KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 3230
Reģ: 30.11.2021
Un es arī esmu pret bērnu aprunāšanu, no manas puses tas tiešām nav ļauni domāts. Vienkāršs novērojums... Ļoti, ļoti skumīgi no malas uz to skatīties... Gribētos mazo sirsniņu paņemt rokās un samīļot. Kā var nemīlēt, nemīļot savu bērnu??? Tieši pirmajos gados bērnam ir tik svarīgs fiziskais kontakts ar vecākiem, mīļošana, paijāšana, drošības radīšana... Vakar neko no tā neredzēju, ne grama rūpes, vai siltuma Lienes attieksmē
24.01.2023 13:49 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Pinky winky @ 24.01.2023 12:22

Un es nevarēju saprast, kurš no viņiem ir rižiks?
Liene no dabas pati arī ir rižiks, tagad tikai balināta.
24.01.2023 13:52 |
 
Reitings 3178
Reģ: 08.09.2015
Jau minēju, ka manu mazo salīdzinot ar Miu liekas, ka mana ir vismaz 2 gadus jau priekšā, un domāju, ka ir bērni, kas ir vēl attīstītāki. Manējā plus mīnus skaita līdz 10, nedaudz jauc vēl ciparus, atpazīst dažas no krasām, liek puzles 50+ gabalus, patīk ļoti likt Lego, taisa mājas utt, runā teikumus ar vismaz 4-5vārdiem. Ir dažādas emocijas, nepārtraukti uzdod jautājumus, kas ir tas, kāpēc utt., runā nepārtraukti, zīmējot gan vairāk ir pagaidām ķēpāšanās. Viens no maniem bērniem ir arī vēlais runātājs, saka veidot teikumu tikai stabilos 3 gados, pirms tam tik lika kopā 2 vārdus, bet tā vai tā uzvedība stipri atšķirās no Mias, bija laba koordinācija, loģiskā domāšana patika ar tēti darīt visādas lietas utt, tāpēc mums ārste teica, ka šeit vienkārši ir jāgaida , kad pavērsies čakras pareizi izrunāt vārdus, jo, protams, tā kā man tas bija pirmais bērna nedaudz satraucos. Un, protams sekoja norādījumi no ārsta kā veicināt runas attīstību🙂
24.01.2023 13:52 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Hubabuba @ 24.01.2023 12:52
Mia jau uzaugusi ar Kivas ķērkšanu (dziedāšanu), tāpēc viņu tas troksnis nebiedē. Un ja bērns tādā troksnī regulāri uzturas, nebūs pārsteigums, ka mazajai jau ir sačakarèta dzirde. Man tas liekas pilnīgi nepieņemami, ka Kivis brēcot/dziedot tur mazo rokās. Organizatoru vietā es viņu patriektu ar sūdainu mietu. Ļenkai jau viss pie kājas, viņa neķer laukumu un dzīvo citā laika zonā, bet nu Kivi, vecais zābak, padomā par bērna dzirdi!
Neesmu speciālists, bet nedomāju, ka skaļums var kaut kā ietekmēt bērnu,. Kivis ar troksni kāds ir cirkā un citos bērnu pasākumos tajos pašos karuseļos ir kluss.
24.01.2023 14:00 |
 
Reitings 609
Reģ: 11.08.2022
“Bèrnam sasniedzot 1.5g vecumu bèrna vardu krajuma jabut vismaz 20 vardiem, tie ir vienkàrśi vienas vai divu zilbju vardi, kas apzīmè kadu darbību vai priekšmetu - am, pè, am-am, ku-kū 😁 ma-ma, pa-pa,nu-bū. Zilbju krājumam ir jābūt daudzveidīgam, lai vēlāk, tās kombinējot, varētu sākt veidot vārdus un teikumus. Divu gadu vecumā bērns parasti jau spēj veidot īsus un vienkāršus teikumus, mācoties to darīt no pieaugušajiem, ar kuriem ikdienā ir kopā” - logopède Namniece.
24.01.2023 14:03 |
 
Reitings 7380
Reģ: 09.09.2021
Lielie māxlinieki gan jau neliks tagad Miu kādu laiku savos storijos, ja būs lasījuši tagad forumu. 😁 Protams tas nemainīs manas un citu lietotāju domas par Mias veselības stāvokli. Vienīgi pēc tam būtu dīvaini klausīties abu pārdomas par to ka pie visa ir vainīga Latvijas sabiedrība, TV šovs un Madara ar Jāni.😀 Laiks visu saliks pa plauktiņiem. Kāda varbūt zin kā sīkākajai iet dārziņā, vai gada vecāki pajautā katru dienu kā ir gājis, ko meita prot vai neprot.. 😀
Gribētos te ielikt vienu bildi, bet nebūs ētiski pret sīko. 👍
24.01.2023 14:07 |
 
Reitings 609
Reģ: 11.08.2022
Tak paskatieties uz to gada màti - viss, kas vinu interesè - filtri, ig storiji, kà es izskatos, ka apmierinat savu bīlovedu, kà žulti paśłakstít soc tīklos, kà naktīs lieveńos sardeli sargàt. Vinai telefonu vajadzetu izmest miskaste, atslegt internetu, varbut tad pievèrstos bèrnam! Paśkirstītu gràmatas, paliktu puzles, pabùvetu kluću pilis. Aizvestu bèrnu pie lora un logopeda, jopcik! Bet nee, paśpasludinàtajai zvaigznei visai pasaulei kaut kas japierada, taja pasa laika kad majas ir mazulis, kuram visa pasaule ir tikai un vienigi vina!
24.01.2023 14:11 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Ja par savējiem, tad viens mans puik’s bija vēlais runātājs. 2 g vec runāja savā valodā, varēja gan pateikt pāris standartvārdus- mama, teta, dzert.
Par cik man draudzene logopēde, tad ieteica neatstāt pašplūsmā. Pati arī gribēju ko darīt, jo meituks tādā vecumā vārijās kā putraskatls. Runāja skaidri un visu.
No 2 g vec sākām “ strādāt” ar dēlu. Visupirms izslēdzām dg, tad cītīgas nodarbes pie logopēdes, audiologopēdes, paši ņēmām vērā visus ieteikumus un darbojāmies.
Viss labi beidzās. Pat smieklīgi. 3 g dzimšanas dienās sīcis piecēlās no poda, norāva pamperu ( jā, bija pampers) un skaidrā valodā pateica- viss! Esmu jau liels. Vairs nekādu pamperu.
24.01.2023 14:12 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4964
Reģ: 03.11.2012
Danuta @ 24.01.2023 14:07
Lielie māxlinieki gan jau neliks tagad Miu kādu laiku savos storijos, ja būs lasījuši tagad forumu. ? Protams tas nemainīs manas un citu lietotāju domas par Mias veselības stāvokli. Vienīgi pēc tam būtu dīvaini klausīties abu pārdomas par to ka pie visa ir vainīga Latvijas sabiedrība, TV šovs un Madara ar Jāni.? Laiks visu saliks pa plauktiņiem. Kāda varbūt zin kā sīkākajai iet dārziņā, vai gada vecāki pajautā katru dienu kā ir gājis, ko meita prot vai neprot.. ?
Gribētos te ielikt vienu bildi, bet nebūs ētiski pret sīko. ?

Protams, viņi vienmēr vaino visus citus, it īpaši valsts iestādes un presi, ka tie visi bojā viņiem dzīvi 😄
Nebrīnītos, ja būtu tāda situācija, kad audzinātājas kaut ko teiktu par bērnu, neatkarīgi - labu vai sliktu, viņi tāpat to iztulkotu kā haitu pret Kivičiem…
Kas tajā bildē ir redzams?
24.01.2023 14:15 |
 
Reitings 2648
Reģ: 29.05.2022
Gardenia @ 24.01.2023 13:38
Nu re kādai atradās divgadniece? gribēju uzjautāt cik daudz viņa runā? Noteikti ir taču tādas sirsnīgas emocijas, izteikt prieks, kaut vai niķi, gribulīša gājieni utt. Bērniņi tak noteikti ļoti aktīvi ir tajā vecumā? Es ne par fizisko tieši.
Man likās dīvaini tas,ka tad kad viņi bija Norvēģijā un viņi staigāja pa veikalu kur bija rotaļlietas,Miai nebija nekādu ne emociju,ne reakcijas.Es nepazīstu nevienu 1,5gadīgu bērnu,kurš nereaģē ne uz ko veikalā.
24.01.2023 14:18 |
 
Reitings 6969
Reģ: 16.02.2021
Varbūt mājās ar vecākiem nerunā, jo ar viņu neviens nerunā, nestāsta, nerāda neko? Nespēlējas. Garām ejot paceļ opā varbūt, ja paprasās. Varbūt dārziņā audzinātājām lēnām atvērsies, runāsies, iesaistās nodarbēs. Es vismaz ceru un lieku uz to, ka Mia mājās ir toksiska vide bērna attīstībai, visticamāk viņai nav drošas piesaistes, stabili rituāli, saikne, uzklausīšana. To visu drīzāk tagad saņem dārziņā. Te taču minēja, ka varēja tomēr redzēt uzlabojumus kopš iet bd.
24.01.2023 14:20 |
 
Reitings 1336
Reģ: 01.08.2021
Gardenia @ 24.01.2023 14:00
Neesmu speciālists, bet nedomāju, ka skaļums var kaut kā ietekmēt bērnu,. Kivis ar troksni kāds ir cirkā un citos bērnu pasākumos tajos pašos karuseļos ir kluss.

Protams ka ietekmē. Dzirdes traucējumi ne tikai iedzimst, tos var iegūt dažādos veidos. Ne par velti speciālisti neiesaka ar maziem bērniem apmeklēt skaļus pasākumus. Kā Tev liekas, kapēc maziem bērniem liek speciālās austiņas, lai slāpētu trokšņus koncertos? Tāpat arī dzirdi var neatgriezeniski sabojāt regulāri klausoties pārāk skaļi mūziku austiņas.
24.01.2023 14:20 |
 
Reitings 6969
Reģ: 16.02.2021
Un kas nav mazsvarīgi, bd saņem arī regulāras siltas, veselīgas maltītes, kuras košļā un kustina žokli. Esmu dzirdējusi, ka arī tas ir no svara runātprasmei.
24.01.2023 14:21 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Rumblerx @ 24.01.2023 14:03
“Bèrnam sasniedzot 1.5g vecumu bèrna vardu krajuma jabut vismaz 20 vardiem, tie ir vienkàrśi vienas vai divu zilbju vardi, kas apzīmè kadu darbību vai priekšmetu - am, pè, am-am, ku-kū ? ma-ma, pa-pa,nu-bū. Zilbju krājumam ir jābūt daudzveidīgam, lai vēlāk, tās kombinējot, varētu sākt veidot vārdus un teikumus. Divu gadu vecumā bērns parasti jau spēj veidot īsus un vienkāršus teikumus, mācoties to darīt no pieaugušajiem, ar kuriem ikdienā ir kopā” - logopède Namniece.
Pilnīgi pareizi, jau ap gadu bērni kaut ko pļāpā ap 1,5 manuprāt skaidri dod saprast ko grib un ko negrib. Cerams, ka ar laiku viss normalizēsies tomēr, beti mani tieši mulsina tas emociju trūkums. Manuprāt tas ir nopietnāk par runāšanu, cik es skatījos slavenības bez filtra tas mani riktīgi mulsināja🤔 Visvairāk mani samulsināja tieši IG video kur Mia skrien kivim klēpī ar sarkano tilla kleitu. Skrien lielu gabalu vienkārši skrien, Kivim vairāk emociju. Viņai tomēr gara kleita koša, bērns jau to jūt, un skrien mīļajam tētim klēpī, ne smieklu, ne spiedziena nu pilnīgi nekā.
24.01.2023 14:22 |
 
Reitings 6969
Reģ: 16.02.2021
Citos gadījumos bērni no nelabvēlīgām ģimenēm tomēr spēj labi attīstīties, jo ir vecāki brāļi/māsas, no kuriem ko apgūt, radi, omes. Mia līdz šim bija ļoti izolēta. Un es nerunāju par gadījuma svešiniekiem ballītēs, tas arī ir par daudz. Pietiktu ar 3-4 regulāri satiktām stabilām personām bez kukū vecākiem.
24.01.2023 14:25 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Danuta @ 24.01.2023 14:07
Lielie māxlinieki gan jau neliks tagad Miu kādu laiku savos storijos, ja būs lasījuši tagad forumu. ? Protams tas nemainīs manas un citu lietotāju domas par Mias veselības stāvokli. Vienīgi pēc tam būtu dīvaini klausīties abu pārdomas par to ka pie visa ir vainīga Latvijas sabiedrība, TV šovs un Madara ar Jāni.? Laiks visu saliks pa plauktiņiem. Kāda varbūt zin kā sīkākajai iet dārziņā, vai gada vecāki pajautā katru dienu kā ir gājis, ko meita prot vai neprot.. ?
Gribētos te ielikt vienu bildi, bet nebūs ētiski pret sīko. ?
Štrunts ar tiem Mias storijiem, prātīgāk viņiem būtu palasīt un aizvest uz izmeklējumiem pie doka, iespējams tur vajag padarboties kādam speciālistam. Ļoti ceru tomēr, ka par to ir runāts ar ārstiem, tikai nestāsta par to publiski. Viņiem tak katram tas ir 4 bēbis vajadzētu tak salīdzināt. Labi vismaz, ka viņa iet dārziņā lai padzīvo bērnu vidē.
24.01.2023 14:28 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
kuranavliene @ 24.01.2023 14:18
Man likās dīvaini tas,ka tad kad viņi bija Norvēģijā un viņi staigāja pa veikalu kur bija rotaļlietas,Miai nebija nekādu ne emociju,ne reakcijas.Es nepazīstu nevienu 1,5gadīgu bērnu,kurš nereaģē ne uz ko veikalā.
Oj to Norvēģiju neredzēju, bet redz tad es neesmu vienīgā kura redz katastrofālu emociju trūkumu. Tas manuprāt tieši ir vistrakākais apātija pret rotaļlietām, elementāra prieka, bēdu un gribulīša asariņu. Utt.
24.01.2023 14:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Man māsai ir 2 bērni, nu jau skolnieki. Bet atceros, ka tad, kad viņiem bija 2 gadi, abi runāja īsos, bet jau teikumos un daudz, visu laiku kaut ko pļāpāja. Tāpēc man šķiet, ka ar visu to, ka bērni attīstās dažādi, tas tomēr nav normāli, ka bērns, kam iet 3. gads izdod tikai skaņas, bet ne vārdus.
24.01.2023 14:44 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Vispār es apbrīnoju kā tā zoss izdomāja dzemdēt pēc 40 gadiem vispār, tak katram pa trim bērniem jau bija. Priekš kam vēl? Īpaši vēl ar viņu dzīvesveidu. 60 gadīgi veči jaunām sievietēm var uztaisīt veselus bērnus, bet sievietēm pēc 40 ir grūti piedzemdēt veselu bērnu, ļoti bieži ir dauna sindroms. Nezinu kā ir tagad, bet gadus 15 atpakaļ sievietēm ņēma analīzes uz to sindromu, ja bija aizdomas uz slimību tad piedāvāja operāciju taisīt. Man to draudzene stāstīja es tik neatceros kur viņa taisīja tās analīzes jo dzīvoja gan Skandināvijā gan Lv.
24.01.2023 14:45 |
 
Reitings 6218
Reģ: 14.12.2022
Hubabuba @ 24.01.2023 14:20

Protams ka ietekmē. Dzirdes traucējumi ne tikai iedzimst, tos var iegūt dažādos veidos. Ne par velti speciālisti neiesaka ar maziem bērniem apmeklēt skaļus pasākumus. Kā Tev liekas, kapēc maziem bērniem liek speciālās austiņas, lai slāpētu trokšņus koncertos? Tāpat arī dzirdi var neatgriezeniski sabojāt regulāri klausoties pārāk skaļi mūziku austiņas.
Kā jau teicu neesmu speciālists varu kļūdīties, bet kam tad ir domāts cirks? Man kādreiz bērnu vest uz Rīgas cirku bija mocības, tas tomēr tāds tikai bērnu pasākums. Karuseļi īpaši ārzemēs ir ļoti trokšņaini utt. Tādēļ es tā arī domāju, cik ta skaļums no tā Kiviča, ja būtu traki skaļš gan jau kaimiņi pieklusinātu.
24.01.2023 14:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits