Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pamošanās

 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Labrīt! :-)
"Miega" tēmas šeit ik pa laikam parādās, un šī nebūs izņēmums :-D
Ko jūs darāt, lai no rītiem normāli pamostos? (l)
Lai doma skaidra... Man ir problēmas ar pamošanos no rītiem. Eju gulēt ap pusnakti, un pirmo modinātāju uzlieku uz plkst.7.30. Es viņu miegā dzirdu, miegā sataustu, nospiežu un guļu tālāk. Tas ir diezgan neapzināti, jo bieži vien pat to visu neatceros. Parasti uzlieku kādus 5 modinātājus, un dzirdu tad tikai pašu pēdējo, kurš jau 5x pārlikts. Pēc tam lecu ārā no gultas un ātri taisos uz darbu, kurš ir nokavēts. Man nepalīdz tas, ka eju gulēt agrāk, jo no rīta atkārtojas viens un tas pats scenārijs. Ar modinātāja signālus mainu, vēdinu telpas, u.t.t.
Tagad meklēju jaunu darbu, un jūtu, ka tas varētu radīt problēmas...
Ko darīt, lai no rītiem pēc iespējas ātrāk nāktu "pie samaņas", lai būtu enerģija, lai sadzirdētu modinātājus? Vēlos no rītiem nevis ātri skriet pa galvu-pa kaklu uz darbu, bet normāli pamosties un izdarīt visu, ko vēlētos paspēt izdarīt. Varbūt problēma ir tajā, ka es uzlieku vairākus modinātājus, un zinu, ka mani taču kāds no tiem pamodinās? Varbūt arī tas, ka varu atļauties nokavēt darbu. Iespējams, ka vajadzētu patrenēties tikai ar vienu modinātāju... (t)
Tagad rakstu un pati domāju, cik stulba problēma tā tomēr ir... :-D Bet man tā ir problēma, un tāpēc ļoti gaidu kādus ieteikumus, kā rītus padarīt normālākus.
Paldies! (l)
16.01.2019 10:35 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Varbūt vērts ieviest apgaismojuma modinātāju? Vasarās pamosties viennozīmīgi ir vieglāk.
https://www.lifewire.com/best-light-therapy-alarm-clocks-4137028
28.01.2019 19:59 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kafija man liekas nestrādā, tad kad no rīta ir tas fiziskais un morālaos zombijisms, nu visnaz man, nezinu kā tev.:-D
Ja tev ir mājdzīvnieks, starpcitu, tas var palīdzēt piecelties. Izstrādā rīta rutīnu ar viņu. Mans trusīts, mani darbdienās tieši 7 no rīta cēla augšā, un ar viņu vienkārši nevarēja nogulēt.:-D
28.01.2019 19:43 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Odetta Man neviens norīta pie gultas nepienes veselu krūzi stipras kafijas:-D Pat veselas divas krūzes tiek izdzertas jau darbā, kādu stundu pēc pamošanās ;-) Un tas palīdz atžirgt, jā, bet runa ir par to posmu no pamošanās brīža līdz darbam.
Arī celšanās jebkurā gadījumā nav paredzēta 4 am;-)
28.01.2019 19:22 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Lai aatraak "naaktu pie samanas" ,ieteiktu izdzert veselu kruuzi stipras kafijas.
Noteikti izveeleetos darbu,kas nav saistiits ar celsanos 4am utt
28.01.2019 18:03 |
 
Reitings 45
Reģ: 20.08.2018
Man nav problēmas ar aizmigšanu, bet pamosties no rīta ir neiespējamā misija. Darbu mainīt uz tādu darba laiku kā man gribētos ir grūti, tas ir grūti tādu atrast.
28.01.2019 17:54 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Man ir palīdzējis, ja pirms miega ir izdzerts tik liels ūdens daudzums, lai nav jāceļās pa nakti, bet no rīta jau esmu spiesta celties uz tualeti. :-D
28.01.2019 17:42 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Paldies visām par ieteikumiem un padalīšanos ar pieredzi!!! :-)(l):-D
Un vsp neatbildèji tèmas autorei, tikai nopriecàjies, cik jauka esi. Prieks

Par šo es arī nedaudz sasmaidījos, jo biju jau pirms tam ievērojusi, ka Odettai patīk pajūsmot un parunāt par sevi:-D Bet katram jau savs! :-D
28.01.2019 17:36 |
 
Reitings 17211
Reģ: 27.11.2018
Agrāk man arī bija tā pati problēma, varēju izslēgt modinātaju un gulēt tālāk. Atrsinaju to liekot modinataju otra istabas galā uz skapja, kamēr pamodos un izslēdzu biju izkāpusi no gultas un piecēlusies. Man tas bija saistīts ar konkretu miega stundu trūkumu un miega badu, kā arī taja laikā strādāju naktsmaiņas un organisms bija hroniski noguris. Joprojam man stāv vairāki modinataji, ja nu kas, jo ļoti nepatīk aizguleties vai kavēt. Es tev ieteiktu mēģinat laicīgak iet gulēt, vai ja ir iespēja mainīt darba grafiku, kur darba diena sākas vēlāk.
28.01.2019 10:17 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Atkarībā no realitātes.
Tagad man darba grupā ir cilvēki Soltleiksitijā ( algas taču mazākas nekā ielejā ), Ņujorkā, Lisabonā ( Portugāle), Kopenhāgena, LV un Singapore. Attiecīgi laika joslas īsti neļauj labas online videokonferences ar mundriem ļaudīm it visur vienlaicīgi. SG džeks un dāma kopā ar LV team pielāgojas pārējiem, nevis otrādi.
28.01.2019 09:54 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
stimulantus simulantus (s)
28.01.2019 09:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja grūti aiziet laicīgāk gulēt, varbūt pārskati vai nelieto kādus simulantus pārāk vēlu, piem., kafiju, tēju, kādus citus produktus, kuri varētu veicināt enerģiju? Varbūt lieka piezīme, bet viena paziņa pārstāja dzert zaļo tēju pēc 16:00, lai uzlabotu iemigšanu. Vēl varbūt vari pakonsultēties ar ārstu- miega speciālistu. Vai arī tiešām pielāgo profesiju savam ritmam (nezinu gan, cik viegli vai sarežģīti tas var izrādīties).
28.01.2019 09:45 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
3às acs doma, Odeta gadijumà nav Ridzeniece? Sitas uki puki teksts.. Hmm.. Un vsp neatbildèji tèmas autorei, tikai nopriecàjies, cik jauka esi. Prieks :-D
28.01.2019 04:30 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nekad dziivee nav bijis nepieciesams modinaataajs.Es vienmeer pamostos tiesi tad,kad vajag!Reizem diivaini liekaas,ka ,piemeeram ,peec balliiteem maajaas aizeju guleet daudz veelaak,kaa parasti un atkal-pamostos tiesi 5am!Kaa man patiik mani agrie riiti!!!(l)
28.01.2019 04:07 |
 
Reitings 111
Reģ: 11.01.2018
Ui, man arī šī ir aktuāla tēma. Reizēm pat vēl 3 un vairāk stundas noguļu pa virsu, ik pēc 10 minūtēm atspiežot modinātāju :/
Tieši ar rītdienu atkal mēģināšu ieviest jaunu rīta rutīnu. Ceru, ka beidzot izdosies.
27.01.2019 23:52 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Jā, kādu brīdi ir iespējams iet pret savu individuālo bioloģisko diennakts ritmu, ja akurāt ir tāda vajadzība, bet ikdienu gadu gadiem pakļaut sevi kāda cita nospraustam nosacīti pareizā režīma rāmjiem - nu, labāk ne, jo tas ir svešs Tev, pastāv risks izdegt kādā nelāgā dienā. Par sevi un savu labsajūtu vajag rūpēties vispirms, tad arī pietiks enerģijas parūpēties par svešu problēmu risināšanu profesionālajā dzīves jomā.

+++
Vispār šajā diskusijā pilnībā piekrītu nerātnā viedoklim. Kāds te rakstīja, ka tā esot izlaidība. Nē, gluži vienkārši katram cilvēkam ir savs bioloģiskais dzīves ritms un tā nekad nebūs, ka visi varēs moži un laimīgi pamosties 6:00 no rīta. Diemžēl, tā nu šajā pasaulē ir iegrozījies, ka pūces ir tās, kurām jālauž sevi, cenšoties pielāgoties cīruļu dzīves ritmam, lai ietu uz darbu, vestu bērnus uz skolu vai bērnudārzu. Par to, ko cilvēkam nodara iešana pret savu bioloģisko ritmu, informācijas ir gana daudz.
Pati esmu pūce kopš sevi atceros. Gadiem ilgi sevi lauzu, kamēr veselība sāka streikot un viss aizgāja tik tālu, ka dienas laikā sāku pilnībā zaudēt koncentrēšanās spējas, staigāju kā piedzērusies un cīnījos ar konstantiem reiboņiem. Par laimi, dzīvē viss tā salikās, ka sāku strādāt no mājām un tagad beidzot varu būt sava laika noteicēja. Strādāju tad, kad sākas mans darbīgākais diennakts laiks (t.i. pusnaktī), eju gulēt ap 6:00 no rīta, mostos vēlā pēcpusdienā. Kopš izbeidzu mocīt savu organismu, veselība arī vairs nestreiko. Tas, ko varu ieteikt šīs diskusijas sakarā - padomāt ko vari darīt, lai situāciju mainītu (ja ne tagad, tad nākotnē), jo, ja esi pūce, tad tur nekāda disciplīna vai modinātāji situāciju neizmainīs. Cīruļiem taču nesakām, lai mainās, lai beidz muļķoties un sāk naktīs mosties augšā un strādāt. Tieši tas pats ar pūcēm. Cilvēks var mēģināt kādu laiku pielāgoties, bet nevar izmainīt savu iekšējo dzīves ritmu. Lai veicas!
27.01.2019 22:13 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Man nekāda atšķirība, 9:00 vai 11:30 ierastos darbā, viņi zina, ka man nereti nākas vēlu vakarā vai naktī pastrādāt laika joslu dēļ.
Kad izdodas pamosties, kontrasta duša, ja joprojām galīgi čābīgi, tad kādus energy drinkus iekšā un pavingrot nedaudz.
Kad nav nomocīts, ja noguļu 7, 5 - 8 h, tad vienā laikā mostos arī bez modinātāja vispār. Kad nomocīts laiks vakaros, tad reizēm modinātājs nepalīdz.
27.01.2019 22:10 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Man šo problēmu ir izdevies atrisināt atrodot darbu, kurš brīvi iekļaujas manā dienas ritmā. Ja patīk no rītiem gulēt, tad nav ko sevi mocīt, meklē darba iespējas, kuras atbildīs tavam dienas ritmam ne otrādāk. :-)
27.01.2019 22:02 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Problēmas ar mošanos ir tikai, kad jāpieceļas no diendusas. Cik tā nav bijis - iešu pasnaust 30 minūtes, beigās noguļu 3 stundas. :-D
No rīta, ja jāceļas, tad jāceļas. Modinātāju dzirdu uzreiz, varu atlikt, reizi vai divas, ja ir sarēķināts laiks, bet līdz ar zvanu, smadzenes sāk strādāt plānošanas režīmā un gulēšana vairs nav.
27.01.2019 21:17 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Seks 4x nakti un pamosties būs viegli .. jo suurstes apaksa
27.01.2019 20:42 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2019
P.S. Ja, man arī enerģija un modrums ir pēcpusdienā/vakarā. Un ja vēl pievieno problēmas ar aizmigšanu, kas man visu mūžu ir bijušas, tad ir bieži bijis, ka aizmiegu vispār tikai uz rīta pusi.
Nu nav diemžēl katrs cilvēks rīta cilvēks, neko tur nepadarīsi. Bet bija arī posms dzīvē kādu mēnesi, kad gulēt gāju ap vakarā, cēlos ap 6 rītā. Un tad atkal ap 8 gulēt, jo no rīta agri cēlusies. Bet nezinu, ka man tā sanāca, jo būtībā es nevaru aizmigt pat tad, ja esmu agri cēlusies no rīta vai gulējusi ļoti maz.
27.01.2019 13:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)