Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šizofrēnija

 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tēma, par ko parasti skaļi nerunā. Šizofrēnija. Nelīdzsvarots cilvēks, psihe, domas un rīcības, kuras noved pie neadekvātām darbībām.
Vai kāds ir saskāries ar cilvēku, kam ir šizofrēnija? Vai tas ir labojams, vai tieši prētēji - sadzīvojams.
Laiku atpakaļ mums forumā bija uzpeldējusi Katrīne, kura diskusijās haotiski sarunājās ar cilvēkiem. Tagad Ilze, kura izpelnijās sižetu degpunktā aplejot bezpajumtniekus ar degšķidrumu. Es gan internetā nenosaku diagnozes, ārste arī neesmu, bet atpazīt to var. Vismaz pazīmes par to liecina.
11.02.2021 01:40 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Šeit ir informatīvs materiāls par šizofrēniju https://www.neslimo.lv/pme/?name=sizofrenija
Šeit akcijas ar pieredzes stāstiem par mentālām slimībām, bijis arī par šizofrēniju, bet arī daudz ko citu, arī alkoholismu. Tiešām iesaku to viss ir normā video paskatīties, ja tēmas interesē.
https://www.nenoversies.lv/
https://esparveselibu.lv/temturis/viss-ir-norma
Ir daudz dažādu slimību, tāpēc nevar pēc interneta vien noteikt precīzu diagnozi. Tāpat, ja ir kaut kādas problēmas, tas nenozīmē, ka cilvēks ir norakstāms, ir iespējams piemeklēt zāles vai terapiju (atšķirībā, kas par problēmām) un dzīvot normālu dzīvi. Protams, katrai slimībai ir gan vieglāki, gan smagāki gadījumi.
11.02.2021 02:49 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Privātajā dzīvē ar neesmu saskārusies, bet profesionālaja gan.
Cik esmu ievērojusi tad šizofrēnijai nāk klāt vēl citas diagnozes un tā nekad nav viena- bipolārie traucejumi, OCD, mānijas utt.
https://m.youtube.com/watch?v=GU8VmJsX6-s&t=952s
Man patīk šis channel un šī vīrieša stasts.
11.02.2021 06:54 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Agrāk strādāju kopā ar ar šizofrēniju slimu sievieti. Un nekad pat neiedomātos, ka viņai kaut kas ir ne tā, ja viņa pati man nepastāstītu. Kas nozīmē, ka sekojot ārsta norādījumiem un regulāri lietojot vajadzīgos medikamentus, šizofrēniķi var dzīvot tikpat normālu dzīvi kā pārējie.
11.02.2021 09:31 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Katz @ 11.02.2021 01:40
Tēma, par ko parasti skaļi nerunā. Šizofrēnija. Nelīdzsvarots cilvēks, psihe, domas un rīcības, kuras noved pie neadekvātām darbībām.
Vai kāds ir saskāries ar cilvēku, kam ir šizofrēnija? Vai tas ir labojams, vai tieši prētēji - sadzīvojams.
Laiku atpakaļ mums forumā bija uzpeldējusi Katrīne, kura diskusijās haotiski sarunājās ar cilvēkiem. Tagad Ilze, kura izpelnijās sižetu degpunktā aplejot bezpajumtniekus ar degšķidrumu. Es gan internetā nenosaku diagnozes, ārste arī neesmu, bet atpazīt to var. Vismaz pazīmes par to liecina.

Te arī mazliet par to Ilzi
http://www.bmwpower.lv/forum_topic.php?topic=27914&start=20840
11.02.2021 09:37 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kā izpaužas šizofrēnija?
Murgu idejas – īstenībai neatbilstošas idejas, piemēram, idejas par izsekošanu, iedarbību uz domām, indēšanu, pārliecība par īpašām spējām, īpašu statusu sabiedrībā un tamlīdzīgi. Idejas un pārliecības nav iespējams koriģēt ar racionāliem skaidrojumiem un acīmredzamiem pierādījumiem par ideju neatbilstību patiesībai. Cilvēks nespēj kritiski izvērtēt savu ideju neiespējamību un neloģiskumu, nav gatavs no savas pārliecības atteikties.
Halucinācijas – raksturīgākās šizofrēnijas gadījumā ir dzirdes halucinācijas, kad cilvēks dzird ''balsis'' galvā vai ķermeņa iekšienē, aiz sienas vai loga, reizēm no realitātē ar dzirdi nesasniedzamām vietām – citām planētām, zemēm. ''Balsis'' komentē, diskutē, pavēl, aprunā saslimušo. Tās var būt pazīstamas, nepazīstamas, arī sen mirušu cilvēku ''balsis''. Ar šizofrēniju saslimušajam ''balsis'' liekas realitāte. Viņš nav pārliecināms, ka uztveres traucējumi ir slimības simptoms. Nereti ''balsis'' nosaka saslimušā uzvedību. Viņš sāk izvairīties no sabiedrības, klusē, aizstāvas, muļķojas, veic neizprotamas kustības, grimases. Retāk mēdz būt redzes, ožas, garšas un taustes halucinācijas.
Domāšana kļūst juceklīga un neloģiska. Tas var apgrūtināt komunikāciju ar šizofrēnijas slimnieku.
11.02.2021 11:30 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Šim postam, manupāt, atbilstošas filmas:
- Benny and June
- A Beautiful Mind
- The Soloist
- Pi
- Donnie Darko
- The Fisher King
Neesmu nekad sastapusies ar šizofrēnisku cilvēku, bet ļoti patīk filmas, kuras veidotas uz patiesiem notikumiem par šādām personām. Ir interesanti ielūkoties caur filmām, lai saprastu cik patiesībā grūta dzīve šiem cilvēkiem. Kāds apzinās savu slimību, kāds neapzinās. Citiem zāles palīdz, citi paliek par "dārzeņiem".
Mums pasaulē ir daudz zinātnieku, gleznotāju, citu mākslas pārstāvju cilvēki, kuri slimoja, slimo un slimos ar šo slimību. Citiem šī slimība tieši palīdz viņu attīstībā, darbā, jo viņu prāti strādā daudz savādāk.
11.02.2021 12:19 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Saskatījos te tagad vakarā visādus video, marihuānas lietošana izrādās ir riska faktors dažādu psihožu attīstībai, arī šizofrēnijai. Interesanti, esot arī pētījumi veikti. Būs jāpapēta vairāk. 🙃
12.02.2021 00:10 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ne tikai zālīte, bet arī visas smagās narkotikas. Man ir dzīvs piemērs tam. Interesanti kādus pavērsienus prāts spēj izspēlēt.
Par filmām ir redzēta Donnie Darko, to rītvakar vēlreiz noskatīšos par cik daudz gadus nav redzēta.
Esmu vēl redzējusi "Beautiful mind." Tā arī ir laba filma par šizofrēniju.
Paldies meitenēm par komentāriem, prieks, ka tomēr slimību var nomaskēt un noslāpēt, secinot pēc Minelūše komentāra. Bet cik zinu pavisam izārstēt to nevar.
12.02.2021 00:29 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Redpill @ 11.02.2021 09:37

Te arī mazliet par to Ilzi
http://www.bmwpower.lv/forum_topic.php?topic=27914&start=20840

Kas tajā fleimā notiek? Visi veči runā par Ilzīti?😄
Kasjauns ielika postu facebookā saistībā ar to incidentu, visi komentāri par Tvaika ielu....😄
12.02.2021 00:32 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Man vairāk interesē vai tie, kas slimo ar šizofrēniju kādā brīdī neattopas ar reality check vai dzīvo tikai safabricētajā iedomu pasaulē. Iespējams, kiskismau video par to vēl pastāstīs, neesmu līdz galam noskatijusies.
12.02.2021 00:35 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Katz @ 12.02.2021 00:29
Ne tikai zālīte, bet arī visas smagās narkotikas. Man ir dzīvs piemērs tam. Interesanti kādus pavērsienus prāts spēj izspēlēt.
Par filmām ir redzēta Donnie Darko, to rītvakar vēlreiz noskatīšos par cik daudz gadus nav redzēta.
Esmu vēl redzējusi "Beautiful mind." Tā arī ir laba filma par šizofrēniju.
Paldies meitenēm par komentāriem, prieks, ka tomēr slimību var nomaskēt un noslāpēt, secinot pēc Minelūše komentāra. Bet cik zinu pavisam izārstēt to nevar.

Izārstēt nevar, var kontrolēt ar zālēm, vismaz mūsdienās.
Senos laikos, nu varbūt pat nemaz tik ļoti senos nē, ir centušies ārstēt ar elektrošoku, kā jau daudzas slimības: homoseksuālismu, šizofrēniju, psihiski nelīdzsvarotos un citas novirzes.
12.02.2021 00:37 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Katz @ 12.02.2021 00:35
Man vairāk interesē vai tie, kas slimo ar šizofrēniju kādā brīdī neattopas ar reality check vai dzīvo tikai safabricētajā iedomu pasaulē. Iespējams, kiskismau video par to vēl pastāstīs, neesmu līdz galam noskatijusies.

Ir, ir, viņiem reality brīži. Tās var būt minūtes, stundas un dienas. Tava posta iedvesmota saskatījos video dokumentālos. Šizofrēniķiem tā kā kāds slēdzi ieslēdz un izslēdz, te viņš ir reālajā pasaulē un te pēkšņi viņš dzīvo atkal savā pasaulē.
12.02.2021 00:39 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Senos laikos, nu varbūt pat nemaz tik ļoti senos nē, ir centušies ārstēt ar elektrošoku, kā jau daudzas slimības: homoseksuālismu, šizofrēniju, psihiski nelīdzsvarotos un citas novirzes.

Oij ar ko tik agrāk nemēģināja ārstēt garīgās slimības vai jebkuru citu novirzi no normas.
Elekotro šoks, galvas trepanācija (izurbt caurumu galva), izoperēt kādu noteikti smadzeņu puslodi, ledus vannas kur vairākas stundas lika gulēt aukstā ūdenī, pretējais- karstā ūdens vannas, ar video un skaņas terapiju kur vairākas stundas bija jāskata visādi video kopā ar drausmīgu skaņu lai izdzītu tās domas no galvas, protams medikamenti kuri radīja nenormālas blaknes un mūsdienās ir aizliegti utt. No medicīnas puses labi, ka dzīvojam šajā gadsimtā nevis citā.
12.02.2021 07:03 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Protams, ka ir realitātes apziņa tiem cilvēkiem, kas slimo ar šizofrēniju. Kā jau teicu, slimības gaitas ir dažādas. Nav arī tā, ka konkrēti narkotikas izsauktu šo vai citas slimības, tas var būt palaidmehānisms, bet tāpat tāds var būt arī kāds smags pārdzīvojums vai tml. Es esmu bijusi kontaktā ar pāris cilvēkiem, kuriem ir šāda vai cita līdzīga diagnoze, nav viņi visu laiku savā pasaulē, principā tie ir daži saasinājumi, kas ir ārstējami ar zālēm.
Labāk jau paskatīties nevis tās mākslas filmas, bet reālus stāstus - vai nu var kaut ko atrast manis ieliktos linkos vai youtube ir cilvēki, kuri dalās ar saviem stāstiem, vai kādas dokumentālās filmas.
Vēl ir Ofēlija Twitter, kas diezgan daudz par to raksta. Viņai nav šizofrēnija, bet šizoafektīvie traucējumi, ja nemaldos.
12.02.2021 07:18 |
 
Reitings 205
Reģ: 07.01.2021
Ir tāda latvietes Signes Baumanes veidota animācijas filma pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās", kur ir attēlots viņas un viņas ģimenes stāsts, tur ir depresija un šizofrēnija.
12.02.2021 07:20 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kiskismau @ 12.02.2021 07:03

Oij ar ko tik agrāk nemēģināja ārstēt garīgās slimības vai jebkuru citu novirzi no normas.
Elekotro šoks, galvas trepanācija (izurbt caurumu galva), izoperēt kādu noteikti smadzeņu puslodi, ledus vannas kur vairākas stundas lika gulēt aukstā ūdenī, pretējais- karstā ūdens vannas, ar video un skaņas terapiju kur vairākas stundas bija jāskata visādi video kopā ar drausmīgu skaņu lai izdzītu tās domas no galvas, protams medikamenti kuri radīja nenormālas blaknes un mūsdienās ir aizliegti utt. No medicīnas puses labi, ka dzīvojam šajā gadsimtā nevis citā.

Oh, runājot par eksperimentiem, bija dokumentālās filmas kara laikā par cilvēkiem uz kuriem eksperimentēja raujot nagus nost uc., lietas. Briesmas😒
12.02.2021 08:22 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
GoodForYou @ 12.02.2021 07:20
Ir tāda latvietes Signes Baumanes veidota animācijas filma pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās", kur ir attēlots viņas un viņas ģimenes stāsts, tur ir depresija un šizofrēnija.

nice! izskatās laba un interesanta - noskatīšos.
12.02.2021 08:26 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Par to reality check es prasiju vai cilvēks apzinās, ka ir domājis absurdas lietas slimības iespaidā. Par to, ka ir kāds realitātes brīdis bez šizofrēnijas izpausmēm, nejautāju.
12.02.2021 08:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
To laikam būtu interesantāk dzirdēt no pašiem upuriem, par šīm šizofrēnijas niansēm, paskatīšos materiālus.
12.02.2021 08:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits