Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RTU Liepājas filiāle

 
Reitings 7
Reģ: 01.02.2021
Labdien!
Interesē pieredze un atsauksmes, mācoties RTU Liepājas studiju un zinātnes centrā. Būtu pateicīga gan par vispārējām iestādes atsauksmēm, gan sevišķi par studiju programmu “Uzņēmējdarbība un vadīšana” gan balalaura, kad koledžas līmeņa.
15.03.2021 12:40 |
 
Reitings 50
Reģ: 05.07.2020
Sveika, pabeidzu "Uzņēmējdarbību un vadīšanu" koledžas programmu Liepājā.
Pirmais gads bija godīgi sakot diezgan grūts.
Ļoti daudz angļu valodas, tā ka tiešām ļoti daudz. Prasīga skolotāja - prezentācijas, mājas lasīšana, diskusijas u.t.t. Bet pēc tam jutīsi cik ļoti ir augusi angļu valoda. Liekas daudz darbu, bet ieguvums ir milzīgs.
Arī augstākā matemātika...aizvēsturiska pasniedzēja, kas kaunina, ka kaut ko nemāk. Sauc pie tāfeles pildīt uzdevumus. Bet varbūt Jums tā nebūs problēma :D
Lietišķā komunikācija;
Statistika (arī ļoti prasīga skolotāja) - viens kursants maksāja pa 100+ EIRO, lai pārliktu vairākas reizes eksāmenus;
Ekonomika, grāmatvedība, tirgzinības.
Reizi semestrī ir projektu nedēļa, kur nedēļas laikā ir jārisina mazo uzņēmumu problēmas.
Prakse, protams. Tur arī aizstāvēšana angliski :D
Viegli nebija, bet diezvai mācībās būtu tā vērtas, ja nebūtu budžetā.
Otrais gads koledžai vispār lekcijas tikai vakaros un divas reizes nedēļā. Tā kā ļoti liels čills otrajā gadā.
16.03.2021 14:41 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.02.2021
jingishan @ 16.03.2021 14:41
Sveika, pabeidzu "Uzņēmējdarbību un vadīšanu" koledžas programmu Liepājā.
Pirmais gads bija godīgi sakot diezgan grūts.
Ļoti daudz angļu valodas, tā ka tiešām ļoti daudz. Prasīga skolotāja - prezentācijas, mājas lasīšana, diskusijas u.t.t. Bet pēc tam jutīsi cik ļoti ir augusi angļu valoda. Liekas daudz darbu, bet ieguvums ir milzīgs.
Arī augstākā matemātika...aizvēsturiska pasniedzēja, kas kaunina, ka kaut ko nemāk. Sauc pie tāfeles pildīt uzdevumus. Bet varbūt Jums tā nebūs problēma :D
Lietišķā komunikācija;
Statistika (arī ļoti prasīga skolotāja) - viens kursants maksāja pa 100+ EIRO, lai pārliktu vairākas reizes eksāmenus;
Ekonomika, grāmatvedība, tirgzinības.
Reizi semestrī ir projektu nedēļa, kur nedēļas laikā ir jārisina mazo uzņēmumu problēmas.
Prakse, protams. Tur arī aizstāvēšana angliski :D
Viegli nebija, bet diezvai mācībās būtu tā vērtas, ja nebūtu budžetā.
Otrais gads koledžai vispār lekcijas tikai vakaros un divas reizes nedēļā. Tā kā ļoti liels čills otrajā gadā.

Milzīgs Tev paldies par info!
Drīkst zināt, vai Tev ir lielākas iespējas pēc šīs koledžas beigšanas darba tirgū? Un, kā ir ar iestāšanos pēc tam uzreiz bakalauros 3. kursā? Kā saprotu, var “ielekt” tur tikai par maksu.
16.03.2021 19:32 |
 
Reitings 50
Reģ: 05.07.2020
smaidi01 @ 16.03.2021 19:32

Milzīgs Tev paldies par info!
Drīkst zināt, vai Tev ir lielākas iespējas pēc šīs koledžas beigšanas darba tirgū? Un, kā ir ar iestāšanos pēc tam uzreiz bakalauros 3. kursā? Kā saprotu, var “ielekt” tur tikai par maksu.

