategoriski atteikties juridiski pasargāt it kā savu tuvāko un svarīgāko cilvēku. Tas kaut kā neiet kopā.
04.08.2022 11:27 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 04.08.2022 10:48

Lielākā problēma nav par tikšanu uz reanimāciju. Var rasties problēma samaksāt par "drauga" dzīvības uzturēšanu, ja ģimenes apgādnieka nauda, viņa katru mēnesi ienākošie slimības lapas pabalsti utml ir uz viņa kartes un ilggadējai "draudzenei" nav nekādu tiesību pie tās naudas tikt. Sieva var nokārtot pieeju ar banku.

Lēmumu pieņemšana arī, ja pats nav spējīgs tajā brīdī
04.08.2022 11:03 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Sarma1986 @ 04.08.2022 08:48
ZB ar to slimnīcu, ārstiem nav pieejas civilstāvokła registram, un neviens ar laulības apliecību apkārt nestaigā, pasaki, ka esi sieva un ej tajā sūda slimnīcā. Dokumentus, vai precēti, pārbauda pie mantojumiem, atslēdzot no dzīv.uzt.iekārtām, ja ilgstoša koma utt. Ne jau, blje, pēc avārijas vai sirdslēkmes. Pamostieties.

Lielākā problēma nav par tikšanu uz reanimāciju. Var rasties problēma samaksāt par "drauga" dzīvības uzturēšanu, ja ģimenes apgādnieka nauda, viņa katru mēnesi ienākošie slimības lapas pabalsti utml ir uz viņa kartes un ilggadējai "draudzenei" nav nekādu tiesību pie tās naudas tikt. Sieva var nokārtot pieeju ar banku.
04.08.2022 10:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
YaeMiko @ 04.08.2022 06:27

Laulības noslēgšanai vajag lieciniekus. Vai arī ja divi cilvēki dzīvo kopā nepaspēj apprecēties otram kaut kas notiek, ko tad?Laikam īsti nezini, kas ir kopdzīves likums un ko tas dotu. Ieteiktu palasīt.

Nu klau, zinu gan. Un ko tad darīt ja tie paši cilvēki nepaspēj aiziet pie notāra? (Kas vispār izklausās čakarīgāk un dārgāk kā sarakstīties par 14 eur) Tos dovus lieciniekus sarežģīti atrast?
Kopdzīves likumu atbalstu, redzu, ka ir cilvēki, kas negrib kāzas un punkts. Saprotami arī, ja tā ir kāda piektā laulība un paliek jau smieklīgi. 😀 Bet to spirināšanos - uz zagsu neiešu, labāk pie notāra, es nesaprotu. Ja vari man sīkāk paskaidrot - tikai priecāšos.
04.08.2022 09:30 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Es tā skatos, ka dažiem ir bijušas ļoti sāpīgas attiecību pieredzes un vairs netic ilglaicīgām attiecībām un solījumiem. :( Riktīgi žēl, es no sirds ceru, ka jums dzīve parādīs pretējo un tomēr izdosies piedzīvot labas attiecības.
04.08.2022 09:24 |
 
Reitings 262
Reģ: 02.04.2022
TimeToDream @ 03.08.2022 23:50

Bet ir forši, ka tu dari pa savam un tas tev sagādā prieku. Kāpēc tas, ka citi cilvēki bildina otru pusīti amerikāņu tradīcijās, liek to sociālajos tīklos, traucē? Ja viņiem tas sagādā prieku, tad kāpēc ne? Kāpēc tā ir jāuzskata par zīmēšanos? Tā ir viņu izvēle, viņu diena un viņi to pavada kā vēlas, kā arī viņu jūtu izpaušanas veids. Manuprāt, tās ir tik spēcīgas emocijas un īpašs notikums, ka ar tām vēlies dalīties ar visiem. Es, piemēram, to nekādi neuzskatu par izrādīšanos, jo katru reizi, kad kāds saderinās vai precas, man par viņiem ir patiess prieks, lai kā viņi to parādītu.

Jā, un ir pilnīgi ok, ka mums ir dažādi uzskati par laulībām! Tāpēc jau diskusija:)
04.08.2022 09:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Wordrobe666 @ 04.08.2022 04:31

Tagad un vienmer - cik smieklīgi ir fantazēt par mūžīgu nākotni kopā, redzot un zinot apkārtējos šķiršanās scenārijus
. Cik jābūt naivam, lai tā domātu, laulība tev negarantēs to ka tas cilvēks tevi vēl mīlēs mūžīgi. Utt.
Cilvēkam patīk domāt, šādas skaistas pasaku domas, kas nekad nepiepildīsies, jo vins negrib redzēt skarbo realitāti. (tāpēc vieglāk ir dzīvot fantāziju pasaulē)
Un tavs partneris var arī nomirt pēc gada vai desmit , kur tev palīdzēs līgums?
Sauciet to par mūžīgo negatīvitati un redzēsanu drūmās krāsās, bez pozitīva, bet fakts ir tāds kā cilvēki, kas ir baigie optimisti beigās ātri aplauzās.
tu zināji, ka katrs pats ir savas laimes kalējs un dzīvo tādu dzīvi kādu grib?
04.08.2022 09:01 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
ZB ar to slimnīcu, ārstiem nav pieejas civilstāvokła registram, un neviens ar laulības apliecību apkārt nestaigā, pasaki, ka esi sieva un ej tajā sūda slimnīcā. Dokumentus, vai precēti, pārbauda pie mantojumiem, atslēdzot no dzīv.uzt.iekārtām, ja ilgstoša koma utt. Ne jau, blje, pēc avārijas vai sirdslēkmes. Pamostieties.
04.08.2022 08:48 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
YaeMiko @ 04.08.2022 06:53

Vai tas bija personīgs uzbrauciens tev vai tavam domām? Nē!? Speciāli paņēmu vienu teikumu nevis visu uzrakstīto, jo tādu izteicienu lieto daudzi, un tad izteicu savas domas par to, nevis par specifiski iebildu pret taviem uzskatiem. Jeeeesssuuuss kā cilvēki visu māk padarīt par sevi.

Es arī paņēmu tavu teikumu un izteicu savu viedokli, jo tā uzskata daudzi. 🙃
04.08.2022 07:41 |
 
Reitings 8666
Reģ: 05.07.2020
Man bija svarīgi,lai bērns piedzimst laulībā. Kā arī, ļoti daudz juridiskas lietas. Piemēram,ja kaut kas notiek ar otru, slimnīcā nelaiž,jo tu nekas oficiāli otrai pusei neskaities!
04.08.2022 07:01 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
.Eksperte. @ 03.08.2022 22:35

Bet tev kāds liek precēties? Dzīvo tik nost ar savu otro pusīti bez laulības.
Muļķīga vai ne muļķīga - man pilnīgi vienalga. Tu vari likt vienādības zīmi starp kopdzīvi un laulību. Es tādu tur nelieku, jo man laulība tiešām nozīmē nākamo līmeni. Un tas, ka tev tas tā neizskatās, nepadara manas vērtības par mazāk vērtīgām un otrādi.

Vai tas bija personīgs uzbrauciens tev vai tavam domām? Nē!? Speciāli paņēmu vienu teikumu nevis visu uzrakstīto, jo tādu izteicienu lieto daudzi, un tad izteicu savas domas par to, nevis par specifiski iebildu pret taviem uzskatiem. Jeeeesssuuuss kā cilvēki visu māk padarīt par sevi.
04.08.2022 06:53 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lula @ 03.08.2022 22:00

Pastāstīsi kādu atšķirību redzi starp salaulāšanos un kopdzīves reģistrāciju?
Laulību tieši tāpat var dzimtsarakstu nodaļā noslēgt kabinetā, bez nekādas ceremonijas un šova.

Laulības noslēgšanai vajag lieciniekus. Vai arī ja divi cilvēki dzīvo kopā nepaspēj apprecēties otram kaut kas notiek, ko tad?Laikam īsti nezini, kas ir kopdzīves likums un ko tas dotu. Ieteiktu palasīt.
04.08.2022 06:27 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Wordrobe666 @ 04.08.2022 04:31

Tagad un vienmer - cik smieklīgi ir fantazēt par mūžīgu nākotni kopā, redzot un zinot apkārtējos šķiršanās scenārijus
. Cik jābūt naivam, lai tā domātu, laulība tev negarantēs to ka tas cilvēks tevi vēl mīlēs mūžīgi. Utt.
Cilvēkam patīk domāt, šādas skaistas pasaku domas, kas nekad nepiepildīsies, jo vins negrib redzēt skarbo realitāti. (tāpēc vieglāk ir dzīvot fantāziju pasaulē)
Un tavs partneris var arī nomirt pēc gada vai desmit , kur tev palīdzēs līgums?
Sauciet to par mūžīgo negatīvitati un redzēsanu drūmās krāsās, bez pozitīva, bet fakts ir tāds kā cilvēki, kas ir baigie optimisti beigās ātri aplauzās.

Skumji,ka dzīvo ar tādiem uzskatiem un domām.
Neviens te neapgalvo un nefantazē,ka laulīga garantē ilgi un laimīgi līdz mūža galam,bet pāri strādā pie attiecībām un veido tās tā,lai būtu labi kopā un gribētu palikt kopā.
Un nav sava dzīve jāsalīdzina ar citiem,ja apkārt ir pāri,kas šķiras/krāpj utt., nenozīmē to,ka visiem noteikti tā arī būs.
04.08.2022 06:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits