Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sieviete nožēlo, ka radījusi bērnus

 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
Jaunākajai māsai ir nemitīgi slikts garīgais. Viņai ir sajūta, ka sabojāja savu dzīvi ar bērnu radīšanu un mātes lomas ieņemšanu. Bieži runā par pagātni, pēta bildes no studiju laikiem. Dzīve esot kļuvusi vienveidīgāka, nav vairs tik daudz laika sev un karjerai. Turklāt baidās, ka neviens to nekad nesaprastu. Cik bieži ir sastopama sievietes nožēla par to, ka radīja ģimeni drauga, vecāku vai sabiedrības spiediena dēļ vai vienkārši ilūzijas par idilli dēļ? Man ir tāda sajūta, ka tas nav nekas rets, bet šajā ziņā nevar būt atklāta pat pret sevi, jo doma, ka bērns ir slogs ir grūti pieņemama un pirmajā brīdī - pretīga - , bet, ja tā padomā - viegli jau nav, un es nenosodu.
12.08.2020 03:26 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Bet kas traucē bērnam paaugoties turpināt izglītoties un veidot karjeru? Man pazīstama meitene nesen ieguva maģistru, tālāk studēd dokotrantūrā, jāpiebilst, ka tagad meitiņām ir 3 un 5 gadi.
12.08.2020 08:13 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Domāju, ka sieviešu, kuras nožēlo kļūšanu par mātēm netrūkst, tikai atklāti jau neviena par to nerunā, protams.
12.08.2020 08:19 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nu to, ka dzīve pēc bērna vairs nebūs kā studiju gados un būs vienveidīga jau nu vajadzēja saprast pirms taisīja bērnus. un ja pakļaujas sabiedrības vai vecāku spiedienam, tad pati vien vainīga, nožēlot tākā par vēlu.
12.08.2020 08:33 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Ja nožēlo, ir opcija atdot adopcijai vai bērnunamā
12.08.2020 08:46 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Dzīve ar bērniem ir vienveidīga? Man jau drīzāk liekas, ka tāda tā ir studiji gados. Skola, piekdiena, ballīte, skola, piektdiena, ballīte. ?
Protams, līdz konkrētam vecumam, kamēr pamperi jāmaina, tā tiešam varētu būt vienveidīga, taču vēlāk? Tu taču bērnam vari tik daudz ko mācīt, rādīt, izzināt kopā, veidot savu bērnu par lielisku cilvēku, savu labāko draugu un būt viņam tāds.
Es bērnus neplānoju vēl pāris gadus, taču jau tagad priecē doma par to, cik daudz es sav bērnam spēšu dot un iemācīt. Bērni izkrāso dzīvi, nevis padara to pelēku, protams, ja cilvēks pats ir tukšs un sekls, ja viņam nav ko dot bērnam, ja nav sava pasaules redzējuma, domāšanas, tad cita lieta. ?
12.08.2020 08:50 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Taču jā, ja sieviete tam nejūtas gatava, tad ķerties pie bērnu radīšanas ir mulķīgs solis, jo visticamākais, ka zemapziņā tāpat saglabāsies šī nepatika pret bērnu.
12.08.2020 08:52 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Bērna nākšanai pasaulē jābūt gatavai. Kāda ir gatava 18 gados, kāda pēc 40 vai nekad. Ir skadrs, ka ar bērnu dzīve ir pilnīgi citāda un pāris pirmie gadi ir pakļauti mazuļa vajadzību nodrošināšanai, taču bērns sniedz tik daudz laimes! Mazulis ir īsts saulstariņš, kas tikai iepazīst pasauli un sajūsminās par lietām, kurām pieaugušie nepievērš uzmanību.
Esmu akadēmiskajā vidē un 95% man zināmo cilvēku ar doktora grādu aizstāvējās jau kad bija bērni. Tāpēc tiešām neuzskatu mazo par traucēkni. Ja meklē iemeslu, tad protams. Bet daži noteikti nožēlo bērnu ienākšanu dzīvē. Kādam ir arī depresija un šo būtu jārisina pie psihiloga. Ja māte nemitīgi jūtas slikti, iespējams jāprasa palīdzība no radiem, lai ļauj māmiņai pavadīt laiku vienatnē vai kaut kur doties, vai arī tiešām jāapmeklē speciālists.
12.08.2020 09:15 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sugаr @ 12.08.2020 09:15
Bērna nākšanai pasaulē jābūt gatavai. Kāda ir gatava 18 gados, kāda pēc 40 vai nekad. Ir skadrs, ka ar bērnu dzīve ir pilnīgi citāda un pāris pirmie gadi ir pakļauti mazuļa vajadzību nodrošināšanai, taču bērns sniedz tik daudz laimes! Mazulis ir īsts saulstariņš, kas tikai iepazīst pasauli un sajūsminās par lietām, kurām pieaugušie nepievērš uzmanību.
Esmu akadēmiskajā vidē un 95% man zināmo cilvēku ar doktora grādu aizstāvējās jau kad bija bērni. Tāpēc tiešām neuzskatu mazo par traucēkni. Ja meklē iemeslu, tad protams. Bet daži noteikti nožēlo bērnu ienākšanu dzīvē. Kādam ir arī depresija un šo būtu jārisina pie psihiloga. Ja māte nemitīgi jūtas slikti, iespējams jāprasa palīdzība no radiem, lai ļauj māmiņai pavadīt laiku vienatnē vai kaut kur doties, vai arī tiešām jāapmeklē speciālists.

Pilnīgi piekrītu. ?
12.08.2020 10:22 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Pirmie pieci gadi murgs, kad pari 10 gadiem labakie mani draugi ?
12.08.2020 16:37 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Diemžēl daudzām sievietēm tiešām nevajadzētu radīt bērnus... ?
Veseliem un saprātīgiem cilvēkiem nožēla par ģimenes radīšanu nerodas,tas ir viss,ko par šo varu pateikt ?
12.08.2020 22:00 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Kiki007 @ 12.08.2020 22:00
Diemžēl daudzām sievietēm tiešām nevajadzētu radīt bērnus... ?
Veseliem un saprātīgiem cilvēkiem nožēla par ģimenes radīšanu nerodas,tas ir viss,ko par šo varu pateikt ?

:D Jā, visas iet kā terminatori pa dzīvi.
12.08.2020 22:20 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Aha, kā tad, ka veseliem un saprātīgiem cilvēkiem nožēla par ģimenes izveidošanu nerodas. Tad gan būtu labi. Pasaule tādā gadījumā būtu brīnišķīga vieta. Bet es nebrīnos, ka daudziem ir tāds uzskats un ka daudzi dzīvo stereotipos, ka tikai nenormālie un nelaimīgie var nožēlot bērnu radīšanas faktu, jo Latvijas sabiedrībā šis vispār ir tabu temats un, ja kāda sieviete vai vīrietis (bet īpaši jau sieviete) atklāti un skaļi pateiktu, ka nožēlo, ka radījusi bērnu, kā minimums saskartos ar drausmīgu sabiedrības nosodījumu, apvainojumiem un neizpratni. Līdz ar to mani nepārsteidz, ka cilvēki par šo tēmu nerunā ne tikai skaļi, bet nerunā vispār. Reddit.com šai tēmai veltīta atsevišķa grupa (https://www.reddit.com/r/regretfulparents/), kurā ir vairāk kā 6 tūkstoši dalībnieku. Domāju, ka, ja ir vēlme dalīties savā pieredzē vai uzklausīt citu cilvēku pieredzi, tā ir drošāka vieta, kā Latvijas forumi.
12.08.2020 23:34 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Sieviete tā nekad neteiktu. Bērni ir sievietes dzīves pamatuzdevums un laime, un piepildījums. Problēma ir tajā, ka meitenes pārmērīgi tiecas uz karjeru un naudu, un statusu. Iztiks. Nauda nevienu sievieti nav darījusi laimīgu, bet gan mātes un sievas loma, kas audzina mīļotā vīrieša bērnus.
12.08.2020 23:41 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
parunasimparlaiku @ 12.08.2020 23:41
Sieviete tā nekad neteiktu. Bērni ir sievietes dzīves pamatuzdevums un laime, un piepildījums. Problēma ir tajā, ka meitenes pārmērīgi tiecas uz karjeru un naudu, un statusu. Iztiks. Nauda nevienu sievieti nav darījusi laimīgu, bet gan mātes un sievas loma, kas audzina mīļotā vīrieša bērnus.

Nu, redz, ilgi nebija jāgaida. :) Vīrietis, kurš gudri spriedelēs, kas ir un kas nav sievietes dzīves pamatuzdevums, taču neteiks ne vārda par vīriešiem, kuri nereti aizlaižas prom, tiklīdz pie apvāršņa parādās bērns, kas arī ir viens no iemesliem, kādēļ rodas sievietes, kuras nožēlo savu bērnu eksistenci, jo atstātas vienas likteņa varā ar bērnu uz rokām.
P.S. Čau, ellle, sen nebiji redzēts.
12.08.2020 23:46 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Dannii @ 12.08.2020 23:46

Nu, redz, ilgi nebija jāgaida. :) Vīrietis, kurš gudri spriedelēs, kas ir un kas nav sievietes dzīves pamatuzdevums, taču neteiks ne vārda par vīriešiem, kuri nereti aizlaižas prom, tiklīdz pie apvāršņa parādās bērns, kas arī ir viens no iemesliem, kādēļ rodas sievietes, kuras nožēlo savu bērnu eksistenci, jo atstātas vienas likteņa varā ar bērnu uz rokām.
P.S. Čau, ellle, sen nebiji redzēts.
Nepiekrītu, nesaprati mani. Es arī uzskatu, ka vīrietim ir loma - pelnīt naudu, uzturēt ģimeni, būt biznesu un politikas vadībā. Bet sieva pēc garas dienas sagaida mājas un rada atmosfēru un rūpējas, un priecājas par vīra panākumiem, nevis cenšās pārspēt vai konkurēt.
12.08.2020 23:53 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Dannii @ 12.08.2020 23:34
Aha, kā tad, ka veseliem un saprātīgiem cilvēkiem nožēla par ģimenes izveidošanu nerodas. Tad gan būtu labi. Pasaule tādā gadījumā būtu brīnišķīga vieta. Bet es nebrīnos, ka daudziem ir tāds uzskats un ka daudzi dzīvo stereotipos, ka tikai nenormālie un nelaimīgie var nožēlot bērnu radīšanas faktu, jo Latvijas sabiedrībā šis vispār ir tabu temats un, ja kāda sieviete vai vīrietis (bet īpaši jau sieviete) atklāti un skaļi pateiktu, ka nožēlo, ka radījusi bērnu, kā minimums saskartos ar drausmīgu sabiedrības nosodījumu, apvainojumiem un neizpratni. Līdz ar to mani nepārsteidz, ka cilvēki par šo tēmu nerunā ne tikai skaļi, bet nerunā vispār. Reddit.com šai tēmai veltīta atsevišķa grupa (https://www.reddit.com/r/regretfulparents/), kurā ir vairāk kā 6 tūkstoši dalībnieku. Domāju, ka, ja ir vēlme dalīties savā pieredzē vai uzklausīt citu cilvēku pieredzi, tā ir drošāka vieta, kā Latvijas forumi.

Sorry,laikmetā,kad ir brīva pieejama,dažāda veida kontracepcija un aborts...nožēlot bērna radīšanu var tikai stulba sieviete,kura neko citu kā paplest kājas un čīkstet par savu nožēlojamo eksistenci, nav iemācījusies.
Atvainojos par skarbumu un protams,pēcdzemdību depresija ir atseviškš stāvoklis un ne par to ir šī diskusija.
12.08.2020 23:55 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Kiki007 @ 12.08.2020 23:55

Sorry,laikmetā,kad ir brīva pieejama,dažāda veida kontracepcija un aborts...nožēlot bērna radīšanu var tikai stulba sieviete,kura neko citu kā paplest kājas un čīkstet par savu nožēlojamo eksistenci, nav iemācījusies.
Atvainojos par skarbumu un protams,pēcdzemdību depresija ir atseviškš stāvoklis un ne par to ir šī diskusija.
Tie līdzekļi vairām slikta dara. Sadzemdē bernus pie 35...40 un ir grūti, jo jau vecums. Bērni jādzemdē jaunām meitenēm līdz 25g, kamēr enerģija un problēmu nebūs. Nemēģini biedēt sievietes. Citādi drīz nebūs, kas pelna nodokļus un saglabā valsti.
13.08.2020 00:07 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Kiki007 @ 12.08.2020 23:55

Sorry,laikmetā,kad ir brīva pieejama,dažāda veida kontracepcija un aborts...nožēlot bērna radīšanu var tikai stulba sieviete,kura neko citu kā paplest kājas un čīkstet par savu nožēlojamo eksistenci, nav iemācījusies.
Atvainojos par skarbumu un protams,pēcdzemdību depresija ir atseviškš stāvoklis un ne par to ir šī diskusija.

Jā, tam arī piekrītu, taču netrūkst arī tādu sieviešu, kuras kaut kādu iemeslu dēļ vienkārši padevušās un radījušas bērnu dažādu apstākļu dēļ - spiediens no ģimenes, otra pusīte vēlas bērnus, bailes no tā, ka var sekot šķiršanās, arī nosodījums no sabiedrības. Kaut vai šajā diskusijā lasāmās pērles par to, ka tas ir sievietes dzīves galvenais pamatuzdevums un ka tikai bērni un ģimene sievieti var darīt laimīgu. Mana draudzene, kura nu ir trīs bērnu mamma, arī saka, ka mīl savus bērnus no visas sirds, taču atzīst, ka, ja būtu iespēja dzīvi sākt no jauna, viņa diez vai izvēlētos kļūt par māti. Ar to gribu teikt tikai to, ka ne vienmēr tie cilvēki, kuri nožēlo bērnu radīšanu, ir stulbi vai vēl nez kādi. Protams, vēl varētu diskutēt par to, cik pareizi vai gudri ir radīt bērnu tikai tāpēc, ka tā grib vecāki/otra pusīte/sabiedrība utt., bet tā jau ir cita tēma.
13.08.2020 00:19 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Dannii @ 13.08.2020 00:19

Jā, tam arī piekrītu, taču netrūkst arī tādu sieviešu, kuras kaut kādu iemeslu dēļ vienkārši padevušās un radījušas bērnu dažādu apstākļu dēļ - spiediens no ģimenes, otra pusīte vēlas bērnus, bailes no tā, ka var sekot šķiršanās, arī nosodījums no sabiedrības. Kaut vai šajā diskusijā lasāmās pērles par to, ka tas ir sievietes dzīves galvenais pamatuzdevums un ka tikai bērni un ģimene sievieti var darīt laimīgu. Mana draudzene, kura nu ir trīs bērnu mamma, arī saka, ka mīl savus bērnus no visas sirds, taču atzīst, ka, ja būtu iespēja dzīvi sākt no jauna, viņa diez vai izvēlētos kļūt par māti. Ar to gribu teikt tikai to, ka ne vienmēr tie cilvēki, kuri nožēlo bērnu radīšanu, ir stulbi vai vēl nez kādi. Protams, vēl varētu diskutēt par to, cik pareizi vai gudri ir radīt bērnu tikai tāpēc, ka tā grib vecāki/otra pusīte/sabiedrība utt., bet tā jau ir cita tēma.
Tev nevajag tādu egoistisku draudzeni, sabojās arī Tavu vērtību sistēmu. Tāda neeksistē, Tu melo. Ja negribēja pirmo, ko ta dzemdēja 2. un 3šo? Gan jau sliņķe, kura grib brīvdienās līdz 12.00 gulēt un ne par ko nedomāt.
13.08.2020 00:28 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Tas ir tabu temats, jo sabiedrība automātiski uzskata, ja nožēlo bērna radīšanu, tad savu bērnu nemīli. Parasi jau tas tā nav, bet, protams, gadās arī tā. Kad apkārt mātes ucinās un pucinās ar saviem bērniem, runā kā par savas dzīves lielāko laimi - šādas sievietes pašas sev pat nespēj atzīt patiesību.
13.08.2020 00:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits