Pēc dekrēta-atpakaļ vergot un savu bērnu ļaut audzināt svešiem cilvēkiem?

 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Sveikas,
Strauji tuvojas dekrēta beigas un apsveru iespēju neatgriezties darbā.
Iespējams man būs nepopulārs viedoklis, bet, manuprāt, ir ļoti skumji, ka mūsdienās sievietēm jāskrien atpakaļ uz darbu un savs pat ne 2 gadus vecais mazulis jāuztic svešiem cilvēkiem (aukles, bērnudārza auzdzinātājas utt), tikai lai nopelnītu naudu ģimenei, par ko pamatā būtu jārūpējas sevi cienošam vīrietim. Arī redzot sižetu par Mīlestības māju, manas domas apstiprinājās.
Sievietēm jāvar viss-karjera, bērni, ģimene, atbalstīt vīrieti, labi izskatīties, kamēr vīrieši bieži vien nevar pienācīgi izdarīt savu galveno 1 pienākumu-normāli uzturēt ģimeni.
Augstas klases skaistas sievietes ar turīgiem vīriem pēc bērnu dzimšanas bieži vien nododas rūpēm par ģimeni, uzskatu, ka tas ir pareizi.
Un neiet runa, ka jādzīvo ar minimālu dzīves līmeni, vīrietim sievietei tāpat būtu jāatļaujas gan manikīrs, gan šopings, gan ceļojums vismaz reizi gadā.
Vienīgais, kas satrauc, ir nekādas sociālās garantijas-nekrājas ne pensija, nekas cits, veidojas ļoti liela finansiālā atkarība no vīrieša.
Kādas ir Jūsu domas par to? Cik būtu jāpelna vīrietim, lai Jūs to spētu atļauties darīt (1 bērns)? Vai vispār apsvērtu ko tādu darīt?
10.02.2022 11:02 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Turklāt, Latvijā jau tie ''karjeras'' (varbūt 5% darbu tā var saukt) griesti tiek sasniegti ļoti ātri. Mēs esam maza valsts ar maziem uzņēmumiem, kur nevar kāpt un kāpt un kāpt pa bezgalīgi garām korporāciju hierarhijām. Līdz ar to izlaisti 5-10 gadi ilgtermiņā nekā īpaši neatspēlēsies.
10.02.2022 18:25 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Vai tad bērnu mīl vēl mazāk nekā darbu?

Ja sieviete uzreiz pēc BKA aiziet strādāt (viemalga kādu apatākļu vadīta) tas nozīmē ka viņa darbu mīl vairak kā bērnu?😀😀
Ko darīt sievietēm, kurām nav ✨vīriņa✨ un nav kas uztur?
10.02.2022 18:42 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Ja sieviete uzreiz pēc BKA aiziet strādāt (viemalga kādu apatākļu vadīta) tas nozīmē ka viņa darbu mīl vairak kā bērnu?

Tas ir labs jautājums. No malas gan izskatās dīvaini, ka sievietes labāk strādā darbā, par ko nebūt nav sajūsmā (kā jau lielākā daļa populācijas, manuprāt) nekā audzina pati savu miesīgu bērnu.
Ko darīt sievietēm, kurām nav ✨vīriņa✨ un nav kas uztur?

Tā nav normāla un bērnam labvēlīga situācija. Kāpēc sievietēm pilnā ģimenē jākopē šī pati uzvedība?
10.02.2022 18:49 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Marleena @ 10.02.2022 16:30

Mēs esam divi vien, bērnu nav.
Un mēs pat nebraucam ceļojumos, jo uzskatam, ka pašlaik to nevaram atļauties.
Un nē, nedzīvojam šiki galīgi.

Reāli interesanti, bez uzbraucieniem, kur jūs naudu liekat? Mums abiem sanāk aiziet ~200eur degvielā, ~300eur pārtikā, ~400eur īre, tas ir ~900eur primārām lietām. Pārējo izmantojam iekrāšanai ceļojumiem, nebaltām dienām, izklaidēm, apģērbam.
10.02.2022 18:51 |
 
Reitings 244
Reģ: 06.01.2022

Reāli interesanti, bez uzbraucieniem, kur jūs naudu liekat? Mums abiem sanāk aiziet ~200eur degvielā, ~300eur pārtikā, ~400eur īre, tas ir ~900eur primārām lietām. Pārējo izmantojam iekrāšanai ceļojumiem, nebaltām dienām, izklaidēm, apģērbam.

Mums degvielai daudz aiziet. Mašīna ir tikai vīrietim, un viņam darbs atrodas 150 km katru dienu. Un mašīna ļoooti daudz rij. Kā arī mašīnas remonti daudz patērē. Un studiju kredīts man, kurš nav mazs. Viņam arī daži kredītiņi, kuri jaunībā saņemti. Un tā nauda aiziet.
10.02.2022 19:06 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Tas ir labs jautājums. No malas gan izskatās dīvaini, ka sievietes labāk strādā darbā, par ko nebūt nav sajūsmā (kā jau lielākā daļa populācijas, manuprāt) nekā audzina pati savu miesīgu bērnu.

Nu pirmkārt, daudzām pilnvertīgām ģimenēm, kir ir abi vecāki, ienākumi nesastāda 4000 eiro kā lielakai daļai šajā forumā esošajām dāmām un viņu kungiem.
Otrkārt, pat ja ienākumi ir pietiekoši, ir sievietes kuras grib stradāt jo viņu darbs ir viņu sirdslieta. Protams, ka sieviete kuras ienākumi ar vīru kopā menesī sastada 1000 eiro (jo wow ir cilvēki kuri pelna 500 eiro mēnesī) iet uz darbu pēc BKA grib vinas to vai nē. Un arī vinas mīl savu bērnu bet bērnam ir vajadziga arī nauda.
Ja man būtu bērns tad es arī dotos uz darbu pēc pirmas izdevibas vai arī darbu ņemtu uz mājām jo man ir tāda iespeja un darbs ir mana sirdslieta un ļauj abstrahēties no citām lietām. Un tas nenozīmē ka es nemīlētu savu bernu.
Katrai sievietei ir IZVĒLE pavadit mājās laiku ar bērnu vai iet strādāt. Nav šeit nekāda "es nesaprotu tās sievietes kuras iet uzreiz strādāt". Nu ir jāsaprot ka ne visām sievietēm ir šāda iespēja.
10.02.2022 19:55 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Marleena @ 10.02.2022 19:06

Mums degvielai daudz aiziet. Mašīna ir tikai vīrietim, un viņam darbs atrodas 150 km katru dienu. Un mašīna ļoooti daudz rij. Kā arī mašīnas remonti daudz patērē. Un studiju kredīts man, kurš nav mazs. Viņam arī daži kredītiņi, kuri jaunībā saņemti. Un tā nauda aiziet.

Ā,nu, tad jau jā. Mums paveicies,ka darbs blakus. Mašīnas arī šad tad "nojūdzas", tad jau arī lieli tēriņi ir.🤩
10.02.2022 20:00 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
mollia @ 10.02.2022 19:55

Nu pirmkārt, daudzām pilnvertīgām ģimenēm, kir ir abi vecāki, ienākumi nesastāda 4000 eiro kā lielakai daļai šajā forumā esošajām dāmām un viņu kungiem.
Otrkārt, pat ja ienākumi ir pietiekoši, ir sievietes kuras grib stradāt jo viņu darbs ir viņu sirdslieta. Protams, ka sieviete kuras ienākumi ar vīru kopā menesī sastada 1000 eiro (jo wow ir cilvēki kuri pelna 500 eiro mēnesī) iet uz darbu pēc BKA grib vinas to vai nē. Un arī vinas mīl savu bērnu bet bērnam ir vajadziga arī nauda.
Ja man būtu bērns tad es arī dotos uz darbu pēc pirmas izdevibas vai arī darbu ņemtu uz mājām jo man ir tāda iespeja un darbs ir mana sirdslieta un ļauj abstrahēties no citām lietām. Un tas nenozīmē ka es nemīlētu savu bernu.
Katrai sievietei ir IZVĒLE pavadit mājās laiku ar bērnu vai iet strādāt. Nav šeit nekāda "es nesaprotu tās sievietes kuras iet uzreiz strādāt". Nu ir jāsaprot ka ne visām sievietēm ir šāda iespēja.

+++
Esmu mamma,kas uzreiz pēc BKA atgriezās darbā un nekad neesmu domājusi,ka esmu slikta mamma,vai ka nemīlu bērnu,pametu pie svešiem cilvēkiem utml.lietas.
Pie dārziņa izvēles piegāju nopietni,pētīju ilgi un atradu labu dārziņu.
Bērnam bij pietiekami veltīts laiks un mīlestība arī man strādājot 🙂
10.02.2022 20:09 |
 
Reitings 751
Reģ: 14.05.2019
Man pirmā doma bija par to, ka Latvijā jau tā ir atļauts ļoti ilgs laiks, ko pavadīt kopā ar mazuli. Un ja gribas vairāk , tad vienmēr var paņemt ilgāku pauzi no darba. :)
10.02.2022 20:33 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
mollia @ 10.02.2022 19:55

Nu pirmkārt, daudzām pilnvertīgām ģimenēm, kir ir abi vecāki, ienākumi nesastāda 4000 eiro kā lielakai daļai šajā forumā esošajām dāmām un viņu kungiem.
Otrkārt, pat ja ienākumi ir pietiekoši, ir sievietes kuras grib stradāt jo viņu darbs ir viņu sirdslieta. Protams, ka sieviete kuras ienākumi ar vīru kopā menesī sastada 1000 eiro (jo wow ir cilvēki kuri pelna 500 eiro mēnesī) iet uz darbu pēc BKA grib vinas to vai nē. Un arī vinas mīl savu bērnu bet bērnam ir vajadziga arī nauda.
Ja man būtu bērns tad es arī dotos uz darbu pēc pirmas izdevibas vai arī darbu ņemtu uz mājām jo man ir tāda iespeja un darbs ir mana sirdslieta un ļauj abstrahēties no citām lietām. Un tas nenozīmē ka es nemīlētu savu bernu.
Katrai sievietei ir IZVĒLE pavadit mājās laiku ar bērnu vai iet strādāt. Nav šeit nekāda "es nesaprotu tās sievietes kuras iet uzreiz strādāt". Nu ir jāsaprot ka ne visām sievietēm ir šāda iespēja.

Šajā forumā 4k algas un tādas replikas ir gana biežas, ka jo vairāk pelni, jo vairāk gribi, līdz ar to nepietiks nekad, lai vai cik pelnītu. Tas var būt ļoti subjektīvs vērtējums, ar kādu algu ''pietiek''. Un ja jāizvēlas starp ikgadējo ceļojumu uz Grieķiju vai arī bērna audzināšanu, daudzas izvēlēsies to ceļojumu un aizskries atpakaļ uz darbu. Man arī viena kolēģe nupat no īsa BKA atmetās atpakaļ uz darbu. Algas abiem ar vīru virs Rīgas vidējās, un viņiem vēl pat 30 nav. Mierīgi varētu palikt mājās, audzināt bērnu, paralēli frīlansā piestrādāt, ja ļoti gribas. Un es ar viņu esmu dažus gadus strādājusi, zinu, kā mēdza par darbu čīkstēt, par kolēģiem čīkstēt, uz beigām jau runāja cik ļoti grib bērnu utt., bet tāpat pie pirmās izdevības atmetās atpakaļ. Un priekš kam? Nezinu.
Katrai sievietei ir IZVĒLE pavadit mājās laiku ar bērnu vai iet strādāt.

Es teicu, ka sievietēm jāaizliedz strādāt? :D Tāpat izvēles var būt labas vai sliktas. Priekš bērna izaugt savā ģimenē, kur viņu mīl, ir daudz optimālāk nekā izaugt kaut kādā bērnudārzā, kur viņš tiek ganīts kā viens no entajiem audzēkņiem.
10.02.2022 20:38 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
29090 @ 10.02.2022 20:38

Šajā forumā 4k algas un tādas replikas ir gana biežas, ka jo vairāk pelni, jo vairāk gribi, līdz ar to nepietiks nekad, lai vai cik pelnītu. Tas var būt ļoti subjektīvs vērtējums, ar kādu algu ''pietiek''. Un ja jāizvēlas starp ikgadējo ceļojumu uz Grieķiju vai arī bērna audzināšanu, daudzas izvēlēsies to ceļojumu un aizskries atpakaļ uz darbu. Man arī viena kolēģe nupat no īsa BKA atmetās atpakaļ uz darbu. Algas abiem ar vīru virs Rīgas vidējās, un viņiem vēl pat 30 nav. Mierīgi varētu palikt mājās, audzināt bērnu, paralēli frīlansā piestrādāt, ja ļoti gribas. Un es ar viņu esmu dažus gadus strādājusi, zinu, kā mēdza par darbu čīkstēt, par kolēģiem čīkstēt, uz beigām jau runāja cik ļoti grib bērnu utt., bet tāpat pie pirmās izdevības atmetās atpakaļ. Un priekš kam? Nezinu.
Es teicu, ka sievietēm jāaizliedz strādāt? :D Tāpat izvēles var būt labas vai sliktas. Priekš bērna izaugt savā ģimenē, kur viņu mīl, ir daudz optimālāk nekā izaugt kaut kādā bērnudārzā, kur viņš tiek ganīts kā viens no entajiem audzēkņiem.

Bērns aug ģimenē,nevis bērnudārzā.
Bērnudārzā pavada pāris stundas dienā un ir daudz labi dārziņi,kur ir gana labs, profesionāls personāls un darbojas ar bērniem,nevis gana viņus.
10.02.2022 21:49 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Annija35 @ 10.02.2022 21:49

Bērns aug ģimenē,nevis bērnudārzā.
Bērnudārzā pavada pāris stundas dienā un ir daudz labi dārziņi,kur ir gana labs, profesionāls personāls un darbojas ar bērniem,nevis gana viņus.

Pāris stundas? 😅
Drīzāk jau sanāk vairāk pavadīt tur, nekā mājas. (Nonodā)
10.02.2022 22:51 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
29090 @ 10.02.2022 20:38

Šajā forumā 4k algas un tādas replikas ir gana biežas, ka jo vairāk pelni, jo vairāk gribi, līdz ar to nepietiks nekad, lai vai cik pelnītu. Tas var būt ļoti subjektīvs vērtējums, ar kādu algu ''pietiek''. Un ja jāizvēlas starp ikgadējo ceļojumu uz Grieķiju vai arī bērna audzināšanu, daudzas izvēlēsies to ceļojumu un aizskries atpakaļ uz darbu. Man arī viena kolēģe nupat no īsa BKA atmetās atpakaļ uz darbu. Algas abiem ar vīru virs Rīgas vidējās, un viņiem vēl pat 30 nav. Mierīgi varētu palikt mājās, audzināt bērnu, paralēli frīlansā piestrādāt, ja ļoti gribas. Un es ar viņu esmu dažus gadus strādājusi, zinu, kā mēdza par darbu čīkstēt, par kolēģiem čīkstēt, uz beigām jau runāja cik ļoti grib bērnu utt., bet tāpat pie pirmās izdevības atmetās atpakaļ. Un priekš kam? Nezinu.
Es teicu, ka sievietēm jāaizliedz strādāt? :D Tāpat izvēles var būt labas vai sliktas. Priekš bērna izaugt savā ģimenē, kur viņu mīl, ir daudz optimālāk nekā izaugt kaut kādā bērnudārzā, kur viņš tiek ganīts kā viens no entajiem audzēkņiem.

Pilnībā piekrītu!
Mums ģimenē nav daudz līdzekļi. Dzīvojam ar 1000€ mēnesī un dzīvojam labi. Esam laimīgi, ka esam viens otram, ka mums ir bērniņš! Ka varam rūpēties, mīlēt un audzināt!
Kā ar 4k var būt par maz.. es nesapratīšu. Bet nu laikam jau ir tiesa , ka nauda neko neatrisina. Pelni cik gribi, tāpat vajadzēs vēl un vēl.
10.02.2022 22:55 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Murka39 @ 10.02.2022 17:07

Kopējo naudu parasti piesauc tieši tās, kas pašas neko nevar nopelnīt.
Man nav pieņemami, ka mani kāds uztur.

Un pēc šīs loģikas varētu teikt arī, ka vīrietis nevar būt tiesīgs teikt, ka tas ir mūsu bērns.. jo es tak visu lielo darbu izdarīju, iznēsāju, dzemdēju, audzināju,kamēr vīrietis darbā. Tad viņam tas bērns ir tik kādi 10%.
Piedod, ja neesi satikusi mīlošu vīrieti, bet kad tādu satiksi, sapratīsi, ka tikai normāli, ka ģimenē esot viss kļūst kopīgs. Un tas nav nekas nosodāms un nepareizs, ka vīrietis pelna naudu un parūpējas par savu sievieti un bērnu.
Protams, ir dažādas sievietes. Bet es savu bērnu mīlu no visas sirds. Izglītoju sevi, lasu, gatavoju pilnvērtīgu ēdienu bērnam, piepildu dienas, lai bērnam būtu interesanti, lai ir vieta kur attīstīties utt. Tas burtiski ir darbs. Man besī ārā - o es gan tā nevarētu visu dienu neko nedarīt.. piedod, bet tad tu esi slikta māte, ja sēžot mājas ar bērnu neko nedari, jo bērna audzināsanā būtu jāieliek ļoti daudz pūles, pacietības, mīlestības.
10.02.2022 23:05 |
 
Reitings 12
Reģ: 06.04.2021
Patiesībā sievietes pienākumi ir brīnišķīgi! Tie kas bijuši no iesākuma, nevis sabiedrības izveidotie un uzspiestie. Par to var lasīt Bībelē un lūgt. Lai izdodas Derisa!
10.02.2022 23:26 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
bumbu @ 10.02.2022 23:05

Un pēc šīs loģikas varētu teikt arī, ka vīrietis nevar būt tiesīgs teikt, ka tas ir mūsu bērns.. jo es tak visu lielo darbu izdarīju, iznēsāju, dzemdēju, audzināju,kamēr vīrietis darbā. Tad viņam tas bērns ir tik kādi 10%.
Piedod, ja neesi satikusi mīlošu vīrieti, bet kad tādu satiksi, sapratīsi, ka tikai normāli, ka ģimenē esot viss kļūst kopīgs. Un tas nav nekas nosodāms un nepareizs, ka vīrietis pelna naudu un parūpējas par savu sievieti un bērnu.
Protams, ir dažādas sievietes. Bet es savu bērnu mīlu no visas sirds. Izglītoju sevi, lasu, gatavoju pilnvērtīgu ēdienu bērnam, piepildu dienas, lai bērnam būtu interesanti, lai ir vieta kur attīstīties utt. Tas burtiski ir darbs. Man besī ārā - o es gan tā nevarētu visu dienu neko nedarīt.. piedod, bet tad tu esi slikta māte, ja sēžot mājas ar bērnu neko nedari, jo bērna audzināsanā būtu jāieliek ļoti daudz pūles, pacietības, mīlestības.

Man liekas, ka neviena te neteica, ka bērna audzināšana ir nekā nedarīšana, to pati kaut kā izvilki no visa.
Drīzāk teica, ka sevī nerada piepildījumu tikai darot šos darbus un grib strādāt.
10.02.2022 23:52 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Lula @ 10.02.2022 23:52

Man liekas, ka neviena te neteica, ka bērna audzināšana ir nekā nedarīšana, to pati kaut kā izvilki no visa.
Drīzāk teica, ka sevī nerada piepildījumu tikai darot šos darbus un grib strādāt.

PS. Arī sievietes, kas strādā var mīlēt savu bērnu no visas sirds.
Man tiešām prieks, ka esi atradusi īsto cilvēku ar kuru izdodas tieši tāds dzīvesveids, kādu vēlies. Domāju, ka neviens nenosoda un neatļautos nekas pateikt, ka arī tas nav pilnas slodzes pienākums
10.02.2022 23:53 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Reāli es jau no grūtniecības sākuma esmu uz slimības lapas, lai samazinātu risku saslimt ar covidu, gripu un nebūtu tik liela slodzes, kas kaitētu mazajam, jo es nevaru veikt savu pastreizējo darbu attālināti. Teikšu atklāti man jau pietrūkst profesionālā komunikācija. Mazais ir gaidīts bez gala, bet arī man kā sievietei, dzīvai, domājošai būtnei gribas kaut ko darīt vairāk. Tā nu ikdienu es esmu kādos Online kursos.
Mūsu kopējais budžets ir 2,5k - 3k bruto. Nu nedzīvojam slikti. Jā, mums ir hipotēka. bet ikdienā es izvēlēlos auto, kuru es varu atļauties gan nopirkt, gan uzturēt negraužot nagus par to, ka man jāmaksā kredīts vēl cik gadus un ir kaut kas saplīsis.. paldies, tas nav man vajadzīgs es to naudu labāk ieguldu labāk citur, nekā lecu virs savas dirsas.
Un jā, es būšu tā mamma, kas pēc dekrēta gribēs atgriezties darbā kaut uz puslodzi, jo tas padara mani laimīgu un piepildītu! un tas nemainīs manas jūtas pret mazo, kas tiks tiks mīlēts no visas sirds.
11.02.2022 09:56 |
 
10 gadi
Reitings 15
Reģ: 12.06.2012
Man ir tikai viens jautājums šajā sakarā. Tās, kuras vispār neplāno strādāt - jums pensija vecumdienās nebūs vajadzīga? Jo no kurienes tai rasties, ja cilvēks nav nevienu nodokli maksājis.
Ok, es saprotu sievietes, kuras audzina bērnu un dzīvojas pa mājām tad, kad bērns ir maziņš, bērnudārznieks, utt. Bet bērns taču nav bērns mūžīgi. Kad bērns ir jau vidusskolnieks, mātes tupēšana mājās paliek drusku dīvaina, manuprāt. Jā, pazīstu arī tādas sievietes.
11.02.2022 10:36 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
anita30 @ 11.02.2022 10:36
Man ir tikai viens jautājums šajā sakarā. Tās, kuras vispār neplāno strādāt - jums pensija vecumdienās nebūs vajadzīga? Jo no kurienes tai rasties, ja cilvēks nav nevienu nodokli maksājis.
Ok, es saprotu sievietes, kuras audzina bērnu un dzīvojas pa mājām tad, kad bērns ir maziņš, bērnudārznieks, utt. Bet bērns taču nav bērns mūžīgi. Kad bērns ir jau vidusskolnieks, mātes tupēšana mājās paliek drusku dīvaina, manuprāt. Jā, pazīstu arī tādas sievietes.
mantos vīra pensiju 😂
11.02.2022 11:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!