Dzīvot- kur?

 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Sveikas!
Esmu attiecībās 2 gadus.
Situācija tāda- abi esam attāluma attiecībās. Dzīvoju Rīgā, viņš ir 2h attālumā.
Esam sākuši runāt par dzīvošanu kopā un tur mums sākas strīdi. Viņš negrib pārcelties no savas pilsētas, bet es negribu īsti uz viņa pilsētu, jo neredzu īsti tur darba iespējas, ko es viņam arī teicu.
Piedāvāju zelta vidusceļu- tā teikt starppilsētu, kur es es būtu tikai stundas attālumā no Rīgas un viņam aptuveni tāds pats laiks ceļā uz darbu, bet viņš nepiekrīt. Tā kā ietiepies.
Un šeit es īsti nesaprotu kāpēc. Īsti viņu tur nekas netur, vienīgi mamma. Savādāk viņš nepaskaidro neko, tikai pasaka ka Rīga viņam nepatīk un nekur nepārcelsies.Pieņemu ka mamma arī ir tas lielākais iemesls kāpēc viņš nevēlas, viņas veselības dēļ un principā vienīgais no bērniem palīdz viņai.
Nav jau tā ka es nevarētu pārcelties, bet mani ļoti baida tas darba jautājums mazpilsētā, jo cik es pēdējos mēnešus esmu skatījusies sludinājumus, man tur īsti nebūtu ko darīt.
Kad iemininos ka nāksies tad man iegādāties mašīnu un braukt uz tālākām vietām strādāt, bet viņš noburkšķ "Vai tad tu katru dienu braukāsi?"
Es nezinu ko darīt (t) Visu viņš noraida (t) un man nolaižas rokas :-(
Savādāk mums strīdu nav un saskan viss, bet šis ir vienīgais :-(
Visi man saka ka mums ir jāšķiras, bet es nevēlos tik viegli padoties.
Varbūt ir kādi padomi?
16.04.2019 19:48 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Labi labi sapratu :D
Būs vien pašai jādomā tālāk ko darīt :D
16.04.2019 20:56 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nu te var saprast abas puses.
Jo es arī nepārceltos projām no savas ģimenes. Vienmēr esmu zinājusi, ka gribu palikt tuvumā.
Un vīra pilsēta ir mazāka par mūsu tagadējo dzīvesvietu.
Pirms 11 gadiem viņš pārcēlās uz dzīvi šeit. Vispār nebija pat runa, ka es pārceltos uz viņa pilsētu. Esam gan runājuši vai viņš gribētu dzīvot savā pilsētā. Saka, ka nē, jo iedzīvojies jau šeit. Darbs, bizness, viss ir te. Pat viens no vīra brāļiem ir pārcēlies uz šejieni. :-D
---
Domāju, ka vienīgais risinājums jums ir dzīvot vidus punktā. Tad Tu tiec uz darbu un draugs nav tālu no ģimenes. Jo pa lielam citu iespēju jau nav. Un ir egoistiski prasīt, lai viņš pārceļas uz Rīgu. Ja Rīga nepatīk. Man, piemēram, brālis nekad nepārceltos uz pilsētu! Nekad! Dzīvo, saimnieko laukos. Aizraujas ar medībām, makšķerēšanu. Tā kā... Ne visiem svarīgi teātrī, kino utt. :-)
16.04.2019 20:56 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
Domāju, ka vienīgais risinājums jums ir dzīvot vidus punktā.

Problēma ir tajā ka viņš negrib viduspunktā, bet savā punktā dzīvot un pa lielam neko citu nav pieņēmis :)
16.04.2019 20:58 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nuuu... Tad izskatās, ka Tu viņam neesi tik svarīga.
Dīvaini gan. Kādi būtu viņa piedāvājumi.
16.04.2019 21:03 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Domāju, ka mazpilsētas vīrietim, kurš nav dzīvojis Rīgā, būtu ļoti pārcelties. Uzreiz cits dzīves ritms, citi ienākumi/izdevumi. Bet pārcelties uz mazpilsētu, kur būtu jāstrādā mazkvalificētu darbu, arī negribētu, un ja vīrietis tevi nevar pilnībā nodrošināt, šāds variants vispār ir garām.
Labi, ka tu piedāvā kompromisus, bet ja čalis visu noraida un pats neko nepiedāvā... Gan jau grib, lai tu visu izdomā, izplāno, vajadzības gadījumā arī piekāpies. Ja cilvēks tiešām gribētu būt kopā, meklētu visādus variantus. Es ieteiktu paņemt pauzi attiecībās, un paskatīties, vai viņam mainās attieksme. Ja puisis sāktu vismaz kaut ko domāt un izrādīt iniciatīvu, varat runāt par nākotni.
16.04.2019 21:04 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Būs vien pašai jādomā tālāk ko darīt
^ pieļauju, ka bez viņa.;)
16.04.2019 21:05 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Manuprāt tu viņam neesi tik svarīga....ar vieglu sirdi arī tevi palaidīs vaļā, apmēram tā.. nu dari kā pati vēlies bet es palieku šeit un turpinu savu ierasto dzīvi.
Džeks tevis dēļ nedomā ne pirkstu pakustināt. Grūti saprast vispār kāpēc tik ļoti gribi tur ko glābt, jo nu....tu tur esi vienīgā kas grib ko cīnīties, džekam labi kā ir, ar vai bez tevis...
16.04.2019 22:06 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Ne pa tēmu - bet es tīri funkcionāli nesaprotu, kā var negribēt dzīvot Rīgā ( jeb kurā lielākā pilsētā ), kur viss pa lielam ir pa rokai. Veikals, kino, Teatris un viss ko velies. bet tas tā. /quote]
Nopietni??? Man nevajag veikalus uz katra stūra, kinoteātri neapmeklēju, teātri arī nē. Un Rīgā vai citā pilsētā nav nekā no tā ko vēlos - Mežu ( ne jau Rīgas parodiju ), svaigu gaisu, ūdeņus ( jūra, upe, ezers), kas nebūtu piedirsts ar mēsliem un krastmala vasarā pārbāzta ar cilvēkiem. Klusumu un mieru nevis pilsētas troksni un cilvēkus uz katra stūra. Latvisku vidi nevis krievu midzeni, kas ir Rīga.
Rīgā dzīvo vai nu idiori vai bagātie, kam patīk pilsētu sūdi. Normāli cilvēki nedzīvo Rīgā ja ir tāda iespēja!
16.04.2019 22:57 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jocīgs komentārs no viņa puses par to, ka vajadzēja klausīt omīti. Omīte ieteica šķirties? Vai arī es ko pārpratu? Pārcelties viņš negrib (varu saprast, bet Tavs kompromiss bija ļoti pat jēdzīgs), neizklausījās īpaši atsaucīgs par Tavu ikdienas braukāšanu... Izklausās, ka esat nonākuši strupceļā, tāpēc vienīgais, kas man nāk prātā ir saruna, kurā pajautāt vai viņš ir pārliecināts, ka vēlas dzīvot kopā. Ja jā, tad kāds ir viņa ierosinājums. Es tā saprotu, ka jums šādas sarunas ir bijušas, bet šad tad nav slikti pēc laika pārrunāt notikušo. Varbūt viņš pats neapzinās, cik neatsaucīgs izklausās, varbūt uzzināsi konkrētu iemeslu, kas viņu attur, bet varbūt viņa nodomi ir mainījušies.
16.04.2019 23:03 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Nu, es ar tādu vīrieti nebūtu kopā. Nē, es nepieprasītu, lai manis dēļ pamet pilnīgi visu (ģimeni, darbu, ierasto vidi utt.), taču arī pati nebūtu gatava upurēt savu darbu, savu ģimeni un savu ierasto vidi, lai pārceltos uz pilsētu, kurā pat nevarētu atrast normālu darbu, nemaz nerunājot par atšķirtību no tuviniekiem, draugiem. Protams, meklētu kompromisu, bet, ja būtu tā, kā autores situācijā, kad vīrietis vispār nav gatavs kompromisam un pastāv tikai uz savu, gaidot, ka draudzene būs tā, kura viņa dēļ visu pametīs, tad es šķirtos. Nē, paldies, es nekad nepamestu savu dzīvi, darbu, tuviniekus, lai pārceltos uz citu vietu pie vīrieša, kurš man nav ne vīrs, ne līgavainis, bet tikai čalis ar kuru tiekos 2 gadus. Ja vēl bonusā nāktu dzīvošana kopā ar drauga tuviniekiem no kuriem visi sēž uz grupām... nē, paldies. Atrast kompromisu ir viena lieta, bet pilnībā pamest visu savu dzīvi, atmest malā savas vēlmes, vajadzības un ambīcijas, un nākotnē varbūt samierināties ar pārdevējas darbu, dēļ vīrieša, kurš uz doto brīdi ir tikai draugs, manuprāt, ir stulbākais, ko var izdarīt jauna sieviete, kura dzīvo galvaspilsētā, iegūst augstāko izglītību un kurai visi pasaules ceļi vaļā.
16.04.2019 23:23 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Man jau šķiet, ka džekam ir labi tā, kā ir. Ja viņam Rīga nepatīk, tad visdrīzāk droši vien autore brauc ciemos pie viņa. Kā tur ir, kurš pie kura brauc? Draudzene it kā ir, pati atbrauc, iespējams pagatavo ēst, sekss ir, un tad atkal aizbrauc prom. Viņam ir labi, un izklausās, ka negribas neko mainīt, tik neērti to pateikt autorei. Un īsti jau citu variantu tur nav - kādam būs jāpārvācās vai jāšķiras, ja negribas mūžīgās attāluma attiecības.
16.04.2019 23:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Vēl jāpiebilst, ka nereti tikai sākot dzīvot kopā, no otra izlien tādi tarakāni, kādus nepamani, ja 2 gadus esi attāluma attiecībās. Nevajag pieļaut kļūdu! Ir jārunā un jāpastāv uz kompromisu. Ja kompromiss kārtējo reizi tiek noraidīts, tad tur no vīrieša puses ir tikai egoisms un savu vēlmju un vajadzību nostādīšana pirmajā vietā. Un vai tas ir tas, kas autorei vajadzīgs... tas lai paliek pašas ziņā. Galvenais, lai pēc kāda laika nav rūgti jānožēlo, ja tiks pieņemta izvēle sekot mīlestībai...
16.04.2019 23:27 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Interesanti, cik egoistiski cilvēki šeit. Ja nepakļaujas uzreiz otrai pusei, tad nu jāšķiras, jo jābūt kā es gribu. Bet tam cilvēkam arī ir sava nostāja. Es, piemēram, arī dzīvoju ārpus Liepājas, un uz nekādu Rīgu nepavisam čalim līdzi neskrietu kā uzšvilpj. Man patīk sava māja, dārzs, arī ir ģimene, kuru negribas pamest. Neesmu cilvēks, kam vajag restorānus, šmotkas un cilvēku masas katru dienu. Uzdzen man depresiju tas viss. Un acīmredzot puisim arī ērti tur, kur viņš. Ne visi ātri vien gatavi kur mesties par galvu un kaklu, citiem patīk, tā teikt, rutīna, miers un var iztikt ar zemāku algu. Katram savs.
Bet, protams, saprotu arī autori. Grūti tādās situācijās. Tur jau nekas cits kā dzīvē, kad satiekaties, uz aci pajautāt - Tu maz gribi ar mani kopā dzīvot? Jo tāda starppilsēta šādos gadījos ir ideāls variants. Abi būtībā no laivas izmesti un tas ir kas kopīgs ko apgūt...
16.04.2019 23:52 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Interesanti, cik egoistiski cilvēki šeit. Ja nepakļaujas uzreiz otrai pusei, tad nu jāšķiras, jo jābūt kā es gribu.

Nezinu, es speciāli vēlreiz ar acīm pārskrēju pāri visiem komentāriem, bet tiešām neredzēju, ka kāda rakstītu, ka, ja puisis nepakļaujas autores prasībām, tāpēc, ka viņa tā grib, tad ir jāšķiras. Gandrīz visas te iesaka to, ko ieteicu arī es - meklēt kompromisu. Bet, ja uz kompromisu attiecībās ir gatavs iziet tikai viens, kamēr otrs ietiepjas un negrib neko mainīt, tad tas arī nav normāli un es personīgi neredzu citu risinājumu kā šķiršanos. Jo kas tad paliek? Vai nu turpināt attāluma attiecības vai nu vienam būs jāpiekāpjas otram, pārkāpjot pāri savām vēlmēm. Nu nav tam čalim ar zobu sāpēm jāpārceļas uz Rīgu, bet arī autorei nav jāpamet Rīga un jābrauc uz mazpilsētu. Savukārt jau autores piedāvātais kompromiss par Tukumu, redz, čalim tik un tā nederot. Tad kur ir risinājums?
17.04.2019 00:11 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Man arī izklausās, ka puisis ne sevišķi vēlas ko mainīt un attiecības ar Tevi viņam nav gluži prioritāte dzīvē. Ja divi cilvēki patiešām vēlas būt kopā, tad viņi abi meklē kompromisus nevis tikai viens, kā šajā gadījumā - Tu. Šķiet, ka viņš labprātāk dzīvo kopā ar mammu nevis Tevi. Es jau Tavā vietā daudz nedomātu, ar tādu memmesdēliņu nespētu būt kopā. Un tas, ka mammai veselības problēmas, ir tikai atrunas - ja tiešām gribētu, risinājumu atrastu.
17.04.2019 00:49 |
 
Reitings 44
Reģ: 17.04.2019
Šobrīd esmu jau situācijā, kurā posta autore vēl tikai domā nokļūt. Vairāku gadu laikā diemžēl neesmu atradusi stabilu darbu pilsētā ārpus Rīgas, bet ar ļoti labu izglītību un pieredzi (pārkvalificēta, neesmu konkrētā paziņu lokā un utt.). Pašlaik tiek domāts tikai par pārcelšanos atpakaļ uz Rīgu.
17.04.2019 04:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es šajā tēmā izlasīju divas lietas:
1. Puisim rados visi ar grupām (plānojot kopīgus bērnus, šis ir liels riska faktors- viena lieta, ja kāda grupa, bet ja visiem, liels iedzimtu anomāliju risks pēcnācējiem);
2. Puisim ģimene svarīgāka par draudzeni (puisis nav nobriedis jaunas, savas ģimenes veidošanai, vēl cieši pielipis mammai pie brunčiem, ilgtermiņā ar šo būs problēmas).
Klausi vecmammu vai pasaki, ka ciemos, lai braukā viņš pie tevis, jo pārcelsies vai brauksi tikai pie līgavaiņa :D Garantēju, ka viņš attiecības pārtrauks.
17.04.2019 07:01 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
MisRight kurā pusē dzīvo šobrīd?
Nu nav visi ar grupām :D nevajag pārspīlēt :) , bet nu dzīves laikā tika pie grupām
17.04.2019 07:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Cik un kādu diagnožu dēļ ir grupas? Tas ir ļoti svarīgi.
17.04.2019 07:14 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.04.2019
2 no 5 bērniem. Diagnozes nepateikšu, bet man liekas ka abi pietēlo nedaudz lai ar viņiem paauklētos.
17.04.2019 07:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits