Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Akadēmiskais godīgums un sirdsapziņa

 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Hey!
Iedvesmojoties no diskusijām par noslēguma darbiem un intereses dzīta pameklēju vai tiešām Latvijā kāds piedāvā rakstīt studentu vietā. Piedāvā arī akademika.lv, ss.lv daudz sludinājumu...Un nē, es netaisos izmantot, man bakalaura darbs uzrakstīts jau pirms gada...
Bet interesē - kā jūs domājat, daudzi ir izmantojuši šādu opciju?(skaidrs, ka no tīra prāta neatzīsies) Man rados ir viens cilvēks, kurš atzinās, ka samaksājis ap 400 euro, aizstāvējis darbu uz 6 un dzīvo laimīgs.
Kā vispār ar sirdsapziņu? Man būtu bail, ka ja nu atklāj, anulēs vēl diplomu.. tāpēc labāk pats uzraksti s*du, nekā dod citam. Tas mans viedoklis :D
Vispār nesaprotu kāpēc vēl tādas opcijas kā pirkt darbus pastāv un tas nav aizliegts....manuprāt, studiju saistības tev pašam jāizpilda, nevis jāpērk par naudu no citiem gara darbs...
Nezinu, izraisīja pārdomas... vienkārši es nebūtu diži laimīga, ja es mokoties uzrakstu uz 5 darbu un kāds nopērk, dabū beigās labu vērtējumu, lai gan nav rakstījis. Protams, aizstāvēšanās arī ietkemē vērtējumu, bet šķiet, ka nozarē, kurā studē var sagatavoties tāpat aizstāvēt un atkarīgs no studiju programmas stingruma
19.05.2022 10:00 |
 
Reitings 6989
Reģ: 13.04.2022
Esmu rakstījusi darbus citiem cilvēkiem par naudu un nejūtos par to slikti. Teorētiski, iespēja, ka tas atklāsies ir diezgan maza, jo cilvēks kam maksā jau arī raksta darbu no 0, vienkārši ļauj uzlikt pircēja vārdu :D
Neredzu tajā neko īpaši sliktu. Ir cilvēki, kuriem nu nav dots rakstīt milzīgus darbus. Nu, nav viņos rakstnieka talanta, bet mācījušies ļoti labi visus gadus. Kāpēc gan nesamaksāt? Pie kam, cilvēki, kam es rakstīju arī aktīvi iesaistījās darba izstrādē, es vienkārši skaisti visu saliku uz papīra un noformatēju.
Un ja jau runāt par akadēmisko godīgumu, tad jau arī špikošana ir akadēmiskā godīguma pārkāmpums, bet nu, būsim godīgi, kurš nekad nav špikojis :D
19.05.2022 10:05 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Radler @ 19.05.2022 10:00
Hey!
Iedvesmojoties no diskusijām par noslēguma darbiem un intereses dzīta pameklēju vai tiešām Latvijā kāds piedāvā rakstīt studentu vietā. Piedāvā arī akademika.lv, ss.lv daudz sludinājumu...Un nē, es netaisos izmantot, man bakalaura darbs uzrakstīts jau pirms gada...
Bet interesē - kā jūs domājat, daudzi ir izmantojuši šādu opciju?(skaidrs, ka no tīra prāta neatzīsies) Man rados ir viens cilvēks, kurš atzinās, ka samaksājis ap 400 euro, aizstāvējis darbu uz 6 un dzīvo laimīgs.
Kā vispār ar sirdsapziņu? Man būtu bail, ka ja nu atklāj, anulēs vēl diplomu.. tāpēc labāk pats uzraksti s*du, nekā dod citam. Tas mans viedoklis :D
Vispār nesaprotu kāpēc vēl tādas opcijas kā pirkt darbus pastāv un tas nav aizliegts....manuprāt, studiju saistības tev pašam jāizpilda, nevis jāpērk par naudu no citiem gara darbs...
Nezinu, izraisīja pārdomas... vienkārši es nebūtu diži laimīga, ja es mokoties uzrakstu uz 5 darbu un kāds nopērk, dabū beigās labu vērtējumu, lai gan nav rakstījis. Protams, aizstāvēšanās arī ietkemē vērtējumu, bet šķiet, ka nozarē, kurā studē var sagatavoties tāpat aizstāvēt un atkarīgs no studiju programmas stingruma

Es saprastu, palīgs- konsultants, kas tieši tajā jomā ir specializējies.. zinu, ka ne vienmer darbu vaditāji ir atsaucīgi dēł noslodzes.
Bet šādi kas var uzrakstīt par jebkuru tēmu.. no,no,no. Tad tie 4 gadi var būt kaķim zem astes 😃
+ vecie darbi ir pieejami parasti, tad var no tiem kaut ko izvilkt teorijas daļā 😀
19.05.2022 10:08 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Ja man studiju laikā kāds būtu piedāvājis uzrakstīt bakalauru manā vietā un būtu garantija, ka neviens neko neuzzinās, es laimīgi momentā piekristu. Un nē, sirdsapziņa mani nemocītu, neuzskatu to par sazin kādu briesmīgu noziegumu. Tās ir tikai studijas.
Nenosodu tos, kas raksta citiem, vai tos, kuri izmanto citu rakstītāju pakalpojumus. Situācijas var būt visādas. Protams, nerakstīšana pašam nes līdzi lielu risku, var uzrauties uz negodīga rakstītāja, utt. Bet neko sliktu nedomāju.
19.05.2022 10:21 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Man tas neliekas godīgi ne pret sevi, ne pret rakstītāju, ne pret profesoriem, lektoriem.
Kāpēc vispār tad jāstudē, ja nav gribasspēka vai laika pašam izpildīt akadēmiskās prasības?
To nevar salīdzināt ar špikošanu, jo pašpiko parasti kādu mazu niansi paslepus, kā atgādinājuma piezīmi varbūt. Tur nevar tā visu masveidā norakstīt, vismaz pie mums lekcijās ļoti vaktēja un tas bija baigais adrenalīns un risks.
Un pēc tam rodas visādi nekompetenti pašpasludināti speciālisti.
Pati tikko nodevu gala versiju maģistra darbam un man pašai lepnums par to, ka viens mērķītis sasniegts.
19.05.2022 10:33 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ja studētu es šo iespēju izmantotu 100%. Priekš manis nav nekā grūtāk izdarāma kā kaut ko rakstīt. Vienalga vai tā ir rindkopa vai bakalaurs vai maģistrs un nav pat svarīgi, ka tā ir tēma, kuru mīlu un kas interesē. Un tas nav slinkums vai negribēšana, kopš sevi atceros, rakstīšana ir pēdējais ko varu darīt. Izņēmums ir tad, ja ir ko teikt, piemēram, ja pajautā viedokli par konkrētu tēmu. Bet, ja jāpēta, jāanalizē, jāapcer un vēl uz tik daudz lpp.., nu nē, kill me. :)
19.05.2022 10:36 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Es piekrītu visā visumā, ka pirkt nebūtu prāta darbs un pati varu mobilizēties, kad termiņi spiež, Tagad tūlīt jāiesniedz bakalaurs, es vēl laboju secinājumus, atsevišķas vietas darbā, kas vadītajam nepatīk....tīri teorētiski būtu jāslīpē daudz vairāk :D, jo darbs man ir viduvējā līmenī, bet uz izcilību nepretendēju... vadītājs teica, ka kādu 5 varētu ielikt... bet nu sliktākajā gadījumā ar aizstāvēšanu darbu var pavilkt uz augšu, sekmīgam jābūt tā kā tēmu es pārzinu, darbs noformēts atbilstoši utml. :)
Bet nu atzīšu, es biju vienu brīdi meklējusi, kas piekoriģē darbu atbilstoši vadītāja norādījumiem, bet tāpat neriskēju, jo sapratu, ka ja jau es rakstīju, tad es arī laboju...
Un bez tam es esmu cilvēks, kuram nepatīk sevi lieki stresināt par lietām, piemēram, ja kāds uzraksta, dzīvotu konstantās bailēs vai neuzķer....brr, tad jau labāk pašas rakstīts viduvējs darbs :)
19.05.2022 10:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Pati nekad nepirktu, jo uz 5-6, bez lielas piepūles var uzrakstīt un tālāk jau darba devējam vispār neinteresē tā atzīme. Tas svarīgi tikai tad ja ej tālāk mācīties un skatās to gala darbu. Ja kādām ir nauda un drosme maksāt tad kāda man gar to daļa.
Un nesen bija skandāls ka vienam no doktorantūras, kurš jau sen beidzis un strādā, atklājās ka darbs bija plaģiāts, bet diplomu neanulēja.
Un pēc tam rodas visādi nekompetenti pašpasludināti speciālisti.

Vieta kur es pašlaik strādāju un mana bakalaura tēma galīgi nav saistīta. Viss esmu neprofesionāla , jo lai gan viss pārējais ko universitātē man mācīja ir noderīgs, bet bakalaurs neatbilst specialitātei. :D
Vispār paša bakalaura darba rakstīšana ir bezjēdzīga. Ok tu kaut ko ķipa izpēti, bet tam pētījumam nav jēgas un viņš nekur neparādas, tikai iespējams universitātes datu bāzēs priekš citiem studentiem. Vai ja gribi tālāk iet maģistru.
19.05.2022 10:52 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
keegan @ 19.05.2022 10:36
Ja studētu es šo iespēju izmantotu 100%. Priekš manis nav nekā grūtāk izdarāma kā kaut ko rakstīt. Vienalga vai tā ir rindkopa vai bakalaurs vai maģistrs un nav pat svarīgi, ka tā ir tēma, kuru mīlu un kas interesē. Un tas nav slinkums vai negribēšana, kopš sevi atceros, rakstīšana ir pēdējais ko varu darīt. Izņēmums ir tad, ja ir ko teikt, piemēram, ja pajautā viedokli par konkrētu tēmu. Bet, ja jāpēta, jāanalizē, jāapcer un vēl uz tik daudz lpp.., nu nē, kill me. :)

Man patiesībā ir līdzīgi. Es esmu gandrīz pabeigusi bak.darbu, bet tagad labojot metas šķērmi katru reizi, kad piesēžos pie tā....jo nu man nav talants uz tādām lietam, kursa darbos vadītaji pārmetuši, ka atsevišķos secinājumos domu nevar saprast, nav zinātniska valda utml. Un bak.darba vadītājs pateica - var redzēt, ka nav ķēriena uz rakstīšanu un pieredzes tādos darbos arī.... nav tā, ka man ar latviešu valodu slikti, es daudz lasu un vārdu krājums ir liels, bet uzlikt uz lapas un noformulēt man īsti nesanāk....eh.... un tad sēdēšu ar savu viduvējo atzīmi, lai gan tagad labojot gribas matus dīrāt no galvas nost, jo tas darbs jau līz kaklam
Tajā pat laika universitātes draudzenei ir ķēriens uz tādām lietām, viņa jau sen uzrakstījusi bak.d un nodevusi, vadītāja praktiski neko viņai nekoriģēja, teica, ka pat patīk kā viņa raksta....
19.05.2022 10:53 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Nu jā, bet ja nav dotības kas palīdz iegūt augstāko izglītību godīga ceļa tad strādājiet profesijās kur tam nav nozīmes. Visiem nevajag augstāko izglitibu.
Man pašai ir pretēji, patīk apkopot zinātniskus rakstus, tos lasit, formulēt domas, analizēt, izdarīt secinajumus.. tāpēc visas savas izglītības ieguvu pati un arī citiem esmu palidzejusi..
19.05.2022 10:58 |
 
Reitings 6989
Reģ: 13.04.2022
Santa1992 @ 19.05.2022 10:58
Nu jā, bet ja nav dotības kas palīdz iegūt augstāko izglītību godīga ceļa tad strādājiet profesijās kur tam nav nozīmes. Visiem nevajag augstāko izglitibu.
Man pašai ir pretēji, patīk apkopot zinātniskus rakstus, tos lasit, formulēt domas, analizēt, izdarīt secinajumus.. tāpēc visas savas izglītības ieguvu pati un arī citiem esmu palidzejusi..

priekš kam tad tu palīdzi citiem? ne visiem taču vajag augstāko :D
19.05.2022 10:59 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Vairs jau nepalīdzu, ir labi apmaksāts darbs. Nu es domāju par savam interesēm tajā brīdi :) tas jau ir viņu lēmums prasit palīdzību
19.05.2022 11:05 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Nepiekritīšu apgalvojumam, ka - ja nevari uzrakstīt bak.d., tad augstākā izglītība nav priekš tevis. Nu, ir pietiekami daudz profesijas, kur vajag to augstāko, bet ikdienā tu neveic pētījumus. Tie paši ārsti... nu viņi uzrakstīs bakalaura darbu slikti, tad cilvēkam nevajadzēja iet studēt medicīnu, pat ja teoriju pārzina un praksē labs ārsts? Tā jebkur.
Bakalaura darbi ir jau lai parādītu pētniecības prasmes, kas ir jāapgūst lai ko tu studētu, bet vai tā prasme tev tad baigi noderēs, tas cits jautājums...nē nu ir labi prast iztiekt domas uz papīra, bet ja neplāno strādāt akadēmiskajā vidē, tad tam darbam nav diži nozīmes
19.05.2022 11:26 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Bet par tēmu - lai arī tas ir vilinoši, bet es nepirktu. Vismaz ne no nepazīstama cilvēka kkada ss.lv, kur pat neredzu atsauksmes. Man laikam pārāk liels godaprāts. Sirdsapziņa mocītu, bet nu nevar zināt, kādu dziemsu dziedātu, ja tagad, pāris dienas pirms iesniegšanas man nekas nebūtu...
19.05.2022 11:28 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Bet nu es nenosodu tos, kas tā dara. Situācijas dzīvē tiešām ir dažādas.
19.05.2022 11:29 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Zinu vismaz vienu gadījumu, viņš maģistratūras laikā strādāja savā jomā pilnu slodzi, un jā, samaksāja par darba rakstīšanu, jo vienkārši pašam nebija laika. Baigi to nenosodu, ja cilvēks ir nostudējis līdz maģistra aizstāvēšanai un jau strādā savā jomā, vai viena papīra neuzrakstīšana anulē viņu kā speciālistu? Nedomāju vis. Tas ir akadēmisks darbs, vienas mazas tēmas akadēmiska apskate neizveido no cilvēka praktizējošu profesionāli.
19.05.2022 11:34 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Lai uzrakstītu bakalauru nekādas īpašas pētnieka dotības nav vajadzīgas. Tur vienkārši ir jāspēj koncentrēties pietiekami lai izlasītu rakstus un spēt to logiski apkopot, analizēt. Spēja lasit, arī svešvalodas, saprast informāciju un to analizēt noder jebkuram. Negribēšanu jau var visādi attaisnot, bet nekads pētnieks ar bakalaura līmeni Tu nebūsi. Vajag vismaz maģistra grādu vai drīzāk doktora grādu lai veidotu akadēmisku karjeru. Manas acis tas ir slinkums un izlaidība vai arī tiešām varbūt kādam ari kognitivas spējas nav līmeni. Es nesaku, ka nevari būt veiksmīgs cilvēks bez tā visa. Bet nevajag atrunāties ar to, ka vienkārši nav talants :D ārsts kurš nevar savākties tik lai papildinātu savas zināšanas - es tādam neuzticētos. Man ir divi maģistri un abi tika uzrakstīti strādājot pilnas slodzes darbu. Protams, pieļauju, ka ir cilvēki kam ir pārāk grūti to visu menedzet un tāpēc izvēlas prasit palīdzību, bet nu tie varbūt ir reti izņēmumi kad aiz tā nestāv slinkums parastais.
19.05.2022 11:58 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
ārsts kurš nevar savākties tik lai papildinātu savas zināšanas - es tādam neuzticētos

ā kā parbaudīsi vai viņš paplidina zināšanas? Maģistra darba rakstīšana nav zināšanu papildinšana, ja tā koncentrējas uz vienu šauru jomu. Piemēram ortopēds, bet maģistru raksta tikai par potītēm. Kur tad pārējie kauli? Neprofesionālis? Stulbi šo salīdzinājumu teikt uz medicīnas studijām. Protams, ārsts, inženieris un citi kur vajadzīga atbildība, jebkurš rakstīs pats no sevis, jo saprot ka viņa nolaidība var maksāt dzīvības, bet citās studiju programmās kā kaut kādi mediji? Uz to darbu iespringt? :D
19.05.2022 12:24 |
 
Patīk
Reitings 77
Reģ: 07.07.2018
Es arī esmu rakstījusi citiem studentiem darbus un nesaskatu tur neko briesmīgu
19.05.2022 12:28 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Tie paši ārsti... nu viņi uzrakstīs bakalaura darbu slikti, tad cilvēkam nevajadzēja iet studēt medicīnu, pat ja teoriju pārzina un praksē labs ārsts?

Tas ir diskutabli vai tā var būt - visu teoriju zina, bet nespēj loģiski uzlikt uz papīra? Šādas problēmas parasti ir ne tiem labākajiem studentiem, kas it kā 'patiesībā visu zina', vienkārši 'neviens viņus nesaprot'.
Un teorētiski jau ārstiem visu profesijas laiku ir jāpapildina zināšanas no jaunākajiem pētījumiem. Ja cilvēks pat bakalaura līmenī (kas ir zems līmenis) nespēj salikt kopā, ka pētījums A + pētījums B, tātad C - kā tur var sanākt labs ārsts? Viduvējs, normāls, kurš strādā pēc 20-30 gadu vecas info, ko universitāte ielika ar karoti mutē, bet nedomāju, ka vairāk.
Visa šī problēma sākas no tā, ka agrāk augstāko ieguva ļoti reti kurš cilvēks, parasti tie, kam bija vislabākās sekmes. Tagad uz universitāti iet praktiski visi. Un tad sākas šīs atmazkas - nē, to es nevaru izdarīt, to arī nevaru, to nesaprotu, to nemāku, bet vispār esmu baigais savas jomas specs. Visdrīzāk jau tā nav.
19.05.2022 12:33 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Nu, es nedomāju, ka ir tik viegli uzrakstīt noslēguma darbus. Studēju LU JF, visus gadus esmu budžetā bijusi, vidējā balle 8, bet pat man ar grūtībām nāk bakalaurs. Rakstu par tēmu, kas kaut cik interesē un tiesību nozarē, kas patīk, bet tāpat - man iet grūti ar rakstīšanu tādu darbu, beigās tāpat neliekas gana labi, kamēr ir studenti, kuri mācās stipri viduvēji un reizēm pat parādus sagrābj, bet noslēguma darbus uzraksta labākā līmenī un ātrāk, jo cilvēkam uz to ir ķēriens, strādā smadzene.
Man nekad nav paticis rakstīt tādus darbus, ar šausmām gaidīju laiku, kad kursa darbs jāraksta, tagad jau bakalaurs...un jau tagad domājot, ka pēc 2 gadiem maģistrs, tas man liek saviebties.
Pa lielam viss atkarīgs no temata(cik aktuāls, vai ir pētīts? Ja maz pētīts, tad risks, ka būs skopi ar avotiem...), kāda sadarbība ar vadītāju(man, piemēram, pasaka - slikti tas un šis, ej labo, bet ir kursa biedri, kuriem par aizstāvēšanas tēzes palīdz noformulēt vadītājs...), kāds recenzents(nu mums fakutlātē ir ļoti stingrie un kasīgie un arī tādi, kuri čiliņā), galu galā kā tu vārdos ietērpj domu....
19.05.2022 12:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits