Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve Jelgavā/Rīgā

 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Sveikas, meitenes! :)
Esmu dzimusi un kādu laiciņu dzīvojusi Jelgavā, ģimenes apsvēruma dēļ pārcēlos uz dzīvi Liepājā.
Tas ir mazs sapnītis dzīvot atkal Jegavā. Vienmēr kāds mani ir atrunājis no šī soļa vai uzrodas attiecības.
Šobrīd arī esmu attiecībās, taču nelaimīgās. Kopā dzīvojam dažus mēnešus, bet covid diezgan ir patraucējis kopdzīvei. Trīs ar pus mēnešus dzīvojam dienu dienā kopā, nevienu dienu neesam dzīvojuši šķirti. Protams, tas arī atstājušas sekas it īpaši šobrīd, ka ir daudz strīdu nav tas tuvības pievilkšanās. Brīžīem man liekas, ka dzīvoju ar labāko draugu ar kuru ir bonusi.
Jau no sākta gala nav bijis tas trakums, romantikas. (sākumā viņam bija diezgan lielas problēmas, kas viņu ietekmēja un līdz ar to arī attiecības).
Iespējams, ka man ir nokritušas rozā brilles vai kāda cerība, ka nu tūlīt būs klikšķis un viss notiksies. Tajā pašā laikā saprotu, ka mūžīgi to gaidīt nevaru.
No rītdienas mans draugs atsāks strādāt un pavērās diezgan lielas iespējas līdz ar to būšu bieži viena un varēšu daudz ko pārdomāt.
Šobrīd es sevi neredzu arī Liepājā, jo šeit nav tik daudz iespēju, ieguvu augstāko izglītību vasarā, bet darbu atrast grūti. Ar galvu saprotu, ka nevaru viena cilvēka dēļ pakārtot savu dzīvi un sēdēt mājās gaidīt, kad darbs atradīsies, ka ir jāmeklē plašāk.
Svārstos starp Jelgavu un Rīgu. Ar kādam izmaksām ir jāreķinās? Kāda varbūt dzīvo Jelgavā un var pastāstīt par dzīvi tur? Dzīvokļa īres cenas es protams redzu, bet nav ne jausmas par Rīgas rajoniem, komunālās izmaksas un viss pārējais.
Uz ko vajadzētu gatavoties? Gan Jelgavā, gan Rīgā iesākumam ir kur padzīvot, bet vēlētos ne ilgāk par 2 mēnešiem.
21.01.2021 17:40 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Rīgā komunālie Pļavniekos, Bolderājā un Centrā nebūs vienādi, cenas atšķirsies atkarībā no apsaimniekotāja (tieši apsaimniekošanas maksa). Elektrība jau visur vienādi maksā. Tās mājas, kuras siltinātas, būs mazāki rēķini par siltumu.
Tev neviens nepateiks konkrētas izmaksas par komunālajiem, tie var būt 100 eiro un varbūt arī 300 eiro.
Papildus internets/televīzija.
Papildus īres maksai, tagad daudzi īpašnieki pievieno klāt maksu par nekustamā īpašuma nodokli.
Ja darbs būs tālu no mājām, papildus transporta izdevumi +/- 50 eiro mēnesī.
Vienai dzīvo Rīgā būs dārgi, ja izvēlies par labu Rīgai, meklē dzīvokļa biedru/biedreni.
Dzīvokļa īre, komunālie, tv, internets, plus mīnus kādi 400 eiro būs kā minimums, ja ne visi 500 eiro.
Ēst jau arī tev vajadzēs, apavus, drēbes pirkt, telefona rēķinu apmaksāt. Izklaidēties gribēsies. Būs kādi 1000 eiro mēnesī jāpelna, lai viena dzīvotu.
Un vienmēr gadās kaut kādi neparedzēti tēriņi, kaut kas saplīst - jāpērk jauns, pie ārstiem jāiet, kādreiz kādas zāles jāpērk. Pie friziera un manikīra arī gribēsies.
21.01.2021 18:14 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Iesaku izvēlēties dažādus dzīvokļus dažādos Rīgas rajonos un pajautāt īpašniekiem, lai atsūta tev komunālos rēķinus apskatīt par vasaru un ziemu, tad varēsi saprast precīzāk un izlemt vai esi gatava maksāt tādu naudu vai nē.
21.01.2021 18:16 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Un vēl aizmirsu, ka tev jābūt labiem iekrājumiem, lai noslēgtu īres līgumu ar saimnieku, jo visi dzīvokļa īpašnieki prasa naudu par pirmo un pēdējo īres mēnesi, kā arī, citi dzīvokļa īpašnieki prasa vēl papildus drošības naudu 200-500 eiro apmērā (ja nu gadījumā kaut ko salauz un apskādē dzīvoklī).
21.01.2021 18:19 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Meklē sugardaddy
21.01.2021 18:26 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Dzīves izmaksas Jelgavā viennozīmīgi ir daudz zemākas, kaut tikai uz īres cenas rēķina. Kādi ir apsvērumi pārvākties uz Rīgu? Meklēt darbu? To var darīt arī no Jelgavas un pat no Liepājas. Var strādāt attālināti, galu galā.
21.01.2021 18:27 |
 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Jau kopš devītās klases domāju par to, ka gribu atpakaļ uz Jelgavu, bet skatoties darba sludinajumus to ir diezgan maz.
Pati izmācījos loģistikas speciālista amatu, kas tieši specializējas un kuģiem, ostām.
21.01.2021 23:10 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Rogozaso @ 21.01.2021 23:10
Jau kopš devītās klases domāju par to, ka gribu atpakaļ uz Jelgavu, bet skatoties darba sludinajumus to ir diezgan maz.
Pati izmācījos loģistikas speciālista amatu, kas tieši specializējas un kuģiem, ostām.

Šajā laikā noteikti neriskē dzīvot viena, valstī bezdarbs ir pieaudzis dēļ Covid19 un kamēr nebūs stabils pamats zem kājām, būs riskanti palikt pie sasistas siles.
Jelgavā noteikti dzīvokļa īre būs lētāk nekā Rīgā. Daudzi jelgavnieki dzīvo Jelgavā, bet darbs ir Rīgā.
Neesi domājusi apsvērt tādu variantu kā dzīvot Jelgavā, bet darbs Rīgā?
Ar vilcienu šurpu, turpu. Bet šis solis baigi jāpārdomā, agrāk būs jaceļas, jāpavada laiks ceļā.
21.01.2021 23:18 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Pirms pārvākties kur citur. Padomā 2X. Pirmkārt, ja nedabūsi darbu, sanāks sēdēt četrās sienās, jo aiziet nekur nevar un tāpat ir auksts/dubļains pilsētā. Nav tad starpība atrodies Liepājā vai otrā Latvijas pusē. Ja atrodi darbiņu kādā no abām pilsētām, tad noteikti ir jēga pārvākties un vismaz būtu kāds jēdzīgs tam pamats. Darbu šobrīd grūti atrast. Konkurence liela. Pieteikumu vairāk kā jebkad, pat uz zemu atalgotām vakancēm. Kkādā evolutionā gan jau paņemtu vai citur caur kontaktiem. Bet iesaku šo apsvērt 2x, kā jau teicu.
21.01.2021 23:26 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
C00L Dzipsy @ 21.01.2021 18:14
Rīgā komunālie Pļavniekos, Bolderājā un Centrā nebūs vienādi, cenas atšķirsies atkarībā no apsaimniekotāja (tieši apsaimniekošanas maksa). Elektrība jau visur vienādi maksā. Tās mājas, kuras siltinātas, būs mazāki rēķini par siltumu.
Tev neviens nepateiks konkrētas izmaksas par komunālajiem, tie var būt 100 eiro un varbūt arī 300 eiro.
Papildus internets/televīzija.
Papildus īres maksai, tagad daudzi īpašnieki pievieno klāt maksu par nekustamā īpašuma nodokli.
Ja darbs būs tālu no mājām, papildus transporta izdevumi +/- 50 eiro mēnesī.
Vienai dzīvo Rīgā būs dārgi, ja izvēlies par labu Rīgai, meklē dzīvokļa biedru/biedreni.
Dzīvokļa īre, komunālie, tv, internets, plus mīnus kādi 400 eiro būs kā minimums, ja ne visi 500 eiro.
Ēst jau arī tev vajadzēs, apavus, drēbes pirkt, telefona rēķinu apmaksāt. Izklaidēties gribēsies. Būs kādi 1000 eiro mēnesī jāpelna, lai viena dzīvotu.
Un vienmēr gadās kaut kādi neparedzēti tēriņi, kaut kas saplīst - jāpērk jauns, pie ārstiem jāiet, kādreiz kādas zāles jāpērk. Pie friziera un manikīra arī gribēsies.

Aptuveni tā arī sanāk vienam dzīve pilsētā, dzīvojot pietīcigi.
21.01.2021 23:27 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Es dzīvoju kopā ar draugu Jelgavā. Periodā, kad iepazināmies viņam bija doma pārvākties uz Rīgu, jo darbs ir Rīgā, taču tā kā es studēju Jelgavā un mūsu attiecības raisījās daudzsološā virzienā, viņš šo ideju "atmeta". Viņš kādu laiku jau bija padzīvojis Rīgā, un, kad runājām par šo tēmu, viņš teica, ka pirmkārt, Jelgavā ir salīdzinoši lēti komunālie maksājumi. Mums personīgi ziemas periodā sanāk max 290 eiro maksāt par dzīvokli (mēs neesam arī diži taupīgi uz ūdeni un elektrību), vasarā max 245. /īre 190, vienistabas dzīvoklis/ nu un draugiem, kuri arī tāpat kā mēs īrē vienistabas dzīvokļus.. nu tur arī atšķirība ir tikai apkures summā- loģiski, jo lielāka dzīvokļa kvadratūra, jo dārgāka apkure. Otrkārt- Jelgavai ir laba satiksme ar Rīgu- labs ceļš, taisns, vilciens un arī mikriņi. Un.. tā kā ceļā jāpavada vien 40 min., reizēm izdevīgāk ir dzīvot ārpus Rīgas, jo Rīgā no viena mirkorajona un otru sanāks braukt ilgāk. Bet jā, tur ir vērts parēķināt. Treškārt, gandrīz katrā Jelgavas dzīvojamā rajonā, kājām sasniedzamā attālumā diezgan normāli pārtikas veikali, kas nozīmē, ka nav nepieciešamības kaut kur speciāli braukt. Un jebkurā gadījumā šeit viss ir sasniedzams kājām vai nepieciešamības gadījumā kursē autobusi, tad ar tiem no viena pilsētas gala līdz otram var aizbraukt max 10 min. laikā 😁 Vēl šeit ir kafejnīcas un cita veida ēdināšanas iestādes, kur ir ļoti pieņemamas cenas un ir garšīgi. Rīgā piemēram šādām lietām iziet vairāk naudas. Turklāt.. ja lūkojas darba sludinājumos Jelgavā- ja ir izglītība, darbu VAR atrast. Pie mīnusiem es saredzu vienīgi to, ka Rīgā.. nu tur ir vairāk iespēju, ir kaut kādas atsevišķas dzīves situācijas, kurās tāpat ir nepieciešams braukt uz Rīgu. Es pa Jelgavu dzīvojos jau trīs gadus un man šeit ļoti, ļoti patīk. Ir, kur pastaigāt, Rīga sasniedzama, mazāk kārdinājumu liekai naudas tērēšanai. Ā nu vēl mīnusiņš- Meiju ceļa un Satiksmes ielas rajons nav tas drošākais. Es šeit dzīvoju, naktīs lieki nevazājos. 😁 nu.. Jelgava pati par sevi nav baigi droša, bet Rīga jau it kā arī 😶😁 nu katrā ziņā es teiktu.. ja darbs būs Rīgā, viss atkarīgs, kur Rīgā atrodas Tava darba vieta un cik tuvu tai Tu vari atļauties dzīvot. Nu vēl sākumam kā iespēja ieekonomēt naudu, kamēr cilvēks "atsperas" Jelgavā ir LLU dienesta viesnīcas (arī labi izremontētas) kurās dzīvo ne tikai LLU studenti, tur vienkārši mazliet lielāka samaksa.
21.01.2021 23:31 |
 
10 gadi
Reitings 49
Reģ: 29.01.2009
Ja darbs Rīgā abiem, tad droši vien neizvēlētos dzīvot Jelgavā, jo dzīvokļu īres cenas ir stipri līdzīgas un ceļš ko pavadi braucot arī nav mazsvarīgs. Pati 4 gadus studiju laikā nodzīvoju Jelgavā, pilsēta ļoti patīk, pēdējo 10 gadu laikā viss ļoti izmainījies uz labo pusi un labprāt pat dzīvotu tur, tikai ar nosacījumu, ka negribu braukāt.
22.01.2021 15:19 |
 
Reitings 39
Reģ: 02.05.2020
Es Jelgavā dzīvoju nu jau pāris gadus un varu teikt ,ka pilsēta ir skaista brīnišķīga. Ir kur pastaigāties un kur aiziet. Un tiešām mašīna nav īpaši vajadzīga, jo katrā rajonā ir Rimi vai Maksima plus mazie veikali un Mego. Ar dzīvokļiem ir tā nevajag ņemt pirmo ko ieraugi , jo brīžiem uzrodas lēti un skaisti dzīvokli. Piemēram mana drauga māte ielika pati SS sludinājumu un viņai atsaucās cilvēks kas par 100€ izīrēja smuki koptu dzīvokli- 28kvadratmetri liels. Plus pašā Jelgavas centrā pie upes. Tāpēc kādu laiku jāpameklē dzīvokļi un tad kad atrodi ,kas iepatīkas jādodas apskatīt to , bet naudai obligāti jābūt jau iekrātai, lai vari jau līgumu noslēgt. Tavā vietā dzīvokli neņemtu mazajās 2stavenes jo tur parasti ir cilvēki kam patīk iedzert. Komunālie katrā rajonā būs savādāki bet man pieņemsim ir jāmaksā siltā ziemā 170€ par dzīvokli 40m2 liels -apkure 40€ ūdens 12€ apsaimniekošana 15€plus pārējie pakalpojumi 10€. Kā arī elektrība un televīzija atsevišķi. Aukstākā ziemā protams apkure ir dārgāka. Vasarā ir mazāk tikai 210€ tā optimāli un plus kā jau teicu elektrība un TV. Ja vēl īrē lētāku dzīvokli tad super un ja patīk malkas apkure tad izmaksas ir vēl zemākas. Ja man būtu jāizvēlas tad viennozīmīgi par Jelgavu, jo Rīga ir tās tracinosais cilvēku un mašīnu daudzums ka Jelgava liekas krietni mierīgāka.
Cerams noderēs!
28.01.2021 00:41 |
 
10 gadi
Reitings 734
Reģ: 04.10.2009
Rogozaso @ 21.01.2021 17:40
Sveikas, meitenes! :)
Esmu dzimusi un kādu laiciņu dzīvojusi Jelgavā, ģimenes apsvēruma dēļ pārcēlos uz dzīvi Liepājā.
Tas ir mazs sapnītis dzīvot atkal Jegavā. Vienmēr kāds mani ir atrunājis no šī soļa vai uzrodas attiecības.
Šobrīd arī esmu attiecībās, taču nelaimīgās. Kopā dzīvojam dažus mēnešus, bet covid diezgan ir patraucējis kopdzīvei. Trīs ar pus mēnešus dzīvojam dienu dienā kopā, nevienu dienu neesam dzīvojuši šķirti. Protams, tas arī atstājušas sekas it īpaši šobrīd, ka ir daudz strīdu nav tas tuvības pievilkšanās. Brīžīem man liekas, ka dzīvoju ar labāko draugu ar kuru ir bonusi.
Jau no sākta gala nav bijis tas trakums, romantikas. (sākumā viņam bija diezgan lielas problēmas, kas viņu ietekmēja un līdz ar to arī attiecības).
Iespējams, ka man ir nokritušas rozā brilles vai kāda cerība, ka nu tūlīt būs klikšķis un viss notiksies. Tajā pašā laikā saprotu, ka mūžīgi to gaidīt nevaru.
No rītdienas mans draugs atsāks strādāt un pavērās diezgan lielas iespējas līdz ar to būšu bieži viena un varēšu daudz ko pārdomāt.
Šobrīd es sevi neredzu arī Liepājā, jo šeit nav tik daudz iespēju, ieguvu augstāko izglītību vasarā, bet darbu atrast grūti. Ar galvu saprotu, ka nevaru viena cilvēka dēļ pakārtot savu dzīvi un sēdēt mājās gaidīt, kad darbs atradīsies, ka ir jāmeklē plašāk.
Svārstos starp Jelgavu un Rīgu. Ar kādam izmaksām ir jāreķinās? Kāda varbūt dzīvo Jelgavā un var pastāstīt par dzīvi tur? Dzīvokļa īres cenas es protams redzu, bet nav ne jausmas par Rīgas rajoniem, komunālās izmaksas un viss pārējais.
Uz ko vajadzētu gatavoties? Gan Jelgavā, gan Rīgā iesākumam ir kur padzīvot, bet vēlētos ne ilgāk par 2 mēnešiem.

Arī man ļoti patīk Jelgava 🙂
Ja ir vēlme, un reāli zini ka gribi Jelgavā, lūdzu dodies tur nevis paliec Liepājā 😇
Arī pārvācoties spēsi saprast attiecības.
Nav jēga arī sameklēt darbu, un tad nevari atrast kur dzīvot, no sākuma lai jumts virs galvas un tad visu pārējo.
Protams Rīgā ir plašākas iespējas atrast gan dzīvokli, gan darbu! (Rīgā arī algas ziņā būs iespējams labāk, bet dzīvošana dārgāk).
Principā Rīgā pelnīt 1000e - un īrēt pa 300.
Vai Jelgavā pelnīt 850e- un īrēt pa 150.
28.01.2021 04:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits