Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cilvēki

 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Mums Latvijā gan tas nav tik ļoti aktuāli. Bet nu sarunai.
FB ir lapa Nas Daily, kur čalis taisa dažādus video par dažādām tēmām. Liekas jauks, patīkams, pozitīvs cilvēks.
Ja nemaldos, viņš ir pakistānietis. Varbūt kaut kas līdzīgs, bet nu no Musulmaņu valsts. Pats nav ticīgs.
Šodienas video viņš pateica, ka "ja tu neesi baltais, tev šajā pasaulē ir grūtāk."
Viedokļi?
Es uzvilkos. :D varbūt kaut kādā ziņā nebaltajam balto valstī kaut kas būs grūtāk. Bet tieši tāpat baltajam būs grūtāk nebalto valstī. Tieši tāpat baltajam no Latvijas būs grūtāk balto Amerikā.
Nebaltajam ir dzīve savā nebalto valstī. Bet viņš redz, ka tai pašā Amerikā ir labāks dzīves līmenis. Viņš arī tā grib. Pārceļas un sāk veidot dzīvi Amerikā. Hm, ir grūti, jā, grūti sākt dzīvot citā valstī, citā kultūrā. Tāpat kā latvietim tur būtu grūti. Bet nu, teiksim, ka grūti ir tieši ādas krāsas dēļ.
Un tad paņemsim cilvēku, vēlams meiteni, no Latvijas, kura vēlas dzīvot siltākā zemē. Var jau uz Maltu, bet paņemsim Ēģipti. Tas nav pat ekstremakais variants. Cik viegli viņai tur būs? Dabūt darbu, iedzīvoties. Es domāju visi vēl atceras Māru. Nebaltais starp baltajiem var justies drošāk kā baltais starp nebaltajiem.
Kā jau minēju, mums tas te nav tik aktuāli, bet ja es dzīvotu Amerikā, Jēziņ. Pēdējā drāma internetā bija par to, ka baltās meitenes sauļojas. Kā nav kauna, cultural appropriation. :D labrīt, arī gadus 10 atpakaļ, kaut vai tepat LV meitenes ir bijušas arī tādas, kuras nosauļojas līdz pēdējam. Nekas tur nav, lai ieriebtu vai līdzinātos. Vai arī bizes - baltās meitenes nedrīkst bizes pīt. Nedrīkst. Tās pieder melnajām. :D bet melnās meitenes drīkst taisnot matus. Drīkst krāsot blondus. Drīkst saukt baltos par baltajiem, bet nedrīkst melnos par melnajiem
01.02.2019 19:26 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Cilvēki ir cilvēki, ārkārtīgi dažādi, neatkarīgi no rases, tautības vai kā cita, ko izmantojam grupēšanai.
Kopumā - diezgan nepatīkama suga, skaties uz kuru grupu gribi.
03.02.2019 23:38 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Ak Dievs (atvainojos par zaimoshanu, neesmu ticiigaa :D ), esmu izveselojusies, domaju, atpakal pied darbiem, te forumaa nenakshu.... un ieraudziju sho teeemu...
Man te butu daudz ko teikt.
1. Es neesmu rasiste,
2. Es censhos nevadities pec stereotipiem un aizspriedumiem!
Bet(!!!!!!!!!) man ir noriebies klausiities par white privilge! Es, nakot no Latvijas, kur nekas tads nav bijis, kur mes latvieshi esam bijushi apspiesti gadu simtiem un asimileti, varu teikt, ka mani radi ir pieredzejushi ari diskriminaciju, bet mes par to sodien dien dienaa nevaimanaajam. Protams, ja es to sklaji pateikshu, tad mani nosauks par neiejuutiigu rasisti.
Jau te minetais, baltajiem parmet citu kulturu nozagshanu - drebes, matu sakartojums, muzika utt. Bet, kadel tad tas citas etniskas grupas parnjem musu kulturu, arhitekturu, zinatni utt? Cilveki no visam etniskam grupam ir devushi kaut ko kopejai attistibai, un ir pareizi ar to dalities sava starpaa, lai visi butu ieguveji, bet kadel sodien tikai baltajiem tiek parmests citu kulturu zadziba, bet mums tiek tikmer boreets, ka jadalaas ar citiem? Kadel melnie var teikt black&proud, black and beautiful utt? Ja es pateiktu I am white, beautiful and proud? Kas tad notiktos? Man nav velmes neko tadu teikt, varbut pat butu bail, jo es tiktu paarveersta par rasisti utt., es zaudetu darbu un mani sabiedriiba nosodiitu. Kadelj lidojot uz Egipti, Maroku utt., mums ir japienjem vinju Islama stradicijas, ka sieviete nedrikst to, shito un vel kaut ko, bet vinji, musulmanju virieshi gan drikst nakt klat un izteikt peidavajum mani appreceet, ja esmu viena kaut kur uz ielas? Tas ir taisnigi?
eTe varetu turpinat ilgi, bet tieshi taa, ASV ir pareizs tikai 1 viedoklis - minoritates viedoklis sodien, jo vinji ir aizgajushi galejibaas. Ja agraak taa tiesham bija, ka baltie vareja vairak nekaa citi, nu zheel, tas nav taisnigi, bet laiki tachu mainas, sabiedriba mainas, ir progress... Es neko tadu neesmu izabudijusi, es censhos visus cieniit un vertet vienadi neatkarigi no adas krasas, ticibas vai citiem uzskatiem, vai orientacijas, bet mani kaitina shii viedokla uzspieshana, kas parversh visus cieteejos iznjemot baltas adas cilvekus, un baltajiem ir jaaajuutas paaradniekiem:-(
03.02.2019 21:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es nesaprotu, kāpēc melnādainie sauc viens otru par nēģeriem, bet citi tā nedrīkst Bērnišķīgi. Sanāk, ka paši sevi apvainot drīkst?
Ir latvieši, kuri citus latviešus sauks par, piem., skaudīgiem, bet diez vai būtu forši, ja citas nācijas sāktu aktīvi uzrunāt vai saukt jebkuru latvieti par skaudīgo. To sakot, nesaprotu vēlmi apzināti lietot vārdus, kas tiek uzskatīti par aizvainojošiem vai nievājošiem kādai konkrētai cilvēku grupai, tas attiecas uz visām rasēm.
02.02.2019 17:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Principā sanāk tā, ja es nedrīkstu nosaukt kādu par nēģeri, jo esmu baltā, tad tas ir rasisms pret mani, jo, ja es būtu melnā, es drīkstētu. Diskriminācija!
02.02.2019 12:21 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nesaprotu, kāpēc melnādainie sauc viens otru par nēģeriem, bet citi tā nedrīkst :D Bērnišķīgi. Sanāk, ka paši sevi apvainot drīkst?
02.02.2019 12:19 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ne īsti par tēmu, bet bez rases eksistē tautības un antropometriski/biometriskie kritēriji, tīri tehniski.
Piemēram, eiropeīdiem analīzē ādas krāsa vispār ir sekundārs parametrs, daudzi elvē ir kaukāziešu tipa. Latvieši. Citi Nordic type. Scandinavian vai north prussia like vai arī south germany like.
Parametri šādai biometrijai ir nevis nospiedumi un augums, bet pavisam citi.
Piem, sejas un galvas daļu proporcija, piem skulas ( žokļa un vaigukaulu lejasdaļai ) ; vismaz 4 punkti ap žokļa locītavām, 12 - 18 punkti zodam, leņķis no skulas līdz zoda sākumam vertikālā plaknē un horizontālā plaknē, kaulu biezuma proporcija, zobu sakņu dziļums utml.
Feisam var sasniegt ap 400 parametru.
Izmanto aptuvenai identifikācijai kā palīgu, ja vajag vecu līķu identifikācijai, nav zobu kartes, vecu rtg etc.
Precizitāte tur nebūt nav ideāla, bet kaut cik jau palīdz.
3D analīze skeleta kauliem vispārībā...
Kas attiecas uz ebrejiem, tur ir divas tautas pa lielam, aškenazi un otra, DNS profilēśana palīdz vēl vairāk.
Tomēr izcelsme neatspoguļo intelektu, drīzāk audzināšana!
Ar to arī izskaidrojams okupantu sadalījums; neliela daļa dzīvo ar ideju " mani uščemī ", citi ar integrācijas sabiddrībā ideju.
Tautībām tur nav nozīmes.
02.02.2019 09:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neviena rase nav ne labāka, ne sliktāka par citu. Visi esam cilvēki. Ir veikts diezgan interesants pētījums, kurā salīdzinātas rasu atšķirības.
02.02.2019 09:06 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Šo cilvēku kopu pārstāvji savus apzīmējumus paši pataisa par lamu vārdiem.
02.02.2019 07:10 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ja kādas cilvēku kopas pārstāvji nevēlas, ka viņus sauc tā, kā viņus sauc, tas nozīmē, ka viņi paši sevi atzīst par kaut kādā veidā nepareiziem. Tas attiecināms uz nēģeriem, žīdiem, krieviem, homosexuāļiem, sektantiem utt. Pie kam nēģeri vai viņiem izdabājoši baltie ik pēc kādiem 10 - 20 gadiem maina to "pareizo" apzīmējumu turpu šurpu.
02.02.2019 07:04 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tas taču pat labi, galu galā ļoti daudz ofisu darbavietu nonāk pie mums, neskatoties uz snobisko augstprātību, ar kuru sevi ļaudis mierina, kas cits atliek.
Vispār man labāk patīk amerikāņi, tur tautību filozofēšana ir mazāka. Sēž kekss ofisā, taisa videokonferenci, nu un pamuldējām par izcelsmi. Esi amerikānis? Jā, esmu ASV pilsonis, tomēr īrs, dzimta dzīvo ASV 5 paaudzes. Interesanti bija, jo šis, atšķirībā no vairākuma īrijas īru, prot īru pašu mēli lietot.
Kas attiecas uz izskatu, tur jau arī it kā eiropeīdu tautības nedaudz varot noteikt, tomēr man cool fantastika; sanāk european, Nordic type Scandinavian. Tas pēc biometrijas viedokļa. :-) Varbūt tāpēc komfortabli jūtos tādā vidē.
02.02.2019 00:18 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Parīze, nevis urlopātu kvartāls, bet parks, līdzīgs mūsu parciņam pie Operas.

Parīzē tūristu vietās ubago/''vāc ziedojumus'' tumšie rumāņi. Vismaz tā bija pirms kāda laika. Kas, starp citu, veido iespaidu (stereotipus) par austrumeiropiešiem kopumā. Un latvieši taču arī pieder pie austrumeiropiešiem :)
02.02.2019 00:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Taisnība, pie mums naidīgi ir tikai kādi 5% no okupantiem, pārējie ir normāli cilvēki.
Tomēr šī apmēram 1/20 daļa no viņiem skandina ka uščemījot un gaudo!
01.02.2019 23:55 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tautības es tur nepiefiksēju, bet vienreiz divi sīkie gaišā dienas laikā prasīja iedot šiem naudu. Reakcija nesekoja, tad prasību atkārtoja angliski. Kad nekāda reakcija nesekoja, viņi pagadīja, kamēr attālinos metrus desmit un nobļāvās " rasists!":-P. Parīze, nevis urlopātu kvartāls, bet parks, līdzīgs mūsu parciņam pie Operas. Jā, viņi netuvojās tuvāk par 2 metriem arī sākumā, bet reakcijas neesamību no 10 metru distances skaļi nosauca par " rasists!".
01.02.2019 23:51 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Piekrītu par rasistu aprobežotību. Bet tepat arī Latvijā ikdienā kaitina tie, kas negatīvi izsakās par krieviem. Jā, saprotu, ka vēsturē ir daudz negatīvā saistībā ar Krieviju, arī tagadējā politiskā situācija nav nekāda spožā, bet, bāc, kaitina, ka ikdienišķās situācijās visur bāž stereotipus par krieviem, mūžīgi negatīvā attieksme pret krievu valodu un cilvēkiem kā tādiem. Jā, esmu ievērojusi atšķirības arī temperamentā, bet nevajag attiecināt tos stereotipus uz visiem cilvēkiem. Esmu latviete, bet reizēm līdz kaulam izbesī tie, kuri ķērc vietā un nevietā par Putinu, Kremli un sazin ko vēl, tikai ieraugot kādu krievu tautības cilvēku, piemēram, kaut vai tajos pašu ziņu portālu komentāros vai šepat Tul Kremļa piesaukšana.
Reizēm paši latvieši ir sliktāki nekā krievi vai citas tautības.
Piedodiet, ja kādu aizvainoju vai uzkāpu uz varžacīm.
01.02.2019 23:48 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
lai taksists tevi aizved uz kādu no attiecīgajiem kvartāliem, izkāp un pastaigājies.

Esmu dzīvojusi savulaik Francijā marokāņu krimināliķu ielā, jo neko citu nevarēju atļauties. Tās pašas krievu urlas brūnā versijā. Man pa visu Daugavpili ir tikpat neērti staigāt, cik pa to vienu ielu Francijā.
01.02.2019 23:30 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Manuprāt vislielākais krutums ir palielīties, kaut šaurā lokā ar amatu un darbavietu, pēc tam gadiem forumos deklarēt, cik slikta esot LV izglītība, pat pašas izglītība. Sideway ¡
01.02.2019 23:26 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
latvieši un viedoklis :D tas ir trulums, nevis viedoklis:)
01.02.2019 23:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
mykonos es nezinu kas ir un kas maksā algu, bet Althea varēja atjaunot Sideway niku. :-P Ak jā, problēmiņa tā, ka tam nikam daudzas zināja darbavietu. :-D
01.02.2019 23:22 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tev man liekas ar to darbiņu arī ir dikti čābīgi, iesaku pacelt pakaļu un aizbraukt no savas Luksemburgas, Strasbūras vai Briseles, kur jau tevi šobrīd nolika uz Parīzi. Paprasi lai taksists tevi aizved uz kādu no attiecīgajiem kvartāliem, izkāp un pastaigājies.
Saiğik, vēl tev nav gana apkakāt austrumeiropiešus LV interneta forumos? ;-)
01.02.2019 23:19 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Nu ja, protams. Kā kāds uzraksta viedokli, kurš kaut mazliet atšķiras no citu viedokļiem, tā to apsūdz propogandā un Kremli piesauc. Cik tipiski... Manuprāt, mykonos pat ļoti labi izteica savu viedokli. Tepat forumā ir gadījies diskusijā par attiecībām ar citas rases/ādas krāsas vīrieti lasīt sievietes stāstu par to, ka bērna ratiņos (Latvijā!) kāds bija ielicis sūdus. Cita sieviete dalījās stāstos ar attieksmi no kaimiņiem saistībā ar viņas vīra ādas krāsu. Lūk, tepat min par gadījumu Ogrē. Bet nē, kur nu! Latvijā jau nu noteikti nav izplatīts rasisms! Visi pieņem un ne aci nepamirkšķina, ieraugot citas rases/ādas krāsas personu. Un, ja esi pretējās domās, visticamāk, tevi sponsorē Putins. Citādi nemaz nevar būt.
01.02.2019 23:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits