Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kādas studiju programmas ir pieprasītas?

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Hey!
Šodrīd studēju, bet īsti nejūtu, ka tas būtu mans un perspektīvas nozarē tikpat kā nav, esmu nedaudz apjukusi par to, ko dzīvē gribu.
Šobrîd domāju, ka tiešām tiem, kuri saka, ka jāiet studēt ko pieprasītu un tādu, kur garantēts darbs ir taisnība, jo mūsdienās bieži vien ar “izklausās interesnati ir par maz”
Es neesmu eksakto zinātņu cilvēks. Vispār nē. Nepadodas, nesanāk. Studet matemātiku, fiziku, inžinierzinātnes būtu elle man, bet pieprasīti...
Esmu domājusi par juristiem. Zinu, ka katrs otrais iet uz juristiem, kad nezina ko grib, bet.... šis ir tas par kkndomāju pēdējā laikā kā labāku alternatīvu tagadējām studijam. Bet mani dara bažīgu - vai jurists varēs atrast darbu?(cik zināms ir cilvēki, kuri līdz pat maģistra beigām nestrādā nozarē un tad aiziet uz valsts pārvaldiX kur perswltīvu nav tik pat kà.... it kā arkarīgs no cilvēka, bet mūsdienās škiet, ka darba spīd tikai ar pazīšanos...)
Esmu domājusi varbū vērts aiziet kā klausītājai pieteikties? Lai saprastu, vai būs mans
Kā jūs izvēlējāties ko studēt un vai esat apmierinātas ar to, kur esat?
Cik ātri atradāt darbu nozarē?
06.08.2021 13:34 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Gadi iet. Neesmu veca, bet tāpat gribas dzīvē atrast savu vietu, nevis tērēt ntos gadus bezjedzigas studijās...
06.08.2021 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Es aizgāju studēt finanses, dabūju darbu finasēs, bet tas galīgi nav mans. Nespēju nosēdēt ofisa darbu, tikai fizisku darbu arī negribu. Tā nu lūk esmu izlēmusi beidzot studēt to, ko vajadzēja varbūt jau iepriekš studēt, bet tikai ar gadiem atnāk tā saprašana ko Tu gribi darit. Studēt to kas ir pieprasīts nebūtu labi, jo kāda jēga to studēt , ja Tev to nepatiks darīt? Tā kā tas ir manā gadījumā. Biju jauna un ģimenes spiediens ar tekstu - Tu taču esi sieviete, darīja savu. Man drīz 30, bet nejūtos neko nokavējusi.
Juristu ir ļoti daudz, var atrast to novirzienu kurā Tu spētu orientēties (mantojumos, ģimenes tiesības, utt) jo reti kurš jurists ir tas kurš spēj pilnībā visu. Jā, pārzina, bet nebūs tā, ka būtu riktīgi spēcīgs tajā. Ekonomistu ir daudz. Un pats galvenais, vai tiešām tas būs Tavs ko Tu izmācīties.
Un darbu atrast var arī bez pazīšanās, ļoti lielu lomu tomēr spēle arī tas, kāds cilvēks Tu esi.
06.08.2021 13:56 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
angelis @ 06.08.2021 13:56
Es aizgāju studēt finanses, dabūju darbu finasēs, bet tas galīgi nav mans. Nespēju nosēdēt ofisa darbu, tikai fizisku darbu arī negribu. Tā nu lūk esmu izlēmusi beidzot studēt to, ko vajadzēja varbūt jau iepriekš studēt, bet tikai ar gadiem atnāk tā saprašana ko Tu gribi darit. Studēt to kas ir pieprasīts nebūtu labi, jo kāda jēga to studēt , ja Tev to nepatiks darīt? Tā kā tas ir manā gadījumā. Biju jauna un ģimenes spiediens ar tekstu - Tu taču esi sieviete, darīja savu. Man drīz 30, bet nejūtos neko nokavējusi.
Juristu ir ļoti daudz, var atrast to novirzienu kurā Tu spētu orientēties (mantojumos, ģimenes tiesības, utt) jo reti kurš jurists ir tas kurš spēj pilnībā visu. Jā, pārzina, bet nebūs tā, ka būtu riktīgi spēcīgs tajā. Ekonomistu ir daudz. Un pats galvenais, vai tiešām tas būs Tavs ko Tu izmācīties.
Un darbu atrast var arī bez pazīšanās, ļoti lielu lomu tomēr spēle arī tas, kāds cilvēks Tu esi.

Mjā... man ir līdzīgi. Aizgāju studēt, jo vecāki spieda, ka vajag iegūt izglītību. Aizgāju tur kur tiku budžetā un lai gan sākumā pašai škita, ka varētu būt okay, taču tagad saprotu, ka te man nav nekādas nākotnes persoektīvas un studijas garlaiko. Ar katru semestri grūtāk un grūtāk sevi piespiest un visu laiku mācos, lai paliktu budžetā, bet prieks no studijām nav.
Laikam būs jāpiesakās par klausītāju juridiskajā fakultātē, jo jau sen par to domāju, bet pirmā izvēle nekrita uz juristiem, jo budžetā tur netiku.
06.08.2021 14:17 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Pieprasīti ir eksaktie. Pārējais ir laimes spēle.
06.08.2021 14:25 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Esmu domājusi varbū vērts aiziet kā klausītājai pieteikties? Lai saprastu, vai būs mans

Lai saprastu vai būs Tavs, ir drīzāk nevis lekcijas jāklausās, bet jāskatās, kāda ir reālā juristu ikdiena, ko viņi dara tās 40h+ nedēļā, par kādām algām, un vai Tu varēsi/gribēsi to darīt.
06.08.2021 14:27 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Darbu atrast nozarē ir grūti, kamēr studē PLK bakalaurus, ja vien tev nav kādas labas pazīšanās.
Pirmkārt, grafiks ir tāds, ka 5 darba dienas nedēļā ir mācības(pirmajā kursā piektdienas bija brīvas, bet tad vairs nē) un biezi bija tā, ka sākas pirmā lekcija 8.30 un nākamā 12.30 vai vispār 14.30, tāpēc kursa biedri, kuri sāka strādāt nozarē, meklēja darbu centrā, jo tajās pauzēs sanāk skaidrīšana.
To vai būs viegli apvienot budžeta studijas ar darbu -visdrīzāk nē. Liela daļa kursa biedru, kuri stradaja nemaz nebija budžetā, daļa pārgaja uz nepilna laika studijām, bet daļa izrotēja no budžeta. Zinu kursa biedru, kurš dabūja darbu 1.kursā, visus gadus bija budžetā un vēl stipendiju viņam maksāja. Ir tadi gadijumi, taču izteiktais vairums izcili mācīties un strādāt nepaspēj vai izdeg.
Piekrītu, ka jaskatas KO DARA JURISTS, nevis vai patiks studēt. Es aizgāju studiju dēļ, bet šajā darbā sevi neredzu. Tā bija mana kļūda.
Jurista darbs prasa daudz pētīt un lai pēc tam, ja būsi praktizējoša advokāte, piemeram, varētu aizstāvēt klientu būs jāizpēta situācija, jāapkopo informācija utml. Pārsvarā darbs ar papīriem. Uzskatu, ka juristam jābūt ļooti zinošam un pārliecinātam, jo pretēja gadījumā konkurenti nomīdīs
06.08.2021 15:03 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Bet nu jā, cik man zināms tagad maģistros absolūtais vairums kursa biedru strādā, jo grafiks pateicīgāka. Magistriem mācības ir vakaros.
Pec magistriem teju visi, kuri grib atrod darbu.
Valsts parvalde vienmer mekle kadu juristu, tikai tur dzīve nav medusmaize, tāpēc visi bēg uz privāto sektoru cik var
06.08.2021 15:06 |
 
Moderators
Reitings 3696
Reģ: 13.11.2016
Nav nozīmes, cik pieprasīta ir studiju programma. Nozīme ir tam, cik pieprasīta ir konkrēta specialitāte darba tirgū.
Pilnīgi noteikti juristiem ir n- reizes plašākas darba iespējas nekā diplomētiem matemātiķiem vai fiziķiem, tāpat plašākas darba iespējas nekā vairumam specialitāšu, kuras apgūst iekš RTU.
Turklāt, klasiskie juristu amati arī valsts sektorā daļa vispār nav valsts pārvaldes amati. To, kas ir valsts pārvalde, topošajiem juristiem iemāca pirmajā kursā. No tiem klasiskajiem juristu amatiem, tas ir, tiesnešiem, prokuroriem, pēdējos gados nekāda migrācija uz privāto sektoru nav manāma, otrādi gan notiek. Gadās redzēt bijušās pazīstamu advokātu biroju jaunās juristes, kuras nu nodod zvērestu kādā no tieslietu sistēmas amatiem.
It kā jau juristu ir daudz. Joks vien tāds, ka daudz ir cilvēku, kuri kaut kā nebūt ir aizrullējuši līdz jurista diplomam. Ja nav slinkots studijās, tad arī darba tirgū nav problēmu.
06.08.2021 17:33 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
law7 @ 06.08.2021 17:33
Nav nozīmes, cik pieprasīta ir studiju programma. Nozīme ir tam, cik pieprasīta ir konkrēta specialitāte darba tirgū.
Pilnīgi noteikti juristiem ir n- reizes plašākas darba iespējas nekā diplomētiem matemātiķiem vai fiziķiem, tāpat plašākas darba iespējas nekā vairumam specialitāšu, kuras apgūst iekš RTU.
Turklāt, klasiskie juristu amati arī valsts sektorā daļa vispār nav valsts pārvaldes amati. To, kas ir valsts pārvalde, topošajiem juristiem iemāca pirmajā kursā. No tiem klasiskajiem juristu amatiem, tas ir, tiesnešiem, prokuroriem, pēdējos gados nekāda migrācija uz privāto sektoru nav manāma, otrādi gan notiek. Gadās redzēt bijušās pazīstamu advokātu biroju jaunās juristes, kuras nu nodod zvērestu kādā no tieslietu sistēmas amatiem.
It kā jau juristu ir daudz. Joks vien tāds, ka daudz ir cilvēku, kuri kaut kā nebūt ir aizrullējuši līdz jurista diplomam. Ja nav slinkots studijās, tad arī darba tirgū nav problēmu.

Skaidrs, paldies!
Es tā kā vairāk tēmēju uz PLK studijām + darbs, bet mani biedē darba atrašanā ka studentei. Te jau izskanēja, ka PLK studijas ir grūti apvienot ar darbu, lai neciestu studiju kvalitāte un nekur tā ar atplestām rokām neņem. Arī palasīju vecās diskusijas, kur meitene pēc baklaura studijam nevarēja atrast darbu.
Saprotu, ka katrs gadījums individuāls un cik papētīju - maģistrantūras studijas notiek vakarā, kas nozīmē, ka pa dienu var kaut va par tiesas sēžu sekretāri strādāt un vakara studēt(nu ja grb darbu), bet kā iir ar baklauru dieniniekiem? Valsts pārvalde, tiesa atkrīt, paliek tikai advokātu biroji, kur vel vajag tikt
06.08.2021 18:18 |
 
Moderators
Reitings 3696
Reģ: 13.11.2016
Man ir virs 30, studijas beidzu jau pirms kāda laika, taču pieņemu, ka PLK varētu būt grūti savienot ar darbu. Vienlaikus PLK noteikti ir labākais veids, ka studēt juristos.
06.08.2021 18:23 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Kāpēc mūsdienās visi jaunieši tik ļoti raujas paralēli studijām strādāt?
Es sāku strādāt 3.kursā, jo bija darbs nozarē un tagad atceroties domāju, ka vispār varēju pagaidīt un pabeigt bakalauru un tad meklēt darbu. Protams, savu ienākumi ir forši, bet tas ir NENORMĀLI grūti apvienot darbu ar studijām un ātri var izdegt.
Latvijā izglītība nav spīdoša un ir jāņem to, ko dod universitāte. Pieredzi var iegūt vēlāk un cik man zināms juristiem ir iespējas ne tikai advokātu birojos, bet arī tiesās, valsts pārvaldēs, bankās uc. Man nav neviens pazīstams, kas pabeidzis maģistrus juristos un ir bez darba.
Lai mani mētā ar akmeņiem, bet es uzskatu, ka PLK ir primāri, lai STUDĒTU. Un ja tu ej uz budžetu, tad vēljovairāk.
Protams, ja cilvēks mācās uz 4-5 un nestrada, bet bļitko un sēž uz vecaku kakla, tad gan ir skumji un tads var kaut vai hesburgera paraleli strādāt, tapat savā joma profesionālis neiznāks(varbūt skarbi, bet izskatu, ja tu ej kaut ko studēt, tad prieks sevis un nakotnes es vārda, nebis atsēdi)
06.08.2021 19:06 |
 
Reitings 375
Reģ: 22.04.2016
Es teiktu,ka tagad ir pieprasīti grāmatveži/HR speciālisti
06.08.2021 19:26 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Es varu pateikt pēc darba sludinajumiem, it kā vairāk ir juristiem, un mazāk prasībām , nevis inženieriem, kā mūsu valsts reklamē inženierzinātnes, bet jāņem vērā ja macisies tiesības tikai Latvijā tu varēsi strādāt tikai Latvijā. Gan jau kaut kādu darbu atradīsi, kaut vai tiesu zālē par apkopēju, bet ja godīgi, ja kāds saka ka Latvijā ir ahuenās darba iespējas uz doto mirkli varu teikt ka nekādas, 7k vakances ss kuras gandriz visur gadijumu prasa darba pieredzi, un katru gadu piedzimst 15k-20k bērnu, un vēl ir bezdarbnieki un parastie darbinieki maina darbu.
06.08.2021 21:15 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Nu principā Latvijā var strauji pieaugt pieprasījums pēc stabiņu mazgātājiem un ja Lembergs atgriezisies no cietuma arī Ventspilī būs darbs bruģētajiem un govju montetajiem😀
06.08.2021 21:18 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Ieaku genderu studijas! Tiesa, neesmu pārliecināta, ka Latvijā tās pasniedz.
06.08.2021 22:54 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Vispār ja ir čomi valsts iestādēs, tad pilnīgi pohuj kādu augstkolu un programu pabeidz, kaut vai to pašu gender studies, varēsi delded pašvaldības kreslu un saņemt naudu par to
07.08.2021 00:56 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Galvenais augstākā izglītība, lai ņemtu darbā valsts iestādē. Tā pilnīgi nospļauties darbā vai pat pamatskolu nepabeidzi vai saņem minimālo nezinu žurnālistos(redzeju avīzē vakanci) vai maximas kasē.
07.08.2021 01:00 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Nenozīmē, ka ir vakances daudz, kā tās ir pieprasīts un arī otrādi.
07.08.2021 01:14 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Es izvēlētos kas man patīk, un darbu kuru es varētu atrast h attālumā no mājām un pēc tam naudu vai tas prestižs vai pieprasījums
07.08.2021 01:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!