Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

baznīca

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Tā ienāca prātā, cik daudzas no jums tic Dievam? vai netic? kādēļ? Vai apmeklējat baznīcu?
Būtu interesanti dzirdēt )
20.01.2019 16:24 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Bērnībā vairāk ticēju, jo kad mums ar mammu gāja grūti, nereti gājām uz baznīcu katra klusībā ar Dieviņu parunāties, arī vakaros palūdzu. Tagad, kad esmu pieaugusi, augstāku spēku esamību noteikti nenoliedzu, bet regulāra baznīcā gājēja neesmu. Ja kādreiz gadās tur nokļūt (ceļojumos pārsvarā), tad ieeju, pārmetu krustu, citreiz apsēžos, īsi pie sevis "parunāju" ar Dievu no sērijas - paldies par visu, kas man ir, sargā mani un manus mīļos. Ikdienā Dievu nepielūdzu, bet varbūt gribētos (kādā mierīgā brīdī savās mājās). Nenoliegšu, man ir diezgan lieli aizspriedumi pret baznīcu kā institūciju, uzskatu, ka tā no cilvēkiem kāš nevajadzīgi daudz naudas, un arī vairums draudžu manā izpratnē ir smadzeņu skalošana, sektas. Atvainojos, ja kādu ar šādu viedokli aizvainoju.
20.01.2019 16:36 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es neapmekleeju bazniicu.Ticu energijaam,ticu ,ka ir kaadi augstaaki speeki,kas muus vada,paliidz utt.Vienmeer pasaku paldies,ja kaut kas ir izdevies taa,kaa esmu veeleejusies.
20.01.2019 16:52 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Neticu Dievam. Noliedzu reliģijas. Tomēr reizēm apskaužu ticīgos. Kaut arī fiktīva, bet apziņa, ka ir kāds, kas stāv pār tevi, vada tavu dzīvi, pēc nāves viss būs kārtībā un tas, ka fundamentāli par savu rīcību tu neesi atbildīgs, tomēr liek cilvēkam iekšēji justies krietni labāk.
20.01.2019 17:09 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Bērnībā esmu nokristīta par katoli, bet vienmēr esmu bijusi agnostiķis - ne ticu, ne neticu Dievam. Uzskatu, ka nevar pierādīt ne to, ka Dievs ir, ne to, ka viņa nav.
Baznīcās reizēm ieeju, jo tur ir smuki, īpaši svētkos.
20.01.2019 17:16 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ticībai ar baznīcu maz sakara. Var ticēt un ne reizi baznīcā neieiet. Var iet baznīcā katru dienu un neticēt.
Baznīca priekš manis ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.
20.01.2019 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Hmmm....interesants jautājums vispār. Teorija es nenoliedzu dieva esamību, bet es neticu, vismaz , es to nenoliedzu tādā mērā,kā atsevišķu cilvēku nepieciešamību pēc kaut kā, kas liktu viņiem justies , tā it kā kāda viņus uzraudzītu, toerētiski es šo saprotu, bet can't relate. Principā es neapmeklēju baznīcu, ja vien tā nav spiesta lieta, jo mīļā miera labad es aiziešu un nokrākšu visu pasākumu kaut kur stūrī.:-D Bet es mēdzu apmeklēt atsevišķas baznīcas, kuru dizains mani uzrunā, lai nedaudz pafotografēt vai paskicēt.:-D
Reliģija jau ir cits aspekts, kas ir lielāktoties ir pretrunā ar manu nostāju, bet reliģiju es vairāk uztveru kā agrīnu sociālu normu veidotu "normatīvu aktu" , jo pašā saknē tas arī ir tas, vienīgi krietni novecojis un grozīts visos iespējamos virzienos gadsimtu gaitā.
20.01.2019 18:36 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Ticu, bet ne klasiskajā izpratnē. Man nepatīk ideja par reliģiju-jebkādu, tādēļ ticu,ka mums visiem ir viens dievs, kaut kas augstāks par to, ko varam ar prātu izprast.
Bet man ļoti patīk apmeklēt baznīcas, kad ceļoju, patīk to smarža un pamatīgums (piemēram, Romā), baznīcas ceļojot uztveru kā daļu no kultūras.
20.01.2019 18:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
mani interesē dievturi.
20.01.2019 18:40 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Neticu nevienai reliģijai burtiskā nozīmē. Jo to taču radījuši cilvēki. Tas ir tāpat kā ticēt jebkurai pasakai, ko cilvēks sacerējis. Tagad man jātic tieši tai pasakai, ko sacerējuši cilvēki, kas kaut kādā laika posmā atbraukuši to izstāstīt maniem senčiem. Vai arī jebkurai citai. Kāpēc?
20.01.2019 18:48 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Neticu.
20.01.2019 19:16 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
Ticu, kas ir kaut kas, kas saliek visu tā, kā vajag. Par baznīcu.. reti sanāk, bet katru reizi, kad esmu tajā (vairāk tieši ceļojumu laikā), tad izbaudu atmosfēru un ļauju, lai asaras plūst (tas notiek dabiski un es nevaldos). Šī diskusija man atgādināja, ka ir laiks, vajadzētu tuvākajā laikā aiziet, palaist slūžas vaļā.
20.01.2019 19:23 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2014
Ticu dievam,bet neesmu fanaatiska. Jeb neesmu sektaa. Varu un esmu bijusi bazniicas dievkalpojumaa, bet mesties celjos veel nespeetu. Man tas liekas mazliet par daudz.
Straadaaju skaistumkopshanas sfeeeraa un peec proceduuras man viena kliente aicinaaja doties uz vienu no kopienaam,kur vinji puulceejas. Piedaavaaja,jo proceduuras laikaa aizgaaja saruna par to kaapeec ilgaaku laiku nestraadaaju. Tad nu teicu,ka teetis nomira un ne moraali,ne fiziski nevarreju pastraadaat. Liidz ar to peec tam vinja aicinaaja mani uz taam kopienaam. Es gan atteicos,jo skaidri arii pateicu,ka man tas atgaadina to visu sektantu padariishanu. Liidz tam naaca pie manis regulaari, tagad jau aptuveni divus meeneshus nav bijusi un droshvien arii nenaaks (t)
20.01.2019 19:29 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
Es gan atteicos,jo skaidri arii pateicu,ka man tas atgaadina to visu sektantu padariishanu. Liidz tam naaca pie manis regulaari, tagad jau aptuveni divus meeneshus nav bijusi un droshvien arii nenaaks

Sektanti tā dara. Ja neesi ar viņiem, tad nesaisti. Es tā pamatskolā tiku pie vasaras darbiem ģeometrijā, lai arī pirms tam labi padevās. Vienkārši pārtraucu iet pie skolotājas uz mājām, kur pulcējāmies, devāmies dziedāt uz blakus miestiem un tā.. Kā jau tīnim, apnika un tad pēkšņi izrādījās, ka man nav loģiskā domāšana un vasaras darbi ģeometrijā.
20.01.2019 20:01 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2014
Fuuu,man taa nepatiiik un tad cilveeks veel vairaak atbaida. It kaa jau saka,ka tie,kas ir sektanti,tie jau vairaak padodas tiem,kas nevar atrast savu vietu(nu kipa ,kas nekam nav piesaistiiti). Tie piedod tiem un lauj izlemt pashiem,bet nu kreizii ,ka cilveeki ir tik aprobezhoti ,ja var cilveeku pataisiit par tik ietekmeejamu,ka pats to vairs nekontrolee.:-/
20.01.2019 20:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://dievturi.blogspot.com/ (l)
http://www.dievturi.org/kasmesesam.htm
KAS MĒS ESAM
Dievtuŗi ir latviešu senās dievestības atzinēji, sargātāji un tās atjaunojuma – dievturības kopēji un uzturētāji modernos laikos. Latviešu dievtuŗi pasaulē ir organizēti divās sadraudzēs: Latvijas dievtuŗu sadraudzē, kas apvieno dievtuŗus Latvijā ar centru Rīgā un Latvju dievtuŗu sadraudzē, kas apvieno dievtuŗus ārpus Latvijas ar centru ASV.
man kā latvietei tas tuvāk
20.01.2019 20:18 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
neticu nekādiem dieviem. nekādās baznīcās arī nepiedalos (teiksim, daži to dara mīļā miera vai izpriecu labad saistībā ar radiem vai kā).
20.01.2019 20:19 |
 
Reitings 26
Reģ: 29.01.2009
Es ticu, bet neticēju bērnībā, kā arī nebiju kristīta un vienvārdsakot - sakara bija maz, bet tad dzīvē viss tā sakrita, ka nokļuvu baznīcā, nokristījos un ieticēju un esmu laimīga, ka tā viss ir noticis un esmu pateicīga Dievam par visu savā dzīvē. Dzīve palika pavisam citādāka - labā nozīmē, tieši kā - tas jau ir daudz dziļāk... Bet! Es esmu par baznīcām nevis kaut kādām sektām vai draudzēm, kurām sakars ar baznīcu nav nekāds. Nenosodu nevienu, kā arī fanātiski neuzbāžos nevienam, katram savs laiks un vieta. :)
20.01.2019 20:23 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
dzīve ir pārāk īsa, lai to izniekotu ar dieviem un rituāliem. ak jā, jūs taču cerat uz mūžīgo dzīvošanu, tad jau po.
20.01.2019 20:46 |
 
Reitings 26
Reģ: 29.01.2009
Nav nepieciešams nonievāt citus par viņu dzīves uztveri un dzīvesveidu. :)
20.01.2019 20:48 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Pirms diviem gadiem sāku ticēt Dievam, jo biju pārliecināta, ka Viņš palīdzēs tikt galā ar problēmām dzīvē (protams, primāri es kaut ko daru lietas labā, nevis akli lūdzu palīdzību Dievam, sēžot gultā un gaidot, kad man viss no gaisa nokritīs). Izgāju Bībeles studijas. Biju atradusi sevī patiesu ticību Dievam, bet ne fanātisku - ticēju, bet paļāvos uz sevi, izteicu savas domas, nevis “tā rakstīts Bībelē, tāpēc tas nav pieņemami”. Jā, varbūt neskaitījos “īsta” kristiete.
Tagad drīzāk teiktu, ka neticu. Nevaru saukt sevi par kristieti, darot dzīvē to, ko daru, bet man šobrīd nav reālas vēlmes kaut ko mainīt. Iespējams, kādreiz tas mainīsies, laiks rādīs. :)
20.01.2019 21:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits