Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krāpnieki

 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sveikas!
Vai esat saskārušās ar šādu lietu, ka interneta uzrodas krāpnieks , kas jums sola nosūtīt lielu, ievērojamu naudas summu(ziedojumu) vairāku tūkstošu apkārtmērā kā ziedojumu,
apmaiņā šis cilvēks vēlas konkrētu naudas summas pārskaitīšanu uz viņa kontu?
Situācija tāda, ka mana draudzene ir uzķerusies uz šādu krāpnieku nagiem un pilna pārliecība doma tagad saņemt ziedojumu apmaiņa pret dažiem simtiem eiro. Mēģināju atrunāt, bet neklausās mani.
Es jau viņu brīdināju, ka tie ir krāpnieki, bet šī ir tik naiva ka noticēja, un grasās sūtīt vieniem summu no sava konta.
Jautājums - ka jūs rīkotos šāda situācija?
Ziņot interneta par krapniecibu ??
03.06.2022 01:49 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Wordrobe666 @ 03.06.2022 01:49
Sveikas!
Vai esat saskārušās ar šādu lietu, ka interneta uzrodas krāpnieks , kas jums sola nosūtīt lielu, ievērojamu naudas summu(ziedojumu) vairāku tūkstošu apkārtmērā kā ziedojumu,
apmaiņā šis cilvēks vēlas konkrētu naudas summas pārskaitīšanu uz viņa kontu?
Situācija tāda, ka mana draudzene ir uzķerusies uz šādu krāpnieku nagiem un pilna pārliecība doma tagad saņemt ziedojumu apmaiņa pret dažiem simtiem eiro. Mēģināju atrunāt, bet neklausās mani.
Es jau viņu brīdināju, ka tie ir krāpnieki, bet šī ir tik naiva ka noticēja, un grasās sūtīt vieniem summu no sava konta.
Jautājums - ka jūs rīkotos šāda situācija?
Ziņot interneta par krapniecibu ??

Es katru dienu savā inbox spamā saņemu vismaz 10 tādus piedāvājumus. Nesaprotu, kādam cilvēkam jābūt, lai uz kaut kā tāda uzķertos.
Ja viņa vēl nav nosūtījusi to naudu, tad, bieži vien, krāpnieku tekstu var iekopēt Google un atrast, jo parasti viņi ir pārāk slinki, lai individuāli katram cilvēkam piemeklētu unikālu piedāvājumu. Tāpat var mēģināt atrast informāciju par pašu kantori (atsauksmes) vai par tā e-pastu.
Ja nu tiešām neko nevar atrast, tad vienkārši jāļauj cilvēkam pieļaut kļūdu. Daži tikai tā saprot...un naudu, tādā gadījumā, vajadzētu uzskatīt nevis par izkrāptu, bet gan kā ieguldījumu, lai turpmāk izvairītos no krāpniekiem. Jāatzīst gan, ka šādi krāpnieki nav tie trakākie. Ir vēl arī tādi, kuri ir oficiāli reģistrējušies Latvijā un ar balss ierakstīšanas palīdzību noslēdz ar upuri sev ļoti izdevīgus līgumus un pēc tam mēnešiem to upuri čakarē.
03.06.2022 02:56 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
BlackPill @ 03.06.2022 02:56

Es katru dienu savā inbox spamā saņemu vismaz 10 tādus piedāvājumus. Nesaprotu, kādam cilvēkam jābūt, lai uz kaut kā tāda uzķertos.
Ja viņa vēl nav nosūtījusi to naudu, tad, bieži vien, krāpnieku tekstu var iekopēt Google un atrast, jo parasti viņi ir pārāk slinki, lai individuāli katram cilvēkam piemeklētu unikālu piedāvājumu. Tāpat var mēģināt atrast informāciju par pašu kantori (atsauksmes) vai par tā e-pastu.
Ja nu tiešām neko nevar atrast, tad vienkārši jāļauj cilvēkam pieļaut kļūdu. Daži tikai tā saprot...un naudu, tādā gadījumā, vajadzētu uzskatīt nevis par izkrāptu, bet gan kā ieguldījumu, lai turpmāk izvairītos no krāpniekiem. Jāatzīst gan, ka šādi krāpnieki nav tie trakākie. Ir vēl arī tādi, kuri ir oficiāli reģistrējušies Latvijā un ar balss ierakstīšanas palīdzību noslēdz ar upuri sev ļoti izdevīgus līgumus un pēc tam mēnešiem to upuri čakarē.

Viņa ir no laukiem nākusi ,tāpēc laikam noticējusi!
Kā arī savus personas datus viņa ir nosūtījusi jau diemžēl !
Bail pat iedomāties ,kas notiks ,ja vina to naudu nosūtīs ,kas būs tālāk ,jau nākamo summu mēģinās izkrāpt no viņas, viņai jau tā ir naudas problēmas. Es tiešām uztraucos ,un nezinu ko iesākt ! Varbūt uzrakstīt tiem krāpniekiem ,ka visu zinu un vērsīsos policijā ? Varbūt tad viņi nobisies un pazudis ?
03.06.2022 03:15 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Nu kā var būt tik naivi cilvēki...
Varbūt uzrakstīt tiem krāpniekiem ,ka visu zinu un vērsīsos policijā ? Varbūt tad viņi nobisies un pazudis ?

Tas neko nedos.
Tava draudzene netic,noticēs vien tad,kad viņu apkrāps.
Pati vien vainīga,ja nespēj atšķirt,kas ir krāpšana un kas nē,tu viņu neizglābsi.
03.06.2022 06:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
https://m.youtube.com/c/PleasantGreen/videos
https://m.youtube.com/c/JimBrowning/videos
Pradi kādu no šiem chanel, jo tur ir pilns ar tādiem pašiem cilvēkiem kuri uzķeras un scamer viņus piekrāpj.
Vispār nesaprotu kā var ticēt ka musdienās naudu dod kaut kur tā pat vien.
03.06.2022 06:59 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kārtīgi salamātu to draudzeni, pastāstītu viņas vecākiem, vīram, draugiem, jebkam, kam uz viņu ir ietekme. Ja tik stulbs cilvēks vēl aizvien ir rīcībspējīgs, tātad dzīvē kāds viņai palīdz. Nekādas tiesībsargājošas instances tādu nespēs pasargāt.
03.06.2022 08:10 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Whatsapp tādus saņemu ik pa laikam
03.06.2022 09:08 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Policija viņiem pie vienas vietas, noteikti būs kāds Indijas vai Āfrikas konts.
Nevajag i laukus, pirms dažiem gadiem paziņu pāris, sieva - probācijas dienestā, vīrs-ments (nu kaut cik izglītoti cilvēki) bija sasapņojušies, ka saņems mantojumu kaut kādu no nigērijas skameriem, ja tik un tik simtus ieskaitīs, knapi pārliecināju.
Atrodi viņai googlē rakstus par šīm shēmām, ja arī tad nepielec, tad lai skaita un pien kredītos, ko tur vairs.
03.06.2022 09:09 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sarma1986 @ 03.06.2022 09:09
Policija viņiem pie vienas vietas, noteikti būs kāds Indijas vai Āfrikas konts.
Nevajag i laukus, pirms dažiem gadiem paziņu pāris, sieva - probācijas dienestā, vīrs-ments (nu kaut cik izglītoti cilvēki) bija sasapņojušies, ka saņems mantojumu kaut kādu no nigērijas skameriem, ja tik un tik simtus ieskaitīs, knapi pārliecināju.
Atrodi viņai googlē rakstus par šīm shēmām, ja arī tad nepielec, tad lai skaita un pien kredītos, ko tur vairs.

Jap, nebija LV numurs, bet priekšā cipari 229
Ka arī sākumā rakstīja uz jūs, bet pēkšņi sāka rakstīt tu formātā (kas arī liecina par krāpniecību)
03.06.2022 09:19 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Ziņot jēgas nav taču vislabākais risinājums ir neuzķerties.
Ir zināms šāds gadījums un tajā laikā līdz ar šo naudas summu krāpnieki netiešā veidā izkrāpa arī dažādus personas datus jo visam paralēli sekoja arī noteikta sarakste e-pastā ar it kā pensionāri kurai nav mantinieku un viņa dāvina savu naudu svešiniekiem.
Viss beidzās ar pazaudētiem simtiem latu un to ka uz personas, kura pati pat nenojaušot nosūtījusi savus datus, vārda tika paņemti visi iespējamie ātrie kredīti, kurus pēc tam bija jaatdod. Tolaik visa ātro kredītu lieta bija vienkāršāka kad neviens neko nepārbaudija un pat nezvanija kredīta ņēmējam. Domāju ka laikam mainoties arī shēmas ir sarežģītākas un advancētākas. Uzmanamies!
03.06.2022 15:35 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
viņai jau tā ir naudas problēmas

Tas jau tikai likumsakarīgi.
Man kaut kad zvanīja un solīja kompensācijas par kādreizēju auto negadījumu (ar kādiem 20km/h uz mazpilsētas šauras ielas nedaudz ieskrambājām priekšā mašīnu). Galvenais, ka vainīgi jau bijām mēs, bet tāpat kaut ko kompensēs, jo zvanītāja vārdiem runājot, "Tās mašīnas šoferis jums pat neatvainojās!!!!!" Lol.
Ja viņa runā angļu valodā (vai krievu), atrodi internetā stāstus/diskusijas no cilvēkiem, kas tika šādi piekrāpti un iedod viņai palasīt.
04.06.2022 14:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits