Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zobs

 
Reitings 87
Reģ: 04.04.2020
Sveikas, kā jums bija ar to gudrības zoba izraušanu? Vai ir atšķirība, vai rauj ārā, kad vēl nav izaudzis, vai kad ir izaudzis? Man ir izaudzis uz sānu, vai tādā gadījumā ir grūtāk izraut? Un vai pēc izraušanas bija jādzer antibiotikas?
01.03.2022 17:56 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Manu pieredzi par gudrības zobu raušanu vari palasīt šeit.
Esmu dzirdējusi, ja izrauj vēl līdz galam neizaugušus gudrības zobus, tie var izaugt vēlreiz, bet nezinu cik tur tās taisnības. Ja iesi uz lēto kantori, iespējams arī ar šķībi ieaugušajiem gudrības zobiem krēslā nogulēsi pus stundu, kamēr izrauj. 😀 Neatkārto manu kļūdu.
Būtu gribējusi, lai man izraksta antibiotikas, bet vairākus mēnešus dzīvoju tikai uz aptiekā nopērkamajiem bezrecepšu pretsāpju medikamentiem. Pēc viena zoba izraušanas vairākas reizes gāju pie dakteres, kura uzpūta virsū aerosoliņu, lai mazāk sāp un ātrāk dzīst.
01.03.2022 18:15 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Ļoti laicīgi izveidoji diskusiju. Man tieši rīt ir pieraksts pārvaudīt zobus.
Cerams, ka neko nedarīs, jo es no domas vien par zobārstu varu atslēgties, paniskas bailes. Reāla trauma no skolas laikiem.
Bet man pirms kāda gada ļoti lēnām sāka augt vienlaicīgi visi 4 gudrības zobi. Cik liekas, tad visi taisni, bet tā pat sāpēja, kad šķēlās no ādas un tagad nedaudz bīda pārējos zobus.
01.03.2022 18:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ko esmu dzirdējusi - katram citādāk.
Man izrāva 1sek laikā, nesāpēja vispār. Arī bija šķībs, rīvējās gar vaigu.
Nesenā vizītē man ieteica izraut bez žēlastības visus, kas palikuši (gudrības zobus). Tas jādara pie ķirurga, bet nu kaut kā nevelk..
02.03.2022 09:16 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Ir atšķirība, izaugušu varbūt ir iespējams vienkārši izraut, bet neizaudzis jāoperē ārā. Bet bieži vien nav iespējams sagaidīt, kad zobs izaugs, jo viņam nav, kur augt.
Augšējos parasti ir ļoti viegli izraut, bet ar apakšējiem nedaudz jāpamokās.
Man lika dzert antibiotikas, bet man apakšējos izoperēja, pārgriežot smaganu, un ņēma ārā pa daļām. Pie izraušanas brūce varbūt ir mazāka, bet apakšējo tāpat šuj ciet parasti.
02.03.2022 09:19 |
 
10 gadi
Reitings 38
Reģ: 17.05.2013
Man 3 no 4 gudrības zobiem bija komplicēti, proti, bija jāgriež (2 auga uz sānu zem smaganas, 2 bija izauguši normāli, bet vienam sakne bija ar āķi).
Komplicētajiem veica iegriezumu smaganā, zobu sadalīja gabalos, izņēma un smaganu sašuva. Ar 2 komplicētiem zobiem darbojās nedaudz mazāk kā stundu. Vienā apmeklējuma reizē labajā pusē abus zobus izņēma, otrajā reizē kreisajā pusē. Ķirurgs sākumā piedāvāja visus 4 uzreiz, tad apdomājās un pateica, (citēju) - nē, tas būs pārāk hardcore. 😁
Bija jādzer antibiotikas (pirmo antibiotikas tableti un pretsāpju tableti iedeva izdzert pirms procedūras) un izrakstīja arī pretsāpju zāles. Antibiotikas dzēru, ja nemaldos, 5 dienas. Pretsāpju zāles - pēc vajadzības. Reizē, kad grieza abus komplicētos zobus, vienu izdzēru tajā pašā vakarā (ārsta ieteikums, negaidīt, kad sāks sāpēt, vnk izdzert). Tad 1 nākamajā rītā un vienu aiznākamajā vakarā. Tas arī viss. Staigāju pāris dienas kā kāmis, bet viss smuki sadzija.
Manā gadījumā vistrakākais process bija saņemties pierakstīties uz procedūrām. 😀
Jebkurā gadījumā, ārsts novadīs instruktāžu. Ja ir nedrošība, var sākumā pierakstīties uz konsultāciju, lai izskaidro, kas un kā notiks. Veiksmes!
02.03.2022 09:44 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Khali @ 01.03.2022 18:22
Ļoti laicīgi izveidoji diskusiju. Man tieši rīt ir pieraksts pārvaudīt zobus.
Cerams, ka neko nedarīs, jo es no domas vien par zobārstu varu atslēgties, paniskas bailes. Reāla trauma no skolas laikiem.
Bet man pirms kāda gada ļoti lēnām sāka augt vienlaicīgi visi 4 gudrības zobi. Cik liekas, tad visi taisni, bet tā pat sāpēja, kad šķēlās no ādas un tagad nedaudz bīda pārējos zobus.

Man dakteris pateica, ka aug taisni un lai turpina augt.
Nesaprotu, klausīt dakteri vai iet pie cita?
Tā pat veica tīrīšanu, bet pēc procedūras neko uz zobiem neuzklāja. Tas ir normāli?
Šķiet, pie cita zobārsta, ka lika Fluoru vai arī kas tas bija?
02.03.2022 15:24 |
 
Reitings 1822
Reģ: 09.12.2021
Esmu dzirdējusi, ja izrauj vēl līdz galam neizaugušus gudrības zobus, tie var izaugt vēlreiz, bet nezinu cik tur tās taisnības.

Tā ir taisnība! Man izrāva pilnībā izaugušu gudrības zobu ar visām saknēm un pēc pāris mēnešiem izauga vietā jauns. Biju šokā. Nezinaju, ka tas ir iespējams un vispār wtf!!!
Sanāks raut otrreiz..zb.
03.03.2022 10:42 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
ganeša @ 03.03.2022 10:42

Tā ir taisnība! Man izrāva pilnībā izaugušu gudrības zobu ar visām saknēm un pēc pāris mēnešiem izauga vietā jauns. Biju šokā. Nezinaju, ka tas ir iespējams un vispār wtf!!!
Sanāks raut otrreiz..zb.

Kas tas par sviestu :D Bāc, nu tādas lietas nebiju dzirdējusi.
Tā jau čakars ar gudrības zobiem, bet vēl 2x raut??
03.03.2022 11:13 |
 
Reitings 244
Reģ: 06.01.2022
Man ņēma ārā gudrības zobu akutajā pieņemšanā. Tik traki sāpēja. Kliedzu pa visu iestādi. Gandrizvai iesitu ārstei pa seju, no sāpēm. 😄
Nebija jādzer ne antibiotikas, nekas. Pampuma arī nebija. Rāva apakšējo.
Pie ķirurga Sējas kunga vispār nejutu ne mazāko sāpi, raujot citus gudrības zobus iepriekš.
03.03.2022 11:14 |
 
Reitings 1822
Reģ: 09.12.2021
Lula @ 03.03.2022 11:13

Kas tas par sviestu :D Bāc, nu tādas lietas nebiju dzirdējusi.
Tā jau čakars ar gudrības zobiem, bet vēl 2x raut??

Es arī par to 1x dzirdu - redzu.
Jāsaņemas un jāpiesakās pie zobārsta, redzēs, ko teiks par šo "mutāciju".
03.03.2022 11:23 |
 
Reitings 21
Reģ: 05.11.2021
Ja, nu kādai tas ir aktuāli. Tā ir tikai mana personīgā pieredze. Katram jau ķermenis reaģē savādāk.
Nedēļas sākumā izopēreju 2 gudrības zobus vienā puse. Operēju SI, jo man bija sareģītais gadījums auga horizontāli. Pats process nesāpīgs un baigi neko neatceros, jo ņēmu sedāciju. Kopā ar antibiotikām un pretsāpju tabletēm samaksāju 375eur.
Godīgi sakot biju gaidījusi, ka būs traks atlabšanas process, bet viss ir mierīgi. Pirmās dienas bija grūtākas, bet nekas tāds, lai mirtu nost, priekš tam ir pretsāpju tabletes. Ko es ēdu? - biezzupas, kartupeļu biezeni, mīkstas kotletes, olas, saldējums, jogurti, saspadīti banāni,lasis, pankūkas😀 Principā viss, kas nav baigi jākošļā. 😁 Šodien jau sestā diena un jūtos labi, pampums nav, smaganas dzīst, sāpes arī nav, tik vienīgi zilumu uz sejas šorīt parādījušies. 😁 Kaut kā tā..
19.03.2022 11:01 |
 
Reitings 94
Reģ: 19.11.2021
ganeša @ 03.03.2022 10:42

Tā ir taisnība! Man izrāva pilnībā izaugušu gudrības zobu ar visām saknēm un pēc pāris mēnešiem izauga vietā jauns. Biju šokā. Nezinaju, ka tas ir iespējams un vispār wtf!!!
Sanāks raut otrreiz..zb.

Tā nav norma, tas ir ļoti reti un tās nebija gudrības zobs. Tev vnk ir , noteiksim tā, lieki zobi.
No, wisdom teeth do not grow back after they've been removed. It is possible, however, for someone to have more than the typical four wisdom teeth. These extra teeth, which can erupt after your original wisdom teeth have been extracted, are called supernumerary teeth.
20.03.2022 10:11 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Marleena @ 03.03.2022 11:14
Man ņēma ārā gudrības zobu akutajā pieņemšanā. Tik traki sāpēja. Kliedzu pa visu iestādi. Gandrizvai iesitu ārstei pa seju, no sāpēm. ?
Nebija jādzer ne antibiotikas, nekas. Pampuma arī nebija. Rāva apakšējo.
Pie ķirurga Sējas kunga vispār nejutu ne mazāko sāpi, raujot citus gudrības zobus iepriekš.

No šī baidījos, ka nesāk sāpēt kādā naktī, tāpēc likvidēju visus.
Mutes higiena uzlabojās, jo iepriekš tos zobus bija ļoti grūti kārtīgi iztīrīt.
Bet man vienai pusei ir problēma, ka dēļ tā, ka man tur nav gudrības zoba, pēdējais zobs, kas ir uz doto brīdi, bīdās uz aizmuguri, veidojot lielāku šķirbu starp pēdējo un pirmspēdējo un tur mīl vista ielīst. 🤷‍♀️
20.03.2022 10:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits