Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

baznīca

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Tā ienāca prātā, cik daudzas no jums tic Dievam? vai netic? kādēļ? Vai apmeklējat baznīcu?
Būtu interesanti dzirdēt )
20.01.2019 16:24 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
"Jā, tieši tā ir ar Dievu! Sāpes un ciešanas notiek tāpēc, ka ir cilvēki, kas neiet pie Dieva un nemeklē Viņa palīdzību."

Lūdzu, nevajag!
Man rados bija ļoti ticīga sieviete (skaitīja lūgšanas, lasīja, gāja uz baznīcu), labs cilvēks, bet vīrs bija dzērājs, agri nomira arī abi viņas bērni (pat nepaspēja izveidot ģimenes). Šis piemērs mani ļoti skumdina.. Viņa visu mūžu gāja pie Dieva un meklēja viņa palīdzību, bet daudzas savas pēdējās desmitgades palika viena savās skumjās. Viņa pati bija jaunākā no 3 māsām un nomira visagrāk.
30.01.2019 20:23 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, mēs sapratām, ka Tu dzīvi balsti uz bībeles citātiem. katram savs.
28.01.2019 23:15 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.11.2017
Paldies, Neon, par komentāru!:)
Piekrītu Tev :), ka nav galvenais ticēt un Dievs visu atrisinās. Dievs ir devis cilvēkiem dzīves instrukciju (baušļus), bet Dievs cilvēku vietā nevar dzīvot un šos baušļus ievērot:)
Runa bija par to, kāpēc pasaulē valda ļaunums, jo tā bija atbilde uz DatuSubjekts jautājumu: ja jau Dievs ir tik labs, tad kāpēc pasaulē notiek sliktas lietas?
Piemēram, Jēzus mācīja, mīliet savus ienaidniekus un darait labu (Lūkas 6:35). Ja cilvēks atļauj savām rokām darīt ļaunu, ja cilvēks atļauj savai mēlei runāt ļaunu, ja cilvēks pat domā par otru ļauni, tas tikai vairo ļaunumu pasaulē. Dievs aicina darīt labu, velns cenšas, lai cilvēki dara ļaunu! ŠĪ cīņa notiek, piemēram, brīdī, kad cilvēks pieņem lēmumu darīt labu vai ļaunu, teikt labu vai ļaunu, sirdī noskaust otru vai būt pateicīgam par to, kas ir.
Par šiem ļaunajiem gariem, pret kuriem jācīnās, ir rakstīts: “Jo ne pret miesu un asinīm mums jācīnās, bet pret valdībām un varām, šīs tumsības pasaules valdniekiem un pret ļaunajiem gariem pasaules telpā.” (Efeziešiem 6:12).
Cilvēks, turot aizvainojumu sirdī, pats sev nodara ļaunu. Piedot ir ļoti grūti... Esmu Dievam lūgusi palīdzību piedot, nenoskaust, nedusmoties. Dievs man palīdz! Nepiedošanas vietā ienāk piedošana, skaudības vietā pateicība, dusmu vietā miers.
28.01.2019 22:05 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
stellaglmr... klasika.
man Tev nav jāpierāda nekāda dieva neesamība. man tev nav jāpierāda vienradžu neesamība. man tev nav jāpierāda spageti monstra neesamība.
par ateistu intelektu būtu labāk paklusējusi. ateisti nenodarbojas ar taro un astrolohiju, un nez ko vēl.
zinātnē 'the burden of proof is on you', dārgā.
28.01.2019 21:52 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Es, kā neticīgā, esmu izlasījusi Bībeli.

jēzus (pun intended), jau citāti no bībeles.

Bibele ir pilniba ekstremistiska gramata. Ta sej religiozo, rasu, nacionalo naidu. Ta maca slepkavosanu, vardarbibu, nicinasanu. To lasit nav nekadas jegas, jo ta ir absoluti tuksa gramata. To lasit varetu tie, kam interese fantazija. Nav nepieciesams lolot ceribas, jo fantazijas zanrs saja laika posma ir attistijies. Zanra cienitajiem si gramata var izradities nepietiekami jaudiga.
28.01.2019 12:06 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Gan svētie raksti, gan ar tiem saistītās reliģijas domātas cilvēkiem ar ļoti materiālistisku pasaules uztveri. Svētie raksti mazākā mērā, jo nemateriālistiski domājošs cilvēks tos sapratīs pareizāk un netulkos tos tik burtiski kā tie pirmie. Var jau pieņemt arī to daļēji burtisko tulkojumu, jo tas, liekas, nav pretrunā ar abstrakto, ideālistisko izpratni, taču tā pēdējā ļauj labāk saprast svētos rakstus, kā arī reliģisko formalitāšu bezjēdzību.
27.01.2019 01:14 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sāpes un ciešanas notiek tāpēc, ka ir cilvēki, kas neiet pie Dieva un nemeklē Viņa palīdzību.
Aaa, pēc šīs loģikas tad sanāk, ka patiesi ticīgie nekad neizjūt sāpes un ciešanas, jo vienmēr “staigā ar Dievu”. Taisnība? Nē. Lai cik ļoti cilvēks ticētu Dievam, tas nekādā veidā nepasargā no sāpēm un ciešanām, citreiz tās pat radot papildus (ja atceramies svētos mocekļus...). Sanāk, nav nekādas atšķirības pa lielam - esi tu kristietis vai nē - tev tāpat nākas ciest un izjust sāpes, tāpat nākas slimot (ne visi saņem dziedināšanu, pat, ja tiešām tic un lūdzās. Vai tad kristieši neslimo ar vēzi, piemēram? Un vai visi izveseļojas?...), tāpat mirst kā ticīgie, tā neticīgie, nelaimes noteik kā ar vieniem, tā ar otriem (un viņu tuvajiem) u.tml. Ticība Dievam nav nekāda panaceja pret sāpēm un ciešanām - tās notiek tāpat, tici vai nē. Tāpēc ieteiktu nespekulēt ar tekstiem, ka galvenais ticēt un Dievs visu atrisinās. Dzīve kristietībā nav pasaciņa, kurā nekas slikts nekad ne ar vienu nenotiek... Gluži tāpat kā daudzas lietas atrisinās arī bez ticības un Dieva - cilvēki izglābjas, izveseļojas, maina savas dzīves, ir laimīgi u.t.t. Ar visiem notiek kā labas, tā sliktas lietas - neatkarīgi no ticības.
27.01.2019 00:32 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.11.2017
ja jau Dievs ir tik labs, tad kāpēc pasaulē notiek sliktas lietas?

:) DatuSubjekts, paldies! Brīnišķīgs jautājums!
Ikvienam cilvēkam ir brīvā griba izvēlēties darīt labu vai ļaunu, būt Dieva vai velna pusē.
Šeit ļoti labs piemērs ar salīdzinājumu -
Vīrs aizgāja uz frizētavu, lai apgrieztu matus un bārdu.
Frizierim griežot matus, abi divi sāka runāt. Saruna izvērtās par daudzām lietām ... beigās tie sāka runāt par Dievu. Frizieris teica: "Es neticu, ka Dievs eksistē...". "Kāpēc tu tā domā?" jautāja vīrs. "Vienkārši... atliek tikai iziet ārā uz ielas, lai redzētu, ka Dieva nav. Nu saki, vai ja tiešām Dievs būtu, vai Viņš pieļautu slimības? Vai būtu tik daudz pamestu bērnu? Ja Dievs būtu, tad mums nebūtu ne sāpju, ne ciešanu. Es nespēju iedomāties mūs mīlošu Dievu, kurš pieļautu tādas lietas...".
Vīrs kuram grieza matus sāka domāt, bet neteica neko, jo negribēja uzsākt strīdu. Frizieris pabeidza savu darbu, un vīrs devās prom. Izejot uz ielas viņš redzēja vīru, kuram bija gari, netīri mati un neapgriezta bārda. Tas cilvēks izskatījās netīrs un nekopts.
Vīrs apgriezās apkārt un iegāja atpakaļ frizētavā un teica frizierim: "Vai zini to, ka frizieri neeksistē?" "Kā gan tu vari teikt, ka frizieru nav!" pārsteigti prasīja frizieris. "Tu nupat kā biji pie manis, es tev griezu matus un noskuvu bārdu". "Ja frizieri eksistētu, tad nebūtu cilvēku ar neapgrieztiem, netīriem un nekoptiem matiem un bārdām..." teica vīrs. "Frizieri eksistē... Tas notiek ar tiem cilvēkiem, kuri nenāk pie frizieriem," dusmīgs sacīja frizieris.
"Jā, tieši tā ir ar Dievu! Sāpes un ciešanas notiek tāpēc, ka ir cilvēki, kas neiet pie Dieva un nemeklē Viņa palīdzību."
26.01.2019 23:41 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Uzdošu šeit savas vecmammas jautājumu: ja jau Dievs ir tik labs, tad kāpēc pasaulē notiek sliktas lietas?
25.01.2019 22:01 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.11.2017
Nu bet tad kāda jēga labajiem? Un brīvbiļete taču tāpat būs.

StoreBute, ļoti labs jautājums!:)
Lai nokļūtu debesīs, vajadzīga gan ticība, ka Jēzus nomiris par mūsu grēkiem, gan labie darbi. To varētu salīdzināt ar vilciena sliedēm, lai vilciens varētu braukt, vajadzīgas 2 sliedes. Tāpat vajadzīgi abi - gan ticība Jēzum, gan labie darbi.
“Tad nu kas zina labu darīt un to nedara, tam tas ir par grēku.” (Jēkaba vēst. 4:17 )
"Jo Viņš ikvienam atmaksās pēc viņa darbiem." (Romiešiem 2:6)
"Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara, tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās." (Mateja 6:3-4)
"Jo Cilvēka Dēls nāks Sava Tēva godībā ar Saviem eņģeļiem, un tad Viņš ikkatram atmaksās pēc viņa darbiem." (Matejs 16:27)
"Bet mīliet savus ienaidniekus un darait labu un aizdodiet, atmaksu negaidīdami, un tad jūsu alga būs liela" (Lūkas 6:35)
25.01.2019 21:04 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Esmu kristīta. Vecvecāki ir diezgan ticīgi un man no bērnības palikusi tāda uzspiestības sajūta.
Ticu augstākiem spēkiem, kurus nesaucu par Dievu, kā arī neuzskatu, ka Dievu jāmeklē baznīcā. Baznīcas dievkalpojumi asociējas ar teātri un šķiet bezjēdzīgs. Varbūt vēl var vienkārši apmeklēt baznīcu kā svētu vietu, bet ne dievkalpojumus..
25.01.2019 17:01 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cilvēki baidās, jo negrib lai viņus tur ievelk un nozombē.

Tumsoņas baidās, nevis cilvēki, kuri ir pārliecināti par savu nostāju reliģiskos jautājumos, Mauwi.
___
Kaut kādā mērā es saprotu Neons domu. Arī šajā diskusijā, dažiem neticīgajiem, liekas, ka ar saviem "viedajiem" komentāriem beidzot tiks pierādīta Dieva neesamība. Ļoti skumji, ka tā. Es, kā neticīgā, esmu izlasījusi Bībeli. Viss ko par to varu teikt, ka tā ir ārkārtīgi pretrunīga grāmata kā vienots stāsts, tomēr, ja uz šiem stāstiem paveras kā uz atsevišķiem dzīves notikumiem, tad tā ir laba viela diskusijai par cilvēku iedabu un morāli. Nav tāda stāsta Bībelē, kurš neko nevar iemācīt. Vienkārši ir cilvēku grupa, kura lepojas ar savu nezināšanu un skraida apkārt pa pasauli spļaudoties ar skaļiem saukļiem. Es domāju, ka viņu intelekta līmenis ir vēl zemāks kā jebkuram Prieka Vēsts dalībniekam. Baznīca nav tikai mācītājs un rituāli, un, krusta gājieni. Tur ir daudz, daudz, daudz vairāk un ne viss ir tik melns kā to atspoguļo mazie IG bērneļi. Nav jābūt ticīgajam, bet ir jābūt tolerantam. Ticība, reliģiskais fanātisms, ateisms ir katra individuālā izvēle, bet ar savu izvēli Tev nav nekādu tiesību aizskart citu izvēles.
___
Reliģija ne vienmēr nodara postu. Reliģija, garā vājākiem cilvēkiem, nereti palīdz aizpildīt kādu tukšumu savā dzīvē, tādējādi līdzsvarojot iekšējo pasauli un radot iespēju atgriezties vispārējā sabiedrībā kvalitatīvi aizvadot dzīvi.
Smadzeņu kapacitātes trūkums parasti izraisa vēlmi atgrūst ticīgos, jo viņi var integrēt Dieva vārdus ikdienā. Tā vietā, lai vārdus "Dievs, Mozus, Jēzus, Māte Marija etc" aizstātu ar "piens, matemātika, ātrgaitas vilciens" cilvēks ar mazāku smadzeņu podu vīpsnā un pat necenšas analizēt dzirdēto informāciju. Zaudētājs ir tikai viņš pats, protams, bet manī mīt pārliecība, ka šādas sugas cilvēki nemaz nav pārliecināti par Dieva neesamību. Drīzāk, viņi baidās, ka nāves briesmās nonākot, viņi varētu prātā sākt lūgties, pieķerties pie pēdējā salmiņa. Un, ja tas nāktu gaismā, šī tolerance pret Dievu, viņi tiktu izsmieti un sabiedrībā kļūtu no izstūmējiem par izstumtajiem. Agresīva reliģijas un reliģiozs cilvēku noliegšana (vienalga kādas reliģijas) tiešām rodas no bailēm, bet bailes, kā zināms, piemīt tikai tiem, kuri nespēj saprast un izprast. Elektrību cilvēce iemācījās izmantot un tagad mums šķiet tik forši, ka tāda ir. Reliģija nespēja tik veiksmīgi modificēties, lai piesaistītu moderno cilvēku.
___
Kā arī, man liekas uzjautrinoši, ka reliģijas noliedzēji nereti izrādās daudz piekāpīgāki pret visādiem gaišreģiem, tarro kāršu licējiem, karmu, spokiem un pašiedvesmu ar domu sūtīšanu kosmosā.
24.01.2019 08:03 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ak jr nekā nesaprata. tad nu zvaigznītes tūkums nopietni pārņēmis ķermeni. bet tas var pāriet.
24.01.2019 01:06 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jēzus (pun intended), jau citāti no bībeles.
24.01.2019 01:00 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jr, varu Tev tikai novēlēt lielisku labsajūtu :)
24.01.2019 00:57 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Vēlos precizēt, ka mums diemžēl nav informācijas, vai šī sieviete, kas slimoja ar vēzi, bija dziedināšanas dievkalpojumā.

Ā, nu jā. Ja būtu bijusi, tad gan jau no vēža 4.stadijas būtu izķepurojusies.
23.01.2019 21:33 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Salīdzinājums: var izdarīt miljons labu darbu, bet tie pieci sliktie darbi tik un tā paliek. Šie miljons labie darbi nevar attaisnot/izdzēst tos piecus sliktos darbus.
Nu bet tad kāda jēga labajiem? 8-) Un brīvbiļete taču tāpat būs. ;-)
23.01.2019 20:55 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.11.2017
Nebūt ne, Dievs aicina tieši darīt labus darbus:)
Tikai ar labajiem darbiem nevar izdzēst visu slikto, kas līdz šim izdarīts.
Salīdzinājums: var izdarīt miljons labu darbu, bet tie pieci sliktie darbi tik un tā paliek. Šie miljons labie darbi nevar attaisnot/izdzēst tos piecus sliktos darbus.
Jēzus asinis vajadzīgas tieši tāpēc, lai tiktu dzēsti grēki.
"Bet tagad visu to atmetiet: dusmas, ātrsirdību, ļaunprātību, zaimus un nekaunīgas runas, kas ir jūsu mutē. Nemelojiet cits citam, novelciet veco cilvēku un viņa darbus. Un apģērbiet jauno cilvēku, kas tiek atjaunots atziņā pēc viņa Radītāja tēla." (Kolosiešiem 3:8 -10)
23.01.2019 20:39 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Labie darbi neizdzēš grēkus, to var tikai Jēzus asinis
Tātad sanāk, ka labos darbus var nemaz nedarīt? Uzspļaut visam un sākt grēkot uz nebēdu?
Tātad visi slepkavnieki, izvarotāji, teroristi, neatkarīgi no tā, ko izdarījuši, nonāks paradīzē kopā ar visiem? Viņiem tikai atliek ticēt Dievam?
Izskatās, ka paradīzē briest viens makten jautrs slaktiņš. :-D
23.01.2019 20:06 |
 
Reitings 18
Reģ: 13.11.2017
Visus, visus izārstē, glābj no nelaimēm un, ja labi uzvedīsies, pēc nāves tiksi pie brīvbiļetes uz paradīzi!

Kaya, šo “brīvbiļeti” Tev jāpieņem jau tagad, kamēr esi dzīva, jo diemžēl pēc nāves būs par vēlu! Kamēr dzīvojam šeit uz zemes, mums ir dots laiks izdarīt izvēli. Un Dievs šo “brīvbiļeti” dod par velti, jo tā ir dāvana.
Kā var pieņemt šo Dieva dāvanu?
Ticot tam, ka Dievs tiešām Jēzu ir upurējis par Taviem, maniem un visu cilvēku grēkiem. Labie darbi neizdzēš grēkus, to var tikai Jēzus asinis.
23.01.2019 19:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits