Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ātrā palīdzība

 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Cik reizes dzīvē ir nācies saukt ātro palīdzību (sev vai kādam citam)? Varbūt atceraties kādu konkrētu gadījumu sīkāk, kad, piemēram, zvana pieņēmējs vilcinājās ar brigādes izsūtīšanu, uzdeva, jūsuprāt, nevajadzīgu informāciju, kas novilcināja laiku utt? Vai spējat tādās situācijās mierīgi izstāstīt, kas noticis, vai viss sanāk haotiski?
30.09.2018 23:21 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Vienu reizi ir bijis, un tajā reizē dāmas no brigādes ļoti uzkrītoši pētīja fotogrāfijas, kamēr es mocījos:-D Tas bija kaitinoši. Nācās bez maz vai atgādināt, kāpēc viņas ir ieradušās. :-D
Arī viņu attieksme neliecināja, ka ir ļoti ieinteresētas. Ok, varbūt biju 100.klients tajā dienā, taču būtu vismaz jāmēģina uzklausīt atbildes uz jautājumiem, nevis tikai kaut ko savu purpināt un vīpsnāt. :-D
30.09.2018 23:29 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Dažas reizes dzīvē ir sanācis saukt citiem cilvēkiem, varu tikai labāko pateikt - atbrauc ātri, attieksme laba, visu izzin, kārtīgi izjautā, bija ieinteresēti un klausījās :-)
30.09.2018 23:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vienreiz mūžā esmu saukusi, situācija pati bija absurda, jo bijām reāli pie pašas slimnīcas, bet ne par to tas stāsts, jo problēma bija vispārējā sistēmas organizācijā. Paši darbinieki bija atsaucīgi, ļoti profesionāli. Cik atceros saukšana bija OK(nebija haotiska), jo tas nebija gluži negaidīts pavērsiens.
30.09.2018 23:36 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Ne reizi.
30.09.2018 23:41 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Vienu reizi ir gadījies - bērnam. Ātrā palīdzība bija klāt ātri un pieņēma pareizo lēmumu - vest uz slimnīcu. Viss bija operatīvi. Detaļas gan vairs neatceros, jo biju diezgan satraukusies un pusadekvāta.
01.10.2018 00:32 |
 
Reitings 96
Reģ: 06.11.2013
Esmu saukusi ātro palīdzību sev. Situācija nebija kritiska, taču panika lēnām piezagās, jo nespēju saviem spēkiem apturēt asiņošanu. Uz izsaukumu reaģēja ļoti operatīvi un par pašiem mediķiem varu teikt tikai to labāko, viņi bija iejūtīgi, atsaucīgi un ieinteresēti palīdzēt. Zinot to, cik smags un bieži vien nepateicīgs ir viņu darbs, novērtēju :)
01.10.2018 07:52 |
 
Reitings 92
Reģ: 08.09.2018
Sveika (-s) Mierīgi. Nekādu problēmu, galvenais ir sniegt konkorētu informāciju un veikt nepieciešamās darbības, pirms ierodās NMP.
01.10.2018 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Mmmm.....diezgan daudz ir sanācis, tieši kamēr sniedzu informāciju, nē, nav sanācis, bet jad atbrauc uz vietas....jāaa...tad gan ir gadījies, ka ieradies kaut kas no klaunu plejādes. Pēdējā reizē, ugunsgrēka vieta,mājas īpašniecei reāli slikti palika un sākās panikas lēkme, mediķi saka: "nu mēs jums varam piedāvāt balderiānu." Man tāds wtf "jūs to nopietni".:-/
01.10.2018 10:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Sev neesmu , citiem esmu ... ar attieksmi un komunikāciju problēmu nav bijis , bet ar ierašanās laiku gan ....
01.10.2018 10:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pēdējā reizē, ugunsgrēka vieta,mājas īpašniecei reāli slikti palika un sākās panikas lēkme, mediķi saka: "nu mēs jums varam piedāvāt balderiānu." Man tāds wtf "jūs to nopietni".

A kk viņiem vajadzēja darīt ? Ātrā palīdzība glābj dzīvības neviss nomierina satrauktos.
01.10.2018 10:46 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Ātrai palīdzībai zvanīts ir daudzas reizes. Arī bērnībā esmu zvanījusi. Vienmēr tiku uztverta nopietni, ātri un profesionāli reaģējuši. Bet es arī krīzes situācijās esmu nopietna un neļaujos emocijām, zvana laikā pati nosaucu visu vajadzīgo informāciju, netērējot lieki laiku. Par "ātro" brigādēm varu teikt tikai to labāko. Manās acīs viņi ir varoņi.
01.10.2018 10:49 |
 
Reitings 92
Reģ: 08.09.2018
Vajag saglabāt nopietnu attieksmi, kad izsauc. Atmiņā paliek gadījums, kuru rādija pa TV jebšu kaut kur izlasīju.. Rīgas AO palika slikti cilvēkam un DIVAS MEITENES (diemžēl..) izsauca ātros ar tādu kā nenopietni attieksmi. Cilvekam patiešām bija slikti, bet īsti nekas netika darīts šajā sakarā. Uz notikuma vietu atbrauca RPP, pārbaudīja situāciju un nekavējoties izauca reamināciju 2 mašīnas. Diemžēl... Par vēlu.,..
01.10.2018 10:53 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Esmu saukusi. Tā viena reize bija negatīva, jo pa degunu gāzās asinis un cilvēkam jau sitās elpa ciet un man bija panika. Vienīgais,ko pateica, lai pielieku ledu un tas jau bija izdarīts, tā arī neatbrauca.
01.10.2018 10:56 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nekad neesmu saukusi, bet citi pāris reizes ir saukuši man. Cik esmu bijusi blakus tādās situācijās, nekādas problēmas nav bijušas. Ir gadījušie pāris cilvēki uz vietas, kur izskatās, ka viņiem reāli riebjas savs darbs, bet nu tomēr savus pienākumus pildīja.
A kk viņiem vajadzēja darīt ? Ātrā palīdzība glābj dzīvības neviss nomierina satrauktos.

Panikas lēkme nav vinekārši satraukums. Ātrajiem ir jāsniedzmpalīdzība arī panikas lēkmes gadījumā, ne tikai jāpiedāvā balderiānis.
01.10.2018 10:58 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Esmu citiem saukusi. Izprašņā daudz ko, kamēr jau sen varēja būt ceļā. Sajūta, ka negrib braukt. Bet kad atbrauc, tad viss notiek operatīvi. Tādās situācijās kaut kā spēju salikt kopā visu, ko vajag, lai precīzu adresi nosauktu un klausītos, ko vēl prasa un ko liek darīt, kamēr ir ceļā. Galvenais jau, kas viņiem jāsaprot, vai sūtīt parasto vai reanimācijas mašīnu, tālāk uz vietas, nostabilizē stāvokli un ved prom.
01.10.2018 13:43 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Esmu saukusi, man bija +40 tempertūra un angīna (ar strutām kaklā), viņi neatbrauca, tikai ieteica ik pa 4h stundām dzert paracetamolu. Goda vārds, gandrīz pie Dieviem aizgāju līdz nākamajā dienā pēc ilgas diskusijas atbrauca un aizveda uz slimnīcu.
01.10.2018 14:22 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Esmu saukusi, man bija +40 tempertūra un angīna (ar strutām kaklā), viņi neatbrauca, tikai ieteica ik pa 4h stundām dzert paracetamolu. Goda vārds, gandrīz pie Dieviem aizgāju līdz nākamajā dienā pēc ilgas diskusijas atbrauca un aizveda uz slimnīcu.

Te drīzāk bija darbiņš ģimenes ārstam. Gribi teikt, ka Tev pēkšņi sākās 40 grādu temperatūra un angīna? Kāpēc ātrāk negāji pie ĢĀ? Noteikti pie Dieviem neaizgāji dēļ angīnas, nefantazē. Bija smagi, bet nu kādam ar infarktu gan jau bija vēl smagāk. ;-)
Es tiešām saprotu, kāpēc pie Tevis neatbrauca...Visi sūdzās par to, ka ĀP ilgi brauc uz izsaukumiem - daļa no tiem ir bezjēdzīgi. Un ĀP brauktu vēl ilgāk, ja pie katra sīkuma varētu izsaukt. Tad sanāktu tāds privātais ārstu serviss uz mājām un zustu ātrās (!!!) palīdzības jēga. :-)
01.10.2018 15:02 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Esmu saukusi 2x (citiem). Kad saucu pie ne tik traka gadījuma, viss bija ok gan pa telefonu, gan klātienē. Bet otrajā reizē, kad situācija pati par sevi bija šausmīga, ātrie jau bija izsaukti, bet atzvanīja uz izsaucēja nr., es pacēlu tel., un sarunas laikā viņa vilka laiku garumā, prasot man, vai tā ir tā pati vieta, kur jau ir izsaukti ātrie..wtf? Kā es varu zināt, kur kāds jau ir izsaucis tajā rajonā. Tos ātros saucām uz vienu no dārziņu rajoniem Rīgā, saprotu, ka adresi nav tik viegli atrast, bet tas jautājums man likās tāds, ka es tur vienk eksplodēju, jo viņa vēl vairākas reizes pārprasīja un kaut ko vēl riņķī apkārt runāja, kamēr cilvēks man blakus reāli noasiņo. Ja neskaita to, ka uzsprāgu tajā reizē, vispār tādās situācijās kaut kā spēju sevi savākt un galveno informāciju pasaku skaidri un saprotami (un atceros, kas vispār ir jāsaka un ar ko jāsāk).
01.10.2018 15:03 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Te drīzāk bija darbiņš ģimenes ārstam. Gribi teikt, ka Tev pēkšņi sākās 40 grādu temperatūra un angīna? Kāpēc ātrāk negāji pie ĢĀ?

Jā, mēdz būt nepamatoti izsaukumi, bet man pašai ir gadījies tā, ka viss ļoti strauji saasinās. Piektdienā itkā parasta saaukstēšanās, bet sestdienas vakarā nenormālas galvas un ausu sāpes, viss ciet, temperatūra stipri paaugstināta, skaidrs, ka jau iekaisums, bet vienīgais LOR visā Rīgā brīvdienās ir tikai Stradiņos. Es gan nekad sev neesmu saukusi, bet gan toreiz, gan citā gadījumā, tieku pati līdz uzņemšanai vismaz. Labāk tā, nekā gaidīt līdz pirmdienai cerībā, ka galva neuzsprāgs. Līdzīgā veidā, arī tieši piektdienā ar saaukstēšanās pazīmēm, bet svētdienā jau ar nenormālām sāpēm, man izrādījās meningīts. Labi vien bija, ka nenocietos tomēr līdz 1dienas vizītei pie ģimenes ārsta, tad komplikācijas būtu vēl šausmīgākas.
01.10.2018 15:17 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Esmu saukusi sev, nevaru sūdzēties par saņemto attieksmi - viss notika ātri, operatīvi un iejūtīgi. Atsaucoties uz vienu no iepriekšējiem komentāriem - man tiešām varētu būt grūtības izsaukt ātros ar "pareizu" attieksmi. Esmu novērojusi, jo bīstamākā/kritiskākā situācijā es pati atrodos, jo vairāk es smejos/jokoju. Esmu atradusies par mata tiesu no nāves un vēl tagad atceros, kā tajā brīdī pie sevis smējos, ka vot šis būtu tik ļoti debīls veids kā nomirt. Ja kādam citam vajag palīdzēt, spēju bez panikas visu atrisināt un uz jokiem prāts nenesas. Bet pati - reizēm liekas, es varētu gulēt uz grīdas un noasiņot un man tas liktos smieklīgi.
01.10.2018 15:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits