Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tā diena ir klāt...

 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Pēdējā laikā ir stipri mainījušies mani ēšanas paradumi un es gribētu teikt, ka arī izpratne par ēdienu. Man gan bija diezgan daudz lieka svara. Varētu pastāstīt sīkāk un tā, bet nezinu, kas šo forumu lasa, bet zinu, ka daudzi :-D Nu pat Kivičs lasa un posto FB :-D
Tātad īsumā es sāku ēst veselīgi - smūtīji, auzu pārslu putra, salāti, zupas un soli pa solim no manas ēdienkartes pazuda gaļa un es to nebiju pamanījusi. Jau agrāk gaļu maz lietoju, bet tagad atskārtu, ka neēdu nedēļām ilgi un nesen noskatījos arī divas filmas "Food Matters" un "What we eat matters", tad nu domāju viss! Es vairs gaļu neēdīšu. Bet nezinu kā būs piemēram Jāņos, kad visi ēdīs šašļiku vai grillēs desiņas. Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir un gribētu varbūt uzzināt kā citiem gājis kļūstot par veģetārieti. Cik saprotu tur nav tā, ka mēģina padsmit reizes, ja ir mainījusies tā izpratne, tad tā ir mainījusies vai tomēr ir zināmi veģetārieši, kas atkal sākuši ēst gaļu vai apēd piemēram 1-2x pusgadā?
Un kāpēc citās diskusijās cilvēki ir komentējuši, ka ja neēd gaļu, tad regulāri jāpārbauda analīzes, ka problēmas ar dzelzi (anēmija), man bija zems dzelzs 9 gadus atpakaļ, tad sāku ēst hemoglobīnu un granātābolus un dabūju normu, bet gaļu es ēdu :D
Tad piemin proteīnu (ja godīgi es nezinu, ko tas nozīmē)
Gribas pajautāt tikai vai tie cilvēki, kas tik ļoti aizstāv gaļu un uzskata veģetāriešus par kaut kādiem jocīgajiem, zina arī to, ka dzīvniekiem baro antibiotikas, lai samazinātu infekcijslimības un hormonus, lai ātrāk aug? Bet nu tas tā, neapvainojieties neviens, es vienkārši vēlos dzirdēt kādus ieteikumus (gan jau cosmo troļļi ieteiks man pārtikt no gaisa) :-D
03.02.2019 10:01 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Neviens tevi nespiež atteikties no gaļas pavisam, ja neklārēsi visiem apkārt, ka esi pārliecināta veģetāriete un gaļa ir fuuu, pūuustošss līiiķiis, tad neviens tev nepārmetīs šašliku pāris x gadā.
03.02.2019 10:29 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Tu nezini, kas ir proteīns, bet filmās saklausījies par antibiotikiem un augšanas hormoniem un viss, tagad gudra? Es nevēlos atrunāt no veģetārisma, uz priekšu, es tikai par. Bet tad izglītojies plašāk. Ja hormoni un antibiotikas ir iemesls, kādēļ neēdīsi gaļu, tad Latvijā mierīgi var nopirkt gaļu bez tā visa.
03.02.2019 10:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es gaļu ēdu reti. Dažādu iemeslu dēļ, tajā skaitā gaļas rūpniecības ietekme uz vidi un jo man īpaši neprasās. Veģetāriete neesmu, problēmas ar dzelzi ir bijušas, bet man tas nav saistīts ar gaļas ēšanu vai neēšanu. Proteīns (olbaltumvielas, ja lasi uzrakstus uz pārtikas produktiem latviski) ir arī auzu pārslu putrā.
.
Man arī šķiet, ka šašliks uz Jāņiem nav tas trakākais, kas var notikt. Kāpēc obligāti vajag oficiāli "kļūt par veģetārieti"? Želatīns ir dzīvnieku izcelsmes, kūciņā mīklā ola ir iekšā, ādas kurpes ņi ņi ņi - tur tak lopiņš beikts, smūtiju uz kefīra bāzes arī labāk nē, un par saldējumu vari aizmirst.
.
Bet ēst mazāk gaļu - es personīgi atbalstu! Vegānus un veģetāriešus, starp citu, arī atbalstu (bet pievienoties neesmu gatava).
03.02.2019 10:38 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Es pat nesaprotu šīs diskusijas jēgu... :-|
Nu ja neprasās gaļa, tad nav jāēd.
Es personīgi nevarētu bez gaļas. Taču tas nenozīmē, ka nosodu cilvēkus, kas neēd gaļu.
03.02.2019 11:45 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Lielakais jusu ieguldijums, veicot ediena izveli, butu izvairisanas no rupniecisko dzivnieku audzetavu audzetas dzivnieku produkcijas. Citas ediena izveles butu javeic saskana ar cietsirdigo fiziologiju un bezkaisligo evoluciju:)
03.02.2019 11:53 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
1. Man nospljauties, ko dziivniekiem baro vai nebaro, kaa arii man nospljauties par visiem desaas samaltajiem un kazhokaadaas sagrieztajiem lopinjiem.
2. Kas ir proteiins, pameklee maatee Googlee, tas Tavaam smadzeneem dos vairaak nekaa shii murga uzskricileeshana sveetdienas riitaa.
3. Nevienu nekrata, Tu eed galju vai grauz salaatus, kratiit saak, kad taadas duras kaut kur aizvelkas un saak kviekt, ka shiim salaatus vajag un vai starp pankuuku un kotleshu cepshanu panna tika nodezinficeeta. Taadaa gadiijumaa shiis duras prasaas ar degunu iebaazt salaatos un iemaukt ar pannu pa stulbo pauri.
03.02.2019 11:56 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
kas par dienu ir klāt?
03.02.2019 11:58 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Donata Jā, es zinu, ka nespiež un es agrāk arī domāju, ka veģetārieši smieklīgi liekas ar to gaļas neēšanu un ko tad viņi ēd? Bet man vienkārši nebija neviena pat paziņu lokā. Tad darba vietā atnāca kolēģe un šobrīd jau gadu dzīvoju kopā ar vienu meiteni, kas ir veģetāriete (nu jau pēdējos mēnešus vegāne) un neviena no viņām neko sliktu neizteicās par gaļu. Drīzāk no citiem nācās dzirdēt jokus, ka vistas fileja, kas ir mērcēta olā, lai pagatavotu karbonādi ir mamma, kas ir mērcētā pašas bērnā :D Es jau noteikti nesākšu visiem tagad pirms pieskaršanās gaļai, klāstīt visas ko zinu, tad visticamāk man draugu arī vairs nebūs :-D
MissMia Ej labāk pastaigājies un ieelpo svaigu gaisu. Un nē, hormoni un antibiotikas nav vienīgais iemesls kāpēc neēdīšu gaļu. Bet painterešos, kas īsti ir proteīns. Tu laikam domā, ka tādu gaļu var nopirkt no kāda vietēja un tad bez maz puscūka jāpērk. Bet ko tu uztraucies, tev vairāk paliks:-D
57days Izklausās, ka tu esi ļoti saprotoša šajā jautājumā. Domāju, ka oficiāli vajag kļūt, lai nav tā, ka aizbraucot ciemos dod ēst gaļu, bet ja vienreiz neēd, otrreiz ēd, tad no malas tas izskatās, ka cilvēks pats nav īsti ticis skaidrībā un ka vienu dienu tēlo no sevis veģetārieti, bet otrā ēd gaļu. Nu tas tā es fantazēju.. Protams var pateikt, ka vēl tautos tajā visā.
03.02.2019 12:01 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Tu nezini, kas ir proteīns, bet filmās saklausījies par antibiotikiem un augšanas hormoniem un viss, tagad gudra?

Pilnīgi piekrītu. Autore tikai selektīvi apgrābstījusi informāciju no apšaubāmiem avotiem.
03.02.2019 12:02 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
DieKleineHexe 1. Man arī nospļauties par tavu viedokli un 2. Izklausās, ka bērnībā tevi ar pannu bieži sita :-D
03.02.2019 12:03 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
akaroa Daudzpunktu vietā var būt dajebkas, bet ja tev vienkārši interesē uzzināt, kas par dienu ir klāt, tad paskaties kalendārā.
03.02.2019 12:05 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Kas tas par stulbumu, ka ir jaafišē ko tu ēd un neēd? Esi veģetāriete vai vienkārši ēd to ko vēlies kad un cik gribi?
Tu gribi visiem oficilālā paziņojumā pateikt, ka esi veģetāriete kas, iespējams, reizēm sagribēs šašliku? :-D stulbums.
Vienkārši ēd ko vēlies un viss, ja kāds jautā kāpēc jau otro (vai trešo, piekto, desmito..) ciemošanos reizi atsaksies no gaļas atbildi, ka esi savā uzturā to samazinājusi līdz minimumam un tev gaļa šobrīd/šodien neprasās/negribās. Un visiem viss būs skaidrs, tici man, nevienam neinteresēs cik bieži tu viņu ēdīsi/neēdīsi :-P
03.02.2019 12:05 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Piekritīšu tam, ka diskusija diezgan bezjēdzīga un ne par ko. Autore nezin kā no malas izskatīsies tas ka need gaļu. Šausmas nu!:'-(
Es arī reizēm nedēļu, divas needu gaļu, bet nevienam par to neatskaitos un negrasos to darīt. Tāpat man neinteresē ko un cik daudz ēd citi - vai šonedēļ kādam ir tomātu vai kefīra diēta. Easy as that!
03.02.2019 12:09 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Dzelzs un olbaltumvielas ir gan dzīvnieku, gan augu valsts produktos. Atšķirība divvērtīgā vai trīsvērtīgā, teorētiski ar dzīvnieku valsts produktiem (p., gaļu) uzņemt to ir vieglāk, bet var arī ar augu valsts.
--
Ja negribas gaļu, var neēst, bet nekas traks jau arī nebūs, ja 1-2x gadā (Līgo svētkos) apēdīsi to šašliku. :D
03.02.2019 12:13 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Emely A kāpēc tu atstāj bezjēdzīgus komentārus, bet es nevaru bezjēdzīgu diskusiju rakstīt? :-P
03.02.2019 12:14 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
akaroa Daudzpunktu vietā var būt dajebkas, bet ja tev vienkārši interesē uzzināt, kas par dienu ir klāt, tad paskaties kalendārā.

ja man interesētu, kurš datums, tad es tiešām paskatītos kalendārā. bet šo tēmu komentēju, jo nesapratu virsraksta un aprakstītās tēmas sakarību un kas tieši šai dienai ir kopīgs ar tavu ēdienkartes izvēli (t)
03.02.2019 12:20 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Bet nezinu kā būs piemēram Jāņos, kad visi ēdīs šašļiku vai grillēs desiņas. Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir un gribētu varbūt uzzināt kā citiem gājis kļūstot par veģetārieti.

Uz Jāņiem vari mēģināt atrast kādus tofu izstrādājumus vai halumi sieru, kas arī ir grillējams, ar dārzeņiem. Ar veģetārismu man gāja tā, ka Latvijā bija sarežģīti, jo latvieši ēd ļoti daudz gaļas. Aizejot kaut kur ciemos, uz svētkiem u.tml. atrast kaut ko ēdamu ne vienmēr ir viegli. Plus, kā arī šajā tēmā ir redzams, reakcijas uz veģetārisma pieminēšanu mēdz būt ļoti jocīgas, esmu dzirdējusi arī konspirāciju teorijas par to kā zemnieki uzpērk zinātniekus un ārstus un producē propagandu, viss ir meli utt. Kopumā veģetāriete biju gadus 4-5, tagad ēdu gaļu, dažas reizes nedēļā. Priekš manis veģetārisms prasa pārāk daudz ēdienkartes plānošanas, lai nesāktos dažādi deficīti.
Tad piemin proteīnu (ja godīgi es nezinu, ko tas nozīmē)

olbaltumvielas
03.02.2019 12:21 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Nu tu prasi, pēc manām domām, padomu un viedokli.. vai kāpēc ir šī diskusija?
Jautājums - kādas atbildes tu gaidi šeit? Apsveikumus un uzslavas, ka neēd gaļu?
03.02.2019 12:22 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
1. Man nospljauties, ko dziivniekiem baro vai nebaro, kaa arii man nospljauties par visiem desaas samaltajiem un kazhokaadaas sagrieztajiem lopinjiem.

Si nav kvieksana?
3. Nevienu nekrata, Tu eed galju vai grauz salaatus, kratiit saak, kad taadas duras kaut kur aizvelkas un saak kviekt, ka shiim salaatus vajag un vai starp pankuuku un kotleshu cepshanu panna tika nodezinficeeta. Taadaa gadiijumaa shiis duras prasaas ar degunu iebaazt salaatos un iemaukt ar pannu pa stulbo pauri.
03.02.2019 12:43 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Man nospljauties, ko dziivniekiem baro vai nebaro, kaa arii man nospljauties par visiem desaas samaltajiem un kazhokaadaas sagrieztajiem lopinjiem.

Lidziga daudzuma suna, aitas, cita dzivnieka ciesanas ir janem vera tapat ka homo berna ciesanas.
03.02.2019 13:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits