Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nebūs ko ēst

 
Reitings 32
Reģ: 11.11.2018
Labvakar! Es uz dažām dienām dodos ciemos, taču tajā vietā ir lielākoties pārtika kuru es neēdu. Ņemt līdzi bulciņas, čipsus, konfektes arī nav variants jo man ir ļoti jutīgs vēders un nevaru ēst visādus sūdus. Varbūt kādam šeit ir bijusi līdzīga situàcija? Ko darijāt? Varbūt zinat kādus veselīgas uzkodas ko sataisīt? Un ņemt griķu paciņu un tur uzvarīt arī atkrīt :)
Paldies, jauku vakaru!:-P
30.12.2018 18:56 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nav nekas pret cilveekiem, kuriem pret noteiktu paartikas produktu vai vielu ir alergjija, galu galaa nav shie pie taa vainiigi.
Tachu taa visa meerkakjoshanaas ar vegjetaarismu, vegaanismu un veel hui zin ko, da ziniet, seediet maajaas un grauziet salaatlapas, peetiet, vai jogurtaa nav zhelatiina un paareejo huinju. Neuzbaazieties ar saviem untumiem ciemos, restoraanos, kafejniicaas utt, tik vien visiem probleemu, kaa peec juusu stabuleem leekaat, princeses uz zirnja, iebaazt taadas ar galvu buljona katlaa, kad saak princeshoties.
P.S. Agraa jauniibaa paraleeli studijaam ne-Latvijaa kaut kaadaa restuuzii piestraadaaju, shobaltdien atceros, kaa wanna be vegjetaarieshi biezhi vien uzklupa ne-vegjetaarajam eedienam un norija, ka noshnjaksteeja vien, pirms tam gan bij izvaikstiijushies un izprinceshojushies. Jaa, kaut kaadu nelaimiigo kuuku arii norija, nemaz nejuta, ka kuukas sastaavaa jogurts, kuraa tas nelaimiigais zhelatiins, kas no kaut kaadiem dziivnieku taukiem, razhots, ha ha ha :-D Galvu aarsteet vajag, taapat kaa tiem, kas kviec par kazhokaadaam un lielo dziivniecinju miilu, tajaa pashaa laikaa pashi laagaa nezina, no kaada materiaala shiem jostas, kurpes vai maks un savaa dziivniekmiilas debiilismaa neatjeedz, ka sinteetiskos shmotku razhoshanas laikaa radiitaa piesaarnjojuma rezultaataa daudz vairaak dziivniecinju pie dieviem aiziet :-D
03.01.2019 13:24 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
mēs taču katrs 'pazīstam' māsīcu vai ko tamlīdzīgu, kas sāk rit tušoni, ka žļerkst vien...
03.01.2019 03:01 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jā, bet tā arī nesapratu, kas tie par mistiskiem 3 procentiem.
rausīša anekdote -- un ko jūties pierādījis? pilnīgi redzu, cik pašapmierināts(a) to raksti ar vistas kāju rokā un spīdīgu muti no taukiem. nemaz nerunājot, ka tas ir sadomāts stāsts.
03.01.2019 02:59 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Man ir draudzene vegāne, par kuru es savās kāzās biju padomājusi un bija vairāki vegāniski ēdieni/piedevas, kas viņas sēdvietas zonā bija izteikti vairāk, ēdinātāji tika īpaši brīdināti, lai tikai viņai būtu ērti šajā vakarā. Tas gan viņai neliedza ēst kūku, kurā bija olas, saldais krējums, biezpiens utt.
Par tēmu, es censtos sazināties ar mājas saimniekiem un noskaidrot vai ir iespējams ko sarunāt ēdiena dažādības ziņā.
03.01.2019 00:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja ciemošanās ir uz vairākām dienām, tad tā nav parasta ciemošanās, un kaut ko no pārtikas ņemam līdzi vai nopērkam ciemošanās laikā.
Ja braucu pie tik tuviem cilvēkiem, kas apvainotos, ka ņemu līdzi, tad tie jau tāpat ir informēti par to, ko kāds no manas ģimenes neēd vai nedrīkst ēst.
02.01.2019 15:18 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Nav tā gadījies. Bet ja būtu Tavā vietā, tad noteikti ńemtu ēdienu līdzi,ńemot vērā, ka tur visi ēdīs tikai gału, un ciemošanās būs uz vairākām dienām. Līdzi pańemtais būtu kā ciemkukulis un reizē paika man pašai
Tikai īsti nav skaidrs, kas tā par vietu, kur pat grikjus nav iespējas uzsildīt. Tad jau ledusskapis arī nav?
01.01.2019 21:40 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
bet vispār neņem līdzi neko, piezvani cilvēkiem, kas tevi uzņems un pasaki, ka esi veģetāriete

Šis nu gan interesants ieteikums. Jūs ciemos braucot, vēl piedevām uz vairākām dienām, nekad neko līdzi neņemiet, tā teikt - ciema kukuli nevediet? Es vedu vienmēr, turklāt vedu daudz (daudz vairāk kā citi parasti to dara), turklāt vedu lietas, kas man pašai ļoti garšo vai ko konkrētajā dienā kārojas. Tādejādi man tiešām nekad nav gadījusies situācija, ka ciemos nebūtu vispār nekas ko ēst, jo vienmēr būs vismaz tas, ko pati esmu aizvedusi, ja nekas cits no galda man nebūs piemērots (bet tā parasti nav)
01.01.2019 21:19 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Pasaki, ko ēd, vai tad ņem pati līdzi. Un neticu, ka uz galda nebūs nekā ēdama arī tev, būsi mazāk paēdusi un netēlojusi kaut ko no sevis.
01.01.2019 20:11 |
 
Reitings 25
Reģ: 22.05.2017
Atgādina čomam gadījumu kalnu skolā. Dāma braucienam piesaka meitu (15gadi), kura kopš agras bērnības ir vegāne.
Pirms brauciena sapulcēs tiek viss izrunāts - par paiku arī. Neko īpašu nevajag - badā nenomiršot. Instruktors jau mazliet sagruzījās, bet māte un pati jau labāk zin..
Aizbrauc uz kalniem. Pirmās pāris dienas kko knakstās, pēc nedēļas jau šķin iekšā gan makaronus ar "tušonku," gan pārējos vegānu biedus. :-D
Kā čoms izteicās - domāja, ka būs katastrofa, beigās izrādījās viss bumbās. No stress.
31.12.2018 16:12 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Tweek ir knapi izdzīvojusi šajā pasaulē. taukprocentumirstamkaite -- kaut kas unikāls

Haha. Es priecātos, ja tā būtu mana iegriba, kuru jebkurā brīdī varētu atmest.
31.12.2018 14:38 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
kāpēc bulciņas, čipsus, konfektes? ir taču ēdieni, kas normāli saglabājas.
bet vispār neņem līdzi neko, piezvani cilvēkiem, kas tevi uzņems un pasaki, ka esi veģetāriete, vai vajadzētu pašai ko sagādāt vai būs ok viņiem parūpēties par tavu ēdienkarti. jo man liktos ļoti nepieklājīgi, ja kāds atbrauktu ciemos ar savu paiku, pieņemot, ka viss, ko es ēdu ir gaļa, tikai tāpēc, ka neesmu veģetāriete.
31.12.2018 14:35 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Problēmas problēmu galā :-D Arī nesaprotu, kur problēma to pateikt namamātei. Ja tiešām cilvēki ēd gaļu gaļas mērcē ar gaļas salātiem un uzdzer buljonu, sataisītu līdzi visiem kā ciemakukuli kādus interesantus veģetāros salātus, varbūt pārējie arī atklās kādas jaunas. Ja namamāte būs informēta, ka gaļu neēd, gan jau nebūs problēma kādu kartupeli izvārīt tāpat, nevis cept cūku taukos.
No kartupeļiem un salātiem varu paēst, atsevišķi trauciņu neņemtu, ja ko ņemtu, ņemtu priekš visiem. Dodoties ciemos, nav man primārais paēst.
Kūku es arī esmu atteikusi, bet tādēļ, ka saldumus praktiski vispār neēdu, neviens vēl nav apvainojies :-D
31.12.2018 14:18 |
 
Reitings 82
Reģ: 20.10.2018
Kā atrisināt problēmu 5 sekundēs?
Neesi veģetārietis vai vegāns! :D
bet nu, saprotams, katram sava izvēle, bet, tādēļ nevajag ņemties par katru sīkumu portālos, bet uzprasīt tieši cilvēkiem, pie kuriem brauc ciemos. Vai tad mēs dzīvojam laikmetā, ja pateiks kaut svešam “čau” tevi izbaros govīm?
31.12.2018 13:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
mauwi, cūku tauki piparkūkās ir klasiska latviešu recepte :)
31.12.2018 13:33 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Es ar neēdu gaļu un vienmēr ņemu līdzi pašas pagatvotu ēdienu kārbiņā. (salāti, kada piedeva un parasti falafel vai soja). Saprotu ka ir mazliet neērti un cilvēki var uzdot jautājums vai izteikt stulbas piezīmes, bet tā ir ar to sabiedŗības daļu, kuri citu dzīvi bez karbonādes nezin. Bieži ir sanācis jubilējās atteikt kūkai jo tur želatīns un tad kāds dusmīgs un jūtas apvainots, bet es jau nevienam nepārmetu ka nav man speciālas kūkas tikai saku, nē, paldies.
Donata piekrītu ka cilvēki visur pamanās iebāzt kādu daļu no dzīvnieka, pat piparkūkas ir redzēti dzīvnieku tauki (speķis).
Bet autorei ieteiktu pajutāt tiem cilvēkiem pie kuriem brauc vai būs kartupeļi un kādi salāti bez gaļas. Ja nebūs tad paņemt līdzi.
31.12.2018 13:09 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
vegāne... bet kūciņu ēd, jo olas tur nav redzamas
Nu es zinu vienu dāmu, kas tipa neēd glutēnu, bet maizi štopē iekšā, ka šņakst vien. :-D
31.12.2018 12:52 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Rosèy
Pirmajā komentārā uzrakstīji pareizi, "nezina";-)
...
Nav skaidrs, pie kā tēmas autore brauc, bet es viņas vietā informētu namatēvu vai namamāti par veģetāro diētu. Tad varētu daļu ēdiena paņemt līdzi, bet salātiņus varbūt dabūtu uz vietas, ja namamāte būtu pretimnākoša. Tas tomēr ir mokoši, vairākām dienām stiept līdzi pārtikas maisus, vajag kaut kā kooperēties.
31.12.2018 12:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Hi, man ir draudzene kolēģe, kura ir vegāne... bet kūciņu ēd, jo olas tur nav redzamas! :D
31.12.2018 12:01 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Man patīk kāds veģetārietis ir Mārtiņš Rītiņš.:
Ikdienā gaļu neēd, bet ciemos, ja laba gaļa tad ēd.
Katram protams sava filozofija.
31.12.2018 11:25 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Kāpēc nevar paņemt līdzi produktus salātiem? Jogurtus (veģetārieši taču ēd piena produktus), kaut kādus cepumus, mušļus utt.? Nu arī ja būs gaļas ēdieni - vai tad gaļu ēd pliku bez piedevām? Kartupeļus, cik zinu, tad veģetārieši un pat vegāni ēd.
31.12.2018 10:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits