Kas ir tantra, vai tai ir definīcija?
Tantra cauri gadsimtiem tikusi definēta dažādi. Mana mācība iekļaujas klasifikācijā “neo – tantra”, kas ir klasiskās tantras modernā interpretācija. Es definēju tantru kā garīgo seksualitāti. Tantras praktisko nodarbību grupās es palīdzu cilvēkiem ieraudzīt un izdzīvot savu dabas doto jutekliskumu un tā dievišķību. Tantra un seksualitāte/jutekliskums kļūst par garīgu sasniegumu.
Kā tantra ir saistīta ar seksu?
Daudzām tantriskajām praksēm ir ļoti neliels sakars ar tiešu mīlēšanās procesu. Tantra aicina atmodināt visas apslāpētās un neatklātās sajūtas enerģijas līmenī. Dalībnieki manās grupās bieži vien atklāj, ka var ieraudzīt krāsas intensīvākos toņos, ka viņu ēdiens garšo brīnišķīgi, ka viņu oža ir spējīga uztvert pat vēja, saules un zemes smaržu. Kad mēs vairāk apzināmies savu fizisko realitāti, mēs sasniedzam svētlaimi vairākos līmeņos.
Daudzi cilvēki tantru saista tikai ar seksualitāti un neredz un nesaprot, ka sekss ir tikai neliela daļa no tantriskās pieredzes.
Tāpat valda maldīgs priekšstats, ka praktizējot tantru vīrietim jāapslāpē ejakulācija. Tomēr tantras praktika vienkārši ļauj vīrietim pieredzēt orgasmu vēl pirms ejakulācijas. Šīs atšķirības atklāsme starp ejakulāciju un orgasmu daudziem vīriešiem ir iekšēja revolūcija. Un tieši tāpēc, ka tantra ir ceļš, kas saka “Jā” visiem enerģijas līmeņiem, īpašu ierobežojumu nav – vīrietis var un drīkst arī ejakulēt.
Vai taisnība, ka, apgūstot tantru, sekss tā klasiskajā izpratnē kļūst mazāk interesants?
Daudzi tantras studenti saka, ka “parastā” seksualitāte kļūst patīkamāka, baudāmāka. Tantras praktizēšana sniedz izvēles iespēju – nodarboties ar “garīgo seksu” un iepazīt dziļu svētlaimi vai vienkārši izbaudīt mirkļa baudas skaistumu!
Uz ko jābūt gatavam cilvēkam, kurš vēlas apgūt tantru?
Galvenais, ko derētu atcerēties – ja tu riskē kaut nedaudz, tu vari iegūt ļoti daudz! Es nekad nelieku saviem grupas dalībniekiem vilkt nost drēbes vai kļūt intīmiem vienam ar otru. Es iedrošinu atsaukt atmiņā rotaļīgumu, kas mums piemita, kad bijām bērni. Palīdzu cilvēkiem pašiem sevī atrast, atklāt un savienoties ar savu nevainību un prieka sajūtu.
Ja vēlos apgūt tantru, vai man nepieciešama kāda noteikta bāze – zināšanas vai iepriekšēja pieredze?
Nekāda iepriekšēja pieredze nav nepieciešama – tā var būt noderīga, bet nav obligāta. Labi, ja zināt, kur atrodas jūsu čakras (enerģijas centri). Noderīga var būt arī jebkāda elpošanas tehniku vai jogas pieredze. Un, protams, meditācija! Tantra ir fiziskās apzināšanās un meditācijas apvienojums.
Vai ir nepieciešams partneris, lai praktizētu tantru?
Nē! Dažas no visbrīnišķīgākajām tantriskajām pieredzēm, kuras man ir bijušas, esmu piedzīvojusi viena pati, bez partnera. Patiesībā tantra atklāj un sniedz izvēles brīvību -būt ar partneri vai nē. Daudzām sievietēm tas ir bijis spēcīgs katalizators, lai atbrīvotos no neveselīgām un vardarbīgām attiecībām, lai būtu laimīgām kā personībām. Savā ziņā tantra piešķir spēju radīt izsmalcinātu garšas sajūtu: “Es apzinos, ka mīlu kūpinātu lasi vairāk nekā junk food, tātad es varu pagaidīt iespēju ēst lasi trekna hamburgera vietā.”
Ko nozīmē “tantras praktiskā mācība”?
Izzinot tantru, tiek izmantotas dažādas tehnikas: mūzika, deja, pareiza elpošana, diskusijas, mācīšanās ieklausīties savā ķermenī un citas. Apgūstot tantru jūs piedzīvojat daudzas dažādas atklāsmes par sevi un savu dzīvi. Tas dod iespēju mainīties un mainīt vidi sev apkārt. Daudzi manu semināru dalībnieki pēc tam stāsta, kā mainās un uzlabojās attiecības starp partneriem. Jūs dzirdat sievišķās un vīrišķās polaritātes sevī un šī pieredze ļauj sajust izmaiņas arī jūsu attiecībās.
Vai pastāv kādas fiziskas barjeras, lai praktizētu tantru (invaliditāte, mugurkaula problēmas, u.c.)?
Ja jums ir kāda ar fizisko veselību saistīta problēma, pirms semināra mums par to vajadzētu aprunāties. Tomēr lielākā daļa no tantras tehnikām var tikt piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Kā tantra „sadzīvo” ar kristietību un citām reliģijām? Vai starp tām nepastāv spēcīgas pretrunas?
Tantra nav reliģija, tieši tāpēc tā nenonāk pretrunās ar tradicionālajām reliģijas mācībām. Savos semināros es uzsveru, ka nevienam nekas nav jādara pāri saviem spēkiem. Tantrā mēs uzklausām un cienām mūsu ķermeņa atbildes uz notiekošo, tāpēc, ja kaut kas šķiet nepieņemams, es iedrošinu klausīt savam ķermenim.
Kā tantras praktizēšana ietekmē partnerattiecības, ja ar to nodarbojas tikai viens no partneriem?
Tam noteikti būs pozitīvs efekts. Partneris, kurš apgūst tantru, var izmantot savu pieredzi, lai atklātu un iemācītu praktizēt šīs „garīgās baudas” mācību arī savai otrai pusītei.
Kāds ir ieguvums apgūstot un praktizējot tantru?
Uzskaitīšu tikai dažus ieguvumus, ko jums var sniegt tantra:
Iemācīties atrast un izbaudīt prieku mazās lietās, kuras pieejamas ikdienā. Piemēram, patiesi sajust ziedu, koku un zāles piesātināto smaržu, īsteni izgaršot kafiju, līdz sīkākajām enerģijām sajust apģērba pieskārienu savai ādai, pamanīt un no visas sirds izbaudīt brīnišķīgu saulrietu.
Jums tiek dota iespēja atbrīvot sevi no ierastajiem sabiedrības seksuālajiem ierobežojumiem un nosacījumiem par baudu. Ar tantras palīdzību jūs varat atkal iemācīties izbaudīt dzīvi visos tās aspektos līdz smalkākajām enerģijām.
Atklāt sevī sajūtu, it kā jūs pieskaraties savai dvēselei caur vienkāršām, ikdienišķām lietām bez nepieciešamības doties Himalaju virsotnēs vai sēdēt stundām ilgā meditācijā.
Mēs iemācamies sevi patiesi mīlēt un cienīt. Mēs pieņemam sevi ar savām ēnas pusēm un ieraugām un apzināmies savu gaismu. Tas rada mums iespēju dzīvē kļūt brīviem un autentiskiem.