Dzīvo ārzemes, dzemdē Latvijā!

 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Man pēc vienas sarunas ar kādu sievieti radās jautājums... vai tas ir jums pieņemami, ka cilvēks strādā ārzemēs, bet medicīnisko aprūpi saņem Latvijā un dzemdē bērnus Latvijā?
Manā gadījumā - sieviete ir grūtniece, kuras pastāvīgā dzīves vieta ir ārzemēs, bet deklarētā Latvijā un viņa plāno dzemdēt Latvijā.
Vai tas ir godīgi?
29.12.2018 16:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mariee, jā.. tādas detaļas.. zin, vai slēdz līgumu utt.
Vispār cituviet pasaulē ir īsāks laika posms, kad var nestrādāt un saņemt naudiņu. Dodoties grūtniecei uz LV vajag rēķināties jau ar kādām 4 ned iepriekš.. kas saīsina berna kopšanas atvaļinājuma laiku. Šaubos , ka visas latvietes ārzemes to atļaujas.
30.12.2018 11:20 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Parasti jau izvēlas dzemdēt Latvijā ne tik daudz kā izdevīguma dēļ, bet gan ,lai būtu tuvumā pēc tam kāds radinieks (visbiežāk mamma),lai justos kā pie savējiem un nebūtu jāuztraucas lieki par valodas barjeru.
Man nav nemaz žēl,ka kāda brauc uz Latviju un dzemdē. Tāpat tādas mammas te pirks pamperus, drēbes ,ēdienu un rezultātā sakarā ar pvn likmes nodokli nauda atgriezīsies valsts kasē. Ne jau piedzemdēs un otrajā dienā lidos atpakaļ:-D
Es gan nedzīvoju ārzemēs, bet dēļ tādām sievietēm kā tēmas autore patiešām daudz mazāk stāstu apkārt, kas ar mani notiek, jo ir daudz skaudīgu cilvēku, kuri tā vietā, lai priecātos par Tevi aiz muguras apdirsīs. :-O Ieteiktu Tev vnk nesazināties, nesarakstīties ar to paziņu. Dzīvosi mierā un nebūs jāuztraucas, cik naudas viņa ieekonomēs.
30.12.2018 11:35 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Izlasiiju to brendu diskusiju, nee, nevaru, tirgot feikos brendus vairumaa, liimeet savas etikjetes viltojumiem, tas ir feini, aplausu cieniigi. Savukaart gruutniece, kura kaut kaadu iemeslu deelj veelas dzemdeet dzimtenee, plus noteikti autorei ir tuva pazinja, ja jau zina visaadas nianses, tiek nolamaata par paraziitu, oi, nevaru, dies’ pasarg no taadiem “draugiem”.
Plus zinaashanas par Eiropas Savieniibu, nodoklju, veseliibas apruupes sisteemaam utt - absoluutais aitas liimenii. Varbuut paliec pie teemaam, kur salabot kaadu brenda someli, nopirkt feiko someli, ievaakt haljavnos paraudzinjus utt, tur Tev vismaz ir ko teikt. Neblamee sevi ar teemaam, kuraas esi totaali stulba. Daudz ko jau Tev te 100% pareizi paskaidroja citas komenteetaajas, nav jeegas atkaartoties.
30.12.2018 11:38 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār par veselības sistēmu kā tādu. Latvijā ir ,it kā bezmaksas veselība, bet reāli jau nekas nav bezmaksas...Ja no Jaunā gada būsi šajā sistēmā, tad iznāks lētāk maksāt pat pakalpojumiem. Pie ģimenes ārsta 1.42Eur, pie citiem speciālistiem - 4,27 Eur . Ja nebūtu norīkojums 20-30Eur, bet ja kādam, kas ārzemēs dzīvos būs lielas veselības problēmas viņš negaidīs mēnesi, kamēr tiks pie speciālista par samazinātu cenu, gaidīs, tērēs naudu uz biļeti turp un atpakaļ. Var ieplānot,tikai ne tik steidzamas apskates.
Ar visām atlaidēm par lielākām apskatēm, tāpat var iznākt maksāt arī 35eur.
Ja ir virs 18gadiem, tad visiem ir jāmaksā pilna samaksa pie zobārsta. Zobārsti ir pietiekami daudz un ,lai iet,kas vēlas pie viņiem.
Man drīzāk mazliet liekas ironiski, ja kāds atbrauc te un pilnīgi visu mēģina uztaisīt caur koponu portāliem (skaistuma procedūras, higēnista utt). Nav jau žēl, bet, tomēr tur bieži vien darbojas iesācēji, kvalitāte nebūs tā pati labākā.
30.12.2018 11:57 |
 
Reitings 31
Reģ: 20.10.2018
Viņa ir no Latvijas, viss godīgi
30.12.2018 12:32 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Didrihsones diskusijā tu, Shabbyeve, teici, ka meitene, kas nemaksā nodokļus, pārdodot drēbes Latvijā, ir malacis. Šeit tu norādi uz to, ka ir jāmaksā nodokļi, ja grib izmantot pakalpojumus. Wtf?

Jā, šis ir ļoti uzjautrinoši :D Didrihsone malacis, ar ķīniešu lupatām tāāāādu biznesu uztaisījusi, par kādu lielākā daļa cosmiešu var tikai sapņot, pofig par nodokļiem, bet šeit histērija par to, ka kāda izvēlas dzemdēt dzimtajā zemē...
30.12.2018 13:34 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es gan izmantoju bezmaksas ārstus/pakalpojumus, nav lielas rindas un saņemu atlaides par zālēm. Protams, esmu gājusi pie maksas speciālistiem, bet tā bija mana izvēle, lai iegūtu, manuprāt, labāku kvalitāti /komfortu. Zinu, ka uz daudziem speciālistiem tiešām ir ilgi jāgaida un man arī šāda pieredze bijusi uz specifiskākiem izmeklējumiem, bet pastāstīju savu pozitīvo pieredzi tīri tāpēc, lai jūs zinātu, ka šāds arī nopietni izmanto un ir apmierināts ar valsts apmaksātiem pakalpojumiem.
30.12.2018 14:03 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
*kāds
Kas attiecas uz te vienā komentārā pieminētiem bērniem / invalīdiem, nav jāliek visas cilvēku grupas vienā līmenī, tās ir neaizsargātākas personas, kurām pēc jaunās sistēmas, piemēram, ir automātiskā apdrošināšana.
30.12.2018 14:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Itin kā formāli lielas priekšrocības invalīdiem, bērniem nebūtu kopš 1994 gada. :-P
Cik tās tiek praksē realizētas, ir pavisam citi tempi. Ierēdnes forumos var klabināt, ka rindu neesot, tipa 20, 30, 40 un 50 eiro par konsultāciju maksātu tikai mistiski tautas ienaidnieki bez nosutījuma. Smiekli nāk, cilvēki ir maksājuši pat par bērna izmeklējumiem, to atzina pat ārsti un publiski TV.
Tikai forumos kultivē citu iespaidu. :-)
Jaunajai sistēmai derētu samaksāt parādu laboratorijām, kuru rakstā norādīja Apinis.
Tālāk, visādas birokrātes forumos varēs dvest, bet piķīti ap 11 miljoni došot e veselības trešajai kārtai.
Ļoti taupīga naudas apsaimniekošana, Igaunija jau krietni sen ieviesusi par ap 3 miljoniem, mums 16 plus vismaz 11 miljoni spīd.
30.12.2018 15:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Interesanti gan, muhļījot ar nodokļiem un preču zīmēm esot pret valsts kasi un sabiedrību godīgi un taisnīgi?
Vācijā vai Igaunijā kamerā varētu drukāt komentārus par veselības sistēmu.
Bezmaksas un maksas ārsti te vēl esot?
30.12.2018 15:12 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Mani arī kaitina ārzemēs dzīvojošie medicīnas tūristi, bet dzemdības uzskatu par citu kategoriju. Ja sieviete šeit jūtas drošāk, bez valodas barjeras un ar tuviniekiem apkārt, kas tur slikts? Šis ir jautājums, kur nauda ir sekundāra. Visupirms ir svarīgs jaunās māmiņas miers un komforts. Un dzemdību speciālisti mums arī ir labā līmenī. Vispār neredzu nekādu problēmu braukt un dzemdēt LV. Katrai sievietei ir tiesības dzemdēt dzemdību namā ārstu uzraudzībā. Tā nav nekāda privilēģija, kas izriet no nodokļiem vai faktiskās dzīvesvietas.
30.12.2018 15:36 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kāpēc kaitina? Medicīnas tūrisms nozīmē pilnas maksas servisu, cieņā un godā ASV, Vācijā, Ungārijā un Šveicē. :-) Tā ir nauda, pakaojumu eksports, kas nodrošina darbsvietas. Nevajag darbavietas?
Mani kaitina tas, ka topošie mediķi studē par budžeta līdzekļiem. Vajag laboties, lai ņem vismaz daļējai studiju maksas daļai kredītu kā U.K vai pilno kredītu kā ASV un pēc tam elš par slikto tautu.
Paelst par e veselību 3 miljonu Igaunijas tēriņu vietā 16 plus vēl solītos 11 it kiška tonka, baidās dvešot citā saulē pārcelties kā viens darbonis citā nozarē? :-D
30.12.2018 15:47 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Vispār jau “bagātās ārzemnieces” visbiežāk maksā par ārsta pakalpojumiem Latvijā, vismaz neatceros reizi, kad esmu gājusi pie ārsta “par tavu naudiņu” :-D otrkārt, tādās valstīs kā Vācija un Dānija dzemdēt ir lētāk nekā Latvijā (iespējams, pat par brīvu).
Treškārt, manuprāt, medicīniskajai aprūpei vajadzētu būt pieejamai jebkurā valstī par velti/mazām naudiņām.
Ceturtkārt, cerams ar tevi nekas slikts neatgadīsies ārpus LV robežām, jo citādi busi krāpniece, kura izzog naudu no citu valstu pilsoņu maciņiem.
30.12.2018 17:00 |
 
Reitings 20
Reģ: 26.08.2014
Nu par cik arī dzīvoju ārzemēs un kādi gadījumi dzirdēti šeit, domāju arī man būtu bail, un izvēlētos dzemdēt Latvijā.
Kas tur nesaprotams, vai nav vienalga kur? Pats katrs izvēlas.
30.12.2018 17:25 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Laikam ar īpašu prātu apveltītām nav skaidrs.
Nepatīk eiropa, davai jums konsolidāciju pāris miljardu apmērā un 2008/2009 uz tās fona būtu bērna smiekli.
Es samaksāju algologam EUR 40 no polises, valsts nosūtījums man arī bija. Ar rindu.
Savulaik, lai nestāvētu rindā, samaksāju LORam privāpraksē Ls 25 un man bija 16it gadu. Otrā vizītē Dr neiekasēja neko, kaut nesaņēma par otro vizīti nevienu santīmu. Varēja paprasīt, bet neprasīja, teica, ka nevajag neko. Privātprakse bez līguma ar valsti. Tikai man ļoti sāpēja un "zīme" mani itin nemaz neinteresēja.
No NVD šogad par man sniegtajiem pakalopojumiem nav saņemts ne centa, vēl slikti?
30.12.2018 17:37 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Salomeja, ar ko atšķiras dzemdības no citām medicinīskām manipulācijām, lai attaisnotu dzemdības, bet nopeltu citu pakalpojumu saņēmējus?
Es personīgi uzskatu, ka dzemdības ir tieši visneattaisnojamākās, jo dzemdības rodas apzināti, plānoti, bet pārējais, piemēram, zobu sāpes vai jebkas cits, ar ko varētu griezties pie Latvijas ārstiem bez dzemdībām rodas neieplānoti. Neviens neieplāno zobu sāpes vai zobu caurumus, vai iekaisušus zobu nervus, bet grūtniecību gan ieplāno, nodarbojoties ar seksu. Līdz ar to kāds sakars likt grūtniecību kā kaut ko priviliğētāku pār citām medicinīskām manipulācijām?
30.12.2018 18:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Toties es atkal nesaprotu, kāpēc gan cilvēks, kurš ir dzimis un audzis, studējis un strādājis, un ir valsts pilsonis - nedrīkstētu saņemt medcīnisko palīdzību savā valsti tikai tāpēc, ka izvēlējies vēlāk savā dzīvē strādāt un dzīvot citā valstī. Vienīgie gadījumi, kuri man šķiet absurdi šīs tēmas sakarā - ir grūtnieces, kuras speras pēdējā mēnesī uz kaut kādu svešu valsti (kur nav ne strādājušas, ne ieguvušas pilsonību, ne kā savādāk saistījušas savu dzīvi ar to), lai tur dzemdētu un bērnam būtu tās valsts pilsonība. Lūk, šādi gadījumi man šķiet negodīgi. Bet, ja cilvēks atgriežas savā dzimtajā valstī - ar kādām tiesībām saņem nosodījumu?... Nu negrozās viss cilvēku dzīvēs tikai par un ap tekošajiem nodokļiem...
30.12.2018 18:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Neons, tāds sakars, ka daži šeit strādā un maksā nodokļus, bet citi atbrauc, neko nemaksā un patērē. Tas būtu līdzvērtīgi kā - ja tavā mājā ieietu svešs cilvēks un paņemtu no tava maka naudu.
BET atkārtošos vēlreiz - 1)tas attiecas uz valsts apmaksātu medicīnu.
2) ar nākamo gadu šī problēma ir atrisināta, jo vairums cilvēku, kas nemaksās nodokļus, nevarēs saņemt par brīvu pakalpojumus
30.12.2018 18:46 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Šī diskusija, manuprāt, ir vienkārši smieklīga! Cik garlaicīgai jābūt cilvēka dzīvei, lai vispār aizdomātos par šādu tēmu? :-P
Neons, tāds sakars, ka daži šeit strādā un maksā nodokļus, bet citi atbrauc, neko nemaksā un patērē.

Liela daļa atbrauc, maksā par sevi un patērē (pieņemu, ka lielākā daļa “ārzemnieku”), bet tas tā.
30.12.2018 18:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dartall, nocitēšu sevi:
Nu negrozās viss cilvēku dzīvēs tikai par un ap tekošajiem nodokļiem...

Bez tam, tas absolūti nav tā, ka svešs cilvēks ienāk tavā mājā un paņem naudu no tava maka. Tā māja nepieder tikai tev - tā ir arī tā cilvēka māja (joprojām). Un no tava maka neviens naudu neņem, jo nodokļi nav jāuztver tik tieši. Pieņemsim (nezinu īsto situāciju), šis cilvēks savulaik ir strādājis LV. Cik daudz gados jauni cilvēki izmanto bezmaksas medicīnu nopietnos gadījumos? Diezgan maz. Pensija ārzemēs dzīvojošiem un strādājošiem nepienākas (tātad nostrādātie gadi un iemaksas Latvijā neskaitās un samaksātie nodokļi vnk izkūp...). Kāpēc gan pilsonis nevarētu izmantot retu reizi medicīniskos pakalpojumus savā valstī?... Un noteikti viņam te dzīvo kādi tuvie radinieki, kuri maksā nodokļus - nu tad, pieņemsim, ka šie radinieki apmaksā ar saviem nodokļiem šādam cilvēkam medicīniskos pakalpojumus. Nevis kaut kāda Dartall no foruma...
30.12.2018 19:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)