Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neapēd zemeslodi

 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Labvakar!
Vai piedalaties šomēnes notiekošajā akcijā "neapēd zemeslodi"? Vai varbūt esi veģetārieties/vegāns/ierobežo kādus produktus jau kādu laiku?
Man liekas, ka būtu forši padalīties ar stāstiem, kā iet šajā izaicinājumā. Vai pastāstīt savu stāstu, kā izlēmi ierobežot kādus produktus savā uzturā. Vai kas tevi noveda pie lēmuma kļūt par veģetārieti/vegānu. Un varbūt arī padalīties ar kādām foršām receptēm, kafejnicām, filmām, video, instagramiem par un ap šo tēmu. :)
13.01.2019 23:53 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, jā, Zinas tante, maja hata s kraju....
17.01.2019 22:02 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
labi rūkts, adventi (aplausi)
jā, tā būtne plakātā izskatās tāda, kas citus par jebanuškām sauc.
17.01.2019 20:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
pieļauju, ka ASV un Austrālija diezgan nikni laista, jo tur to liellopu apjomi ir mums neaptverami.

Pieļauju, ka nav daudz tirgotāju Latvijā, kas piedāvā no otras pasaules malas importētu gaļu ;-) Ēdu mums tuvajā Eiropā ražoto, pēc iespējas no saviem laukiem un baigi nav dzirdēts, ka kāds zāli laistītu ;-)
17.01.2019 19:24 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Vācu ragana, aizver knābi! Kas Tev ir devis tiesības nozākāt cilvēkus par to, ko viņi ēd? Šajā diskusijā nemanīju nevienu (NEVIENU!!!) komentāru, kurā būtu teikts, ka gaļēdāji ir jobani pidari ar tizlu pasaules uztveri.
Ne Tev spriest, kāpēc cilvēks ir izvēlējies vegānu / veģetāru uzturu, ne Tev kāds devis tiesības šos cilvēkus šādiem vārdiem apmētāt! Atradusies te pasaules kārtības noteicēja. (t)
Starp citu, tieši Tev būtu jāatgriežas kaut kādā alu laikmetā, kur dzīvnieku gaļa, āda un kažoki bija vitāli nepieciešami izdzīvošanai. 8-)

*mic drop*
17.01.2019 10:39 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nee, nepiedalos :-D Eedu dziivniecinjus, putninjus, zivtinjas :-D Kazhocinjus peerku, aadas sominjas peerku, aadas apavus peerku, dziivniecinju apkakliites un aprociites arii :-D Vispaar neuzskatu, ka man buutu jaaierobezho kaut kaadas veelmes, jo redz jebanushkas k.ko no pirksta izziistu klaigaa :-D
Vegaanu un vegjetaarieshu murgus ciest nevaru, planeetas un lopinju glaabeeji, ibio :-D Gribat glaabt planeetu, atgriezieties tajaa sabiedriibaa, kura veel nebija iemaaciijusies uguni iekurt un dziivniecinjus noslakteet :-D Uzslieniet zaru buudu, aptiniet ap dirsu kaut ko sapiitu no zariem un grauziet zaali :-D Planeeta taps glaabta :-D jebanushku biedriiba :-D
16.01.2019 23:57 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Pagājušajā gadā mēģināju piedalīties un ēst visu mēnesi vegāniski, ikdienā esmu veģetāriete. Izaicinājumu neizturēju, jo man nebija apņēmības stāvēt pie plīts un gatavot, ja mamma ir uztaisījusi ēst. :D Tāpat neesmu gatava atteikties no dažiem dzīvnieku valsts produktiem, kamēr nav pieejams garšas ziņā maksimāli ekvivalenta un samērīgā cenā vegāniska alternatīva.
Šogad nepiedalos, nebija vēlmes, bet grupā gan pasekoju līdzi, kā iet citiem, reizēm aizņemos idejas maltītei. :)
16.01.2019 13:00 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Neesmu vegāne, bet ir receptes, kas man gadiem jau "playlistē" iet uz riņķi. Mīļākais našķis - 3 griķu galetes nosmērē ar Nutego zemesriekatu sviestu, sakrāmē banānripiņas un pārkaisa ar kanēli. Un mīļākie salāti, ka sskaitās laktoveģetāri- bundža turku zirņu, bik salātlapas (parastās vai Ķīnas kāposta), fetas siers, puse izspiests citrons, tomāts (manam puisim un bērnam), sīpols. Riktīgi kož mēlē, bet mums patīk. Un iesaku iekost Terapijā - garšīgi, nulle gaļas.
16.01.2019 03:11 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ūuu...vēl viena foolproof garšīgās šokolādes pildītās pankūkas, reāli var uzdzīvot.
-augu piens pēc izvēles
-100% kakao
-saldinātājs pēc izvēles
-zemesriekatu sviests pildījumam
-pilngraudu kviešu milti vai pilngraudu auzu milti
-var pielikt banānu klāt
-ja grib pufīgas var likt klāt cepampulveri
Es prasti taisu diezgan biezas pankūkas
Kamēr pirmā puse cepās es uzlieku nedaudz zemesriekstu sviesta un "uzleju" tam virsū mīklu,mīkla nav šķidra, diezgan bieza. Apgriežu otru pusi un viss cepās.
15.01.2019 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Un atgriežoties pie tēmas
Un varbūt arī padalīties ar kādām foršām receptēm, 

Varu padalīties ar savu mīļāko recepti, man no šiem vegan buregerīšiem iespējams ir atkarība, sastāvdaļas un pagatavošan ir vienkārša.
-pupiņas pēc svas gaumes vai turku zirņi ( konservētā versija būs ātrāk, bet var arī vārīt)
-pilngraudu rudzu milti vai pilngraudu auzu milti
-šampinjoni ,austersēnes (ja tev ir savas marinētās vai saldētās vietējās sēnes droši izmanto tās,man patīk gailenes klāt,kad sezona)
-dažas ķiploka daiviņas var arī sīpolus( ja garšo pati nelieku jo riebjas)
-kaltēti tomāti (var arī nelikt) es klāt lieku žāvētas dzērvenes, bet tas ir stipri gaumes jautājums( man ir ļoti dīvainas garšas kārpiņas)
-linsēklas vai čia
-rudzu klijas var arī kviešu
Process:
Sablenderē pupiņas vai zirņus,klāt pieber sāli un kūpināto papriku, pieliek ķiploku sasmacinātu un samaisa.
Uz pannas apcep sēnes kopā ar garšvielām pēc izvēles, es izmantoju, kariju un kūpināto papriku, pievienoju klāt kaltētos tomātus un žāvētās dzērvenes( ja garšo) , šajā momentā vari piešaut klāt sīpolus, to visu apcep līdz sēnes ir gatavas.
Pie sablenderētajām pupiņām pievieno sēnes, samaisa. Apmēram 1 ē.k linsēklu uzbriedina diezgan karstā ūdenī trešdaļā krūzītes ūdens. To pievieno maisījumam un vēlreiz samaisi.
Tagad pēc ieskta pievieno klijas un miltus tik daudz lai ar rokām var uztaisot "kotletītes".
Cep uz pannas vai cepeškrāsnī.
15.01.2019 23:11 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
frivolous labi uzrakstīja. man bieži trūkst pacietības tik argumentēti klāstīt.
15.01.2019 22:27 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Vispār jau zinātne arī ir tikai pieņēmumi un hipotezes

sveiki, atbraucām... kaut kā šķiti prātīgāka
15.01.2019 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kas mani uzvelk - datu, faktu un ticama info noliegšana ar apgalvojumiem a la - tas neko nedod, gaļas industrija ir pilnīgi ok un 'viens vegāns kko ne tā izdarīja', tādēļ man neviens neko pārmest nedrīkst. '. 

Frivolous_
Jā, pīiilinīgi piekrītu.
15.01.2019 22:22 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Taču ēd, ja garšo, bet tā arī saki - ēdu, jo garšo .. nevis attaisno sevi ar pseido-argumentiem.
Bet es taču teicu, ka neviens ūdens pētījums mani nepārliecinās neēst gaļu, es ēdīšu tikmēr, kamēr man prasīsies, ja vairs neprasīsies, tad arī neēdīšu.
15.01.2019 22:21 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Sveicināti zeme ir plakana klubiņā?
Vispār jau to, ka zeme ir plakana arī apgalvoja zinātnieki - tā laika zinātnieki. Pēc gadiem 10-20 arī pašreizējo zinātnieku pētījumus kāds var izpētīt savādāk. Nekas nav pastāvīgs šajā pasaulē.
Tas ir pierādīts apgalvojums[
Kamēr kāds nepierādīs pretējo.
15.01.2019 22:17 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Bet nu te jau atkal mūžsenais kašķis.
Man visp nav nekā pret visēdājiem - taču ēdiet, kas ta' man. Daru tā, lai justos labi un saskaņā ar sevi.
Kas mani uzvelk - datu, faktu un ticama info noliegšana ar apgalvojumiem a la - tas neko nedod, gaļas industrija ir pilnīgi ok un 'viens vegāns kko ne tā izdarīja', tādēļ man neviens neko pārmest nedrīkst. Taču ēd, ja garšo, bet tā arī saki - ēdu, jo garšo .. nevis attaisno sevi ar pseido-argumentiem.
Man tāda pati attieksme pret kažokiem - taču nēsā, bet vismaz nepūt pīlītes par to, cik tas nepieciešams un viss cits slikts. Man šķiet, ka tas, kas daļu uzvelk kasīties ir acīmredzamu, saprotamu lietu noliegšana.
15.01.2019 22:17 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Es piedalos sava veida akcijā:-D Saldumus un miltu izstrādājumus needu kopš vasaras, gaļu ēdu 1-2x mēnesī, olas needu vispār, vienīgi sieru to gan daudz ēdu:-D
15.01.2019 22:17 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
WOW. StoreBute, palasi, kas ir scientific theory. :D Paņem pie reizes scientific method, ja nav slinkums. Sirsnīgi iesaku :) Nē, nopietni, visu veģetārismu u.t.t. atmetot pie malas.
Vienkāršoti pateikšu priekšā - tā nav 'teorija' tādā izpratnē, kā to lieto ikdienā, bet gluži pretēji. Tas ir pierādīts apgalvojums .. ne hipotēze, kas jāpierāda.
15.01.2019 22:08 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Storebute, kur tev govs ziemā ēd tikai sienu un vasarā tikai zāli.:-/ Pat mazajās saimniecībās govis riktīgi piebaro ar bietēm, lopu bietēm(runkuļiem) , speciālajiem maisījumiem, kam sastāva ir kukurūza, graudaugi un aro soja, cūkas vispār baro ar putrevedīgu barību, no dārzeņiem un graudaugiem. Tas ka tev tikai tā liekās ka ēd zāli, nenozīmē ka tā ir.:-D Lielajās saimniecībās, kur šos lopus masveidā aidzē tur zāle ir minimāli.:-D
zinātne arī ir tikai pieņēmumi un hipotezes.
 
Sveicināti zeme ir plakana klubiņā?
15.01.2019 21:53 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
StoreBute u.c. ir ļoti daudz viedokļu, bet ļoti maz zinātnē/datos balstīta info.
Vispār jau zinātne arī ir tikai pieņēmumi un hipotezes. Tagad ir šādi, it kā, pētījumi, pēc 10-20 gadiem būs jau citi pētījumi.
15.01.2019 21:46 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
StoreBute u.c. ir ļoti daudz viedokļu, bet ļoti maz zinātnē/datos balstīta info.
Viedoklis ir .. tikai viedoklis. Var jau, protams, diskutēt, bet anekdotisku viedokli likt pretī pasaules mēroga datiem.. nu nez. Nepārliecina.
Akcijā nepiedalos, jo, pat nemēģinot, man vidēji 2 maltītes dienā ir vegānas. Pārējās - veģetāras. Un .. iedomājieties, atkritumus arī šķirojam :D
Atgriežoties pie tēmas - pirmo reizi no gaļas atteicos 7 gadu vecumā, dzīvnieku dēļ. Saprotot, kā šķīvi rodas gaļa, šķita ārkārtīgi savādi - paijāt vienu, bet ēst otru. Tomēr 90ajos bija kā bija ar to štelli. Uzsākot studijas un no vecākiem neatkarīgu dzīvi - pusotru gadu nodzīvoju veģetāri, tā riktīgi strikti. Attiecībās ar bijušo - ikdiena palika par grūtu, un kādu laiciņu atkal kļuvu par visēdāju.
Pirms gadiem pieciem, sešiem? (neatceros) vnk izdomāju, ka ierobežošu savu aktīvo atbalstu šai industrijai, bet tā mierīgi - ar domu - ja gribēsies, ēdīšu par spīti visam, ko zinu. Bet nu - nav kkā sagribējies vēl, veselība ar ok :D
15.01.2019 21:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits