Ātrā palīdzība

 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Cik reizes dzīvē ir nācies saukt ātro palīdzību (sev vai kādam citam)? Varbūt atceraties kādu konkrētu gadījumu sīkāk, kad, piemēram, zvana pieņēmējs vilcinājās ar brigādes izsūtīšanu, uzdeva, jūsuprāt, nevajadzīgu informāciju, kas novilcināja laiku utt? Vai spējat tādās situācijās mierīgi izstāstīt, kas noticis, vai viss sanāk haotiski?
30.09.2018 23:21 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Esmu saukusi citiem-abas reizes aizdomas par sirds kaitēm, viss bija kārtībā. Pieņemu, ka šis darbs arī notrulina un nekādu uķi puķi nemaz negaidītu, lai gan tāpat bez aicinājuma par tādu atalgojumu neviens tur nestrādātu.
01.10.2018 15:24 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Sorry, Bordo, bet slimojusi esmu tikai divas reizes savā mūžā un šī tevis sauktā "ne angīna" sākās pilnīgi pēkšni, kamēr biju lekcijās.
Baigā gudrīte atradusies. :-D
01.10.2018 15:29 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
un atceros, kas vispār ir jāsaka un ar ko jāsāk

Jāsāk ar vietu pēc iespējas precīzāk un jāklausās, vai viņi sadzirdēja. Tālāk jau viņi par vecumu prasa, par to, kas noticis.
01.10.2018 15:58 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Reiz ar ūdensmoci pa jūru braucot sasitu muguru - diska trūce. Par tādu iepriekš nezināju un tas viss notika lēnām (tās sāpec un nevarēšana pakustēties). Kaut kā ierāpos auto, domāju, ka vienkārši sāp mugura un kaut kas savilkts, 2km aizstūrēju uz mājām, bet bija grūti spiest pedāļus.
Kad iebraucu pagalmā nevarēju izkāpt no auto, izkritu. Mēģināju rāpot no pagalma uz mājas durvīm, paliku pusceļā pie krūmiem un vairs nesanāca tikt ne uz priekšu ne atpakaļ. Mājās neviena nebija. Zvanīju ātrajiem, veda 80km uz tuvējo slimnīcu. Bija vakars, ap 23:00. Tur mani apskatīja, teica, ka mugurkauls vesels, lai BRAUCU MĀJĀS. :D
01.10.2018 16:09 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Mame, acīmredzot nesaprata, ko es biju domājusi. Kamēr ĀP brauca pakaļ ārkārtēji smagam gadījumam (angīnai), kādam citam, kam ĀP vajadzēja vairāk (infarkti, avārijas uz ceļiem utt.) palīdzību gaidīja ilgāk. ĀP mašīnu un darba spēka ir tik, cik ir.
No angīnas nemirst, mierīgi var izsaukt taksi vai pat pati aiziet līdz uzņemšanai. Tas nav ārkārtas gadījums, kurš pieprasa ātru palīdzību. Turpretī norauta kāja vai slīkšana ir gan.
01.10.2018 16:14 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Esmu saukusi sev, ne vienu reizi vien.
Viss kā vajag un nekādu problēmu. Neskatoties uz to, ka ja mana pilsētā ātrie ir prom, brauc citi no tuvākās pilsētas 40 km attālumā.
Zinu, ka vienā reizē atbrauca 10 min laikā
01.10.2018 17:07 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Esmu saukusi citam cilvēkam, sākumā atbrauca paši, tad izsauca reanimāciju, viss bija ok, gan attieksme, gan darbu izdarīja.
Manuprāt, ņemot vērā, cik maz saņem ātro darbinieki un cik daudz viņiem ir nepamatotu izsaukumu, kad kādam ir vienkārši "panikas lēkme" vai gribas parunāties par dzīvi, tad uzskatu par necieņu vēl viņus nolikt, ja viss nav 100% kā kādai dāmītei gribas. Starp citu, tagad ātrajiem pat šoferu vairs nav un pašas ārstniecības personas vada mašīnu. Tad sākumā iedomājaties, cik daudz darba iegulda cilvēks - pat to, ko viņam reāli nav jādara, jo nevienā normālā valstī tā nav - un tad domājat par nopelšanu.
Mans komentārs nav ne uz vienu konkrēti attiecināms, runāju vispārīgi.
01.10.2018 17:10 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Starp citu, ģimenes ārsti arī brauc uz mājas izsaukumiem. Domāju, ka angīnas gadījumā bija jāpārlaiž nakts un nākamajā dienā no paša ģimenes ārsta darba sākuma pieteikt mājas vizīti.
01.10.2018 17:12 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
"Panikas lēkme nav vinekārši satraukums. Ātrajiem ir jāsniedzmpalīdzība arī panikas lēkmes gadījumā, ne tikai jāpiedāvā balderiānis."
Esmu piedzīvojusi pati panikas lēkmes un bijusi klāt cilvēkam ar tādu. Uzskatu, ka ātro palīdzība tur nav nepieciešama, bet nomierināties saviem spēkiem un pierakstīties pie psihiatra, lai izraksta šādiem gadījumiem trankvilizatorus. Tad jau arī migrēnas gadījumā būtu jāsauc ātrie, lai iedod zāles, jo pats nevar aiziet pie ārsta pēc receptes.
01.10.2018 17:15 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Manuprāt, ņemot vērā, cik maz saņem ātro darbinieki un cik daudz viņiem ir nepamatotu izsaukumu, kad kādam ir vienkārši "panikas lēkme" vai gribas parunāties par dzīvi, tad uzskatu par necieņu vēl viņus nolikt, ja viss nav 100% kā kādai dāmītei gribas.

Tad attiecināsim to uz visām profesijām, kurās ir kādas grūtības. Galu galā, darbinieki taču zināja, kādi būs viņu pienākumi, ar ko rēķināties un cik saņems.
01.10.2018 17:18 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un vēl. Tagad plāno (vai jau izdarīja?) samazināt ātro mašīnu skaitu Rīgā un reģionos. Piemēram, Dobelē plāno uz nakti atstāt 1 brigādi. Padomājiet arī, ka kamēr saucat savas angīnas dēļ, kāds cits var nomirt.
Pati personīgi esmu pa nakti saukusi taksi un braukusi uz slimnīcu. Kas vainas tādam variantam?
01.10.2018 17:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tad jau arī migrēnas gadījumā būtu jāsauc ātrie, lai iedod zāles, jo pats nevar aiziet pie ārsta pēc receptes.

Tas var izpausties ļoti sāpīgi un smagi. Ja zāļu nav pie rokas, tad jādodas uz uzņemšanu un tas ir tikai normāli.
01.10.2018 17:25 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Death
Jā mediķi zina cik viņi saņems, bet pirmos dažus gadus ar tādu algu un slodzi var strādat, bet tad sākas izdegšana. Un tas ka mediķis zina kas viņu sagaida ikdienā nenozīmē ka viņš var paciest riebīgu vai netaisnu pacientu uzvedību. Visi pacienti grib lai viņus saprot un apčubina, bet tai pat laikā atrodas tādi, kas negrib saprast to ka mediķim nav jāpacieš viss, tikai dēļ tā ka agrāk tā bija pašaizliedzīga profesija. Tagad ir citi laiki jo medicīnas aprūpe ir pakalpojums un visi var pasūdzēties par visu.
01.10.2018 18:02 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Uz tēmas pieteikumā izklāstītajiem jautājumiem nevaru atbildēt. Taču pievienojos tām, kas uzskata, ka ar saaukstēšanos, angīnu, pirmajām caurejas pazīmēm u.tml. situācijās ātros nebūtu jāsauc. Brīžiem liekas, ka mūsdienās daļa cilvēku vispār ir aizmirsuši, ka eksistē arī tāds ģimenes ārsts vai dežūrārsts, bet pa taisno mauc uz slimnīcu vai sauc ātros. Ģimenes loceklis strādā bērnu slimnīcā, un tur tā ir ikdiena, ka bērnus ar iesnām vai 37 grādu temperatūru, par ko pirmām kārtām būtu jākonsultējas ar ģimenes ārstu, ved uz slimnīcu (t)
01.10.2018 18:05 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Pirms sauc ātro palīdzību ir jāpadomā vai ātrie tiešām varēs palīdzēt vai būs takša vietā? Man arī bija sasists celis un varēja redzēt ka krājās asinis, sāpēja drausmīgi, knapi paiet varēju, bet izsaucu taksi un braucu uz traumpunktu, jo zināju ka ātrie neko nepalīdzēs. Jo ko tad viņi darīs sūks asinis ārā? Tas pats ar asiņojošu degunu. Tur neko izdarīt nevar, jāgaida kamēr asinsvads kas asiņo aizvelkas ciet, vai angīnas gadījumā, ko tad viņi izdarīs? Iedos kādas brīnumzāles. Šajos gadījumos ātrie ir mašīna kas jūs transportē līdz medicīnas iestādei, un pēc tam varat gaidīt vairākas stundas uzņemšanā, jo jums nav pirmā prioritāte. Vienmēr ir radinieki, draugi utt, kas šādos gadījumos var palīdzēt. Taksi sanāk lētāk izsaukt nekā ātros, jo viens brigādes izsaukums ja nemaldos tad maksā ap 30-40 eiro.
01.10.2018 18:12 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Vienu reizi ir bijis, un tajā reizē dāmas no brigādes ļoti uzkrītoši pētīja fotogrāfijas, kamēr es mocījos

Dažkārt viņi tā dara speciāli, lai novērstu cilvēkam uzmanību un pārbaudītu lai nesimulē. Jo ja sāks runāt par ko citu tad varbūt tomēr tik ļoti nesāp vai arī nav nemaz tik slikti.
01.10.2018 18:15 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ja cilvēki kritiski izvērtētu savu veselības stāvokli un nesauktu ātro palīdzību dēļ dažādiem sīkumiem, varbūt tad arī ātrās palīdzības darbinieku attieksme nebūtu tāda, kāda tā ir. Pirms saukt ātro palīdzību dēļ angīnas (ja vien nesmok nost) vai dēļ panikas lēkmes - nu padomājiet taču, ka ātrā palīdzība šajos gadījumos nekādi nevar palīdzēt. Ir taču informatīvais ģimenes ārstu tālrunis naktī, savukārt pa dienu taču var iet uz ğā akūtajām stundām vai doties pie dežūrārsta.
01.10.2018 18:32 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
mauwi
Viss ok, es neapgalvoju pretējo, tikai saku, ka tik pat labi to visu var attiecināt, piemēram, uz pārdevēju, kurš ikdienā sastopas ar nepieklājīgiem (pamatoti vai nepamatoti) klientiem, un viņam tas nav jāpacieš tikai tāpēc, ka viņš ir pārdevējs. Nu, vai bankas darbinieks, vai kāds cits.
Dažkārt viņi tā dara speciāli, lai novērstu cilvēkam uzmanību un pārbaudītu lai nesimulē. Jo ja sāks runāt par ko citu tad varbūt tomēr tik ļoti nesāp vai arī nav nemaz tik slikti.

Manā situācijā tas likās savādi, jo nedomāju, ka mana vecuma sieviete pašā vasaras karstumā gribētu braukt uz slimnīcu, nevis, piemēram, uz pludmali. :D Bet, nu, kā bija, tā, galvenais, ka viss labi beidzās.
01.10.2018 18:42 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016

Esmu piedzīvojusi pati panikas lēkmes un bijusi klāt cilvēkam ar tādu. Uzskatu, ka ātro palīdzība tur nav nepieciešama, bet nomierināties saviem spēkiem un pierakstīties pie psihiatra, lai izraksta šādiem gadījumiem trankvilizatorus. Tad jau arī migrēnas gadījumā būtu jāsauc ātrie, lai iedod zāles, jo pats nevar aiziet pie ārsta pēc receptes.

Zinu meiteni, kuria sākās panikas lēkme, tikai ne viņa pati, ne klātesošie nezināja, ka tā ir panikas lēkme, pat iedomāties to nevarēja . Pēc simptomiem varēja padomāt, ka viņai ir sirdlēkme. Tikai kad ātrie atbrauca un pārbaudīja, pateica, ka tā esot panikas lēkme un aizveda uz RPNC.
Tā pat zinu gadījumu, kad vīrietim sākās tāda migrēnas lēkme, ka viņš nokrita uz zemes un nevarēja pakustēties. Tā arī palika līdz atbrauca ātrie.
Tas, kas vienam ir viegli un var pagaidīt rītu vai ierāpties taksī, nenozīmē, ka otram būs tik pat viegli.
01.10.2018 20:33 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
cik no wee sapratu, ir normāli, ja ātrā palīdzība iesaka homeopātiju un sinepju plāksterus. nākamais solis būtu bezkontakta ķirurģija.
01.10.2018 21:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits