Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija

 
Reitings 10
Reģ: 12.07.2021
Esmu gandrīz septītajā grūtniecības mēnesī un man ir uznākusi diezgan liela depresija ar kuru es nevaru tikt galā. Daudz raudu, neparko nespēju priecāties un neesmu laimīga.
Nāk tādas domas galvā, ka nevajadzēja viņu paturēt un, ka esmu sev dzīvi sabojājusi. Negribu ne attiecības, ne bērnu, ne ģimeni gribu būt viena kā iepriekš.
Iepriekš esmu bijusi visur skrējēja, patīk atrasties sabiedrībā un dzīvot. Darbs man arī ir svarīgs, kas dod prieku un savu dzīvi, bet pusotru gadu neesmu strādājusi dēļ studijām un tagad vēl pusotrs gads būs dekrēts.
Pārdzīvoju par to, ka nevarēšu dzīvo tā kā iepriekš, jo nāks liela atbildība + jūtu ka no īstā cilvēka nav šis bērns un, ka nevaru tagad izšķirties. Liekas, ka esmu pazaudējusi savu dzīvi un nedzīvoju priekš sevis, bet eksistēju.
Attiecības arī pēdējās nedēļās ir pasliktinājušās, jo esmu diezgan liela čīkstule, sūdzos un esmu ar visu neapmierināta gan ar otru pusi, gan dzīvi. Saprotu, ka ir lietas, kas jātur pie sevis, bet visu gāžu uz viņu kas ir nepareizi. Protams, nav viņš enģelis un esmu cietusi deļ viņa problēmām, taču ne tik traki, lai gāztu viņam visu virsū.
Nejūtos tā it kā būtu mēs pāris kas kopīgi gaida bērnu un veido ģimeni, jūtos tā it kā esmu ar viņu dēļ bēŗna vismaz pagaidām.
Kā lai saglabāju mieru un sevi savācu kopā? Psihologs?
13.08.2021 18:04 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Noteikti vērsies pie speciālista pēc padoma! :)
13.08.2021 18:20 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Šķiries!
13.08.2021 18:54 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Raelil @ 13.08.2021 18:04
Esmu gandrīz septītajā grūtniecības mēnesī un man ir uznākusi diezgan liela depresija ar kuru es nevaru tikt galā. Daudz raudu, neparko nespēju priecāties un neesmu laimīga.
Nāk tādas domas galvā, ka nevajadzēja viņu paturēt un, ka esmu sev dzīvi sabojājusi. Negribu ne attiecības, ne bērnu, ne ģimeni gribu būt viena kā iepriekš.
Iepriekš esmu bijusi visur skrējēja, patīk atrasties sabiedrībā un dzīvot. Darbs man arī ir svarīgs, kas dod prieku un savu dzīvi, bet pusotru gadu neesmu strādājusi dēļ studijām un tagad vēl pusotrs gads būs dekrēts.
Pārdzīvoju par to, ka nevarēšu dzīvo tā kā iepriekš, jo nāks liela atbildība + jūtu ka no īstā cilvēka nav šis bērns un, ka nevaru tagad izšķirties. Liekas, ka esmu pazaudējusi savu dzīvi un nedzīvoju priekš sevis, bet eksistēju.
Attiecības arī pēdējās nedēļās ir pasliktinājušās, jo esmu diezgan liela čīkstule, sūdzos un esmu ar visu neapmierināta gan ar otru pusi, gan dzīvi. Saprotu, ka ir lietas, kas jātur pie sevis, bet visu gāžu uz viņu kas ir nepareizi. Protams, nav viņš enģelis un esmu cietusi deļ viņa problēmām, taču ne tik traki, lai gāztu viņam visu virsū.
Nejūtos tā it kā būtu mēs pāris kas kopīgi gaida bērnu un veido ģimeni, jūtos tā it kā esmu ar viņu dēļ bēŗna vismaz pagaidām.
Kā lai saglabāju mieru un sevi savācu kopā? Psihologs?

Grūtniecības laikā var būt emocionālie kāpumi un kritumi.
Izklausās, ka tevi baida pārmaiņas, kas ir priekšā un tev šķiet, ka tas tavu dzīvi pasliktinās.
Ir vērts pameklēt speciālistu,kas palīdzētu izprast sevi un sakārtot domas.
13.08.2021 20:04 |
 
Reitings 161
Reģ: 26.08.2015
Kad tad vēl būt kaprīzai, ja ne grūtniecības laikā? :)
Ja liekas, ka depresija, trūkst atbalsts no partnera un ģimenes. Tas principā ir veids, kā ķermenis prasa palīdzību, ja ar vārdiem nemāk izteikties.
Ko vari darīt pati:
1) celies no rīta pirms 8iem un ej ārā vismaz 30 minūtes pastaigā;
2) vakarā pirms 21.00 ej ārā un arī staigā vismaz 30 minūtes. Ideāli, ja dienas laikā 2 h ārā.
Pēc tam vairs neslēdz nekādas gaismas un ej gulēt. Ok, sveces vari dedzināt, bet, lai nav zilā gaisma un spoža gaisma vispār.
Tas sakārtos dienas režīmu, gulēsi labāk un atpūtīsies. Tas tagad vissvarīgāk.
Papildus tam, sataisi sev mūzikas playlisti, kas motivē un iedvesmo.
Es pēdējā laikā klausos:
Kriminālās ekselences fonda radio - http://radio.lv/kef/ (tikai latviski) un
SWH Gold - http://radio.lv/swhgold/. Abos skan mūzkika, kas man šobrīd patīk. Ja kādā ir reklāma, pārslēdzu.
Tu atrod to, kas tev patīk. Bērna gaidīšana ir īpašs laiks. Centies atrast mieru un izbaudi. Dzīve iet uz priekšu, viss būs labi.
13.08.2021 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Ar steigu uzmeklē sev tuvumā esošo PEP mammu!
13.08.2021 22:06 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Ir normāli tā justies, ne katra ir starojoši laimīgā grūtniece un gatava būt mamma jau no domas vien. Jā, viss mainīsies, bet atceries, ka bērns nepasliktina dzīvi, viņi piepilda (pat, ja tagad tā neliekas). Darbs atgriezīsies, un atgriezīsies arī uzdzīve un iespējas pietuvināt "vecajai" dzīvei jauno mammas lomu.
Bērniņam Tu esi visa pasaule un vienīgais, kas viņam ir. Atgādini to sev.
Steidzami vērsies pēc palīdzības pie speciālista vai PEP mammas. Runā par savām sajūtām, neglabā tās sevī. Viss būs kārtībā!
14.08.2021 00:23 |
 
10 gadi
Reitings 1347
Reģ: 13.02.2009
Grūtniecības laikā ir normāli visu uztvert saasināti, būt apjukušai, bet tāda nomāktība nav ok. Jau šeit pieminētās PEP mammas var sniegt atbalstu nekavējoties un ieteiks, kur vērsties tālāk, ja tas būs nepieciešams.;) noteikti atrisini šo, lai neiedzīvotos vēl pēcdzemdību depresijā.
14.08.2021 09:19 |
 
Reitings 10
Reģ: 12.07.2021
PEP mammas ko īsti dara un vai ir kāda pieredze ar šīm mammām? vai kādai tiešām tas ir palīdzējis?
14.08.2021 14:15 |
 
Reitings 161
Reģ: 26.08.2015
PEP mammas iemācīs kā barot bērnu ar krūti un vēl citas noderīgas fīčas. Arī aprunāsies ar tevi, ja vajadzēs.
14.08.2021 15:50 |
 
10 gadi
Reitings 1347
Reģ: 13.02.2009
Raelil @ 14.08.2021 14:15
PEP mammas ko īsti dara un vai ir kāda pieredze ar šīm mammām? vai kādai tiešām tas ir palīdzējis?

PEP - pirmā emocionālā palīdzība. Ne tikai konsultēs un palīdzēs ar krūtsbarošanu, bet arī uzklausīs, atbalstīs. Ja jutīs, ka nepieciešama psihologa vai kāda cita speciālista palīdzība, tad ieteiks, kur doties. Man palīdzēja, ļoti. Sākumā skeptiski uz to raudzījos, PEP mamma vadīja vienu no dzemdību sagatavošanās kursu lekcijām un netīšām pēc lekcijas sākām runāt un tas ir labākais, kas ar mani bija noticis pirms piedzima otrais mazulis, jo viņa juta, ka nav līdz galam ok manas sajūtas. Ļoti palīdzēja sakārtot galvu. Tādēļ iesaku uzmeklēt PEP mammu, jo pie psihologa nevar tikt tik ātri kā gribētos un ne vienmēr arī to vajag, reizēm pietiek, ja kāds no malas uzklausa.
14.08.2021 21:17 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Par šādu tēmu labāk vērsties pie speciālista, nevis šeit. Meitenes šeit foršas, var papļāpāt, bet tomēr vajag arī kādu nopietnāku viedokli/palīdzību.
15.08.2021 10:42 |
 
Reitings 10
Reģ: 12.07.2021
Man ir pārāk daudz brīva laika, nav savu lietu ārpus attiecībām un grūtniecības tas mani nomoka visvairāk. Tur tā depersija ir sākusies, ka vairs nedzīvoju sev.
Kāda varbūt ir dekrēta laikā studējusi un to visu apvienojusi?
15.08.2021 15:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits