Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zobs

 
Reitings 13
Reģ: 04.09.2014
Sveikas meitenes.
Varbūt kāda arī ir saskārusies ar līdzīgu problēmu. Lieta tāda, ka jārauj ārā gudribnieks, variantu teju nav, iekaisis laikam, bet nepanesu sāpes un tas diezgan attur, kā, lai saņēmās?
Pati arī gribu raut ārā, bet nevaru saņemties, dēļ visa tā kas var būt pēc raušanas, tas kka biedē...īsāk sakot bail no sāpēm, nepanesu, ja sāp tad tās ir mocības priekš manis.
19.04.2021 13:39 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.03.2013
Piesekošu diskusijai. Arī aktuāla problēma. Nav gan kā Tev, ka sāp, bet jārauj ir, jo traucē blakus zobiem. Labprāt dzirdēšu kādus pieredzes stāstus, kā arī ieteikumus, kur Rīgā to vislabāk izdarīt. :)
19.04.2021 16:27 |
 
Reitings 22
Reģ: 03.03.2012
Šeit pieredzes stāsti nelīdzēs, katram cilvēkam tas ir individuāli, kā arī katram zobam šis process un arī atgūšanāsprocess var būt atšķirīgs. Esmu dzirdējusi gan šausmu stāstus, gan veiksmīgas pieredzes.
Manā kontā pašlaik viens izrauts gudrības zobs, ļoti pozitīva pieredze. Process bija nesāpīgs, aizņēmuma ne vairāk kā 15-20 min., arī pēc tam nesāpēja un viss smuki sadzija, iztiku bez antibiotikām un pretsāpju līdzekļiem, pampuma nebija, lai gan drošības pēc ārsts bija izrakstījis receptes. Toreiz rāvu, jo traucēja citiem zobiem.
Pašlaik gatavojos raut vēl vienu, ceru uz līdzīgu scenāriju.
Iepriekš biju pie V.Stepanova, pašlaik ir pieraksts pie cita ārsta, jo Stepanovs vairs nepieņem tur, kur gāju.
Galvenais nevajag baidīties :) vēl trakāk un vēl sāpīgāk būs tad, kad gudrības zobi sāks likt par sevi manīt, radīsies kādi iekaisumi utt.
19.04.2021 16:48 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Mana pieredze piederēsies pie šausmu stāstiem .😁
Bet jeb kurā gadījumā paies laiks un viss būs ok. Es sāku justies kā cilvēks pēc nedēļas. Man izrakstīja spēcīgas pretsāpju tabletes, līdz ko izjūtu kaut mazākas sāpes, dzēru tabletes un sanāca, ka sāpju ziņā nomocījos vispār. Mocījos, jo žokli nevarēju atvērt normāli un par ēšanu vispār varēju aizmirst, kaut ko niekojos tikai lai badā nenomirtu. Varu uzrakstīt sīkāk privāti, ja velies sevi sabaidīt vēl vairāk. 🙂
19.04.2021 17:09 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
*sāpju ziņā nomocījos - nemocijos.
19.04.2021 17:10 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Man ir ļoti pozitīva pieredze ar gudrības zobiem. Vairākus mēnešus mocījos ar galvassāpēm, līdz sapratu, ka jāsaņemas raušanai. Es rāvu pie Dr. Jura Altroka, bet ne Rīgā, bet gan Tukumā, jo Rīgā bija ilgāk jāgaida, bet galva plīsa pušu. Ja ir iespēja gaidīt, iesaku pieteikt vizīti pie Dr. Altroka tepat Rīgā. Līdz Tukumam arī nav tik grūti tikt, ja tā bēda ir steidzama, bet zobu gribas izraut mierīga un stresu neuzdzenoša speciālista uzraudzībā.
Rāvu reizē divus zobus, viens bija smaganā, otrs šķībs un pusšķīlies, nevienu brīdi nejutu sāpes, nepatiku vai bailes. Briesmīgi bija tikai līdz brīdim, kad iešpricēja anestēziju, jo bailes no nezināmā. Pēc tam viss process ļoti rimts un mierīgs, zobārsts visu izklāstīja, vienā brīdī, kad anestēzija sāka iziet, vaicāja, vai nav jūtīgs, un īstajā brīdī iešpricēja papildu devu. Tagad vairs no zobu raušanas nebaidos, drīz raušu pie Altroka arī otrus divus.
19.04.2021 18:04 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
livethedream - cik samaksāji par to? izskatās tiešām labs ārsts, bet nekur neatrodu zobu raušanas cenas..
19.04.2021 18:33 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Nu jau labs laiks pagājis un šīs sajūtas ir aizmirstas (labi, ka tā), bet ar nelielu pieredzi varu dalīties.
Kad liku breketes, vajadzēja izraut visus četrus gudrības zobus diezgan īsā laikā (visi bija ieauguši šķībi, vienam tikai knapi galiņš bija redzams). Tā kā visur pieraksti mēnešiem uz priekšu, gāju tur, kur var tikt bez pieraksta. Katra zoba raušana izmaksāja 5 eiro (valsts zobārsts), pluss kādas divas, trīs reizes katram zobam gāju likt zāles bez maksas.
No sākuma rāva augšējos ar mēneša, varbūt mazāk, starpību. Jau tad likās traki, katru rāva kādas 20-30 minūtes, viena zobārste tur galvu, viena ar knaiblēm kaut ko urķējās, šķiet, ka smadzenes izraus. Apakšā bija dāāāudz trakāks gan raušanas process, gan "atveseļošanās".
* Kādu laiku spēcīgi smakoja, asiņoja mute (pēc pirmā zoba raušanas vakarā bija sarunāts Tinder randiņš uz kuru aizgāju ar marles pikuci mutē, muļķe tāda 😀).
* Nebija iespējams plaši attaisīt muti, kur nu vēl kaut ko apēst, par cietu ēdienu vispār nerunāsim, kā arī tas "gāja" iekšā "caurumā", iztīrīt nebija iespējams, jo sāpēja pat skalojot muti ar ūdeni.
* Nežēlīgi sāpēja galva pat varbūt divu mēnešu garumā līdz sāpes pilnībā izzuda.
* Regulāri no brūces nāca laukā dažādi kaulveidīgi izdalījumi.
* Tā pa īstam brūces sadzija pēc gada, kad jau brekešu vairs nebija.
Trakākais laikam bija ar apakšējo zobu, kurš bija tikai tikko izlīdis, tam pēc raušanas vaļējā brūce bija iespaidīga, visu laiku jēla, asiņaina. Brr. Nesapotu, kāpēc neviens nepiedāvāja kā citādāk viņus izraut, izoperēt. Laikam tā brīža stulbums un naudas ekonomija bija svarīgāka, bet nebūt ne tā vērta.
19.04.2021 18:41 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Trakākais laikam bija ar apakšējo zobu, kurš bija tikai tikko izlīdis, tam pēc raušanas vaļējā brūce bija iespaidīga, visu laiku jēla, asiņaina. Brr. Nesapotu, kāpēc neviens nepiedāvāja kā citādāk viņus izraut, izoperēt. Laikam tā brīža stulbums un naudas ekonomija bija svarīgāka, bet nebūt ne tā vērta.

Tam zobam noteikti vajadzeja likt šuves. Vienmer taču pēc gudrības zobu raušanas jāliek šuves, vai es kļūdos? 🤔
Pēc Tavas pieredzes ļoti labi var redzēt, labāk samaksāt vairāk, bet tomēr būs kvalitatîvs darbs izdarits.
19.04.2021 18:46 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
apšulapa @ 19.04.2021 18:33
livethedream - cik samaksāji par to? izskatās tiešām labs ārsts, bet nekur neatrodu zobu raušanas cenas..

Kopā par abiem bija 180 eur, papildu vēl antibiotikas jāskaita un pretsāpju zāles klāt. Aptuveni ar 200 eur rēķinājos.
19.04.2021 18:55 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Man visi 4 izrauti, divi ar knaiblēm izrauti, 2 izgriezti ķirurğiski, jo auga nepareizi un žoklī nebija vietas viņiem. Pats process nesāpīgs, jo bija anestēzija un neko nejutu, ne raušanu, ne ķirurğisko iejaukšanos. Pēc tam izrakstīja pretsāpju zāles, antibiotikas, bet nekas nesāpēja. Bija grūtības ēst, jo pampums bija milzīgs tajā vietā, kur zobu izrieza ķirurğiski apmēram nedēļu un ar to pusi neko nevarēja sakost, bet sāpes nebija.
19.04.2021 19:49 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man ir visi 4 izrauti, apakšējiem lika šuves, viena brūce sāpēja kādu mēnesi, pārējās sadzija ātrāk. Rāvu pa 2 reizē, precīzāk, augšējos rāva, apakšējos operēja. Rāvu SI, tur ķirurgi operē tos zobus katru dienu, ļoti detalizēti visu paskaidros, nekādas kaulu lauskas brūcē nebūs, un varēs jebkurā brīdī atnākt uz vizīti, ja kādi sarežģījumi dzīšanas procesā.
Ja nepanes sāpes, tad veiksmi paciest sāpes iekaisušam gudrības zobam. Jo ilgāk gaidīsi, jo vairāk iekaisis viņš būs, nāksies raut akūti pie random ārsta, brūce būs iekaisusi un ilgi dzīs, var būt infekcija, kas var aiziet uz tālāk asinīs uz smadzenēm. Plānota operācija to procesu vismaz padara vairāk kontrolētu.
19.04.2021 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Godīgi sakot, man tik labi atsāpināja, ka vispār nesāpēja, kad rāva ārā. Paprasi, lai atsāpina labi, izskaidro savu situāciju.
19.04.2021 21:28 |
 
Reitings 105
Reģ: 19.04.2021
Redrose @ 19.04.2021 18:46

Tam zobam noteikti vajadzeja likt šuves. Vienmer taču pēc gudrības zobu raušanas jāliek šuves, vai es kļūdos? ?
Pēc Tavas pieredzes ļoti labi var redzēt, labāk samaksāt vairāk, bet tomēr būs kvalitatîvs darbs izdarits.

Man izrāva augšējo gudrības zobu. Šuves nelika. Tā arī pateica, ka būs tāds kā caurums tur. Paturēju vates tamponu klāt cik tur tās min un pēc tam viss. Vienīgais ko ieteica - nekost uz tās puses,lai ātrāk sadzīst. Tagad viss sadzijis, nevar vispār just, ka zobs būtu tur bijis. Anastēzija arī bija parastā.
19.04.2021 21:49 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Ja ir iespēja, jārauj visi 4 uzreiz pilnajā narkozē, būs dārgāk nekā raut pa 1 vai 2, bet visas sāpes pie 1 reizes, cik dzirdēts no pazinām, tad nav tā, ka baigi sāp-4 dienas jāēd mīkstu, tad jau var ko cietāku, pēc 7-10 dienām šuves ārā un viss. Cena no 350-600 eiro kaut kur.
19.04.2021 22:40 |
 
10 gadi
Reitings 183
Reģ: 12.06.2012
Man ir izrauti abi apakšējie gudrības zobi
Rāvu, jo auga jau bojāti, tā bieži mēdzot notikt. Nesāpēja un netraucēja, vienkārši negribēju kko sabojātu mutē, uzskatu, ka laicīgi atbrīvojoties, ietaupu nervus nākotnē
Man tas bija ļoti ātri, viegli un nesāpīgi. Goda vārds, tas bija pukš un gatavs. Abus rāva ar pāris mēnešu atstarpi, bet mierīgi varēja būt arī vienā dienā. Ielika vati, pēc dažam stundām izņēmu un bija smieklīgi ar mēli čamdīt jēlo, tukšo vietu. Pēc dažam dienām sadzija. Nulle sāpju, nulle stresa, tā ka pieredzes var būt dažādas
Rāvu ārpus Rīgas, katrs zobs maksāja 30€ (pagājušo gadu)
19.04.2021 22:42 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Nebaidies. Man 2 gudrības zobus reizē izrāva mazāk kā 1 minūtes laikā, tajā brīdī neko nejutu, anestēzija. Vakarā iedzeru ibumetinu. Protams nākamā nedēļa bija nedaudz mokaina, bet nekas traki nesāpēja, vienīgi paēst bija grūtāk. Man lieliska pieredze,būtu zinājusi ka tas nav tik traki, tad uzreiz būtu gājusi, nevis 2gadus mocijusies ar šķībi izaugušiem, diskomfortu radošiem zobiem.
Rāvu pie Dr. Mikus Lejnieka
19.04.2021 23:19 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Derisa @ 19.04.2021 22:40
Ja ir iespēja, jārauj visi 4 uzreiz pilnajā narkozē, būs dārgāk nekā raut pa 1 vai 2, bet visas sāpes pie 1 reizes, cik dzirdēts no pazinām, tad nav tā, ka baigi sāp-4 dienas jāēd mīkstu, tad jau var ko cietāku, pēc 7-10 dienām šuves ārā un viss. Cena no 350-600 eiro kaut kur.

Šausmas. Iedomajos kāds būtu atveseļošanas process , ja uzreiz ņemtu ārā visus gudrības zobus . Es pat nevarēju ieēst, kad izrāva vienu , kur nu vēl visus četrus. Noteikti no gultas nemaz izlīst ārā nevarētu.
19.04.2021 23:20 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Par abiem kopā samaksāju laikam 140e vai 160e.
19.04.2021 23:20 |
 
Reitings 14
Reģ: 03.05.2016
Ak, gudrības zobi.. Gandrīz mēs visi tur nonākam. Es arī pirms mēneša pierakstījos uz Stomataloģisko institūtu, lai man izrautu ārā, jo regulāri bija temperatūra un jutu, kā zobs aug. Izrāva divus - augšā un apkašā, nekas jau traks nav, tikai 3 dienas pēc tam ir grūti paēst, parunāt. Izdzersi antibiotiku kursu + pretsāpju zāles, sadzīs un viss. Pēc tam pati priecāsies. Es gudrības zobu izraušanu uzskatu par lielu ieguldījumu savā nākotnē. :D
19.04.2021 23:38 |
 
Reitings 1
Reģ: 20.04.2021
Nedaudz iejaukšos. Vai ir iespējams, ka nemaz neizaug visi gudrības zobi? man jau 28 gadi, bet ir tikai viens apakšā, izauga pirms trīs gadiem un netraucē arī pa laimi.
20.04.2021 23:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits