Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

COVID testi un ģimenes ārsta apmeklēšana

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Sveiki!
Interesē daži jautājumi.
1) Vai tagad ir obligāti veikt COVID-testu lai tiktu pie ģimenes ārsta? (neesmu apmeklējis viņu kopš pagājuša gada vasaras, tāpēc nezinu kā tur it tagad)
2) Ja testu ir obligāti jātaisa, tad to vajag darīt tieši tajā pašā dienā? Piemēram, man ir temperatūra. Ja man ir jātaisa testu, tas taču nozīmē, ka man vajadzēs braukt līdz laboratorijai un, iespējams, inficēt arī citus cilvēkus, kas atradīsies man tuvumā autobusā?
3) Kā tagad taisa tos testus? Caur degunu? Vai tam nav kaut kādu tālejošu seku, jo cik esmu dzirdējis, tas viss ir baigi sapīgi.
11.10.2021 07:56 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Manuprāt, gadījumā, ja ir temperatūra u.c. slimības pazīmes, tad labāk zvanīt ģimenes ārstam akūtajā telefona stundā, nevis doties klātienē uz vizīti..
11.10.2021 08:01 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
1) Ir dažādi, tāpēc labāk pirms tam uzzvanīt ģimenes ārstam un uzjautāt;
2) Var arī nebūt tajā pašā dienā, svarīgi ir, ka pēc saslimšanas uztaisi testu, ja nu ārsts sagrib Tevi redzēt klātienē vai ir nepieciešams nodot kādas analīzes. Ne visur tā arī uzreiz tiksi uz covid testu tūlīt tai pašā dienā, bet ārsts lapu jau var atvērt;
3) Tāpat kā iepriekš.
11.10.2021 08:43 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
1. Nee, nav obligaati, bet, ja ir saauksteeshanaas paziimes, piezvani gjimenes aarstam un noskaidro, vai njems bez testa.
2. Tas nav jaadara uzreiz, bet karantiinu skaita no pozitiivaa testa dienas, mazaak seedeesi karantiinaa, ja uzreiz uztaisiis un pozitiivs. Jaa, jaabrauc ar sabiedrisko, ja nav sava auto, un jaaplipina bars pensionaaru. Ja esi apziniigs pilsonis un labi juuties, vari iet kaajaam 🤣🤣🤣
3. Atkariigs no testeetaaja garastaavoklja, cik rupji iebrauks degunaa ar kocinju. Man ir bijis tikai dazhas reizes, jo liidz ko bija iespeejams, sapoteejos, bet nekada shausmu staasta, paaris sekundes nepatiikama sajuuta. Ir cilveeki, kam peec tam nedaudz asinjo vai saglabaajas nepatiikamaa sajuuta kaadu laiku, jo testeetaajs ar kocinju ir darbojies agresiivi 🤣
11.10.2021 10:56 |
 
Reitings 4709
Reģ: 20.08.2021
Vasarā taisiju antigena testu, Centrala laboratorija, nekas traks! Nav patikami, bet ir atri! Ari rezultats bija atri!
Ģimenes ārstam varbūt ieteiktu sākumā uzzvanit.
11.10.2021 11:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Susurrrrrs @ 11.10.2021 10:56
1. Nee, nav obligaati, bet, ja ir saauksteeshanaas paziimes, piezvani gjimenes aarstam un noskaidro, vai njems bez testa.
2. Tas nav jaadara uzreiz, bet karantiinu skaita no pozitiivaa testa dienas, mazaak seedeesi karantiinaa, ja uzreiz uztaisiis un pozitiivs. Jaa, jaabrauc ar sabiedrisko, ja nav sava auto, un jaaplipina bars pensionaaru. Ja esi apziniigs pilsonis un labi juuties, vari iet kaajaam ???
3. Atkariigs no testeetaaja garastaavoklja, cik rupji iebrauks degunaa ar kocinju. Man ir bijis tikai dazhas reizes, jo liidz ko bija iespeejams, sapoteejos, bet nekada shausmu staasta, paaris sekundes nepatiikama sajuuta. Ir cilveeki, kam peec tam nedaudz asinjo vai saglabaajas nepatiikamaa sajuuta kaadu laiku, jo testeetaajs ar kocinju ir darbojies agresiivi ?

Tieši tā!
Un runajot par 3.punktu. Es tagad ari eamu loti traumeta. Man priekš ekakursijas bija jataisa. Testu taisija tada korpulenta krievu tante, kura droši vien strada vel no padomju laikiem un nu tā iebakstīja deguna, bez jebkadas žēlastības. Man divas dienas bija sajuta, ka deguns salauzts. Kadam tur sen pensija jaiet nevis jastrada ar psrs zinībām
11.10.2021 11:36 |
 
Reitings 2035
Reģ: 01.08.2021
Ja ir kādi simptomi un tāpēc vēlies redzēt ģimenes ārstu, kā arī ,ja neesi vakcinēta, tad noteikti liks vispirms taisīt testu. Es personīgi biju saķērusi kaut ko, arstējos mājās bet, kad situācija neuzlabojās un likās jau, ka ir komplikācijas un ar steigu vajag analīzes un iespējams antibiotikas, mana ārste paziņoja ,ka vajag testu un punkts, patreiz testu uz rokas var saņemt vidēji 2 dienās, lieki teikt cik tālu cilvēks var paspēt iedzīvoties komplikācijās, šis bija vēl viens iemesls kāpēc izlēmu vakcinēties, jo nākamreiz nevēlos šādu situāciju, ka ir slikti, bet pie ārsta netiec. (Tests man bija negatīvs, bet pirms tam jau biju veikusi 2 mājas testus, kas bija negatīvi, to arī pateicu ārstei, bet tā pat dzina uz lielo testu).
Testu taisīsi, tad ,kad varēsi noorganizēt pierakstu, Rīgā parasti pēc divām dienām, var paveikties nākamajā, bet tāpēc jāuzzvana ģimenes ārstei viņa izrakstīs nosūtījumu testam
11.10.2021 11:42 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Kas notiks, ja ārsts pa tālruni man atvēra slimības lapu un izrakstīja nosūtījumu uz COVID-testu, bet es uz turieni neaizgāju? Viņš vienkārši aizvērs man slimības lapu vai kas? Nogalināt par to, ka es ne uz kurieni neaizgāju taču nevar. 😃
11.10.2021 23:43 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pēc vairākām paceltām diskusijām saistībā ar sertifikātiem un covid,ir redzams cik daudz cilvēki ir apmulsuši un neko līdz galam nesaprot šajā sakarā, pagājušā gadā tomēr bija vairāk skaidrības kā vajag. Pēc šīs MK ārkārta stāvokļa sēdes, preses konferencē katrs ministrs kaut ko ātri pateica un aizgāja. Reira kungs vispār tur kkādas 30sekundes nostāvēja pasakot, ka pensionāriem izmaksās pabalstu. Tam visam jau sen bija jābūt izstrādātam un mediju komunikāciju tomēr varēja labāk saorganizēt.
12.10.2021 00:52 |
 
Reitings 2035
Reģ: 01.08.2021
MrCarrot, iespējams, ka arī aizver, jo ārstam vajag diagnozi, bet, lai diagnozi uzstādītu vajag redzēt pacientu, bet, ja Tu atsakies veikt testu, tad pie ārsta netiec. Acīmredzot Tev tas nav svarīgi, tad jautājumi lieki.
12.10.2021 08:01 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Bet vai ģimenes ārsts var anulēt slimības lapu, ja tā jau ir atvērta? 🤔
12.10.2021 17:13 |
 
Reitings 52
Reģ: 30.01.2020
1) jāzvana ģ/ā, ar simptomiem, visdrīzāk vajadzīgs tests.
2) jāveic pieraksts un ir iespējas nodot testu tajā pašā dienā. Kovid testu neveic laboratorijas filiālēs, bet gan speciālos kovidnodošanas punktos.
3) jāprecizē pie ģ/ā kādu testu viņš grib : siekalu testu, antigēna testu ( kurš gatavs pēc 15 min) un to ņem tikai no deguna, jebšu PCR testu, kuru ņem gan no deguna, gan no mutes.
12.10.2021 22:12 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
MrCarrot @ 12.10.2021 17:13
Bet vai ģimenes ārsts var anulēt slimības lapu, ja tā jau ir atvērta? ?

Jā, var. Ieliks ķeksīti attiecīgajā lauciņā un anulēs. Arī Darba devējs var prasīt anulēt slimības lapu, ja rodas aizdomas par šmaukšanos.
12.10.2021 22:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits