Dzemdības

 
Reitings 1936
Reģ: 28.04.2019
Es skatījos video procesu, kā gatavojas dzemdībām, un sieviete vienās sāpēs un mokās. Jautājums.. Kāpēc sievietes vēljoprojām mūsdienās izvēlas naturālas dzemdības? Ir taču vieglāka metode ķeizargrieziens, un mazāks risks pašai sabojāt veselību vai dzīvību.
16.04.2020 19:11 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Aarzemniece12 @ 18.04.2020 09:39

Neņem galvā, ko citi saka. Priecājies, ka ir tāds ķeizars, kurš tev deva iespēju laist pasaulē savu bērnu. Ja citas izvēles nebija, tad tas ir labākais, kas varēja notikt tev un tavam bērnam.

Es neņemu galvā, jau biju izteikusi savas par šo visu, bet meitene nolēma, ka vienalga vajag kaut ko pierādīt, tāpēc atbildu.
18.04.2020 09:44 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Man ir bijuši divi ķeizari ar mazu starpību. Ir daudz mītu un aizpriedumu. Visi tie - problēmas ar elpceļiem, mierīgi, nemierīgi, bailīgi, bikli, bez mammas nevar, ko tik neesmu dzirdējusi. Bērniem viss ok, no elpceļu slimībām ne minas, arī ne alerģijas, ne astmas pazīmes. Viens ir mierīgs, otrs super aktīvs.
Par pašu operāciju, ja man būtu izvēle dzemdētu pati. Pēc pirmās atkopšanās bija smagāka, bet ātrāka, sportot atsāku 6 nedēļas pēc, uzreiz pēc ārsta atļaujas. Pēc otrā bija super viegla atkopšanās, bet fiziski jūtos vājāka pat vairākus mēnešus pēc tam.
Komplikācijas var būt dažādas, citām nesaturēšana, citām aizcietējumi (daktere stāstīja), man personīgi 9 mēnešus vēlāk parādījās sāpes iegurnī. Tas ir tāds čakars, speciāli jāvingro, jāstiepj, jāmasē rēta...
Pēc pirmā ķeizara saskāros arī ar baigo depresiju, pārmetumiem sev, nevareju tikt pāri faktam, ka nevarēju piedzemdēt pati.
BET, manuprāt, visas komplikācijas gan bērnam, gan mammai var būt gan pēc ķeizara, gan dabīgām, tomēr ķeizars ir liela operācija, kur diezgan lielu iegriezumu taisa, kas ir neforši ķermenim.
Aa un jā, uzskatu osteopātu par vajadzību, it sevišķi ķeizara bērniem.
18.04.2020 10:44 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
bigsister @ 18.04.2020 09:34

Un ko darīt tādām kā man, kur bērns piedzimst ar ķeizaru, jo savādāk nevar? Ko man jābāž atkal vēdērā un jāmēģina pašai dzemdēt, jo tā vajag? Domā tām, kurām nozīmē ķeizaru ir patīkami lasīt, ko šeit ir sarakstījušas par bērna attīstību vai slimībām?
Un ko man dos, tas, ka es tam ārstam pazvanīšu?

Es neko par slimībām neesmu teikusi, te prasīja par atšķirībām, es pateicu.
18.04.2020 12:31 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
bigsister @ 18.04.2020 09:34

Un ko darīt tādām kā man, kur bērns piedzimst ar ķeizaru, jo savādāk nevar? Ko man jābāž atkal vēdērā un jāmēģina pašai dzemdēt, jo tā vajag? Domā tām, kurām nozīmē ķeizaru ir patīkami lasīt, ko šeit ir sarakstījušas par bērna attīstību vai slimībām?
Un ko man dos, tas, ka es tam ārstam pazvanīšu?

Protams, ka IR situàcijas, kurās nevar citādāk, bet domāju, ka jebkurai sievietei ir jāapzinās sekas vai iespējamās blaknes.
18.04.2020 12:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4993
Reģ: 03.11.2012
Man liekas dīvaini šie apgalvojumi, ka dabiskajās dz.dzimis bērns ir tāds un ar ķeizaru citāds...
Tas ir tieši tas pats, ka salīdzina pudeļbērnus ar krūts bērniem.
Piemēram, man dēls ir pārticis tikai no maisījuma (arī dēla tētis pirms 30 gadiem) un redzu to, ka gan viens, gan otrs ir veselīgi un ne ar ko neatšķiras veselības ziņā no citiem.
18.04.2020 16:50 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
vivii @ 18.04.2020 16:50
Man liekas dīvaini šie apgalvojumi, ka dabiskajās dz.dzimis bērns ir tāds un ar ķeizaru citāds...
Tas ir tieši tas pats, ka salīdzina pudeļbērnus ar krūts bērniem.
Piemēram, man dēls ir pārticis tikai no maisījuma (arī dēla tētis pirms 30 gadiem) un redzu to, ka gan viens, gan otrs ir veselīgi un ne ar ko neatšķiras veselības ziņā no citiem.

Nav jau teikts, ka tā vienmēr ir un būs.. Bet statistiski ir šāda informācija. Varbūt arī tikai sakritība.
Es pati arī tiku barota tikai 3 mēnešus ar krūti, mans brālis vispār tikai ar maisījumiem, abi esam izauguši un veseli
18.04.2020 17:40 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Aarzemniece12 @ 18.04.2020 17:40

Nav jau teikts, ka tā vienmēr ir un būs.. Bet statistiski ir šāda informācija. Varbūt arī tikai sakritība.
Es pati arī tiku barota tikai 3 mēnešus ar krūti, mans brālis vispār tikai ar maisījumiem, abi esam izauguši un veseli

Gadijumā tāda statistika (runājot par ķeizara un dabīgi dzimušajiem) neveidojas, jo procentuāli vairāk bērni, kas dzimuši ar ķeizara palīdzību ir priekšlaicīgi dzimuši? /tikai minējums neesmu pārbaudījusi vai tā ir vai nav/
18.04.2020 20:20 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Satelle @ 18.04.2020 20:20

Gadijumā tāda statistika (runājot par ķeizara un dabīgi dzimušajiem) neveidojas, jo procentuāli vairāk bērni, kas dzimuši ar ķeizara palīdzību ir priekšlaicīgi dzimuši? /tikai minējums neesmu pārbaudījusi vai tā ir vai nav/

Tik sīki nezinu, bet varbūt.
Bet zinu arī gadījumus, kad priekšlaicīgi dabīgi dzimst.
18.04.2020 20:36 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Aarzemniece12 @ 17.04.2020 15:24

Nav jau teikts, ka pilnīgi katram bērnam, kurš ar ķeizaru dzimis, būs kaut kādas veselības vai attīstības problēmas. Vienkārši statistiski ķeizara bērniem tas ir biežāk kā dabīgi dzimušajiem.. Slimo visi, vienalga kā dzimuši.

Statistiku veido bērni, kam jau dzemdē ir konstatētas veselības problēmas un priekšlaicīgi dzimušie.
Aarzemniece12 @ 18.04.2020 20:36

Tik sīki nezinu, bet varbūt.
Bet zinu arī gadījumus, kad priekšlaicīgi dabīgi dzimst.

Cik priekšlaicīgi? Ar ķeizara griezienu var glābt ļoti priekšlaicīgi dzimstošos, jo dabīgas dzemdības viņus nogalinātu.
18.04.2020 23:02 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lesly @ 18.04.2020 08:59

Kāpēc bērnam jāiet cauri dzemdību ceļiem? Palasi par to, kas notiek ar bērna ķermeni un galvu slīdot cauri. Tas noteikti ir vajadzīgs, tad mazuļi ir mierīgāki. Vai arī piezvani kādam labam osteopātam un noskaidro, kàpēc viņi tik daudz palīdz ķeizargriezienu bērniem un imitē dzemdības.

Nezinu, ko tu pīpē, bet ieteiktu atmest. Tas par mierīgāku bērnu ir muļķības. Totālas.
18.04.2020 23:04 |
 
Reitings 260
Reģ: 05.07.2013
Bāc! Šādās tēmās nekad nebūs vienlīdz pareiza viedokļa.
Pirmkārt- neskatīties sazin kādus video. Tie jau vien iedzen stresā.
Pašai ir bijušas 2 dzemdības- pirmās ilga 20h. Ar stimulāciju un vispār likās, ka atstiepšu kājas. Ļoti daudz un dziļi plīsumi. Nevarēju sēdēt mēnesi, un tualetes gājiens bija mans ļaunākais murgs..
Es pateicu- nekad vairs!
Pēc 3 gadiem nākošās dzemdības. Protams, man atmiņās pirmās, kas bija sāpīgas un grūtā atkopšanās.. toties tās ilga 7 stundas. Ok- sāpēja, 10reizes pateicu- ka nevaru vairs.. bija šuves vecajās vietās un atsāpes. Bet tas viss bija krietni vieglāk, gan pašā procesā, gan atkopšanās. Un viss ir vecajās sliedēs..
Tā kā nekad nevar paredzēt kā būs, bet nevajag noskaņoties, ka “OMG, viss kr briesmīgi, viss slikti, ko es darīšu, man ir bail”. Īsti jau nekad to nevar paredzēt, ne dabiskajās dzemdībās, ne ķeizarā. Jebkurā gadījumā kaut kas var nojiet greizi, bet nevajag pārsteidzīgi meklēt iemeslus nedzemdēt, ja fiziski to var darīt. Emocionāli ir 9 mēneši laika tam sagatavoties. Un ar ķeizaru tā pat. Ja tas ir vajadzīgs- uz priekšu! Dakteri zina kā un kāpēc vajag. Jo viegli jau nebūs nevienā no variantiem. Galvenais, taču, ir satikt mazo un kļūt par mammu.
19.04.2020 00:47 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
raven @ 18.04.2020 23:04

Nezinu, ko tu pīpē, bet ieteiktu atmest. Tas par mierīgāku bērnu ir muļķības. Totālas.

Ja man tuvs cilvēks nebūtu ārsts un nestrādātu ar zīdaiņiem, tad es tā neteiktu. Bērnam dabiski ir jāslīd pa dzemdību ceļiem, protams, ka ir jāveic ķeizars, kad tam ir indikācijas. Var būt nemierīgi zīdaiņi arī pēc vaginālām dzemdībām un ļoti mierīgi. Tad kur ārsts, kā saki, izpīpe to, ka nemierīgs bērns pec ķeizara paliek mieriigs, kad arsts paliidz imiteejot vaginaalas dzemdiibas?
19.04.2020 01:01 |
 
Reitings 104
Reģ: 29.01.2020
bigsister @ 17.04.2020 11:53
Kādas Jūs Te muļķības un šausmu stāstus par ķeizargriezienu esiet sarakstījušas.
Man bija ķeizargrieziens- jā atkopšanās nav viegla un aizņem ilgāku laiku. BET kāds sakars rakstīt par bērnu??? Ja bērns nav izgājis cauri dzemdību ceļiem, tad viņš skaitās atpalicis? :D
Man uzreiz kā izņēma, tā nolika uz vēdera un visu laiku bija ar mani kopā(neskaitot svēršanu un pirmo poti). Aug un attīstās kā visi bērni, bez nekādām komplikācijām.
Protams, ja ir izvēle, tad labāk dabiskās dzemdības, bet arī par ķeizargriezienu nevajag pārspīlēt, lai tikai izklausītos dramatiskāk.

Protams, ka ne jau visām ir komplikācijas. Man ir vairākas pazīstamas dāmas, kuras tieši ķeizargrieziena dēļ vairs bērnus nevēlas, jo pieredze ir bijusi tik šausmīga, ka bail to vēlreiz piedzīvot. Mīļā, tas, ka Tev viss bijs ok, nenozīmē, ka ķeizars ir Dieva dāvana. Arī Tavs bērns nav vienīgais, kurš ir piedzimis ar ķeizargrieziena palīdzību, līdz ar ko Tu nevari arī par bērniem spriest. Painteresējies pie tiešām gudriem un zinošiem mediķiem, neonatalogiem, cik svarīgi bērnam ir iziet cauri dzemdību ceļiem un kādi bērniņi bieži nonāk terapijās.
bigsister @ 17.04.2020 12:28
Es jau arī konkrēti nerakstīju par to, ka kāda to nosoda vai nē.
Labi, lai vieglāk saprastu, kas man liekas muļķības un pārspīlēts, tad šeit būs citāti:
Es tiešām labprāt palasītu atsauces no kurienes tas viss ir ņemts.

Ne vienmēr viss info ir jālasa internetā. Kā jau augstāk minēju - painteresējies pie savas jomas profesionāļiem. Tu balsties tikai uz savu pieredzi, es balstos uz savu draugu pieredzi un uz profesionāļu pieredzi. Kādu man Tev te pielikt atsauci pielikt? Pašai vajag vairāk interesēties, nevis lasīt tikai rakstus Tvnet un balstīties uz tikai savu pieredzi. ? Te tāda mana pieckapeika. Man tiešām ir vienalga, kam Tu tici, ko Tu domā, ko Tu noliedz un ko Tu atbalsti. Bet fakts ir fakts. Un padomā, ja vairākas ir rakstījušas par to, ka iziet cauri dzemdību ceļiem bērniņam ir svarīgi, tad tas nav vienas personas sagrābstīts, pašizdomāts fakts.
19.04.2020 08:55 |
 
Reitings 119
Reģ: 17.02.2020
Pollyy @ 19.04.2020 08:55

Protams, ka ne jau visām ir komplikācijas. Man ir vairākas pazīstamas dāmas, kuras tieši ķeizargrieziena dēļ vairs bērnus nevēlas, jo pieredze ir bijusi tik šausmīga, ka bail to vēlreiz piedzīvot. Mīļā, tas, ka Tev viss bijs ok, nenozīmē, ka ķeizars ir Dieva dāvana. Arī Tavs bērns nav vienīgais, kurš ir piedzimis ar ķeizargrieziena palīdzību, līdz ar ko Tu nevari arī par bērniem spriest. Painteresējies pie tiešām gudriem un zinošiem mediķiem, neonatalogiem, cik svarīgi bērnam ir iziet cauri dzemdību ceļiem un kādi bērniņi bieži nonāk terapijās.
Ne vienmēr viss info ir jālasa internetā. Kā jau augstāk minēju - painteresējies pie savas jomas profesionāļiem. Tu balsties tikai uz savu pieredzi, es balstos uz savu draugu pieredzi un uz profesionāļu pieredzi. Kādu man Tev te pielikt atsauci pielikt? Pašai vajag vairāk interesēties, nevis lasīt tikai rakstus Tvnet un balstīties uz tikai savu pieredzi. ? Te tāda mana pieckapeika. Man tiešām ir vienalga, kam Tu tici, ko Tu domā, ko Tu noliedz un ko Tu atbalsti. Bet fakts ir fakts. Un padomā, ja vairākas ir rakstījušas par to, ka iziet cauri dzemdību ceļiem bērniņam ir svarīgi, tad tas nav vienas personas sagrābstīts, pašizdomāts fakts.

Šī diskusija ir nebeidzamā. Visā pasaulē par to tiek runāts gadiem. Par mātēm, kas uzreiz pasaka, ka ķeizaru grib un arī par tām, kas nolinčo visas, kas pašas negrib dzemdēt.
Ir sievietes, kam ir trauma pēc normālam dzemdībām un arī tādas, kas pēc ķeizara sev izdara pārmetumus, ka nespēja pašas dzemdēt. Tā ir mūžīga diskusija.
Bet medicīniskos faktus nevar apstrīdēt, vienalga kādā ir nostāja. Kaimiņiene Ilona viena pati neveido visas pasaules statistiku. Ir pieejami ļoti daudz zinātniski pamatoti pētījumi, raksti, studijas par šo tēmu. Tāpēc pirms sākt diskutēt, būtu vērts palasīt pārbaudītus avotus.
Un beigu beigās sieviete pati var izlemt ko un kā viņa grib darīt (ja nav sarežģījumu), jo tas ir viņas bērns un viņas ķermenis. Tā tam vajadzētu būt visā pasaulē.
19.04.2020 09:03 |
 
Reitings 104
Reģ: 29.01.2020
Skaidrs, ka ļoti bieži ķeizars beidzas labi. Es neapgalvoju to, ka visas ķeizarmammas pēc tam izdzīvo mocības un visi ķeizarbēbji pēc tam guļ terapijā. Bet statistiski par bērniem kā ir, tā ir. Man arī bija bail no dzemdībām, bet es bez nopietna iemesla netaisītu tādu operāciju, jo operācija iesētu vēl lielāku paniku. Un labi, ka kaut kādā prāta aptumsumā neizlēmu par ķeizaru. Jā, man bija plīsumi. Jā, man bija griezumi. Jā, man bija šuves. Tas viss man bija pirmajās dzemdībās. Toties es uz RDzN aizbraucu uz čuju, jo man 1x iesāpējās. Un tur man jau bija 7cm atv. Un bērns piedzima pēc pusotras stundas. Ar otro bērnu man nebija plīsumu, nebija šuves, nebija sāpju un atkal ierados RDzN uz čuju. Un puika pēc 2h bija klāt. So, īsumā? Neviens nekad nevar zināt, kā viss beigsies. Bet, ja ir izvēle, kāpēc izvēlēties kaut ko mākslīgu? Bail no nezināmā? Jebkuram būs bail no nezināmā.
Nevienu necenšos aizskart utt. Forši, ja ir labs ķeizars, labas dabīgās dzemdības. Es arī baroju abus bērnus ar maisījumu, bet dziļi sevī jau es saprotu, ka dabīgs tiešām ir labāks, lai gan visu to laiku, kamēr devu pudeli, man apkartējo - krūts barošana ir labāka - grieza ausīs. Bet tā ir realitāte. Labāk noskaņoties uz labāko. Katra pati lemj par sevi un savu bērniņu. Galvenais, lai ir izdarītas pareizās izvēles.
Veselību katrai mammītei un katram bērniņam. ??❤️
19.04.2020 09:12 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Tad kur ārsts, kā saki, izpīpe to, ka nemierīgs bērns pec ķeizara paliek mieriigs, kad arsts paliidz imiteejot vaginaalas dzemdiibas?

Nu ārsti imitē dabiskās dzemdības pilnīgi citu iemeslu dēļ, nevis tāpēc, lai bērns būtu mierīgs. Un kā var noteikt, ka bērns ir nemierīgs pirms ķeizara?
Mierīgs bērns, tas ir absoluti abstrakts jēdziens, kas vienai liksies nemierīgs, otrai mierīgs. Bērni dzimst ar saviem temperamentiem, km nav nekads sakars ar dzemdību veidu un neviens nekad uz pasaules tev nepateiks, tas ir dzemdību ietekmē vai nē.
19.04.2020 09:45 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Pollyy @ 19.04.2020 08:55

Protams, ka ne jau visām ir komplikācijas. Man ir vairākas pazīstamas dāmas, kuras tieši ķeizargrieziena dēļ vairs bērnus nevēlas, jo pieredze ir bijusi tik šausmīga, ka bail to vēlreiz piedzīvot. Mīļā, tas, ka Tev viss bijs ok, nenozīmē, ka ķeizars ir Dieva dāvana. Arī Tavs bērns nav vienīgais, kurš ir piedzimis ar ķeizargrieziena palīdzību, līdz ar ko Tu nevari arī par bērniem spriest. Painteresējies pie tiešām gudriem un zinošiem mediķiem, neonatalogiem, cik svarīgi bērnam ir iziet cauri dzemdību ceļiem un kādi bērniņi bieži nonāk terapijās.
Ne vienmēr viss info ir jālasa internetā. Kā jau augstāk minēju - painteresējies pie savas jomas profesionāļiem. Tu balsties tikai uz savu pieredzi, es balstos uz savu draugu pieredzi un uz profesionāļu pieredzi. Kādu man Tev te pielikt atsauci pielikt? Pašai vajag vairāk interesēties, nevis lasīt tikai rakstus Tvnet un balstīties uz tikai savu pieredzi. ? Te tāda mana pieckapeika. Man tiešām ir vienalga, kam Tu tici, ko Tu domā, ko Tu noliedz un ko Tu atbalsti. Bet fakts ir fakts. Un padomā, ja vairākas ir rakstījušas par to, ka iziet cauri dzemdību ceļiem bērniņam ir svarīgi, tad tas nav vienas personas sagrābstīts, pašizdomāts fakts.

Tev ir savs viedoklis man ir savs! Ja Tev būtu vienalga, tad nerakstītu man pretī palagu.
19.04.2020 09:52 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
VIP @ 19.04.2020 09:45

Nu ārsti imitē dabiskās dzemdības pilnīgi citu iemeslu dēļ, nevis tāpēc, lai bērns būtu mierīgs. Un kā var noteikt, ka bērns ir nemierīgs pirms ķeizara?
Mierīgs bērns, tas ir absoluti abstrakts jēdziens, kas vienai liksies nemierīgs, otrai mierīgs. Bērni dzimst ar saviem temperamentiem, km nav nekads sakars ar dzemdību veidu un neviens nekad uz pasaules tev nepateiks, tas ir dzemdību ietekmē vai nē.

Ja tavs rakstītais būtu patiesība, tad kāpēc ir atsevišķi ārsti, kas strādā ar ķeizargriezienu bērniem un viņu uzvedību, tonusu, nemierīgumu, uztraukumu utt?
19.04.2020 12:26 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
VIP @ 19.04.2020 09:45

Nu ārsti imitē dabiskās dzemdības pilnīgi citu iemeslu dēļ, nevis tāpēc, lai bērns būtu mierīgs. Un kā var noteikt, ka bērns ir nemierīgs pirms ķeizara?
Mierīgs bērns, tas ir absoluti abstrakts jēdziens, kas vienai liksies nemierīgs, otrai mierīgs. Bērni dzimst ar saviem temperamentiem, km nav nekads sakars ar dzemdību veidu un neviens nekad uz pasaules tev nepateiks, tas ir dzemdību ietekmē vai nē.

Dzemdību laikā ir dabīga un pat nepieciešama bērna galvas deformācija, saspiežas avotiņš un galvaskausa pamatne. Ķeizargrieziena laikā nenotiek bērna galvaskausa modelēšana.
19.04.2020 12:31 |
 
Reitings 236
Reģ: 06.04.2015
VIP @ 19.04.2020 09:45

Nu ārsti imitē dabiskās dzemdības pilnīgi citu iemeslu dēļ, nevis tāpēc, lai bērns būtu mierīgs. Un kā var noteikt, ka bērns ir nemierīgs pirms ķeizara?
Mierīgs bērns, tas ir absoluti abstrakts jēdziens, kas vienai liksies nemierīgs, otrai mierīgs. Bērni dzimst ar saviem temperamentiem, km nav nekads sakars ar dzemdību veidu un neviens nekad uz pasaules tev nepateiks, tas ir dzemdību ietekmē vai nē.

Pēc ķeizargrieziena tiek novērots ierobežots galvas smadzeņu pusložu kustīgums, bet caur tām iet cauri nervu galiņi. Tāpēc - raudulīgums, paaugstināts tonuss, psihomotorās attīstības palēninājums arī rodas.
19.04.2020 12:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits