Sveiki! Man nesen ir notikusi ķibele. Man ir tēvs. Viņam ir 79 gadi. Nedēļu atpakaļ man piezvanīja viņa māsa: teica, ka tēvs pārstāja atbildēt uz telefona zvaniem. Izsaucu policiju, izsitām viņam durvis. Viņš neadekvātā stāvoklī bija nogādāts slimnīcā, kur viņam noteica plaušu karsoni. Kad tēvu atradām, viņam virtuvē bija vairākas tukšas šņabja pudeles, bet istabā atradās kaut kādas zāles.
Sakumā es domāju, ka viņš pārdzēra vai samaisīja tabletes ar alkoholu un tagad viņam ir tā saucamais baltais drudzis. Bet pagāja jau desmit dienas un viņš joprojām ir apjucis. Biju pie viņa aizbraucis – viņš mani pat nepazina. Ārsts teica, ka mans tēvs gudrāks vai stiprāks jau nepaliks. Visā šajā sakarā ir radušies daži jautājumi.
1) Kur likt tēvu? Slimnīcā viņu mūžīgi neturēs, jo plaušu karsonis viņam ir minimālajā formā un dzīvībai vairs nedraud. Jautāju šo ārstam, ārsts teica, ka man ir tikai divi varianti: vai nu es atdodu viņu uz kaut kādu pansionātu, kur man vajadzēs maksāt 20 eiro dienā, vai es atrodu kādu kopēju… kura arī maksās 20 eiro dienā 😂 Man nav tādas naudas, jo es pats pelnu tikai ap 30 eiro dienā. Es pajautāju vai pastāv kaut kāda iespēja,
ka valsts parūpēsies par tēvu un apmaksas pansionātu, bet ārsts teica, ka tā arī būtu ja manam tētim nebūtu radinieku, bet tā kā viņam esmu es un vēl divas māsas, valsts viņā labā neko nedarīs, pārliekot atbildību par veco tēvu uz mūsu pleciem. Bet, kā jau es teicu, man nav ne ienākumu, ne laika, lai tēvu pieskatītu. Kas attiecas uz māsām, viņas abas ir apmērām viņa vecumā un vienai ir ar onkoloģiju slims vīrs.
2) No slimnīcas jau sāka atnākt pirmie rēķini. Tā, piemēram, man ir rēķins uz 144 eiro. Vai var izdarīt tā, ka tie rēķini tiek apmaksāti no viņa pensijas vai kaut kāda viņa bankas konta, ja tur ir nauda, protams? Kaut gan atrašanas slimnīcā ir daudz lētāka nekā pansionātā, tur vienalga sanāk kādi 10 eiro dienā (rēķini, 300 eiro mēnesī, un man nav lieko 300 eiro)
3) Un vai man ir jāapmaksā to rēķinu, ja zem tā ir mans paraksts? (es nezinu kāpēc ārsts paprasīja man to rēķinu parakstīt, ja tas īstenībā nav mans, bet mana tēva rēķins)
4) Ņemot vērā, ka tēvs atrodas neadekvātā stāvoklī un slikti saprot kas notiek, kurš pārvaldīs viņa pensiju un bankas kontu? (esmu viņa vienīgais bērns) Vai arī visi tie komunālie maksājumi apmaksāsies paši automātiski?
5) Tēvam ir daudz radinieku. Kā lai pasarga sevi no tā, ka kāds no radiniekiem izlems izmantot tēva bezpalīdzību un iestums viņam parakstīt kaut kādu papīru?
6) Ko nekādā gadījumā nevar darīt, ja negrib zaudēt mantojumu?