KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Jautaajums, vai Kivis vispaar sho grib regjisteet, apvienojot gjimeni, jo, ja pieregjistrees, tad tik viegli nevarees tikt valjaa, oficiaali buus finansiaali atbildiigs. Kameer shai nav papiiru, tikmeer ar kaaju pa dirsu var izmest, pofig, ka sieva, vinjai nav oficiaala pamata tur tupeet ilgaak par 3 meen bez papiiriem.
Barnevernet buutu tiiri sveetiigi, Jekaterina, iespeejams, nomiiztu un aiztestos mekleet darbu. Nedomaaju, ka beernu uzreiz njemtu aaraa, saakumaa runaatu, ka beerns jaaregjistree Norgee utt, ja vien neierastos, kad abi ar kreesliem kaujas vai kad shii paalii papeedenees leekaa. Lai gan Jekaterina varbuut arii neietu straadata taapat, vnk uzkluptu Kivim, lai regjistee, apvienojot gjimeni, nu bet beerns varbut vismaz uz beernudaarzu tiktu, jo, tupot ar to blozgu, 4 sienaas savvaljaa, var buut intelekta/attiistibas trauceejumi.
12.01.2022 16:10 |
 
Reitings 154
Reģ: 17.03.2021
McSara @ 12.01.2022 13:17

Kā mani bijušie kolēģi agrāk teica, par nodokļu nemaksāšanu lielāks sods kā par slepkavību! Mana pieredze rāda, ka skandināvi ir ļoti godīgi, protams, ir jau arī visādi muhļitāji.
Liene pat nezina visas lietas, kad jau saka, cik Norvēģijā viss forši! Lai aiziet uz kādiem valsts departamentiem, uzreiz pazudīs #norgelover degsme!
Ja Lieņuku pieķers, ka viņa taisa (it kā) biznesu, nodokļu aģentūra ātri vien būs klāt!

O, jā. Atceros, kā mani ierēdne pusstundu čakarēja, kad gāju pēc D numura. Attieksme kā pret pēdējo sū. Protams, ir arī jauki un atsaucīgi cilvēki, kā visur. Bet nu tas, ka čiviki sākumā jūsmoja, cik tur viss super.. nu, nu. Parunāsim pēc gada. Atceros, kā ar dēlu gāju pa ielu, pēkšņi viens no muguras ieķērcās, sak, runājiet norvēģiski, nevis savā sasodītajā poļu valodā! Es ilgi nevarēju atiet. Bet jā, čiviki tak valodu nezina un nemācās, tad jau arī nesapratīs, ko par viņiem saka...
12.01.2022 17:04 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
Susurrrrrs @ 12.01.2022 16:10
Jautaajums, vai Kivis vispaar sho grib regjisteet, apvienojot gjimeni, jo, ja pieregjistrees, tad tik viegli nevarees tikt valjaa, oficiaali buus finansiaali atbildiigs. Kameer shai nav papiiru, tikmeer ar kaaju pa dirsu var izmest, pofig, ka sieva, vinjai nav oficiaala pamata tur tupeet ilgaak par 3 meen bez papiiriem.
Barnevernet buutu tiiri sveetiigi, Jekaterina, iespeejams, nomiiztu un aiztestos mekleet darbu. Nedomaaju, ka beernu uzreiz njemtu aaraa, saakumaa runaatu, ka beerns jaaregjistree Norgee utt, ja vien neierastos, kad abi ar kreesliem kaujas vai kad shii paalii papeedenees leekaa. Lai gan Jekaterina varbuut arii neietu straadata taapat, vnk uzkluptu Kivim, lai regjistee, apvienojot gjimeni, nu bet beerns varbut vismaz uz beernudaarzu tiktu, jo, tupot ar to blozgu, 4 sienaas savvaljaa, var buut intelekta/attiistibas trauceejumi.
nebūtu tik droša, jo BT mēdz sazināties ar mītnes zemes BT. Un Latvijā nekā pozitīva tur nebūs ko pateikt. Es domāju, ka Norges nesapratu kāpēc tas bērns jau sen nav izņemts..
12.01.2022 17:22 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Pietiek šamējos pameklēt googlē tik bildes, jau var daudz nolasīt. Domāju, ka pēc ziņojuma, (atcerēsimies, ka Ļenka jau draudēja, ka ziņojums ir jau policijā par šo diskusiju) barnevarnam, reakcija būs zibenīga, nevaru pat iedomāties kā viņi ārdītos IG un lūgtu tautiešu palīdzību. Domāju, ka Miu neizņemtu ārā, bet Ļenku pārbiedētu tas vienkārši nejēgā, jo izmetot no valsts, viņai nav kur atgriezties.
12.01.2022 17:27 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
McSara @ 12.01.2022 12:59
Visā Skandināvijā ir tā teikt čakars ar papīru kārtošanu! Vajag darbu ar oficiālu līgumu. Man ir pieredze, ne tieši ar Norvēģiju, bet tā sistēma vairāk vai mazāk ir līdzīga, ari tas, ja ir viena no Skandināvijas valstīm id nr tad citā var vieglāk papīrus kartot. Man ar visu darba līgumu, oficiāliem papīriem no darba vietas, pagāja laiks kamēr atveru bankas kontu un id nr (pastāvīgo) sakārtoju!
Lienei vajag dabūt kaut pusslodzes darbu, bet oficiālu, tad var pamazām kaut ko kartot, bez līguma man šķiet nereāli kaut ko nokārtot! Un ja plāno tur palikt ilgu laiku, labāk sākt to darīt, neviens neko Lienes vieta nedarīs!

Ne tikai Skandināvijā, citās Eiropas valstīs arī!
Kaut vai DE, vajag pierakstu un tad dabū id nr., nodokļu nr., uzreiz jākārto apdrošināšanu (privāto vai obligāto), bet lai dabūtu pierakstu, parasti vajag darbu (ja esi viens), bet lai dabūtu darbu vajag visus numurus un apdrošināšanu. Tas ir tāds birokrātijas aplis, kurā ir ļoti grūti tikt iekšā, ja nav iekrājumu vai kāds pazīstamais uz vietas. Protams, situācija ir labāka, ja ir laulātais, kurš jau dzīvo uz vietas, tad viss ir vieglāk.
Spānijā arī līdzīgi.
12.01.2022 17:45 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
Runājot par bērnu, esmu tikai un vienīgi par to, lai bērnam ir labāk! Neatkarīgi vai vecāki tiek nepārtraukti kontrolēti vai bērns tiek izņemts, ja tā nolemj sociālie dienesti, tad tā būs labāk! Jo mēs jau nezinam, cik patiesībā viss ir slikti! Varbūt ir 2x sliktāk nekā mēs domājam, nebrīnītos, ja bērns visu dienu staigātu ar vienu pamperu, pusbadā vai tiktu barots tikai ar maisījumu, gulētu netīrā gultā utt.
Es domāju, ka piesietos jau vien pie tā, ka nav atbilstošu mantu, kaut vai barojamais krēsls, spēļu mantas, visticamāk, mājās nav nekādi bērnu drošības “gadžeti” utt.
12.01.2022 18:01 |
 
Reitings 5602
Reģ: 20.08.2021
vivii @ 12.01.2022 17:45

Ne tikai Skandināvijā, citās Eiropas valstīs arī!
Kaut vai DE, vajag pierakstu un tad dabū id nr., nodokļu nr., uzreiz jākārto apdrošināšanu (privāto vai obligāto), bet lai dabūtu pierakstu, parasti vajag darbu (ja esi viens), bet lai dabūtu darbu vajag visus numurus un apdrošināšanu. Tas ir tāds birokrātijas aplis, kurā ir ļoti grūti tikt iekšā, ja nav iekrājumu vai kāds pazīstamais uz vietas. Protams, situācija ir labāka, ja ir laulātais, kurš jau dzīvo uz vietas, tad viss ir vieglāk.
Spānijā arī līdzīgi.

Ja, visur daudz maz ir sākums sarežģīts, bet atceros Skandināvijā brīžam tas bija riņķa dancis! Vismaz pieredze!
Visur vairāk vai mazāk visur ņemšanās ir ar tām nodokļu aģentūrām! Arī Itālijā ir galvassāpes cienīgas papīru kārtošanas! Tā kā pieļauju arī Francijā ir kas līdzīgs. Par Šveici nerunāšu, tur tā nemaz mājās nevar sēdēt, ja vien mājās nav kādas naudas baseins!
12.01.2022 18:15 |
 
Reitings 154
Reģ: 17.03.2021
Es baidos, ka realitātē ir vēl trakāk. Atcerieties, picērijā viņa sēdēja ratiņos, kamēr lielie rija picas. Parasti tādās vietās bērniem ir augstie krēsliņi un bērnu ēdieni, bet te nabags ratos skatījās multeni telefonā.
Vēlāk vecie fočējas, bet Mia pat neskatās objektīvā, nekādas intereses par notiekošo, totāla apātija. Kas nav normāli.
Bērns ir jānodarbina, jāved pie ārsta, jāved pie citiem bērniem. Ja māte ir psihiski slima, vai vienkārši nespējīga rūpēties; bet tēvs neredz acīmredzamo... tad lai ieliek audžuģimenē pie labiem cilvēkiem. Žēl, ka Mias vecvecākiem arī nav nekādas intereses par mazmeitas nākotni.
12.01.2022 19:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
Anta2021 @ 12.01.2022 19:20
Es baidos, ka realitātē ir vēl trakāk. Atcerieties, picērijā viņa sēdēja ratiņos, kamēr lielie rija picas. Parasti tādās vietās bērniem ir augstie krēsliņi un bērnu ēdieni, bet te nabags ratos skatījās multeni telefonā.
Vēlāk vecie fočējas, bet Mia pat neskatās objektīvā, nekādas intereses par notiekošo, totāla apātija. Kas nav normāli.
Bērns ir jānodarbina, jāved pie ārsta, jāved pie citiem bērniem. Ja māte ir psihiski slima, vai vienkārši nespējīga rūpēties; bet tēvs neredz acīmredzamo... tad lai ieliek audžuģimenē pie labiem cilvēkiem. Žēl, ka Mias vecvecākiem arī nav nekādas intereses par mazmeitas nākotni.

Par picēriju runājot, jā mazā meitene tiešām sēdēja klusiņa un ieurbusies telefona.
Bet par ēdienu, no pieredzes varu teikt, ka 1,5 gadu vecam bērnam, īsti nav ko ēst picērijā. Ir tie standarta bērnu menu, kur fri, bērnu picas utt. , tad ir visādi plācenīši, pankūkas (ļoti lielā eļļā cepti), kurus galīgi negribētu dot tik mazam bērnam.
Tajā vecuma posmā, vienmēr ņēmu līdz bērna ēdienu , lai nav tā, ka mēs ēdam un bērns neēd, pat ja mājās jau ir paēdis, bet picērijās, tik tiešām, nekad neņēmu bērnam ēdienu.
12.01.2022 19:37 |
 
Reitings 737
Reģ: 14.12.2021
vivii @ 12.01.2022 19:37

Par picēriju runājot, jā mazā meitene tiešām sēdēja klusiņa un ieurbusies telefona.
Bet par ēdienu, no pieredzes varu teikt, ka 1,5 gadu vecam bērnam, īsti nav ko ēst picērijā. Ir tie standarta bērnu menu, kur fri, bērnu picas utt. , tad ir visādi plācenīši, pankūkas (ļoti lielā eļļā cepti), kurus galīgi negribētu dot tik mazam bērnam.
Tajā vecuma posmā, vienmēr ņēmu līdz bērna ēdienu , lai nav tā, ka mēs ēdam un bērns neēd, pat ja mājās jau ir paēdis, bet picērijās, tik tiešām, nekad neņēmu bērnam ēdienu.
bet bērnu var nosēdināt krēsliņā vai paņemt opā. Tāpat, 1.5g var pasūtīt kaut ko ēst no ēdienkartes. Tas vairāk nav zīdainis. Šajā vecumā bērns ēd to pašu ko ģimene tikai bez Vegetas. Turklāt, tur varēja pasūtīt arī citus ēdienus, ne tikai picas. Skatījos bērnu ēdienkartē bija arī, piemēram, krāsnī cepta vista ar kartupeļiem. Lūdzu, nav ideāls ēdiens, bet labāk nekā ratos pie telefona sēdēt. Tāpat Norge ļoti labi izturas pret bērniem, paprasītu uzsildīt kaut burciņas ēdienu, noteikti to izdarītu, jo neizskatījās tā ēstuve pārslogota..
12.01.2022 19:45 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Jajaja2 @ 12.01.2022 19:45
bet bērnu var nosēdināt krēsliņā vai paņemt opā. Tāpat, 1.5g var pasūtīt kaut ko ēst no ēdienkartes. Tas vairāk nav zīdainis. Šajā vecumā bērns ēd to pašu ko ģimene tikai bez Vegetas. Turklāt, tur varēja pasūtīt arī citus ēdienus, ne tikai picas. Skatījos bērnu ēdienkartē bija arī, piemēram, krāsnī cepta vista ar kartupeļiem. Lūdzu, nav ideāls ēdiens, bet labāk nekā ratos pie telefona sēdēt. Tāpat Norge ļoti labi izturas pret bērniem, paprasītu uzsildīt kaut burciņas ēdienu, noteikti to izdarītu, jo neizskatījās tā ēstuve pārslogota..

votvot. Pat OK, nepasūta ēst. Bet paši sēž un bildējas, bērns kaut kur malā sēž ratos netālu no galda. Parasti vai nu opā, vai blakus pie galda vai sēdeklī - lai ģimeniski un kopā. Nu tāpat, ja ir ratiņkrēslā - nonemet maliņā, lai pasēž ar telefonu, kamēr citi ēd picu un bildējas pie galda.
12.01.2022 20:05 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Nu redz, nav storiju ar tricosam rokam no tenisa korta, tatad nekur nav bijusi.
12.01.2022 20:12 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Shayk @ 12.01.2022 20:12
Nu redz, nav storiju ar tricosam rokam no tenisa korta, tatad nekur nav bijusi.

Varbūt mani aizspriedumi par tenisa kortiem, bet Manuprātm, galvenais (Lienei) nav spēlēt tenisu, bet cilvēki, kas tenisa kortos apgrozās spēlē. Varēs grozīties un copēt Ļenka, kamēr Andris raujas mežā. 😁
12.01.2022 20:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5013
Reģ: 03.11.2012
LaikamGarlaicigi @ 12.01.2022 20:33

Varbūt mani aizspriedumi par tenisa kortiem, bet Manuprātm, galvenais (Lienei) nav spēlēt tenisu, bet cilvēki, kas tenisa kortos apgrozās spēlē. Varēs grozīties un copēt Ļenka, kamēr Andris raujas mežā. ?

Es arī par to iedomājos, Liene jūt, ka kuģis grimst, jākaļ rezerves plāns!
Tāpēc tā priecājās par savu kolosālo atklājumu!
12.01.2022 20:45 |
 
Reitings 278
Reģ: 13.02.2018
aiziet livs! Varam pajautāt kopistiski ko...
12.01.2022 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
GRibētu uzdot jautājumu, bet rāda, ka "Comments Off"
12.01.2022 21:18 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Bjork @ 12.01.2022 12:09
Beztermiņa tagad dod tikai pēc 5 gadiem. Sākumā dod uz termiņu, pēc 5 gadi vari sniegt papīrus, ka gribi beztermiņa un pamatojumu, tad lemj, piešķirt vai nē.
Viņš var kārtot no D numuru uz ID, ja vien ir beztermiņa līgums. Te kāda minēja, ka uzreiz ID numuru dabūjis, bet es tam ļoti stipri šaubos, jo likumā tā nav un Norvēģija ļoti sarežģījusi formalitātes iebraucējiem. Pat svarīgu amatu pildot nedod ID uzreiz, jo, kad dēļ kovida laida tikai ID numurniekus, daudzi palika aiz borta, netika atpakaļ Norvēģijā.
Pie tam šobrīd grūti atrast arī darbu virs 60% slodzi. Daudzi daudzus gadus strādā ar līgumu, kur ir 10% slodze līgumā norādīta, jo tas nav kā Latvijā, cik ir tik ir. Norvēģijā, ja ir 10% līgums, tas ir, kas jānodrošina darba devējam, vari vairāk strādāt kaut 120% no slodzes. Bet, ja apgrozījums krītas vai sakasījies ar šefu, viņš var noņemt stundas un uzsēdināt uz 10%, jo tā darba līgumā atrunāts, tas ir minimums, kas darba devējam jānodrošina. Tāpēc arī UDI šķībi skatās uz 20% līgumu.

Es dabūju 2019.gadā uzreiz ID numuru, bet varbūt tāpēc, ka man bija 100% stilling un beztermiņa līgums.
12.01.2022 21:19 |
 
Reitings 386
Reģ: 27.10.2021
Haha Līga - covids vienalga, sliks laiks - vienalga
Nav laika par to domāt jo visu laiku jāstrādā
Paga paga viņas taču slavina, ka 2h dienā pietiek 🙈
12.01.2022 21:23 |
 
Reitings 452
Reģ: 10.09.2013
Atliek tikai piesekot Lienei uz šo live laiku un uzreiz ir iespēja komentēt. 🤭
12.01.2022 21:26 |
 
Reitings 386
Reģ: 27.10.2021
Pārsteidzoši Liene runa pilnos teikumos
12.01.2022 21:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits