Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tērēt naudu gudri

 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Šobrīd saskaroties ar reālu cenu kāpumu daudzi no mums noteikti sāk domāt kā gudrāk virzīt savu naudas plūsmu.
Dažās diskusijās jau ir aizsākts šis temats, bet varētu apvienot vienā, kur padalīties ar saviem knifiem un trikiem.
Mani, piemēram, interesē temats par gatavošanu. Kam Jūs ikdienā sekojiet ig vai citur, lai gatavotais ēdiens nebūtu vienveidīgs, bet tajā pat laikā nav jāpielieto augstākā zinātne tam.
Arī mājas lietas, dekorus, kur labāk pirkt? Man nesen atklājums, ka dažas mazās dekor lietas pepco ir pat labākas kā Ikea :D
09.03.2022 15:16 |
 
Reitings 7
Reģ: 21.05.2020
Sāku apsvērt domu, ka automašīnu izmantošu tikai gadījumos, kad citu variantu nav. Visādi citādi pārvietošos ar kājām, sabiedrisko trasportu vai velosipēdu.
Pārtiku iegādājos ļoti nepārdomāti. Daudz diemžēl sanāk izmest ārā, jo sabojājas. Varbūt jāizaicina sevi iekļauties kādā noteiktā nedēļas budžetā un maksimāli jāizmanto to, kas jau mājās ir. Ja izvāru lielo katlu ar zupu vai kādu mērci, kas pats par sevi ir diezgan lēti ēdieni, tad ir ko vakariņās ēst uz trim dienām.
Ievēroju, ka mājās ir daudz dažādu krājumu, piemēram, līdz galam neizlietoti šampūni, sejas krēmi. Gan jau jāpievēršas primāri to izlietošanai (kam vēl nav beidzies derīguma termiņš).
09.03.2022 15:26 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Annyyy @ 09.03.2022 15:26
Sāku apsvērt domu, ka automašīnu izmantošu tikai gadījumos, kad citu variantu nav. Visādi citādi pārvietošos ar kājām, sabiedrisko trasportu vai velosipēdu.
Pārtiku iegādājos ļoti nepārdomāti. Daudz diemžēl sanāk izmest ārā, jo sabojājas. Varbūt jāizaicina sevi iekļauties kādā noteiktā nedēļas budžetā un maksimāli jāizmanto to, kas jau mājās ir. Ja izvāru lielo katlu ar zupu vai kādu mērci, kas pats par sevi ir diezgan lēti ēdieni, tad ir ko vakariņās ēst uz trim dienām.
Ievēroju, ka mājās ir daudz dažādu krājumu, piemēram, līdz galam neizlietoti šampūni, sejas krēmi. Gan jau jāpievēršas primāri to izlietošanai (kam vēl nav beidzies derīguma termiņš).

Atceros, ka bija pat kurss kā plānot nedēļai pārtiku, bet nevaru atrast.
Prasās kāda cilvēka zināšanas šajā jautājumā, jo ar savu pašdarbību nevienmēr sanāk..
09.03.2022 15:36 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Jau kādu laiku pārtiku iepērku uz nedēļu = tas ir svētdienās.
Man ir veselīga uztura ēdienkarte ~ mēnesim (5 ēdienreizēm dienām) no kuras arī skatos produktus, tāpēc +/- pērku vienu un to pašu. (taču gatavoju ko un kad vēlos jeb miksēju, neievērojot kaut kādus striktus noteikumus) Dzeramo ūdeni pērku pakās, bet šodien draudzene pameta ideju tiem Venden/Eden bačokiem, dažiem tā esot izdevīgāk.
Auto izmantoju tikai brīvdienās.
Kosmētiku pērku ļoti reti, nav primārais. Higiēnas preces arī ir iekrājušās, tuvākajā laikā par to nav jāuztraucas. Apģērbu nepērku bieži. Labākajā gadījumā kaut ko - ko nenēsāju, var andelē pārdot un vēl saņemt naudu par to. Esmu cilvēks- jo mazāk,jo labāk.
Par pepco - man patīk.
Pakalpojumi, kuriem arī aug cena, taču no kuriem es neatteikšos - frizieris, kosmetologs ( reizi 2vos mēnešos)
09.03.2022 16:02 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
woman_wonderland @ 09.03.2022 16:02
Jau kādu laiku pārtiku iepērku uz nedēļu = tas ir svētdienās.
Man ir veselīga uztura ēdienkarte ~ mēnesim (5 ēdienreizēm dienām) no kuras arī skatos produktus, tāpēc +/- pērku vienu un to pašu. (taču gatavoju ko un kad vēlos jeb miksēju, neievērojot kaut kādus striktus noteikumus) Dzeramo ūdeni pērku pakās, bet šodien draudzene pameta ideju tiem Venden/Eden bačokiem, dažiem tā esot izdevīgāk.
Auto izmantoju tikai brīvdienās.
Kosmētiku pērku ļoti reti, nav primārais. Higiēnas preces arī ir iekrājušās, tuvākajā laikā par to nav jāuztraucas. Apģērbu nepērku bieži. Labākajā gadījumā kaut ko - ko nenēsāju, var andelē pārdot un vēl saņemt naudu par to. Esmu cilvēks- jo mazāk,jo labāk.
Par pepco - man patīk.
Pakalpojumi, kuriem arī aug cena, taču no kuriem es neatteikšos - frizieris, kosmetologs ( reizi 2vos mēnešos)

Man patīk izmantot Eden ūdeni, piegāde līdz mājas durvīm 👌 mēnesim man 4x18 litri.
09.03.2022 16:16 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.02.2022
Es sapratu, ka naudu ekonomēt nemaz nevar. Kamēr ekonomēsi sīkumos maksāsi pa virsu lielās lietās. Naudas ekonomēšana- plānošana, sekošana akcijām un ēst gatavošana primāri atņem prieku dzīvot, bet otrkārt- tas nestrādā. Esmu neēsusi un kaudzi produktu izmetu ārā. Pati uztraucos, ka sapērkos sastāvdaļas un tās pūst ledusskapī, jo laika pagatavot nav. Citu reizi kamēr gatavoju tikmēr neizdaru mācībām. Tieši ekonomēšanu uzskatu par iemeslu, kāpēc maksāju 1,5 tūkstošus semestrī pa virsu par nepabeigtām mācībam- ekonomējot uz gatavu ēdienu un apģērbu pērkot par atlaidēm. Agrāk brīnījos, kad bezdarbnieki kursabiedri ņēma takaway un pat brokastis ēda kafejnīcā daily . Kad naudas necik nebija. Bet viņi pabeidza, kamēr es ekonomējot ntos tūkstošus pa virsu jau esmu samaksājusi.
Man liekas, ka ekonomējot- piemēram gatavojot ēst- tu tikai zaudē. Jātaisa lielais katls, lai ir ekonomiski izdevīgi. Tādad ēd vienu un to pašu un apnīk. Tāpat tiek patērēts laiks. Kurā var piemēram naudu nopelnīt. Un ja beigās vēl produktus izsvieš, nevis pagatavo vai ēd, jo pagatavots nevis gribas. Nu sorry.
Vairs ēst netaisīšu.
Sapratu, ka ja kas liels gadā par akciju un praktisks- jēķēr. Tieši nesen noķēru izpārdošanā jaunus rudens zābakus, kaut gan līdz pavasarim izskatās vēl tālu. Sapratu, ka ir jēga ekonomēt uz lielām lietām- jo laika patēriņš tam ir mazs. Tāpat. Nevis skatīties, kā izdevīgāk, gatavot vai vēl ko. Bet skatīties kā nepirkt mantas ko nevajag. Un vēl jo vairāk- nepirkt lētas lietas- gan ēdienu, kas beigās negaršo. Gan kosmētiku- ko negribi lietot, bet lieto- jo nopirkts un jāizlieto. Gan arī lētu apģērbu. Tie itkā lētie sīkumi baigo naudu beigās izmaksā. Bet nekādu reālu prieku dzīvei papildus nesniedz tikai piegružo telpu un patērē tavu laiku šo telpu kārtojot.
Ūdens? A kurš ūdeni pērk un tad vēl runā par ekonomēšanu uz kosmētiku vai mantu pārdošanu?
Tak taga Rīgas abās pusēs ūdens ir artēziskais.
09.03.2022 16:40 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
tieši kur problēma izplānot/pārzināt savu ēdienkarti, ēšanas paradumus, lai ātri nopirktu, ko vajag, nevis ilgi vazātos pa veikalu un pirktu nevajadzīgus ēdienus, ko tu pēc tam izmet ārā?
😁
pie tērēt gudri iespējams var pielikt arī - iepirkšanos internetā, bet ja runājam par ēdienu, tad man tomēr vajag pašai redzēt, ko lieku grozā, mūsdienās jau tā bieži pārdod bojātus dārzeņus un augļus.
09.03.2022 16:51 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Kakis vau @ 09.03.2022 16:40
Es sapratu, ka naudu ekonomēt nemaz nevar. Kamēr ekonomēsi sīkumos maksāsi pa virsu lielās lietās. Naudas ekonomēšana- plānošana, sekošana akcijām un ēst gatavošana primāri atņem prieku dzīvot, bet otrkārt- tas nestrādā. Esmu neēsusi un kaudzi produktu izmetu ārā. Pati uztraucos, ka sapērkos sastāvdaļas un tās pūst ledusskapī, jo laika pagatavot nav. Citu reizi kamēr gatavoju tikmēr neizdaru mācībām. Tieši ekonomēšanu uzskatu par iemeslu, kāpēc maksāju 1,5 tūkstošus semestrī pa virsu par nepabeigtām mācībam- ekonomējot uz gatavu ēdienu un apģērbu pērkot par atlaidēm. Agrāk brīnījos, kad bezdarbnieki kursabiedri ņēma takaway un pat brokastis ēda kafejnīcā daily . Kad naudas necik nebija. Bet viņi pabeidza, kamēr es ekonomējot ntos tūkstošus pa virsu jau esmu samaksājusi.
Man liekas, ka ekonomējot- piemēram gatavojot ēst- tu tikai zaudē. Jātaisa lielais katls, lai ir ekonomiski izdevīgi. Tādad ēd vienu un to pašu un apnīk. Tāpat tiek patērēts laiks. Kurā var piemēram naudu nopelnīt. Un ja beigās vēl produktus izsvieš, nevis pagatavo vai ēd, jo pagatavots nevis gribas. Nu sorry.
Vairs ēst netaisīšu.
Sapratu, ka ja kas liels gadā par akciju un praktisks- jēķēr. Tieši nesen noķēru izpārdošanā jaunus rudens zābakus, kaut gan līdz pavasarim izskatās vēl tālu. Sapratu, ka ir jēga ekonomēt uz lielām lietām- jo laika patēriņš tam ir mazs. Tāpat. Nevis skatīties, kā izdevīgāk, gatavot vai vēl ko. Bet skatīties kā nepirkt mantas ko nevajag. Un vēl jo vairāk- nepirkt lētas lietas- gan ēdienu, kas beigās negaršo. Gan kosmētiku- ko negribi lietot, bet lieto- jo nopirkts un jāizlieto. Gan arī lētu apģērbu. Tie itkā lētie sīkumi baigo naudu beigās izmaksā. Bet nekādu reālu prieku dzīvei papildus nesniedz tikai piegružo telpu un patērē tavu laiku šo telpu kārtojot.
Ūdens? A kurš ūdeni pērk un tad vēl runā par ekonomēšanu uz kosmētiku vai mantu pārdošanu?
Tak taga Rīgas abās pusēs ūdens ir artēziskais.

Par ēdienu kāpēc uzreiz lētāko? Kaut vai normali saplānot maltītes nedēļai, lai nav jāmet āra, un gatavot atbilstoši ģimenes izmēram, nevis milzīgu katlu uz diviem, ko nespēj apēst..
Nav jau arī jānogriež labas, kvalitatīvas lietas. Kaut vai tas pats velosipēds, jā, maksā pāri 1k, bet tas man noteikti būs ilgāk kā mans auto..
Tomēr ir jāsaprot atšķirība star spēju ieguldīt gudri ilgtermiņā un nogriezt kaut kādas lietas, jo bez tām var iztikt vai nav nepieviešamas.
09.03.2022 16:55 |
 
Reitings 248
Reģ: 08.11.2021
Tagad Alises Mičules ieteikums kā ietaupīt naudu ļoti labi iederētos😀 mazgāties tikai ar ūdeni, padusēs smērēt kokosriekstu eļļu ar sodu, zobus tīrīt tieši ar to pašu, matus mazgāt ar kviešu miltiem, un nepirkt gaisa atsvaidzinātājus, jo tak kakai jāož pēc kakas! 😀
Tas protams ir sarkasms, bet reāli izdotos ietaupīt naudu😀
09.03.2022 17:44 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Uz ēšanu var "taupīt", ēdot ārpus mājas, ja dzīvo viens, bet ne ģimene.
09.03.2022 17:50 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
No savas puses varu ieteikt mājaslapu ibook. Esmu tur šo to pirkusi, problēmas nav bijušas. Nav obligāti par vienu grāmatu jāizdod 20eur.
Tāpat esmu pirkusi lietotu tehniku, piemēram, monitorus darbam (no mājām, ne priekš ofisa protams) - 100 eur/gab, jauni maksāja kaut ko virs 300 eur/gab. No malas es nekā nepateiktu, ka tie ir iepriekš lietoti, un problēmas ilgāk kā gada laikā nav bijušas.
Tāpat ir vērts apskatīt lietotas mēbeles. Man ir ļoti skaists masīvkoka žurnālgalds, 70eur. Jaunu galdu par 70 eur var nopirkt nu tādu nekādu, ne izskatā, ne kvalitātē. Kumode arī man ļoti laba, koka, bet laikam tas neskaitās gluži masīvkoks - arī bija ap 70 eur. Bet saprotu, ka ne visiem tas vintage stils patīk.
Citādi es pieslienos tiem, kas gatavo paši, un ja kaut ko pērk, tad ar domu par ilgtermiņu, tātad ne impulsīvus un/vai lētus pirkumus. Lai gan, protams, ir daudzas lietas, kur cena ar kvalitāti obligāti nekorelē.
09.03.2022 18:17 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Pārtiku neizmetu, bet gan saldēju, piemēram, ja banānus, papriku, puķkāpostu utt nevaru paspēt apēst, tad sasaldēju un pēc tam izmantoju gatavojot.
Tāpat arī ar gatavo ēdienu, ja neapēdu visu gatavo ēdienu, tad sasaldēju un kad slinkums gatavot, tad atsaldēju.
To sāku darīt, lai taupītu laiku, bet noder arī, lai taupītu līdzekļus.😄
Saldēšanai izmantoju zip lock maisiņus.
09.03.2022 18:20 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.02.2022
29090 @ 09.03.2022 18:17
No savas puses varu ieteikt mājaslapu ibook. Esmu tur šo to pirkusi, problēmas nav bijušas. Nav obligāti par vienu grāmatu jāizdod 20eur.
Tāpat esmu pirkusi lietotu tehniku, piemēram, monitorus darbam (no mājām, ne priekš ofisa protams) - 100 eur/gab, jauni maksāja kaut ko virs 300 eur/gab. No malas es nekā nepateiktu, ka tie ir iepriekš lietoti, un problēmas ilgāk kā gada laikā nav bijušas.
Tāpat ir vērts apskatīt lietotas mēbeles. Man ir ļoti skaists masīvkoka žurnālgalds, 70eur. Jaunu galdu par 70 eur var nopirkt nu tādu nekādu, ne izskatā, ne kvalitātē. Kumode arī man ļoti laba, koka, bet laikam tas neskaitās gluži masīvkoks - arī bija ap 70 eur. Bet saprotu, ka ne visiem tas vintage stils patīk.
Citādi es pieslienos tiem, kas gatavo paši, un ja kaut ko pērk, tad ar domu par ilgtermiņu, tātad ne impulsīvus un/vai lētus pirkumus. Lai gan, protams, ir daudzas lietas, kur cena ar kvalitāti obligāti nekorelē.

Es nesaprotu. Kāpēc vispār dzīvot? Ja pat tehniku nevar jaunu nopirkt. Labu tehniku var ne gadiem, bet gadu esmitiem lietot. Un nav stresa ka jāmaina, jēpērk jauna.
Tas pats ar ēšt taisīšanu. OMG. Tev tak jāiet uz darbu, sevi jāapkopj. Kāda vēl ēst taisīšana. Ieliec ēst taisīšanu un tīrīšanu. Un viss. Visas nomoda stundas tu strādā. Kurš tā vispār var. Kāpēc, lai kāds vispār dzīvotu tādu dzīvi?
09.03.2022 22:02 |
 
Patīk
Reitings 1743
Reģ: 24.05.2019
Katram ir savi tērēšanas paradumi un savas prioritātes. Man piemēram vispār nav pieraduma pirkt štruntus ikea vai pepco. Gatavot ēst man patīk, un gatavoju lietas, kuras pirkt gatavas būtu diezgan dārgi. Man pat nav slinkums izspiest sev apelsīnu sulu, jo tikko spiesta ir visgaršīgākā. No garšīgiem, augstas kvalitātes produktiem arī ātri viskautko var pagatavot, tikai tur jau neiet runa par taupīšanu, bet par daudzveidīgu, veselīgu ēdienu, kas ilgtermiņā saglabā veselību. Protams, kad studēju un strādāju, tad bija pavisam cits dzīves ritms un prioritātes, tad es arī brokastoju Daily.
Uz degvielu netaupīšu, varbūt retāk došos izklaides braucienos un cītīgāk plānošu savus izbraucienu maršrutus, bet sabiedriskajā nesēdīšos, turklāt covid vēl nav beidzies. Pat ja ar auto nebrauc, tas stāv un krīt cenā, plus apdrošināšanas, skate un apkopes - ja gribas braukt ar sabiedrisko, izdevīgāk auto uzreiz pārdot.
Universāla padoma nav - jākrāj čeki, jāanalizē savi izdevumi pāris mēnešus un jādomā, kur nauda pazūd un vai ar to var kaut ko iesākt.
09.03.2022 23:43 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Kakis vau @ 09.03.2022 22:02

Es nesaprotu. Kāpēc vispār dzīvot? Ja pat tehniku nevar jaunu nopirkt. Labu tehniku var ne gadiem, bet gadu esmitiem lietot. Un nav stresa ka jāmaina, jēpērk jauna.
Tas pats ar ēšt taisīšanu. OMG. Tev tak jāiet uz darbu, sevi jāapkopj. Kāda vēl ēst taisīšana. Ieliec ēst taisīšanu un tīrīšanu. Un viss. Visas nomoda stundas tu strādā. Kurš tā vispār var. Kāpēc, lai kāds vispār dzīvotu tādu dzīvi?

:D
Jā, ja nav jauns monitors tikko no fabrikas, tad vairs nav jēgas dzīvot. Psc, cilvēku dzīves vērtības.
Izklausies pēc troļļa. Man ir pietiekami daudz brīvā laika.
10.03.2022 00:25 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.02.2022
29090 @ 10.03.2022 00:25

:D
Jā, ja nav jauns monitors tikko no fabrikas, tad vairs nav jēgas dzīvot. Psc, cilvēku dzīves vērtības.
Izklausies pēc troļļa. Man ir pietiekami daudz brīvā laika.

Ir cilveki kas izdzīvo. Kuriem nākas. Bet pateikt ka tā ir norma un tā jādzīvo, pat ja var dzīvot savādāk? Tu nopietni? Tāpēc cilvēki nodzeras grūtos dzīves apstākļos- jo nav vērts dzīvot. Tāpēc LV pēc 90 saglabājies tik liels alkoholiķu skaits.
Jā dzīvi ir arī fiziskā puse. Un tā ir svarīga. Latvijas cilvēku prātos noteikti svarīgāka par garīgo arī tiem, kam dirsa plika- visi skatās uz citu finansiālo stāvokli un vērtē cilvēku pēc tā. Citviet eiropā tas nav tik izteikts kā šeit. Arī man, ir svariga apkārtējā vide un kvalitatīvas jaunas mantas. Tāpat arī skaista un iekārtota apkārtne, par ko Rīgā var tikai sapņot, jo aiz centra, viss ir nolaists. Tas tiešām atņem vēlmi dzīvot pieaugušā vecumā. Kaut kā bērnībā varējām spēlēties mēslu čupā un būt laimīgi. Tagad tā nav.
10.03.2022 08:14 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Kakis vau @ 09.03.2022 22:02

Es nesaprotu. Kāpēc vispār dzīvot? Ja pat tehniku nevar jaunu nopirkt. Labu tehniku var ne gadiem, bet gadu esmitiem lietot. Un nav stresa ka jāmaina, jēpērk jauna.
Tas pats ar ēšt taisīšanu. OMG. Tev tak jāiet uz darbu, sevi jāapkopj. Kāda vēl ēst taisīšana. Ieliec ēst taisīšanu un tīrīšanu. Un viss. Visas nomoda stundas tu strādā. Kurš tā vispār var. Kāpēc, lai kāds vispār dzīvotu tādu dzīvi?

Pārskatīt savus izdevumus nenozīmē pāriet uz pilnīgu taupības režīmi,bet tas palīdz saprast kur un cik aiziet finanses un vai tas viss ir lietderīgi.
Ir cilvēki,kas veic uzkrājumus kādam lielākam sapnim,pirkumam un plāno nākotni,bet ir cilvēki,kas nedomā tālāk par šodienu.
10.03.2022 09:01 |
 
Reitings 37
Reģ: 01.03.2022
Iepirkties cenšos reizi nedēļā, veikalos skatos kg cenas nevis gabala cenu. Ja sanāk mazāks pirkums pieķeru klāt vēl kādu papildus rīsu/griķu/ makaronu paku- tā teikt uz priekšdienām. Protams, ja akcija. Degvielu pildu brīvdienās, kad lielākajā daļā dus ir akcija. Par laimi varu strādāt no mājas, degviela daudz netērējas. Braucot ārpus mājas atslēdzu visu elektroniku- drošībai un arī nelielam ietaupījumam. Neesmu šopoholiķe apģērbu nepērku katru mēnesi, ļoti daudz ir atdotas drēbes, kas citiem kļuvušas pa mazu.
Man patīk rušināties pa dārzu un tāds arī ir, tad nu uz pavasari vasaru ir savi dārzeņi, kurus cenšos arī sagatavot rudenim, ziemai. Šogad mēģināšu vairāk dārzā ietilpināt.
10.03.2022 09:13 |
 
Reitings 37
Reģ: 01.03.2022
Aaa vēl cenšos piem.mazgājot zobus ūdens krānu aiztaisīt un netecināt ūdeni pa velti. Vispār neesmu izkodusi lētāk mazgāt traukus ar rokām vai trauķenē.ir kāda šo parēķinājusi?
10.03.2022 10:35 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Krāsa2 @ 10.03.2022 10:35
Aaa vēl cenšos piem.mazgājot zobus ūdens krānu aiztaisīt un netecināt ūdeni pa velti. Vispār neesmu izkodusi lētāk mazgāt traukus ar rokām vai trauķenē.ir kāda šo parēķinājusi?

It ka esot letak trauku masina. Man ir trauku masina, bet izmantoju reti. Bus jalieto biezak, jo nepatik mazgat traukus, to parsvara dara mans virs.😄
10.03.2022 10:40 |
 
Reitings 19
Reģ: 29.01.2022
Krāsa2 @ 10.03.2022 10:35
Aaa vēl cenšos piem.mazgājot zobus ūdens krānu aiztaisīt un netecināt ūdeni pa velti. Vispār neesmu izkodusi lētāk mazgāt traukus ar rokām vai trauķenē.ir kāda šo parēķinājusi?

Man ir trauku mazgājamā mašīna.
Iemesls kādēļ iegādājos ir ūdens patēriņs. Vidēji trauku mazgājamā mašīna patērē 9 L (parastais režīms) - 14 L (ļoti intensīvs režīms, ko izmantoju tikai, kad ir piedegušas pannas vai ļoti grūti atmazgājami trauki).
Protams, ir jāpērk arī kapsulas, skalošanas līdzeklis un trauku mazgājamās mašīnas sāls, bet, nopērkot tos, var aizmirst par nākamo pirkumu vairākus mēnešus.
Mazgājot ar rokām, piemēram, 12 komplektus (komplekts - šķīvis, karote, dakšiņa, krūze, glāze) aizies ļoti daudz ūdens, sākot no 30 litriem. Bet to pašu mazgājot ar trauku mazgājamo mašīnu - ne vairāk kā minētie 10 L(vidēji).
Trauku mazgājamā mašīna ir labs ilgtermiņa variants, kur sākumā ir nepieciešams nedaudz ieguldīt, bet ar laiku tas ļoti atmaksājas.
Bet no manas bijušās elektropreču pārdevēja pieredzes varu teikt, ka tipiskais latvietis nedomā ilgtermiņā un diez vai, ka iegādāsies trauku mazgājamo mašīnu, jo sākumā ir nedaudz jāpatērē nauda.
10.03.2022 10:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits