Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

naudas ekonomēšana, finanšu pratība

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Sveikas!
Kā jūs rūpējaties par saviem naudas līdzekļiem? Plānojat izdevumus, ieņēmumus, vai uz dullo? Jo pašlaik pēdējos 2 mēnešus nauda aiziet tā vien. Es pērku dažādus ''sūdus'', piemēram, pa pēdējām 2 dienām iztērēju 100 euro - pārtika(tostarp našķi, alkohols), dāvana vienam cilvēkam, kafijas(dienā kafijai iztērēju kādus 6 euro stabili, citreiz pat vairāk), šodien pusdienpauzē aizskrēju uz veikalu nopirkt kleitu, atkal -25 euro, lai gan tas nebija nepieciešams pirkums, jo līdzīga tipa kleita bija man, bet te cits raksts un gribējās atsvaidzināt :D. + ūdeņi pudelēs, ko katru otro dienu ieķeru veikalos.....Tāpat bieži esmu sākusi iet uz Lido pusdienpauzēs, jo kaut cik veselīgi, garšīgi un nav jāgatavo iepriekš mājās, lai paņemtu līdzi. Principā dzīvoju neko nežēlojot, bet pēc tam mēneša beigās nākas secināt, ka visu iepelnīto esmu notriekusi.
Nu, vienvārd sakot jāsāk domāt, ko pērku, bet tagad pavasarī tā jau kā slimība, ejot jebkur pastaigā iegriezties pēc ledus kafijas vai apēst kādu gardumiņu, pasēdēt kaut kur terasītē.
Es sarprotu, ka tik pat labi es varētu izdzert mājās vienu kafiju un ofisā, nevis pusdienpauzē un no darba dzert vēl ledus kafijas, varētu sagatavot ēst uz pāris dienām utml., bet tā laika ir maz...
Varbūt ir kāda aplikācija, kur var ierakstīt izdevumus? Lai tad redzētu cik ea izgrūžu kafijai umtl, varbūt sāktu ekonomēt tad..
24.03.2022 13:56 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Plānotājs, kur jau laicīgi ierakstu katru nākamo mēnešu plānotos izdevumus.
Swedbank aplikācijā ir funkcija, kas noapaļo summu, noliek malā centus no kuriem iekrājas summa, kā arī var skatīt izdevumus detalizēti, kur ir iztērēts (atpūta/izklaides, auto, ārstniecība utt)
24.03.2022 14:33 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.03.2020
Es ļoti ekonomēju, jo alga netiek līdzi dzīves izmaksām... Dzīvoju viena, ēdu maz un noteiktos laikos - perfekti atstrādāts ēšanas režīms +intermittent fasting, jo pirms tam biju ļoti pieņēmusies svarā, un to visu nomest bija uuuuuff cik liels izaicinājums. Līdz ar to, es vienmēr zinu, kādus produktus man veikalā vajag un nepērku absolūti neko lieku. Jau 2 mēn arī nelietoju alkoholu.
Drēbes pērku, kad ir iespēja, un arī tas viss ir plānots.
Takeaway kafija - maksimums 1 dienā. Neviena impulsīva pirkuma, principā.
Jā, reizēm kļūst skumji, ka es nevaru tā vienkārši ņemt un kaut ko nopirkt neplānojot, bet esmu pielāgojusies.
Kaut kādas ballītes, restorānus, utt, es šobrīd nemaz nevarētu atļauties (nu varbūt 1x mēnesī).
Kādreiz, kad bija mazāk rēķinu jāapmaksā un alga bija lielāka, arī varēju pirkt nedomājot (un jāsecina, ka tie sūdi man galīgi nebija vajadzīgi).
Tāpēc, savi plusi tajā visā ir. Pērku tikai un vienīgi to, kas ir nepieciešams.
24.03.2022 14:41 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
minniethemouse @ 24.03.2022 14:41
Es ļoti ekonomēju, jo alga netiek līdzi dzīves izmaksām... Dzīvoju viena, ēdu maz un noteiktos laikos - perfekti atstrādāts ēšanas režīms +intermittent fasting, jo pirms tam biju ļoti pieņēmusies svarā, un to visu nomest bija uuuuuff cik liels izaicinājums. Līdz ar to, es vienmēr zinu, kādus produktus man veikalā vajag un nepērku absolūti neko lieku. Jau 2 mēn arī nelietoju alkoholu.
Drēbes pērku, kad ir iespēja, un arī tas viss ir plānots.
Takeaway kafija - maksimums 1 dienā. Neviena impulsīva pirkuma, principā.
Jā, reizēm kļūst skumji, ka es nevaru tā vienkārši ņemt un kaut ko nopirkt neplānojot, bet esmu pielāgojusies.
Kaut kādas ballītes, restorānus, utt, es šobrīd nemaz nevarētu atļauties (nu varbūt 1x mēnesī).
Kādreiz, kad bija mazāk rēķinu jāapmaksā un alga bija lielāka, arī varēju pirkt nedomājot (un jāsecina, ka tie sūdi man galīgi nebija vajadzīgi).
Tāpēc, savi plusi tajā visā ir. Pērku tikai un vienīgi to, kas ir nepieciešams.
Kāpēc tā knapinies? Krāj kaut kam?
24.03.2022 14:43 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
24.03.2022 14:46 |
 
Reitings 2002
Reģ: 28.04.2019
Tāpēc man tā ir problēma tirdzniecības centros vai Rīgas centrā... šmotkas, tad vajag kafijas, smūtijus paņemt kopā ar desertu, tad restorānā, tad kaut ko nevajadzīgu nopirkt. Es domāju, vislabākais ir tad vispār izvairīties no vietām, kur kaut ko vienmēr zini, ka sagribēsi, un visu nepieciešamo (drēbes u.c) sūtīt no interneta. Par cik viss bija ciet iepriekš, kad ar sertifikātiem viss bija, man bija TĀDA ekonomija kāda nekad mūžā nav bijusi. Visu nepieciešamo dabūju no interneta un tikai gāju uz produktu veikaliem. Es sāku taisīt pati savas kafijas, ledus, un ņemu līdzi pastaigās, braucienos. Savādāk tēriņš sanāk mēneša beigās tāds pievilcīgs, ka varētu pat foršu t-kreklu vai kleitu nopirkt.
24.03.2022 14:59 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
pedejos 3 menesus nenormali izdevumi - masinas remonts, jaunas riepas, dviinjiem pavasara zabacini, jakas, cepures, veselibas problemas pasai - analizes, arsti, privatie arsti.... Bernu jubilejas, davaninjas, kukas... visi tie sikumi, ka reizem skiet - nespeju to atlauties...
Nelietoju alkoholu, atmetu salt, jo alga netiek lidzi rekiniem... pat to prieku esmu atmetusi :D
24.03.2022 15:45 |
 
Patīk
Reitings 1762
Reģ: 24.05.2019
Nostādi sev konkrētu mērķi, kam krāt, un uzstādi automātisko pārskaitījumu uz krājkontu algas dienā.
24.03.2022 17:01 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
sla @ 24.03.2022 14:59
Tāpēc man tā ir problēma tirdzniecības centros vai Rīgas centrā... šmotkas, tad vajag kafijas, smūtijus paņemt kopā ar desertu, tad restorānā, tad kaut ko nevajadzīgu nopirkt. Es domāju, vislabākais ir tad vispār izvairīties no vietām, kur kaut ko vienmēr zini, ka sagribēsi, un visu nepieciešamo (drēbes u.c) sūtīt no interneta. Par cik viss bija ciet iepriekš, kad ar sertifikātiem viss bija, man bija TĀDA ekonomija kāda nekad mūžā nav bijusi. Visu nepieciešamo dabūju no interneta un tikai gāju uz produktu veikaliem. Es sāku taisīt pati savas kafijas, ledus, un ņemu līdzi pastaigās, braucienos. Savādāk tēriņš sanāk mēneša beigās tāds pievilcīgs, ka varētu pat foršu t-kreklu vai kleitu nopirkt.

Laikam piekrītu. Jo tiklīdz aizbraucu uz tc, šķiet, ka es tikai apskatīšu un atradūsu x lietu, bet to x lietu nenopērku un sapērku citus sūdus, kurus nevajadzēja. Un ledus kafijas tagad karstā laikā man ir bez maz vai must have
24.03.2022 18:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits