Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvo ārzemes, dzemdē Latvijā!

 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Man pēc vienas sarunas ar kādu sievieti radās jautājums... vai tas ir jums pieņemami, ka cilvēks strādā ārzemēs, bet medicīnisko aprūpi saņem Latvijā un dzemdē bērnus Latvijā?
Manā gadījumā - sieviete ir grūtniece, kuras pastāvīgā dzīves vieta ir ārzemēs, bet deklarētā Latvijā un viņa plāno dzemdēt Latvijā.
Vai tas ir godīgi?
29.12.2018 16:24 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Hmm, baigā problēma, kā tas skar autori? Vai atņem vietu dzemdību zālē? :-D man gan tàda doma pat prātā neienāca, un zinot LV sistèmu, mans variants LV vispār būtu varējis bēdīgi beigties, jo LV baigi cenšas ierobežot ķeizarus. Es gan redzu vairāk plusus dzemdēt tur, kur dzīvo un plāno dzīvot. Kaut vai - pilsonība bērnam. Mans bērns automātiski ir Īrijas pilsonis. Bet tā- esmu daudzus gadus strādājusi LV, maksājusi nodokļus, nekad neesmu nekādus pabalstus saņēmusi- valsts no manis ir dabūjusi daudz vairāk nekā izmaksā vienas dzemdības. Neredzu neko sliktu, ja kāda to izmanto.
03.01.2019 19:06 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ja jau tik ļoti tiek sekots līdzi tiem nodokļiem un cik godīgi vai negodīgi, ka redz atļaujas dzemdēt latvijā... ir cilvēki, kuri pelna minimālo, ir tie, kuri pelna tūkstošos. Un no tā izriet, ka katrs nodokļos nomaksā dažādas summas, tad arī negodīgi tas sanāk pēc tādas loģikas? Tad zemu apmaksāti amati arī nedrīkst pretendēt uz to pašu ves.aprūpi, jo “paņem” no tiem, kuri maksā vairāk nodokļus, vai nostrādājuši ilgākus gadus, bet kāds piedzemdē, mazliet pastrādā un pārceļas prom utt. Nu smieklīgi. Tad kā ar bezdarbniecēm, kuras uztur vīri? Arī takš te dzīvojot nemaksā nodokļus, bet dzemdē un saņem to pašu medicīnisko aprūpi, ko citi. Vēl jau nav garants, kur un kā dzīvos tas dzimušais bērns. Nav iespējams visu tā izrēķināt pēc “godīgi”, tad sanāk, ka ja nostrāda 10 gadus lv un tad 1 gadu ārzemēs, tad nevar dzemdēt lv, jo vairs nemaksā te nodokļus, lai gan tos 10 gadus tika maksāts pirms tam. Tiešām cepiens par neko.
30.12.2018 23:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dīvaini, ka te nevienai nav veikta operācija par valsts kvotām vai nav kompensējamo zāļu, un visi speciālisti arī tikai pa pilnu maksu. Manā ģimenē tādi gadījumi ir vairāki, un, ja par to visu būtu nācies maksāt pašiem, tā būtu barga nauda, tūkstoši.
Par tēmu īsti neko nevaru pateikt, nezinu, cik daudz naudas no valsts var "izkrāpt" dzemdētāja, kas strādā ārzemēs.
30.12.2018 21:42 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Palabošu - kopš pilngadības sasniegšanas ir rūpējies darba devējs vai pati, nevis valsts :) Līdz 18 gadu vecumam, protams, valsts apmaksāja.
30.12.2018 20:43 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Pie valsts apmaksāta ārsta neesmu bijusi gadus... piecus? Darba vieta nodrošina ar veselības apdrošināšānu, eju kur un cik gribu, polise sedz visu maksu privātai medicīnas iestādei. Lai katrs iet pie ārsta, kur grib, lai dzemdē, kur grib, man nav sajūta, ka kāds ņemtu kumosu no mutes laukā. Arī jauno sistēmu nekādi neizjutīšu, jo par manu veselību vienmēr ir rūpējies darba devējs, nevis valsts.
Pat tad, ja ej BKA, joprojām skaities darba ņēmējs, tā kā BKA mātēm, kuras maksājušas sociālās iemaksas, pienāksies valsts aprūpe/veselības apdrošināšana. Saprotu, ja nestrādā, tad pienāksies tikai ar dzemdībām un grūtniecību saistītie pakalpojumi, kas ir normāli.
30.12.2018 20:42 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nē. Ja nav neērti, var reğistrēties NVA kā bezdarbnieces un pildīt entās anketas un parakstīt katru no tām.
Es uzskatu, ka neviens nav cienīgs/a saņemt budžeta finansējumu studijām medicīnā kaut par manu šodien nomaksāto PVN.
Jā, mana papīra specialitāte nebija īstā darba tirgum, bet tagad...ar pliku videni es nesaņemtu ne centa mazāk. Savukārt citi uzskata, ja reiz labi maksā, tad papīrs garantēs piena upes pat ja lieta neinteresē vai ir pretīga, tikai $$$$ kontā ik mēnesi uz paplātes pienesīs tikai par papīra esamību vien. Kas ļoti sen ir biežāk sastopams par intereses palieku pazīmēm par amatu.
30.12.2018 20:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un kā ar sievietēm, kuras ir BKA?...
30.12.2018 20:35 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tajās automātiski apdrošinātajās grupās ietilpst arī mājsaimnieces?
30.12.2018 20:24 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Ar visu to ka strādāju un no algas tiek maksāti nodokļi, es pie ārsta eju par maksu, bet vispar paveicies ka tā isti nav bijis jāiet, bet pie ginekologa regularā vizītē vai nododot analizes maksāju naudu, mana vienigā bezmaksas vizite pie ārsta bija ikmēneša gaidot bērnu. Pat dzemdējot maksāju par slimnīcu, epidurālo anastēziju + personigā palāta. Sanaca kādi 400-500 eiro. Arī bērnam, piedodiet bez ģimenes ārsta, eju pie maksas arsta - acu ārsts, jo bezmaksas nenirmāla rinda, būs tagad jaiet pie higiēnista. (t) Nav tā ka baigi izjustu bezmaksas medicīnu.
30.12.2018 19:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja jau mums patīk tā pakaļ skatīties.. tad valstij ir krietni neizdevīgāk izskolot cilvēkus, kas pēcāk dodas laimi meklēt ārzemēs.. nekā dzemdētājas :-)
30.12.2018 19:56 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Neons, nu, manuprāt, tās automātiski apdrošinātās grupas vēl varētu samazināt līdz minimumam, jo tagad, pēc manām domām, šo cilvēku grupas ir pārāk daudz, bet ne es sēžu Saeimā un daudziem par prieku - labi, ka tā. :D
30.12.2018 19:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Politiķi debatēs izteikušies, ka valstij nebūs sevišķs materiāls labums no šādas “apdrošināšanas”. Nepārdomāts lēmums..
30.12.2018 19:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un NEKAS nemainiisies, tie, kas negribees kverneet rindaas, taapat maksaas.

Man kaut kā arī tā šķiet...
30.12.2018 19:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..cilvēku grupas, kuras būs automātiski apdrošinātas.

Automātiski? Vai arī strādājošie ar saviem nodokļiem nodrošinās šo grupu "automātikso" apdrošināšanu?...
30.12.2018 19:42 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Neons, es nezinu, kā ir ASV. Sistēma, kādu ieviesīs Latvijā, pastāv arī Lietuvā un Igaunijā. Latvijā ir pietiekami daudz cilvēku grupas, kuras būs automātiski apdrošinātas.
Vairāk par to var lasīt šeit http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/valsts_veselibas_apdrosinasana/
30.12.2018 19:40 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Neon, bezdarbnieki, beerni un pensionaari bus automatiski apdroshinaati. Uz vietas esoshaam maajsaimnieceem nekas neliedz pieregjistreeties bezdarbniekos. Dirsaa vinji savu sisteemu var iebaazt, kam taa aktuaala, pieregjistreesies bezdarbniekos un viss. Un NEKAS nemainiisies, tie, kas negribees kverneet rindaas, taapat maksaas. Kaarteejais cirks bezjeedziigais.
30.12.2018 19:37 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Pateeree, blje, nee, es nevaru, glupaas baabas. Tie, kas brauc labot zobus, maksaa peec pilnas programmas, nodoklji iet valsts budzetaa. Shie rindaas staav gadiem pie speciaalistiem? Nee, shie iet pie maksas :-D Dazhas glupaas baabas dzirdeejushas kaut kaadu staastu par Jaani vai Peeteri, kursh nelegaali lasa seenes vai kursh x gadu laikaa nav viizhojis miitnes zemes valodu iemaaciities un kursh tad nu atbraucis aiziet pie sava gjimenes aarsta par kapeikaam :-D Un tad nu shiis glupaas baabas shajaa Jaanju/Peeteru kategorijaa ierindo visus, kuri apmeklee PAR BRIIVU (ha ha, kaa man patiik shis termins) Latvijas aarstus, nedziivojot Latvijaa :-D Un pat, ja eksistee dalja shos Jaanju/Peeteru, shie pashi Jaanji/Peeteri peerk paartiku, lej degvielu, brauc ar sabiedrisko, iet uz krogu, kad ir atbraukushi, un no shiis naudas nodoklji iepluust valsts budzhetaa. Un veel izcili glupajaam baabaam, daudzi latvieshi nosaciiti peiepiedu kaartaa paarceljas straadaat uz valstiim, kuraas vinju slimiibas tiek segtas no valsts budzeta, ja cilveeks straadaa, jo Latvaanijaa vinji ar savaam slimiibaam var iet pie dieviem vai luugt ziedot, taadu joku laikam duras nebuus dzirdejushas.
Par to, kaa aljikaa pasuutiit lupatas, nemaksaajot muitu vai, kur kaadu feiku nopirkt, vai kaa ko notirgot, nemaksaajot nodokli x lapu teemas ar pamaaciibaam un konspiraacijas teorijaam. Sveetaas govis. A vot te gruutniece paraziits un kaads nelegaals seenju lasiitaajs zaglis, no kabats shiim velkot. Ar savaam kjiiniehsu shmotkaam vairaak savu daargo dzimteni apzogat nekaa taa nelaimigaa gruutniece vai seenju lasiitaajs Jaanis/Peeteris.
Kas attiecas uz sveeto veseliibas apdroshinaashanu, to var iebaazt dirsaa. Ja negrib nospraagt vai palikt par kropli, jaaiet vien pie maksas aarsta vai, ja kas nopietnaaks, bet netraucee darbaspeejaam, jaabrauc uz citu valsti straadaat, kur esi iekljauts valsts nodroshinaataa mediciiniskajaa apruupee no pirmaas darba dienas (ir taadas valstis). Un, vaimandieninj, taas pamatlietas, ko parasti Jaanji/Peeteri izmanto, taapat tiks segtas no valsts, iepaziistieties ar pakalpojumu groza saturu, kursh paliks nodoklju nemaksaataajiem, pirms sitiet plaukstinjas, kaa nu tagad no pirmaa janvaara gruutnieces un Jaanji/Peeteri maksaas :-D
Nabadziites apzagtaas, savu energjiju ieguldiet depeshu rakstiishanaa pie siles seedoshajiem, kuri Latvaaniju 30 gadu laikaa ir padariijushi par cirka areenu, nevis virtuaali linchojiet kaut kaadu gruutnieci:-D
30.12.2018 19:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
*iepazinusies
30.12.2018 19:26 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..ieviešot veselības apdrošināšanu..

Neesmu iepazinos ar jaunāko informāciju, bet cik saprotu - tā sistēma būs līdzīga kāda tā ir ASV?... Kā tad būs ar bezdarbniekiem, pensionāriem, invalīdiem, bērniem un mājsaimniecēm? Viņiem nepienāksies aprdošināšana, jo nestrādā?...
30.12.2018 19:24 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Mischa, iemācies lasīt - es jau laikam kādu piekto reizi atkārtošu (un pēdējā komentārā, uz kuru tu atbildēji, tas bija rakstīts un pat izcelts), ka es neko nesaku par tiem gadījumiem, kad cilvēks maksā par pakalpojumu pats. Vai tiešām tik grūti izlasīt komentāru līdz galam?
30.12.2018 19:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits