Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kad mazbērnus?!

 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Sveikas! Pēdējo mēnešu laikā ir neiespējami aizbraukt pie drauga vecākiem-visu laiku jautājumi "Kad Jums būs bērniņš?". Pie tam ,ļoti uzstājīgi man un draugam to saka!Nu jau ir laiks! Mēs esam kopā 3 gadus, draugs par mani ir vecāks , viņam 24 , man 21! Es pilnībā neesmu tam vēl gatava ,tāpēc tādas runas man nav saprotamas. Viņu argumenti-drauga vecākiem jau mūsu vecumā esot bijis pirmais bērns! Piebildīšu,ar draugu neesam gatavi tuvākajā laikā būt par vecākiem , tāpēc tāda tēma mums nav aktuāla, taču katru reizi aizbraucot pie viņiem, šī tēma tiek aizskarta. Vai kādai vēl tā ir bijis? Kā tiešām likāt saprast,ka bērnus neplānojat tuvākajā laikā? (t)
12.09.2018 07:11 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.09.2018
Man liekas šajos gadījumos jāsaka, ka tev nepatīk šādi jautājumi un šo jautājumu jūs risināsiet kopā ar puisi. Varbūt vecākiem tas nepatīks, bet tev no sākuma jārupējas par sevi, jo cik es sapratu tas tevi kaitina un nepatīk. Man liekas tā ir iejaukšanās tavā personīgajā dzīvē, un tev nav jāizpilda vecāku vēlmes. Tava dzīve pieder tikai tev.
Man šādus jautājumus dažreiz uzdod mazpazīstami cilvēki, man liekas, ka visiem interesē:
-kad tu precēsies;
-kad būs bērni.
Kad šī punkti ir izpildīti, tad kad būs zēns, ja ir meita un otrkārt, kad būs meita, ja ir dēls. Un tad, kad būs trešais, pēc tam, tev tik labi padodas bērnu audzināšana, kāpēc jūš ceturto negribat.
Kaut kā jānovelk robežas, lai citi saprastu, par tu gribi runāt un par ko nē. Jo citi cilvēki to nejūt.
18.09.2018 15:22 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Mums ar vīru to prasa jau gandrīz 10 gadus:-D Bet mēs bērnus negribam nemaz un nekad, tāpēc šiem jautājumiem uzmanību jau sen vairs nepievēršam un godīgi sakot, ar laiku tas pāriet, laikam saprot, ka runājam nopietni. Atcerieties, ka drauga vecāki visdrīzāk ir padomju laika cilvēki, kad normāli skaitījās dzemdēt tūlīt pēc skolas pabeigšanas un domāšanu mainīt nav viegli.
13.09.2018 10:41 |
 
Reitings 14
Reģ: 29.08.2018
Bojāt attiecības kaut ko asu pasakot neieteiktu, visu dzīvi vēl ar viņiem būs jātiekas. :-D Ieteiktu pateikt,ka to plānosiet pēc laulībām, pēc studijām, pēc dzīvokļa iegādes utt. :-)
Bet tā es saprotu tavu situāciju, drauga mamma ir jautājusi manam draugam “kad tu domā viņu precēt?”. Visu laiku runā par bērniem. Bet nu es jau zinu,ka neko ļaunu jau viņa nevēlās,vienkārši grib mazbērnus un viss. :-D
13.09.2018 10:21 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Bet uzskatu, ka tiešām vajag vienu reizi stingrāk pateikt. Un viss!
12.09.2018 23:42 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Vecākiem vēl neesmu asāk atbildējusi, vienmēr kaut kā ar standarta atbildēm vai jokiem. Nu mums arī to tik bieži vairs nejautā. Bet vienu reizi, kad man bija slikts garīgais un viens kopīgs draugs mums jau n-to reizi pajautāja šo jautājumu, tad es paskaidroju, ka radīt bērnu nav mirkļa lēmums, tā ir atbildība uz visu mūžu, mēs neesam vēl tik ilgi kopā utt.
Man gan ir tā situācija, kad draugs ir vecāks un viņa draugiem utt. jau ir bērni, tad nu rodas tie jautājumi.
Esmu arī atbildējusi, ka neprecētai sievietei nav pieklājīgi to jautāt, bet tas bija vairāk kā joks ar draudzeni.
12.09.2018 23:39 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Šajā situācijā var palīdzēt tikai viens variants. Drauga vecākiem vienkārši jāpasaka ka mēs visi dzīvojam citos laikos, nekā viņi, katram pašam ir tiesības izvēlēties kad un vai vispār dzemdēt bērnus. Banāli vajag noteikt to "sarkano līniju", pari kurai nedrīkst pārkāpt.
.
Vispār šāda tipa cilvēki, ar šādu domāšanu bieži vien vismaz daļēji vēl dzīvo PSRS, kad dzemdēt bērnus 18-20 gados bija norma un dzemdēt, kad ir 25+ galīgi nav norma. Kā jebkuram cilvēkam, arī šiem cilvēkiem ir savas dzīves vērtības, tikai viņi grib un cenšas šīs vērtības projecēt uz citiem cilvēkiem un pirmkārt tieši tuviniekiem un arī cenšas kaunināt tos, kuri nedzīvo pēc viņu dzīves vertībām. Tikai robežu un "sarakno līniju" noteikšana spēj šāda tipa cilvēkus noturēt rāmjos.
12.09.2018 23:09 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Es nedomāju, ka tādas lietas vispār kādam vajag skaidrot un meklēt iemeslus, argumentus. Reāli - tas ir tavs ķermenis, tava dzīve - tātad nevienam citam cilvēkam nav tiesību neko izlemt tavā vietā.
Es tagad dzīvoju ar tādu principu, ka ir daudzas lietas, kuras varu izlemt tikai es, kuras ir saistītas tikai ar mani (piemēram, tas, ko es ēdu ; uzvārda mainīšana/nemainīšana pēc kāzām ; bērna ieņemšana ; apģērba izvēle ; gultas lietas u.t.t.)
Agrāk es nemācēju pateikt "nē" cilvēkiem. Tagad, kad sāku dzīvot pēc šādiem principiem, tas vairs nesagādā problēmas, par ko es esmu ļoti priecīga (jo tā bija liela problēma manā dzīvē)
Un tu esi mana vecuma. Šobrīd man tas liktos neprāts dzemdēt bērnus. Puisim gan ir diezgan piemērots vecums bērniem. (Bet par to gan ir jāaizdomājas pirms sākt tikties ar jaunāku sievieti.)
12.09.2018 22:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Daudzām pašām uz 30 gadiem mistiski rodas sensitīva uztvere par to, ko citi saka un teiks. Un tad tik var dzirdēt, kā un kurš ir piesējies un ko pateicis. Problēma šajā jautājumā, manuprāt, ir arī pašā jauneklīgo sajūtu 30 gados īpašniecei.
12.09.2018 22:10 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
pasaule būtu daudz godīgāka, ja mēs pasūtītu visus kaitinošos pajoļus, kur viņi ir pelnījuši, nevis uztraukušās par to, 'kā vajadzētu'

+++
Skarbi, bet patiesi. Vispār pati pēc šāda principa arī dzīvoju, jo, ja vien tie nav man ļoti tuvi cilvēki, kuru viedoklis un novērtējums man ir svarīgs, pa lielam, tiešām, prasti sakot, pie vienas vietas, ko kāds padomās, ko teiks, kā vajadzētu, kā nevajadzētu uzvesties, izskatīties, dzīvot. Citādi bieži vien sanācis dzirdēt tekstus no sērijas "ko kaimiņi padomās", "ko cilvēki teiks" un "vai piedienas 30 gadu vecumā vilkt īsus svārkus?". Bāc, kāds starpība? Dzīvojam sev vai citiem!?
P.S. Es ne konkrēti par šo diskusiju, bet par šo tēmu kā tādu.
12.09.2018 22:08 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
pasaule būtu daudz godīgāka, ja mēs pasūtītu visus kaitinošos pajoļus, kur viņi ir pelnījuši, nevis uztraukušās par to, 'kā vajadzētu'
12.09.2018 21:59 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
"lai iet ieskrieties" būtu labs.
12.09.2018 21:56 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Man laikam paveicies, jo tiešām nekad nevienās attiecībās, kurās esmu bijusi, otras pusītes vecāki, radi vai draugi nav uzdevuši šo kaitinošo jautājumu. Arī tagad, kad draugs ir jau bez piecām minūtēm vīrs, visi jau bez prasīšanas zina mūsu abu nostāju attiecībā pret šo jautājumu un līdz ar to respektē mūsu izvēli, neuzdodot liekus jautājumus un nelasot morāles. Ja kāds nepārtraukti turpinātu tincināt, pateiktu kādu biezāku vārdu, jo šis ir tas jautājums uz kuru netaisos atbildēt desmitreiz.
12.09.2018 21:49 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja jau neesat precēti, tad vari vienmēr atbildēt, ka par šo tēmu var diskutēt pēc kāzām :)
12.09.2018 21:48 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Pasaki, lai iet ieskrieties.
12.09.2018 21:36 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
*pret mūsu attiecībām
12.09.2018 21:33 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Paldies par padomiem!:-) Piebildīšu,ka ar drauga vecākiem ir saspringtas attiecības ,jo bija laika posms,kad viņi bija pret to mūsu attiecībām. Laikam ejot samierinājās,ar drauga izvēli,bet es neesmu aizmirsusi viņu teikto un ieturu distanci savstarpējās attiecībās.
12.09.2018 21:33 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
ir bijuši arī mums tādi tracinoši jautājumi. es vnk pasaku, ka negribu, nebūs bērnu un viss. protams pēctam dzirdu - būs būs, kur ta nu liksies. un to es vnk neņemu galvā.
12.09.2018 21:32 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Paprasi naudu kāzām, pasaki ka bērnam arī naudu vajadzēs, ja viņi ir gatavi visu apmaksāt- saki ka dzemdēsi! Ja jūs neesat gatavi, nu neskriesi taču dzemdēt vecākiem par prieku. Katru reizi var atbildēt, ka pēc 5 gadiem
12.09.2018 21:00 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Es gan tava vietā drauga vecākiem neko neteiktu, nevajag ar viņiem sanaidoties, jo tu nezini kā viņi to uztvers, es drīzāk tavā vietā pateiktu tavam draugam, lai viņs šo lietu nokārto, kas, manuprāt, būtu bijis jau jaizdara, tad, kad visa šī uzmākšanas sākās. Pagātnē esmu bijis līdzīgā situācijā, kur es saviem seņčiem acīs arī pateicu un uzstādiju ultimātu, ja šādas lietas tik jautātas (man vai to laiku draudzenei) ģimenes saietos, tad šī ir pēdējā reize, kad mēs vispār uz tādiem ierodamies. Viss, pēc tam vairāk šādu situāciju nebija.
12.09.2018 18:17 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
draugam 24... paši tad jau arī agrie vecāki... saki, lai paši uzcērt sev sīko, ja tik ļoti gribas
12.09.2018 18:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits