Laulību nozīme 21.gs. cilvēkam

 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Sveiki visiem.
Šodien sanāca neliela diskusija ar gan precētām, gan neprecētām kolēģēm par laulību nozīmi šajā modernajā laikā un kā laulības šobrīd tiek uztvertas.
Kāda nozīme ir laulībai? Kāpēc vajadzētu vai nevajadzētu laulāties? Kāpēc gribējāt/gribat vai negribējāt/negribat laulāties?
Šādi jautājumi rodas jo viedoklis par to, ka laulībām agrāk bijusi citādāka nozīme un tām vienkārši bija jābūt sakarā ar bērniem un īpašumiem, sadurās ar viedokli par to, ka laulībām 21. gadsimtā lielas nozīmes nav - cilvēki tāpat dzīvo kopā, audzina bērnus, kā arī dara pilnīgi to pašu ko laulāti pāri, tikai bez gredzena pirkstā (šoreiz neņemsim vērā juridiskus aspektus).
03.08.2022 18:55 |
 
Reitings 262
Reģ: 02.04.2022
Lula @ 03.08.2022 22:32

Man gan šķiet, ka ir arī pāri, kas nevis "zīmējas", bet vienkārši nosvin kopā ar saviem tuvajiem, dalās priekā. Žēl, ka dažiem dzīve ir tādas pieredzes sagadījušās, ka tas viss nozīmē tikai izrādīšanos

Jā, gan jau ir tādi, kas sirsnīgi nosvin kopā un juridiski neveic nekādas darbības, nepublicē nekur. Forši!
Es te vairāk par 99% pāru, kuriem pat pirmskāzu rituāli iekļauj rokas lūgšanu kā amerikāņu kino, to uzfilmē, liek soctīklos, tad nāk fotosesijas ar krāsainiem dūmiem mežā bla bla bla
Un es saprotu - daudziem patīk tradīcijas, ir kaut kādas reliģiskās nostādnes, iekšējais spiediens no ģimenes. Es vēlos būt brīva no tā visa un sekot savai individuālajai balsij. Sabiedrība mūs tik ļoti ierobežo ikdienā! Tad vismaz šajā aspektā es izvēlos darīt pa savam. Man ļoti žēl, ka daudzi domā kā es, bet ir spiesti precēties tieši juridisku apsvērumu pēc.
03.08.2022 22:46 |
 
Reitings 173
Reģ: 14.02.2022
nesen apprecējos un personīgi man vienmēr ir bijis tāds uzskats, ka negribu ar vīrieti dzīvot kopā kā dzīvokļa biedri un teikt - tas ir mans draugs... Man bija svarīgi, ka vīrietis uzņemas atbildību un mēs pa dzīvi ejam kopā. Pēc kāzām parādījās lielāka uzticība. Es zinu, ka būs grūtas dienas, bet zinu, ka tam var tikt pāri, ja grib. Laulība, manuprāt, ir kas ļoti īpašs un tas, ka daudzi vīrieši sievites neprec visticamāk arī ir tā, ka vienkārši nevēlas, nevis kaut kādi citi attaisnojumi. Kaut kas ir tajā teicienā, ka vīrs un sieva ir vienas asinis un tas, ko Dievs savieno cilvēkam nebūs šķirt :) Arī skatoties uz vīriešiem uz gredzeniem pirkstā, man personīgi rodas lielāka cieņa, jo viņi velta dzīvi vienai sievietei, nevis mētājas apkārt un sagrābsta visu, bet tai pat laikā neko. Visu cieņu pāriem, kas arī dzīvi noiet kopā!
03.08.2022 22:49 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Saturns @ 03.08.2022 22:46

Jā, gan jau ir tādi, kas sirsnīgi nosvin kopā un juridiski neveic nekādas darbības, nepublicē nekur. Forši!
Es te vairāk par 99% pāru, kuriem pat pirmskāzu rituāli iekļauj rokas lūgšanu kā amerikāņu kino, to uzfilmē, liek soctīklos, tad nāk fotosesijas ar krāsainiem dūmiem mežā bla bla bla
Un es saprotu - daudziem patīk tradīcijas, ir kaut kādas reliģiskās nostādnes, iekšējais spiediens no ģimenes. Es vēlos būt brīva no tā visa un sekot savai individuālajai balsij. Sabiedrība mūs tik ļoti ierobežo ikdienā! Tad vismaz šajā aspektā es izvēlos darīt pa savam. Man ļoti žēl, ka daudzi domā kā es, bet ir spiesti precēties tieši juridisku apsvērumu pēc.

Arī interesanti, es teiktu, ka manā paziņu lokā tikai kādi 50% ir taisījuši no tā visa tādu šovu, kādu aprakstīji.
Tavu domu saprotu, jā, ir mums sabiedrībā ļoti daudz rāmīšu un kastīšu, kur cenšamies iederēties.
03.08.2022 22:51 |
 
Reitings 262
Reģ: 02.04.2022
Lula @ 03.08.2022 22:51

Arī interesanti, es teiktu, ka manā paziņu lokā tikai kādi 50% ir taisījuši no tā visa tādu šovu, kādu aprakstīji.
Tavu domu saprotu, jā, ir mums sabiedrībā ļoti daudz rāmīšu un kastīšu, kur cenšamies iederēties.

Katram jau tas draugu un paziņu loks citādāks - manējā ir daudzi, kas izvēlas klišejiskas un, ja godīgi, paredzamas kāzas. Esmu par mīlestību, uzticību un atbildību vienam pret otru. Vai tam līdzi nāk papīrs un gredzens, tas jau vairs nav svarīgi.
03.08.2022 23:10 |
 
Moderators
Reitings 3702
Reģ: 13.11.2016
Ar kopdzīves likumu ir vienkārši- tas pamatā vajadzīgs homoseksuāļiem. Viņi ir juridiski neaizsargātāki, jo atšķirībā no hetero nespēj radīt kopīgus bērnus. Nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošajiem hetero pāriem tieši kopīgi bērni daudz ko juridiski atrisina.
Turklāt likumprojektā paredzētā kopdzīves reģistrācija pie notāra, visticamāk, būs dārgāka par šobrīd pieejamo kopdzīves reģistrāciju laulības formā. Šaubos, vai notāri samierināsies ar tikai 14 Eur par šo pakalpojumu, kā dzimtsarakstu nodaļas par laulības noslēgšanu.
Tā ka, ja kāda šobrīd grib reģistrēt kopdzīvi ar pretējo dzimumu, tas ir brīvi pieejams.
03.08.2022 23:21 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Nu man, personīgi, laulības asociējas ar kaut ko svētu/šķīstu. Jauna, nevainīga meitene baltā kleitā, manuprāt, agrāk bija uzskatāma par savdabīgu simbolu divu mīlošu cilvēku savienībai.
Tagad, kad tāda tipa domāšana un vērtības, var teikt, ir izskaustas, laulību jēga ir precīzi 0. Ja skatās no stratēģiskā viedokļa, tad Alda variants, no vīrieša perspektīvas, manuprāt, ir visprecizāk pielāgots šādiem apstākļiem. Tā teikt, neprecēties un piekopt gadījuma sakarus.
Savukārt, tādi, kā es, kuriem neviens no šiem variantiem nav īsti pieņemams, arī, var teikt, pielāgojas, tikai jau pievēršoties pilnīgi citām lietām un mainot prioritātes, kā arī, pēc savas iniciatīvas, apzināti maksimāli norobežojoties no fiziskā kontakta ar pretējo dzimumu.
03.08.2022 23:23 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3769
Reģ: 31.10.2010
law7 @ 03.08.2022 23:21
Ar kopdzīves likumu ir vienkārši- tas pamatā vajadzīgs homoseksuāļiem. Viņi ir juridiski neaizsargātāki, jo atšķirībā no hetero nespēj radīt kopīgus bērnus. Nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošajiem hetero pāriem tieši kopīgi bērni daudz ko juridiski atrisina.
Turklāt likumprojektā paredzētā kopdzīves reģistrācija pie notāra, visticamāk, būs dārgāka par šobrīd pieejamo kopdzīves reģistrāciju laulības formā. Šaubos, vai notāri samierināsies ar tikai 14 Eur par šo pakalpojumu, kā dzimtsarakstu nodaļas par laulības noslēgšanu.
Tā ka, ja kāda šobrīd grib reģistrēt kopdzīvi ar pretējo dzimumu, tas ir brīvi pieejams.

Varētu padomāt, ka heteroseksuāli pāri visi kā viens vēlas un rada bērnus.
03.08.2022 23:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
TimeToDream @ 03.08.2022 21:35
Man laikam ir vecmodīgi uzskati, bet man laulība, pirmkārt, nozīmē "tagad un vienmēr". Tas nozīmē, ka cilvēks, kurš ir man blakus, ir gatavs redzēt mani atlikušo dzīvi sev blakus, atbalstīt, paļauties, mīlēt un sargāt. Tāpat arī ir es. Tas ir apliecinājums, ka esmu īstā, ka esam atraduši viens otru un gatavi iet kopā arī turpmāk, ka nevienu citu nevajag. No tā visa izriet arī pārējie aspekti, ko pāris ir gatavs risināt kopā.
tiešākais raksturojums
03.08.2022 23:48 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Saturns @ 03.08.2022 22:46

Jā, gan jau ir tādi, kas sirsnīgi nosvin kopā un juridiski neveic nekādas darbības, nepublicē nekur. Forši!
Es te vairāk par 99% pāru, kuriem pat pirmskāzu rituāli iekļauj rokas lūgšanu kā amerikāņu kino, to uzfilmē, liek soctīklos, tad nāk fotosesijas ar krāsainiem dūmiem mežā bla bla bla
Un es saprotu - daudziem patīk tradīcijas, ir kaut kādas reliģiskās nostādnes, iekšējais spiediens no ģimenes. Es vēlos būt brīva no tā visa un sekot savai individuālajai balsij. Sabiedrība mūs tik ļoti ierobežo ikdienā! Tad vismaz šajā aspektā es izvēlos darīt pa savam. Man ļoti žēl, ka daudzi domā kā es, bet ir spiesti precēties tieši juridisku apsvērumu pēc.

Bet ir forši, ka tu dari pa savam un tas tev sagādā prieku. Kāpēc tas, ka citi cilvēki bildina otru pusīti amerikāņu tradīcijās, liek to sociālajos tīklos, traucē? Ja viņiem tas sagādā prieku, tad kāpēc ne? Kāpēc tā ir jāuzskata par zīmēšanos? Tā ir viņu izvēle, viņu diena un viņi to pavada kā vēlas, kā arī viņu jūtu izpaušanas veids. Manuprāt, tās ir tik spēcīgas emocijas un īpašs notikums, ka ar tām vēlies dalīties ar visiem. Es, piemēram, to nekādi neuzskatu par izrādīšanos, jo katru reizi, kad kāds saderinās vai precas, man par viņiem ir patiess prieks, lai kā viņi to parādītu.
03.08.2022 23:50 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
woman_wonderland @ 03.08.2022 23:48
tiešākais raksturojums

Atlikušā dzīvē nav balstīta uz šobrīd esoso situāciju(nākotni nevar oaradzet un garantēt) , tāpēc ir diezgan stulbi un naivi domāt ka jūsu dzīvē ar šo cilvēku būs tada pati pēc vairākiem gadiem , cilvēki mainās - gan ārēji, gan iekšēji - pēc 5 - 10 gadiem viņi vair sne būs tādi kā šobrīd.
04.08.2022 04:20 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
TimeToDream @ 03.08.2022 21:35
Man laikam ir vecmodīgi uzskati, bet man laulība, pirmkārt, nozīmē "tagad un vienmēr". Tas nozīmē, ka cilvēks, kurš ir man blakus, ir gatavs redzēt mani atlikušo dzīvi sev blakus, atbalstīt, paļauties, mīlēt un sargāt. Tāpat arī ir es. Tas ir apliecinājums, ka esmu īstā, ka esam atraduši viens otru un gatavi iet kopā arī turpmāk, ka nevienu citu nevajag. No tā visa izriet arī pārējie aspekti, ko pāris ir gatavs risināt kopā.

Tagad un vienmer - cik smieklīgi ir fantazēt par mūžīgu nākotni kopā, redzot un zinot apkārtējos šķiršanās scenārijus
. Cik jābūt naivam, lai tā domātu, laulība tev negarantēs to ka tas cilvēks tevi vēl mīlēs mūžīgi. Utt.
Cilvēkam patīk domāt, šādas skaistas pasaku domas, kas nekad nepiepildīsies, jo vins negrib redzēt skarbo realitāti. (tāpēc vieglāk ir dzīvot fantāziju pasaulē)
Un tavs partneris var arī nomirt pēc gada vai desmit , kur tev palīdzēs līgums?
Sauciet to par mūžīgo negatīvitati un redzēsanu drūmās krāsās, bez pozitīva, bet fakts ir tāds kā cilvēki, kas ir baigie optimisti beigās ātri aplauzās.
04.08.2022 04:31 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Magnolija @ 03.08.2022 20:22
Nu ja vīrietis nevar apprecēt, tā ir necieņa pret sievieti. Būt visu mūžu draudzenei? Nē, paldies! Un ar draugiem netaisa bērnus ? neuzskatu, ka laulības nav aktuālas vairs. Joprojām daudzi precās. Un man tas liekas apsveicami.

Tas mūžs attiecības ātri beidzas maximums ~10 - 17 gadi ir ļoti liels retums 21. Gs.
Šobrīd ir laulība uz 2 -3-4 gadiem un cauri iet šķirties.
04.08.2022 04:43 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Minelūše @ 03.08.2022 20:01
Laulība mūsdienās vienkārši nozīmē lielāku juridisku aizsardzību. Nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Neprecētiem pāriem nav mantojuma tiesību, nav tiesību darboties ar slimnīcas lietām, ja partneris guļ bezsamaņā. Ja pāris nav laulāts, likuma priekšā viņi viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā 50 gadus.

.
04.08.2022 04:51 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Pilnībā neatbalstu nekādas precības mūsdienās.
Kāpēc jāsmērē papīri un dokumenti, ja mūsdienās cilvēki, pie katra sīkuma un kašķa skrien pie citiem cilvēkiem. Ir gatavi izbeigt visu dēļ jaunām attiecībām, jo tā tacu bus. Vieglāk skriet pie nākamā nevis atrisināt problēmas.
Un ir daudzi , kas domā, ka laulība atturēs / samazinās šķiršanās risku. Tie kas gribes tāpat izšķirsies jeb atradis mīļākos.
04.08.2022 04:57 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Wordrobe666 @ 04.08.2022 04:31

Tagad un vienmer - cik smieklīgi ir fantazēt par mūžīgu nākotni kopā, redzot un zinot apkārtējos šķiršanās scenārijus
. Cik jābūt naivam, lai tā domātu, laulība tev negarantēs to ka tas cilvēks tevi vēl mīlēs mūžīgi. Utt.
Cilvēkam patīk domāt, šādas skaistas pasaku domas, kas nekad nepiepildīsies, jo vins negrib redzēt skarbo realitāti. (tāpēc vieglāk ir dzīvot fantāziju pasaulē)
Un tavs partneris var arī nomirt pēc gada vai desmit , kur tev palīdzēs līgums?
Sauciet to par mūžīgo negatīvitati un redzēsanu drūmās krāsās, bez pozitīva, bet fakts ir tāds kā cilvēki, kas ir baigie optimisti beigās ātri aplauzās.

Skumji,ka dzīvo ar tādiem uzskatiem un domām.
Neviens te neapgalvo un nefantazē,ka laulīga garantē ilgi un laimīgi līdz mūža galam,bet pāri strādā pie attiecībām un veido tās tā,lai būtu labi kopā un gribētu palikt kopā.
Un nav sava dzīve jāsalīdzina ar citiem,ja apkārt ir pāri,kas šķiras/krāpj utt., nenozīmē to,ka visiem noteikti tā arī būs.
04.08.2022 06:18 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lula @ 03.08.2022 22:00

Pastāstīsi kādu atšķirību redzi starp salaulāšanos un kopdzīves reģistrāciju?
Laulību tieši tāpat var dzimtsarakstu nodaļā noslēgt kabinetā, bez nekādas ceremonijas un šova.

Laulības noslēgšanai vajag lieciniekus. Vai arī ja divi cilvēki dzīvo kopā nepaspēj apprecēties otram kaut kas notiek, ko tad?Laikam īsti nezini, kas ir kopdzīves likums un ko tas dotu. Ieteiktu palasīt.
04.08.2022 06:27 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
.Eksperte. @ 03.08.2022 22:35

Bet tev kāds liek precēties? Dzīvo tik nost ar savu otro pusīti bez laulības.
Muļķīga vai ne muļķīga - man pilnīgi vienalga. Tu vari likt vienādības zīmi starp kopdzīvi un laulību. Es tādu tur nelieku, jo man laulība tiešām nozīmē nākamo līmeni. Un tas, ka tev tas tā neizskatās, nepadara manas vērtības par mazāk vērtīgām un otrādi.

Vai tas bija personīgs uzbrauciens tev vai tavam domām? Nē!? Speciāli paņēmu vienu teikumu nevis visu uzrakstīto, jo tādu izteicienu lieto daudzi, un tad izteicu savas domas par to, nevis par specifiski iebildu pret taviem uzskatiem. Jeeeesssuuuss kā cilvēki visu māk padarīt par sevi.
04.08.2022 06:53 |
 
Reitings 8666
Reģ: 05.07.2020
Man bija svarīgi,lai bērns piedzimst laulībā. Kā arī, ļoti daudz juridiskas lietas. Piemēram,ja kaut kas notiek ar otru, slimnīcā nelaiž,jo tu nekas oficiāli otrai pusei neskaities!
04.08.2022 07:01 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
YaeMiko @ 04.08.2022 06:53

Vai tas bija personīgs uzbrauciens tev vai tavam domām? Nē!? Speciāli paņēmu vienu teikumu nevis visu uzrakstīto, jo tādu izteicienu lieto daudzi, un tad izteicu savas domas par to, nevis par specifiski iebildu pret taviem uzskatiem. Jeeeesssuuuss kā cilvēki visu māk padarīt par sevi.

Es arī paņēmu tavu teikumu un izteicu savu viedokli, jo tā uzskata daudzi. 🙃
04.08.2022 07:41 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
ZB ar to slimnīcu, ārstiem nav pieejas civilstāvokła registram, un neviens ar laulības apliecību apkārt nestaigā, pasaki, ka esi sieva un ej tajā sūda slimnīcā. Dokumentus, vai precēti, pārbauda pie mantojumiem, atslēdzot no dzīv.uzt.iekārtām, ja ilgstoša koma utt. Ne jau, blje, pēc avārijas vai sirdslēkmes. Pamostieties.
04.08.2022 08:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits