Dauna sindroms uz mēles

 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
http://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/mode/nujorkas-modes-nedela-zilbina-modele-ar-dauna-sindromu.d?id=50383099
Vai šis jums ir akceptējams vai ko tādu vajadzētu vairāk iedrošināt? Vai tam nav vietas uz skatuves?
12.09.2018 14:47 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Protams ir drosmīgi kļūt par modeli, zinot ka esi"savādāka"kā citi cilvēki,bet nedomāju,ka tā ir vieta (skatuve), kur grozīties, jo mūsdienu sabiedrība ir ļoti "ļauna", valda daudz aizspriedumi. Šodien var būt visi laipni un atbalstīt, bet rīt var būt jauns modes kults ko uzskatīs par ko nebijušu un modele ar dauna sindromu nebūs vairāk nevienam vajadzīga.:-/.
12.09.2018 18:07 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
autore, un ka tev pasai? Vajadzetu slepties majas vai tomer uzdriksties iziet uz ielas?

Nevienam nav jāsēž mājās. Pie mums tā jau visi slēpjas. Kā tieši Ņujorkā ar šo, nezināšu.
Protams, diskutēt var par to, vai viņa ir gatava sabiedrības reakcijai un komentāriem. Kā arī, vai vērtēts tiek vienādi ar pārējiem. Bet neesmu nekur teikusi, ka jāiesloga vai ko vēl ne.
12.09.2018 18:10 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Bet te jau tik uz Sibīriju māk sūtīt.
12.09.2018 18:15 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Par konkrēto gadījumu, uzskatu ka ir ļoti labi ja jebkuram cilvēkam ir iespēja realizēt savus sapņus, neskatoties uz viņa fiziskajiem, sociāliem vai kādiem citiem ierobbežojumiem. Dauna sindroms vai jebkāda cita veida atšķirībai nevajadzētu būt par iemeslu lai cilvēks slēptos mājās un tiktu par to nosodīts. Ja ir kas šīs meitenes modeles pakalpojums vēlas pirkt, lai taču dara kā vēlas. Jebkuram cilvēkam ir tiesības realizēt savus sapņus dzīvē. Jautājums - vai šai modelei būtu tādi panākumi, ja viņai nebūtu dauna sindroma?
Nedzīvoju LV jau labbu laiku, bet gan vienā no tā sauktajām demokrātiskākajām valsīm pasaulē. Šeit ir ļoti populāra šāda "politically correct" ideju paušana. Tiek ļoti daudz atbalstītas visdažādākā veida minoritātes, ir ļoti liels atbalsts gan no sabiedrēibas, gan valsts puses. Tomeēr neuzskatu par īsti pareizu pārsīlētu minoritāšu glorificēšanu. Kur ir tā robeža kur beidzas monoritāšu neizslēgšana un kur sākas glorificēšana? Reāls piemērs, konkrētas tautības pārstāvjiem, nemaksāšana sabbiedriskā transportā, jo ir minoritāte, mazgadīgu bērnu izņemšana no skolas , jo tā šajā kūltūrā ir pieņemts, sodu samazināšana par nopietniem krimināliem noziegumiem utt., viss ar attaisnojumu - konkrētais indivīds ir minoritāte. Vai tas ir pareizi?
12.09.2018 18:56 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Jo vairāk cilvēki, kuriem ir dažādas invaliditātes, iznāks sabiedrībā, jo vairāk sevi parādīs un pierādīs, jo vairāk radīsies iespēju iekļauties sabiedrībā, veidot ģimeni, strādāt utt. Sabiedrība ir jāizglīto, lai invalīds netiek uztverta kā atnācējs no Marsa, bet gan tāds pats cilvēks kā citi.
12.09.2018 21:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jēziņ, resnus cilvēkus nedrīkst rādīt sabiedrībai, ar dauna sindromu sirgstošus cilvēkus nedrīkst rādīt sabiedrībai - kas būs tālāk?
Nesaprotu, kāpēc vispār rodas jautājums par to, vai šai meitenei ir vai nav vietas uz skatuves. Ja kādam nepatīk - lai taču neskatās! Lai nepērk tās apģērbu līnijas apģērbus, kurus šī meitene reklamē, ja ir kādi iebildumi.

+1
jo mūsdienu sabiedrība ir ļoti "ļauna", valda daudz aizspriedumi.

Mēs katrs daļēji veidojam to sabiedrību.
12.09.2018 21:54 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Es to atbalstu.
Cilvēki ar Dauna sindromu var dzīvot tik pat pilnvērtīgu dzīvi kā citi.
Agrāk skatījos video par šo tēmu. Tas izmainīja manu viedokli par šo sindromu.
12.09.2018 22:07 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Man vispār nav saprotams kā kādam var ienākt prātā jautājums par to vai tādiem cilvēkiem vajadzētu vai nevajadzētu iet ārā, parādīties dienasgaismā - ārpus savām četrām sienām! Tādām personām vienmēr gribas uzdot tikai vienu jautājumu: tas ir - kādiem "tādiem"? "Tādiem", kuri neatbilst katra paša iedomātajiem skaistuma standartiem? "Tādiem" uz kuriem pašam nepatīk skatīties, jo šo cilvēku parādīšanās kaut kādā mērā liek atvērt acis un saskatīt realitāti, pamanot, ka arī tādi cilvēki ir daļa no sabiedrības?
Man ir prieks, ka tomēr ir gana daudz valstu, kuras ir tik tālu attīstījušās, ka šādi cilvēki var nebaidīties iziet ārpus savas komforta zonas, jo valstij par viņiem nav vienalga, kā arī sabiedrība savā domāšanā ir tik tālu augusi, ka ar nosodošiem, neizpratnes pilniem skatieniem nepavada katru, kurš kaut kādā veidā atšķiras no normas. Valstī, kur dzīvoju, esmu uz ielas redzējusi arī Siāmas dvīņus. Un man ir tikai prieks, ka šie cilvēki neslēpjas, nejūtas sliktāki vai nepilnvertīgāki par citiem, bet tieši pretēji, dara to, ko dara visi pārējie: iet pa ielu, pusdieno kafejnīcā, iet uz kino un brauc ar velosipēdu, jo arī viņi ir CILVĒKI.
12.09.2018 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Bet jautajums tacu bija par to, vai vieta ir uz meles nevis, vai iziet uz ielas. Un es nesaprotu, kapec daudzam liekas tik traks sis jautajums- tur ir, jo apspriest. Un nav jau ta, ka vinu ielika skate, lai nediskutetu, tiesi, lai diskutetu.
Man nekas nav preti, nedod Dievs, kur nu vel pret cilvekiem ar diagnozem vispar pec butibas, bet es varu pateikt godigi, ka labak skatitos modes skati ar tradicionalajam modelem. Un soooo?
Nu, mani, piemeram, ari par modeli nekad neaicinas. Neparmetu.
12.09.2018 22:45 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
piparene-Pilniibaa piekriitu.
12.09.2018 22:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Mani netrauce Dauna sindroms, es vispar pret cilvekiem ar jebkadiem garigas vai fiziskas attistibas traucejumiem attiecos tiesi tapat ka pret visiem citiem.
Uzskatu, ka viniem tiesi tadas pasas tiesibas ka visiem parejiem.
BET saja gadijuma mani trauce tas, ka si meitene neatbilst nekadiem modelu parametriem vai kriterijiem un pec butibas tam nav pilnigi nekada sakara ar Dauna sindromu. Pilnigi vesela meitene ar vinas parametriem mani ari traucetu.
12.09.2018 22:57 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Viņa pati ir izveidojusi savu apģērbu zīmolu!
Nedomāju, ka viņu kāds cits uzstūma uz mēles tikai, lai iegūtu sabiedrības uzmanību.
Manuprāt, tas bija viņas pašas pūliņu, centības un neatlaidības rezultāts.
12.09.2018 23:02 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Modes skatē modeles uz mēles pilda pakaramā funkciju, tādēļ, kas tur iet, vai ir kādas slimības, problēmas, utt ir pilnīgi vienalga. Viņas nes apģērbu, un tas ir viss. Tādēļ varu piekrist argumentam, ka viņai nav vietas starp standarta supermodelēm, jo viņas augums neatbilst parametriem. Bet viņa konkrētajā skatē piedalījās ar mērķi, tā pat arī citās skatēs. Tur piedalījās visādi sabiedrībā bieži vien nepieņemti cilvēki, kuriem pēc standartiem nav vieta starp tradicionālajām modelēm - Dauna sindroms, transeksuāļi, ar lieko svaru. Ar mērķi parādīt, ka viņi ir daļa no sabiedrības. Viņiem nav jāsēž četrās sienās, bet spēj pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.
12.09.2018 23:11 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Starp sedesanu cetras sienas un solosanu pa meli modes skate ir Atlantijas okeans ...
12.09.2018 23:13 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Manuprāt, modeļu parametri un kritēriji ir pietiekami mainīgi, turklāt katalizators to maiņai parasti ir cilvēks, kurš iesākumā būtu ticis uzskatīts par izteikti netipisku kandidàtu šai profesijai. Neredzu pilnīgi nevienu iemeslu, kāpēc lai šī konkrētā sieviete nevarētu būt modele.
12.09.2018 23:17 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Miss Mia-nee viniem nav jaaseez cetraas sienaas,bet tajaa pasaa laikaa veselam cilveekam ir loti daudz likumu,kas jaaieveero kaa modelim.Man nekas nebuutu pretii,ja sie cilveeki demonstreetu savas modes utt savaa pulcinaa.Tiesi taapat,kaa sacensiibaas nepiedalaas "braucam kreeslu sportisti" kopaa ar veseliem sportistiem.
Runaajot par transeksuaaliem cilveekiem.Man darbaa koleege var staigaat ar kreklinu,kur speeciigi izspiezaas kruuts gali.Tajaa pasaa laikaa uz mani ir loti daudz likumu,ko es varu un ko nevaru neesaat...tas tomeer nav godiigi.
12.09.2018 23:18 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
nee viniem nav jaaseez cetraas sienaas

Esi pārliecināta? Ja nu gadās nejauši pārkàpt kādu “likumu”? Interesanti, kādu “likumu” pārkāpj šī sieviete un kādas būs negatīvās sekas tam (pieļauju, ka “likumi modeļiem” pastāv, jo to pārkāpšana draud ar kaut ko negatīvu)?
12.09.2018 23:28 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Pasadena, +++
12.09.2018 23:29 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu pēc lieko kg diskusijas, šo varētu liela daļa uztvert kā kroplības, slimību, nespējas ārstēties un visādu citādu 'defektu' popularizēšanu, slavināšanu un paraugu, kādiem mums jākļūst. :D
12.09.2018 23:30 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Pasadena-nu modeles tomeer nevar buut visas sievietes,ir tomeer arii auguma parametri,kuros jaaieklaujaas.
12.09.2018 23:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits