Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tā diena ir klāt...

 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Pēdējā laikā ir stipri mainījušies mani ēšanas paradumi un es gribētu teikt, ka arī izpratne par ēdienu. Man gan bija diezgan daudz lieka svara. Varētu pastāstīt sīkāk un tā, bet nezinu, kas šo forumu lasa, bet zinu, ka daudzi :-D Nu pat Kivičs lasa un posto FB :-D
Tātad īsumā es sāku ēst veselīgi - smūtīji, auzu pārslu putra, salāti, zupas un soli pa solim no manas ēdienkartes pazuda gaļa un es to nebiju pamanījusi. Jau agrāk gaļu maz lietoju, bet tagad atskārtu, ka neēdu nedēļām ilgi un nesen noskatījos arī divas filmas "Food Matters" un "What we eat matters", tad nu domāju viss! Es vairs gaļu neēdīšu. Bet nezinu kā būs piemēram Jāņos, kad visi ēdīs šašļiku vai grillēs desiņas. Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir un gribētu varbūt uzzināt kā citiem gājis kļūstot par veģetārieti. Cik saprotu tur nav tā, ka mēģina padsmit reizes, ja ir mainījusies tā izpratne, tad tā ir mainījusies vai tomēr ir zināmi veģetārieši, kas atkal sākuši ēst gaļu vai apēd piemēram 1-2x pusgadā?
Un kāpēc citās diskusijās cilvēki ir komentējuši, ka ja neēd gaļu, tad regulāri jāpārbauda analīzes, ka problēmas ar dzelzi (anēmija), man bija zems dzelzs 9 gadus atpakaļ, tad sāku ēst hemoglobīnu un granātābolus un dabūju normu, bet gaļu es ēdu :D
Tad piemin proteīnu (ja godīgi es nezinu, ko tas nozīmē)
Gribas pajautāt tikai vai tie cilvēki, kas tik ļoti aizstāv gaļu un uzskata veģetāriešus par kaut kādiem jocīgajiem, zina arī to, ka dzīvniekiem baro antibiotikas, lai samazinātu infekcijslimības un hormonus, lai ātrāk aug? Bet nu tas tā, neapvainojieties neviens, es vienkārši vēlos dzirdēt kādus ieteikumus (gan jau cosmo troļļi ieteiks man pārtikt no gaisa) :-D
03.02.2019 10:01 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Piemērs. Mana ģimene kuri ir visēdāji. No rīta brokastis vārīts cīsiņš ar kečupu vai desmaize, pusdienas kartupeļi vai kāda cita piedeva ar kotleti, karbonādi un vakariņās arī rīsi vai citas piedevas ar gaļu. Pa vidam varbūt apēd vienu banānu vai ābolu. Salāti vai kaut kas gatavots bez gaļas tiek ļoti reti kad es esmu ciemos. Tā dzīvo vairums Latvijas ģimeņu. Un tā nav tikai omes. šeit jau komentē tie kuri ēd veselīgi un apzinās ka nevar gaļu katrā ēdienreizē.
Un tie kuri netic, ka teliņus nokauj. Tad tā ir vistīrākā taisnība. Arī govis mūsdienās dzīvo tikai fermas un ārā gandrīz neiet un tik ražo pienu. Un kādi viņām tie tesmeņi ir asiņaini iekaisuši un tas viss nonāk pienā.
05.02.2019 08:41 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Kaya, es reti kur nokļūstu pie nesavējiem (kas faktiski sākas jau ar vecākiem, vecvecākiem, jo ikdienā biežāk satieku mūsu domāšanas loka cilvēkus), tad nu tiešām jāatzīst, ka dārzeņi ēdienreizē viņu izpratnē ir labi ja marinēts gurķis. arī vēl mūsdienās. ok, vasarās , protams, ir gurķi/tomāti.
04.02.2019 23:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
akjelcikvar, protams, to, ka tā ir bijis, es nenoliedzu. Arī tagad, protams, ir cilvēki, kuri bez gaļas paēst (kā paši saka) nevar. Un, protams, 80 gadīgā tante Anniņa gan jau arī uzskatīs, ka labi paēduši mazbērni ir tikai tad, ja pilns puncis karbonāžu un kotlešu. Bet man šķiet, ka šajā ziņā tomēr viss mainās uz labo pusi un vairs nav tā, ka gaļēdājs, tikai tāpēc, ka ir gaļēdājs, katru dienu štopē iekšā vistiņas un šašlikus. Manuprāt, tas ir tāds pats stereotips kā tas, ka vegāni tikai lapas ēdot. Katrā ziņā, man prieks, ka sabiedrība lēnām aug un atbrīvojas no visiem šiem stereotipiem. :)
04.02.2019 23:20 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Protams, ka neuztraucas, bet šeit daudz komentāros minēja, ka nav veselīgi neēst gaļu. Nu kāpēc vajag rakstīt tādus komentārus, ja ir pohuj? :D
Par to pārspīlēto gaļas ēšanu, man liekas, ka ir vēl cilvēki, kam desmaize brokastīs, cīsiņi pusdienās un kotlete vakarīņās, bet tie man liekas vairāk tādi vecāka gadugājuma, vismaz no savas pieredzes skatoties.
04.02.2019 23:08 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Kaya, tas tiešām nedaudz mainās. bet nu, vēl pirms gadiem padsmit, kad 'labs ēdiens' ēstuvē gandrīz visiem skaitījās karbonāde pāri šķīvja malām, tika noēsta karbonāde, plus mīnus kartupeļi un salāti laimīgi palika :D
04.02.2019 23:02 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Es zinu kā ēd visi šie gaļēdāji , sardeles un kotletes pa visiem caurumiem , dārzeņus labi ja reizi mēnesi redz.

Nu, vispār jau arī šis tāds pats stereotips vien ir, kā tas, ka vegāni/veģetārieši neuzņem vitamīnus. Esmu gaļēdāja, taču nav tāda diena, kad uzturā neuzņemtu labu daudzumu augļu, dārzeņu. Un es tiešām nezinu nevienu gaļēdāju, kura uzturs sastāvētu no sardelēm un kotletēm pa visiem caurumiem. Ja tā tiešām kādam ir, tad tas drīzāk ir izņēmums, nevis norma, ka gaļēdājs neko citu bez gaļas neēd vispār.
04.02.2019 23:00 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Dāllija, uztraukšanās par veģetāriešu veselību? :D tā ir tāda pati uztraukšanās kā alkoholiķi uztraucas, ka kāds nelieto :)
04.02.2019 22:56 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ar cūciņām ir vienkāršāk. kuilīšus izrūnī (viņus paķer aiz pakaļkājām gaisā, tad izgriež mantības daļu uz āru un ar tādu asu nazīti čik čik, tad kaut ko nosterilizē un palaiž). un viņi aug laimīgi kopā ar savām māsiņām. un tad arī visi kopā aizbrauc uz jūsu galdiem :)
04.02.2019 22:50 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Tas tiesa, būtībā katram otrajam, kas neiet regulāri uz analīzēm un baigi nekonsultējas ar ārstiem pat uzturu, kaut kas vairāk vai mazāk trūkst vai tiek uzņemts par daudz. Tāpēc liekas drusku muļķīga tā uztraukšanās, ka veģetārieši tūlīt nostprāgs, jo neuzņem gaļu. :D Katra cilvēks ir individuāls un, kas vienam slikti, otram tieši laikā. :)
04.02.2019 22:48 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
feu, interesanti. nez, kā viņš to dara, ar papīra smalcinātāju :D
04.02.2019 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kas ir tas LIELAIS iemesls, kādēļ gaļa, olas, piens, krējums utt. ir TIK slikts, ka jādzer uztura bagātinātāji, lai netrūktu organismam visi nepieciešamie vitamīni, kurus satur šie produkti? 

Es saprotu , ka man baigās jēgas tev neko stāstīt nav, jo šī te pozīcija parasti ir iespītēšanās, ko es bieeeži esmu redzējusi,jo nu pat komentāros virs tevi tika piemīnēts viens liels "valis" šajā sakarā. Jo lai iegūt gaļu ir jānogalina dzīvnieks.
Oooo...jāaa....tas ir steretoips nr. 1 ar veģetāru un vegānu uzutur bez problēmam var uzņemt visus vitamīnus,jo veģetāriša un vegāna uzutrs ir tomēr ir krieetni dažādāks par kotletēm 7x nedēļa:-D Es zinu kā ēd visi šie gaļēdāji , sardeles un kotletes pa visiem caurumiem , dārzeņus labi ja reizi mēnesi redz.:-D
04.02.2019 22:42 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
sharmantaa, es nez, kā tik 'sarežģītu' lietu apskaidrot. tāpēc, lai beigtu izturēties pret dzīvniekiem kā pret utilitāriem objektiem?
tās, kas te par teliņiem. hmm, jūs tirgū/veikalā nekad neesat redzējuši uzrakstu 'jaunlops'? protams, protams, visi bullīši tiek kaut kur pārdoti un pavada savas vecumdienas ASV dienvidu rančā, plūcot zaļu zālīti :D daži buļļi tiek audzēti sēklas materiālam, jā. citus vai nu klapē nost uzreiz, vai paaudzē līdz optimālam svaram un tad. bet gotiņas, redz, pienu sāk pēc atnešanās ar laiku dot mazāk, tad gotiņu apsēklo un laiž ciet, lai atkal atnāk vaļā ar lielu izslaukumu. ja neapiet, tad gotiņa pati brauc uz kautuvi.
04.02.2019 22:41 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
Nesen lasīju interesantu faktu, ka Mark Zuckerberg ēd tikai gaļu, no dzīvniekiem, kurus pats ir sasmalcinājis.
04.02.2019 22:38 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Domāju, ka mierīgi vari nebūt veģetāriete, vienkārši ēd Latvijā audzētu dzīvnieku gaļu un neēd tik bieži. Es personīgi praktiski pati vispār vairs nepērku gaļu, jo neprasās, bet man no problēmu kaut ko ieēst esot ciemos vai, ja sagribas. Tiesa gan, relatīvi nesen sāku par to domāt un kas zin, varbūt kādreiz neēdīšu, bet šobrīd vēl neesmu gatava sevi piespiest kaut ko 100% ēst vai neēst.
04.02.2019 22:33 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Bullēni parasti nonāk lopu uzpircēju izsolēs. Vismaz Latvijā neviens neskrien ar cirvi virsū vēl slapjam teļam.

Latvija nespele nekadu lomu pasaule. Lielakoties teli tiek nogalinati uzreiz. Nakama govs apseklosana notiek pec paris menesiem.
04.02.2019 22:27 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
jolly roger - jā, lai dod pienu, savādāk pienu dabūt nevar. okei, varbut citi bulljus mazos ved uz kaušanu, bet ne visi, izdevīgāk paardot tiem kas vinus audzee lielus , un telites jau toč neved.
04.02.2019 22:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bulli pienu dod?

Bullēni parasti nonāk lopu uzpircēju izsolēs. Vismaz Latvijā neviens neskrien ar cirvi virsū vēl slapjam teļam.
04.02.2019 22:13 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Es uzdošu lielajiem vegāniem un veģetāriešiem vienu jautājumu, kurš man līdz galam nav skaidrs un arī vēlos izglītoties šajā ziņā. Kas ir tas par iemeslu, kādēļ vēlas atteikties no gaļas, piena u.c.produktu izstrādājumiem? Kas ir tas LIELAIS iemesls, kādēļ gaļa, olas, piens, krējums utt. ir TIK slikts, ka jādzer uztura bagātinātāji, lai netrūktu organismam visi nepieciešamie vitamīni, kurus satur šie produkti? Lūdzu palīdziet man, un izgaismojiet! :)
04.02.2019 22:09 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
kāds sakars maksligai apseeklosanai ar teļu kaušanu?

Tie tiek laisti pasaule, lai no matitem iegutu vairak piena. Bulli pienu dod?
04.02.2019 22:04 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
kāds sakars maksligai apseeklosanai ar teļu kaušanu?
04.02.2019 21:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits