Salomeja sniedz nepareizu informāciju.
Bez jurista kvalifikācijas (jeb profesionālā maģistra), tas ir, esot tikai akadēmiskajam bakalauram, profesionālajam bakalauram vai akadēmiskajam maģistram, gan valsts pārvaldē, gan privātā sektorā var strādāt par juristu (nevis tikai par jurista palīgu, juriskonsultu utt). Ir tiešām vietas, kur prasa jurista kvalifikāciju, taču valsts pārvaldē tās ir mazākumā, privātajā - kā kurš pats izdomā, vari paskatīties darba sludinājumus. Ja arī sludinājumā rakstīts, ka meklē ar kvalifikāciju, tāpat vari sūtīt ar bakalauru, iespējams, paņems.
Principā, ja negribi ieņemt tādus amatus kā tiesnesis, prokurors, zvērināts advokāts utt. (kam vajag ne tikai jurista kvalifikāciju, bet vēl 5 gadus jāpaiet pēc tās iegūšanas strādājot par juristu un laiks, kurā strādāji pirms kvalifikācijas iegūšanas, neskaitās (gadu skaits atkarīgs no amata, piemēram, rajona tiesnešiem jābūt 5 gadiem), tu vari visu mūžu nostrādāt par juristu ar akadēmisko bakalauru.
Tas, vai tu esi labs vai slikts jurists, vai tev būs laba alga, nav atkarīgs no tā, kāds un vai tev ir diploms, bet gan no paša prāta spējām, apņēmības, mērķtiecības utt. Pilnveidoties, apmeklējot dažādus savai jomai specifiskus seminārus, var arī ar parasto bakalauru.
Neatkarīgi no iepriekšminētā vai varbūt pat tieši tāpēc es varu pateikt, ka neiesaku studēt akadēmisko maģistru. No tā praktiskas jēgas nav, jo visu, ko darīsi ar akadēmisko maģistru, tu vari darīt arī ar bakalauru. Ja ej studēt, tad uz profesionālo maģistru.
Izņēmums varētu būt šeit pieminētā jaunā LU JF programma, kas nesagatavo īsti juristus, bet vairāk par vadības zinībām? Tā ir tapusi pēc manām studijām un tikai pa ausu galam biju dzirdējusi.
P.S. Runāju no savas pieredzes, esmu juriste, kas pēc bakalaura aizgāja strādāt par juristu valsts pārvaldē un pēc tam vēlāk iestājās maģistros. Apkārt ir dažādi kolēģi gan valsts pārvaldē, gan privātajos.