Hmm strādāju jau savā nozarē, kad mācījos, vajadzēja tikai diplomu. Bet zinu, ka daži ir palikuši strādāt savās prakses vietās. Ja labi sevi pierādi, tad noteikti ir iespēja palikt prakses vietā. Bet nu ļoti nepieciešama krievu valoda..bez tās pat vairāk neņem praksē citi uzņēmumi.
Vienīgi, ja iesi uz koledžu tad ar kādu apakšnovirzienu? Man bija transporta ekonomika un telemehānika.
Liekas, ka varēja tikt uzreiz 3 kursā, vai arī 2 kursā. Bet tikai par maksu laikam.
Vienīgu zinu, ka tagad mainīsies kaut kas koledžu programmā. Ieguvums būšot tiem, kas pabeiguši tehnikumu.
16.03.2021 22:17 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.02.2021
jingishan @ 16.03.2021 22:17

Hmm strādāju jau savā nozarē, kad mācījos, vajadzēja tikai diplomu. Bet zinu, ka daži ir palikuši strādāt savās prakses vietās. Ja labi sevi pierādi, tad noteikti ir iespēja palikt prakses vietā. Bet nu ļoti nepieciešama krievu valoda..bez tās pat vairāk neņem praksē citi uzņēmumi.
Vienīgi, ja iesi uz koledžu tad ar kādu apakšnovirzienu? Man bija transporta ekonomika un telemehānika.
Liekas, ka varēja tikt uzreiz 3 kursā, vai arī 2 kursā. Bet tikai par maksu laikam.
Vienīgu zinu, ka tagad mainīsies kaut kas koledžu programmā. Ieguvums būšot tiem, kas pabeiguši tehnikumu.

Skatos, ka ir 2 novirzieni - grāmatvedība un tirgzinības jebšu mārketings. Domāju par grāmatvedību.
Šogad beigšu tehnikumu, RTU un LVT diezgan cieši sadarbojas, arī daļa pasniedzēju strādā abās skolās. Dzirdēju, ka būs izmaiņas jā, tieši loģistika nākšot klāt.
Ar krievu valodu gan švaki, zināju jau, ka dzīve piespiedīs, bet nu valodas jau visur un vienmēr, pat tagad, kad šķiet, ka pietiks ar angļu valodu, jāatcerās, kur mēs dzīvojam un kas mums ir apkārt...
Pagaidām man doma tāda, ka mācos koledžā, iegūstu grāmatveža kvalifikāciju, strādāju un cerams līdz tam esmu atradusi savu īsto virzienu un varu ieguldīt arī finanses tajā. Grāmatveži jau pieprasīti, protams, jēdzīgi, tāpēc arī prasīju, vai ar to diplomu vispār kāds uz mani skatītos labāk kā uz tehnikumu pabeigušu līdzīgā specialitātē😬
17.03.2021 10:14 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Pagaidām man doma tāda, ka mācos koledžā, iegūstu grāmatveža kvalifikāciju, strādāju un cerams līdz tam esmu atradusi savu īsto virzienu un varu ieguldīt arī finanses tajā. Grāmatveži jau pieprasīti, protams, jēdzīgi, tāpēc arī prasīju, vai ar to diplomu vispār kāds uz mani skatītos labāk kā uz tehnikumu pabeigušu līdzīgā specialitātē😬

Kāda vaina mārketingam? Mārketingā vismaz ir piķis. Un nebūs čakars ar krievu valodu.
17.03.2021 10:41 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.02.2021
Katz @ 17.03.2021 10:41

Kāda vaina mārketingam? Mārketingā vismaz ir piķis. Un nebūs čakars ar krievu valodu.

Ar RTU diplomu nebūs līdzēts. Var startēt arī ar to pašu grāmatvedības koledžas diplomu kādā uzņēmumā, apgūt zināšanas tur uz vietas.
Varbūt es maldos, bet man šķiet, ka tieši RTU vairāk iedos grāmatvedība, jo vispār reti kura “vecā labā” universitāte spēj mārketingā ko iemācīt, šķiet, tad labāk ir Turība u.tml.
Bet paldies par ieteikumu, papētīšu!
17.03.2021 12:23 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
smaidi01 @ 17.03.2021 12:23

Ar RTU diplomu nebūs līdzēts. Var startēt arī ar to pašu grāmatvedības koledžas diplomu kādā uzņēmumā, apgūt zināšanas tur uz vietas.
Varbūt es maldos, bet man šķiet, ka tieši RTU vairāk iedos grāmatvedība, jo vispār reti kura “vecā labā” universitāte spēj mārketingā ko iemācīt, šķiet, tad labāk ir Turība u.tml.
Bet paldies par ieteikumu, papētīšu!

Man atkal liekas, ka tās skolas novirzieni ir pārāk idealizēti, galvenais pašai ir jāsaprot, kas labāk patiks, nevis meklēt kkādus "labākos" variantus vietā, kur jau studē. Tas nelīmējas kopā, ir jāizvēlas tas, kas pašai interesē.
17.03.2021 21:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits