Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas un darbs

 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Sveikas,
Cik naudas mēnesī jums nepieciešams,lai dzīvotu normāli,nesapņosim par miljoniem vai māju Spānijā,bet tā reāli,ja pieņemam,ka dzīvesvieta,ģimenes stāvoklis,bērni utt. viss paliek kā tagad ir. Tikai ir iespēja priekšniekam pajautāt pieklājīgu algas palielinājumu. Varbūt jau tagad pelnāt summu,kas šķiet pietiekoša vai tomēr pietrūkst?
Ko izvēlētos strādāt par mazāku algu un darīt darbu kas patīk,vai lielāku algu,bet darbs tā so so,pieciest var,bet labprāt mainītu.
Paldies 🙂
17.08.2021 14:02 |
 
Patīk
Reitings 1762
Reģ: 24.05.2019
Lai kādu algu es saņemtu, vienmēr gribas 2x vairāk. To es novēroju ne tikai sev, kam ir salīdzinoši piezemēta alga, bet arī saviem draugiem, kam alga ir ļoti pieklājīga un turpina augt. Nekad nepietiek. Pietiek tikai tad, ja pēkšņi uz galvas nokrīt lielāka summa, nekā saprašanas.
Ja pieņem, ka viss paliek tāds pats, tad man pilnīgi pietiek, parādos nedzīvoju. Bet gribas taču labāk.
Visu mūžu strādāju tikai naudas dēļ, no saviem hobijiem izdzīvot nevaru. Tiecos pēc pasīviem ienākumiem.
17.08.2021 14:40 |
 
Reitings 204
Reģ: 10.08.2020
Ko izvēlētos strādāt par mazāku algu un darīt darbu kas patīk,vai lielāku algu,bet darbs tā so so,pieciest var,bet labprāt mainītu.

Ja patīkamais darbs būtu 400 EUR/mēnesī neto un so so darbs 2500 EUR/mēnesī neto, tad, protams, priekšroku dotu 2. variantam. Ja atšķirība vien daži simti eiro, tad patīkamāko.
17.08.2021 16:26 |
 
Reitings 89
Reģ: 07.05.2021
Pēc maniem aprēķiniem 1000 eiro mēnesī uz vienu pieaugošo cilvēku ir tā summa, kad sākās normāla dzīve (bez ekstrām, bet tomēr) nevis izdzīvošana, kā tas ir ar 500-600 eiro, ko ļoti daudzi saņem mūsu valstī.
Ar atrunu, ka nav parādsaistību (hipotēka, ātrie kredīti, utt), nav specifisku veselības problēmu gan pašam gan tuviniekiem, kuriem var būt vajadzīga palīdzība.
Ja būtu jāizvēlas, tad izvēlētos variantu ar lielāku algu.
17.08.2021 16:42 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4217
Reģ: 31.10.2010
Par tādu naudu, kādu saņemu es, lielākā daļa droši vien vispār uz darbu neietu. Bet visam nepieciešamajam man pietiek. Vai gribētos vairāk - protams. Neticu, ka kāds kādreiz ir pateicis "Nē, es negribu lielāku algu".
Darbs, kas man patiktu, neeksistē. Tāpēc vienmēr izvēlētos to, kur maksā vairāk.
18.08.2021 14:00 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
ienākumi ~1500 uz rokas mēnesī, ar šo summu varu tikai teikt, ka ir pietiekoši. Pirms 3 gadiem vēl pelnīju 600 uz rokas un tad gan gribējās sisties ar pieri pret sienu, jo bija jādzīvo no algas uz algu.. Bet principā izvēlētos pelnīt mazāk, taču darot to, kas patīk.
18.08.2021 14:11 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Kad studēju, izdzīvoju ar 350-500 eur uz rokas kā kuru mēnesi, palika vēl pāri. Tagad mani ikmēneša 1500 liekas nekas, gribas trīskāršot visu
18.08.2021 14:16 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Nu teikšu tā - parasti tie darbi, kuros pelna tos 400-600 arī ir tie, kur nav nepieciešama izglītība un cilvēki ir diezgan tādi neizglītoti, patīk tenkas, aprunāšanas. Te nav runa par valsts zemi apmaksātajām profesijām.
Jo tomēr tur, kur cilvēki pelna vismaz 1000+ uz rokas, NE VISI, bet lielākā daļa, tomēr ir studējuši, tas nozīmē, ka ir arī izglītotāki, pacietīgāki utml. un līdz ar to ir gan laba alga, gan laba vidē darbā kopā ar kolēģiem un nav jāizvēlas - alga vai darbs.
Pie tam nezinu gandrīz nevienu darbu ar algu līdz 600eur, kurš varētu patikt.
Piekrītu viedoklim, lai labi dzīvotu uz cilvēku vajag tos 1000eur. Diemžēl. Lai nav jābraukā ar 20 gadus vecu vāģi, kurš remontā stāv mēnesi, lai pieskribinātu naudu. Lai var aiziet uz teātra izrādi, lai var paskatīties kā cilvēki dzīvo citur pasaulē, kas ļoti paplašina skatījumu uz pasauli. Lai var nepārdzīvo par tēriņiem, kas būs, ja sasāpēs zobs un daudz citu lietu. Diemžēl, viss ir palicis ļoti dārgs, bet gribas ne tikai eksistēt, bet arī labi dzīvot.
18.08.2021 14:38 |
 
Reitings 4856
Reģ: 19.09.2016
Meija @ 18.08.2021 14:38
Nu teikšu tā - parasti tie darbi, kuros pelna tos 400-600 arī ir tie, kur nav nepieciešama izglītība un cilvēki ir diezgan tādi neizglītoti, patīk tenkas, aprunāšanas. Te nav runa par valsts zemi apmaksātajām profesijām.
Jo tomēr tur, kur cilvēki pelna vismaz 1000+ uz rokas, NE VISI, bet lielākā daļa, tomēr ir studējuši, tas nozīmē, ka ir arī izglītotāki, pacietīgāki utml. un līdz ar to ir gan laba alga, gan laba vidē darbā kopā ar kolēģiem un nav jāizvēlas - alga vai darbs.
Pie tam nezinu gandrīz nevienu darbu ar algu līdz 600eur, kurš varētu patikt.
Piekrītu viedoklim, lai labi dzīvotu uz cilvēku vajag tos 1000eur. Diemžēl. Lai nav jābraukā ar 20 gadus vecu vāģi, kurš remontā stāv mēnesi, lai pieskribinātu naudu. Lai var aiziet uz teātra izrādi, lai var paskatīties kā cilvēki dzīvo citur pasaulē, kas ļoti paplašina skatījumu uz pasauli. Lai var nepārdzīvo par tēriņiem, kas būs, ja sasāpēs zobs un daudz citu lietu. Diemžēl, viss ir palicis ļoti dārgs, bet gribas ne tikai eksistēt, bet arī labi dzīvot.

Vai, mīļā, nepiekrītu. Strādāju diezgan solīdā iestādē, algas ar nav mazas, bet arī tur intrigas, diemžēl, nesnauž...
20.08.2021 14:29 |
 
Reitings 884
Reģ: 27.07.2020
Pietiek ar to algu, kas ir, bet gribas vairāk. Un kad būs vairāk, gribēsies vēl vairāk.
Par patīkams darbs vs alga - alga ir svarīga, bet ņemu vērā pārējos apstākļus arī. Respektīvi meklēju to, kas man ir labāk paciešams par lielāku algu. Turklāt nav jau tā, ka visu laiku ir vienādi, reizēm gribas vairāk atslābt, reizēm tieši otrādi, gribas izaicinājumus un izkāpt no savas komforta zonas.
20.08.2021 15:40 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
par savu algu nesūdzos, kaut pieļauju, ka citiem tas būtu par maz. gribētos protams vairāk, bet nav tā ka man nepietiktu vai būtu jāknapinās. Un es labāk izvēlos darbu kas man patīk, par šādu algu, nekā par lielāku algu strādāt kur riebjas. Esmu strādājusi tādu darbu kur tiešām ar riebumu gāju, alga bija daudz lielāka, bet noturējos ar mokām pusgadu tikai un atgriezos pie tagadējā darba, kas vismaz neriebjas.
21.08.2021 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 52
Reģ: 12.07.2011
Par algu nezūdzos ņemot vēra to,ka šaja amatā pirms vairak nekā pieciem gadiem saņēmu 3x mazāk. Darbs grūts,morāli, uzskatu,ka jamaksā vairāk,bet esmu apmierinata. Pietiek. Krāju,šur tur ietaupu..
21.08.2021 16:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)