Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tēva tiesības šķiroties (praksē, ne teorētiski)

 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Sveiki!
Varbūt kāda šeit ir pietiekami gudra un kompetenta manis uzdotajā jautājumā... Lieta tāda, ka man tuvs cilvēks šķiras. Tā kā jau nebūtu nekas - dzīvojam taču sabiedrībā, kur katrs trešais ir atkārtotā laulībā... Bet prakse rāda, ka bērns lielākoties paliek pie mātes, un reāli panākt, ka tēvs bērnu satiek pietiekami reti (manis aprakstītajā gadījumā bērni vispār dzīvo citā pilsētā), un praksē ļoti grūti to izkontrolēt. Vai šķiroties, tiesa dos kādu papīru ar kaut ko KONKRĒTU par saskarsmes tiesībām, vai tikai lakoniskais "tēvam ir tiesības satikties ar bērnu", bet praksē māte dod bērnu "divreiz gadā pie labas tēva uzvedības"? Manis minētajā piemērā tēvs ļoti negrib pazaudēt draudzību ar bērniem, bet juridiskajās lietās gan viņš, gan es neko gudri neesam. Pie kā labāk par tādām lietām varētu pakonsultēties? Savas pašvaldības bāriņtiesā? Un kā liecina jūsu pieredze, sistēma strādā? Vai tēvi šādos gadījumos ir ļoti neaizsargāti un viņam vieglāk novilkt bikses un uztaisīt jaunu nekā cīnīties ar vējdzirnavām (sistēmas nepilnībām), reto tikšanu dēļ atsvešinoties no sava bērna? Žēl tēva un divu bērnu - viņi ir ļoti tuvi viens otram.
13.08.2018 11:34 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
:D jāraud
14.08.2018 16:34 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Šķiroties vienam vecākam tiek ikdienas aizgādnība, otram saskarses tiesības un pienākums maksāt uzturlīdzekļus. Atbildība par bērnu/iem arī pēc šķiršanās gulstas uz abu vecāku pleciem. To kuram ikdienas aizgādnība un kuram saskarsmes tiesības vienojas paši, vai nespējot vienoties, nosaka tiesa. Teorētiski tiesai caur bērna interešu prizmu jāvērtē pie kura no vecākiem bērniem būtu labāki apstākļi, tomēr praksē tā parasti ir māte. Turklāt nereti mātēm piemīt niķis ierobežot tēvu saskarsmes tiesības, tādējādi kompensējot sev kaut kādus aizvainojumus par izirušo laulību vai cenšoties gūt papildus finansiālus labumus. Ja tā gadās, līdzēt tikai bāriņtiesa, kaut gan arī cik bāriņtiesa gribēs darīt kaut ko pēc būtības nevis formāli un kā šāda bāriņtiesas iesaiste traumēs bērnus. Respektīvi, realitātē šī ir joma, kur vīrietis mūsdienu Latvijā tiek diskriminēts pēc pilnas programmas.
14.08.2018 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Tev laikam par bērnu psiholoģiju maz kas zināms. Ko tu ņirgājies? Tiešām liekas normāli mātei atņemt bērnu un šķirt no brāļa? Viņa ir slikta māte, alkoholiķe? Nerūpējas par bērniem? Savādāk es šite neredzu loģiku.
Ja vien māte nav kaut kāda nenormālā, alkoholiķe vai kas ļaunāks, tad neredzu iemeslu bērniem dzīvot pie tēva.
Savas bērnības traumas ir jāuztic speciālistam nevis jāizplata interneta vidē kā "vispārzināmus faktus".
14.08.2018 15:56 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Jūs tak saprotat, ka tēmas autors/e ir trollis?
13.08.2018 20:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. pirma tema kur visas vieniapratis pret autori.
13.08.2018 17:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Doma vienu panem nemaksaa alimentus? A zini ka iznaks 100,% dargak? Un izklausas ka Kombulu Ineses drankis vecais virs. Iesniedza Inesi uz alimentiem 2 deliem tipa
.visa lv smejas...jo vel,2 pie Ineses un tiesa piesprieda vinai maksat 220,eu ja nemaldoa un ex viram ari 220 eu...: D cirks. Un labakais ka jaunakie , mazie pie Ineses...ta ka onka iekrita lohs
13.08.2018 17:33 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Tāpēc tās mūžīgās tēmas par alimentu maksātājiem..acīmredzot, esi nolēmusi nogrābt vienu :-D
Tāds tādu atrod.
13.08.2018 17:16 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ne tikai juridiskajos jautaajumos neesi gudra, bet vispaar kaa personiiba esi pastulba. Kas tas par jeedzienu “draudzeeties”? Kopsh kura laika vecaaki ar beerniem draudzeejas, nevis par tiem ruupeejas, apgaadaa un audzina? “Novilkt bikses un uztaisiit jaunu” - nu kaut kaadaa degradeetaa pajolu sabiedriibaa, iespeejams, taa arii dara. Taa kaut kaada rokassominja, kuru nopirkt, kad vecaa pazaudeeta, vai kaa? Taadiem pajoliem, kaadi esat juus abi ar savu uzpiseeju, tieshaam tos beernus labaak iedot uz paaris stundaam nedeeljaa pacept kuukas smilshu kastee, jo neko vairaak jau taapat nejeegsiet.
P.S. Novelciet bikses un uztaisiet savu kopistisko, buus, ar ko draudzeeties :-D
13.08.2018 16:49 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Tāda brāļu/māsu dalīšana reāli notiek tikai filmās un grāmatās - reāli savā praksē, esmu redzējusi tikai tādus gadījumus, kad jau pilngadīgi bērni paši izvēlas dzīvot kopā/satikties tikai vienu no vecākiem. Piekļuves tiesības regulē paši laulātie, noslēdzot pie notāra vienošanos, vai tiesas ceļā. Lai vīrietis ar bērnu māti kopīgi nolemj, kurās dienās bērni pie tēva, kurās pie mātes, kāds ir uzturlīdzekļu apjoms, pie kā bērni ir brīvdienās, kāda ir bērnu saņemšanas-nodošanas kārtība un visas citas lietas, tostarp, kā tiek segti izdevumi par bērnu izglītību, veselības aprūpi, interešu izglītību utt., kādas ir tiesības bērnus izvest no valsts u.c. Rekomendēju konsultēties ar juristu, lai tiešām tiktu aptverti visi jautājumi, kas var būt aktuāli tagad un nākotnē. Un nē - tēvu tiesības bērnu aprūpē netiek ierobežotas. To galvenokārt nākas dzirdēt no tiem tētukiem, kas pie bērniem aizpeld tikai brīvdienās, mātei atmet minimālos alimentus un sūkstās par tiesību iztrūkumu, kamēr māte viena pati velk visu ikdienas sadzīvi kopā ar bērniem.
13.08.2018 16:30 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Gadījumā tas tuvais cilvēks jeb bērnu tēvs ir tavs draugs ar ko veido attiecības? Man liekas savādi,ka tev tik ļoti interesē pie kā tad paliktu bērni!Jo ja vienkārši labs draugs,tad kautkā neticās,ka.tik liela interese.
Bet manuprāt dalīt bērnus ir nožēlojami,vai nu ir tikai pie mammas abi,vai pie tēva. Bērns ir dzīva būtne,ne lelle ko mētāt no vienas dzīves vietas uz otru.
Un es nesaprotu,piemēram tēvs grib vienu sev,kā viņš to iedomājies ir? Klau ,zini,es ņemšu pie sevis Anniņu,jo Inesīte nav tik paklausīga??? Vai Anniņa man ir mīļāka???:-|
13.08.2018 16:03 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
,
ka tētim, kas ir paspējis sadraudzēties ar bērniem (sen vairs nav zīdaiņi), tiek atrauti no tēta, ir mazāk traumējoši?]

Tas ir kā "sadraudzējies"? Tēvam ar bērniem nav jadraudzejas, bet bērni ir jāaudzina un par viņiem ir jārūpējas.
Un kāpēc bērni ir jaatrauj no tēta? Viņam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums piedalīties bērnu audzināšanā, aprūpē, utt. Bet nu vīrietim, kurš ar saviem bērniem draudzējas, acīmredzot būs grūti saprast ko nozīmē ikdienas rūpes par bērniem, tāpēc labāk izvēlēties variantu, kad bērni tiek paņemti uz nedēļas nogali un tad nu var draudzēties tās divas, trīs dienas nedēļā vai mēnesī uz pilnu klapi.
13.08.2018 15:23 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Runāšu kā cilvēks, kuram bērnībā šķīrās vecāki (un ir arī brālis). Man liekas visstulbākais kas vien var būt, sadalīt bērnus pa vecākiem. Es pat nezinu, kā tāds variants var ienākt prātā. Sajūta, ka par telpaugiem runā, nevis bērniem. Un vēl pieminēt, ka redz asv vai citas slavenības tā darot. Nu jā, tad jau tas ir tas labākais piemērs. Par to, ko tas nodarītu bērniem, pohuj.
Ja abi vecāki ir normāli un spēj parūpēties par bērniem, tad man no malas vislabākais variants šķiet 50/50. Bet tas strādā tikai tad, ja vecāki dzīvo netālu, un var izvedāt bērnus uz vienu un to pašu skolu. Vismaz no man zināmajiem piemēriem, kuri tā auguši, nav neviena slikta lieta dzirdēta. Nevienam šī ceļošna no vienas mājas uz otru nav likusies apgrūtinoša. Tiesa, šim variantam var būt arī daudz negatīvo aspektu.
Un vēl svarīgs faktors ir bērnu vecums un viņu vēlmes. Nevis tētis gribētu vecāko dēlu, jo tas viņam labāk patīk. Mēdz būt ne tikai mammas, kas nevēlas lai tēvs ar bērniem tiekas, bet arī tēvi, kas bērnus paņem tikai tad, kad tas ir izdevīgi.
13.08.2018 15:14 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
man tuvs cilvēks šķiras.
tēvs ļoti negrib pazaudēt draudzību ar bērniem, bet juridiskajās lietās gan viņš, gan es neko gudri neesam.
viņam vieglāk novilkt bikses un uztaisīt jaunu nekā cīnīties ar vējdzirnavām (sistēmas nepilnībām), reto tikšanu dēļ atsvešinoties no sava bērna? Žēl tēva un divu bērnu - viņi ir ļoti tuvi viens otram.
viņš pat neiebilstu paņemt vienu bērniņu sev
tētim, kas ir paspējis sadraudzēties ar bērniem (sen vairs nav zīdaiņi), tiek atrauti no tēta, ir mazāk traumējoši?
It kā pieaugušie, bet, re, vēl joprojām spēlējas ar lellēm.(t)
13.08.2018 14:24 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kas konkrēti liekas neticams? ASV visai bieži bērni pēc šķiršanās paliek tēvam. Mūsu slavenais vārtsargs Artūrs Irbe vecāko dēlu ir audzinājis pats, meita - pie sievas. Un tas, ka tētim, kas ir paspējis sadraudzēties ar bērniem (sen vairs nav zīdaiņi), tiek atrauti no tēta, ir mazāk traumējoši?

Ja pati māte negrib par bērniem rūpēties vai ņemties ar viņiem ikdienā, tad jā, paliek ar tēvu dzīvot. Bet vai šis ir tas gadījums?
Vispār viss ko raksti ir sviests :D
Saprotu tev puisis tuvāks kā viņa ex, bet padomā varbūt loģiski :)
Un vai māte tiešām atrāva tēvu no bērniem? Viņa liedz viņiem tikties? Vai sieviete bija šķiršanās iniciatore? Vai arī džeks neko īsti ar bijušo nav runājis, tikai izfantazējis pats kā būs un jau kaļ plānus kā atņemt bērnu viņai....?
Kāds vecums bērniem un ko viņi paši saka? Vai kāds vispār ir izteicies ka grib palikt ar tēvu dzīvot?
13.08.2018 14:20 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Ja vien māte nav kaut kāda nenormālā, alkoholiķe vai kas ļaunāks, tad neredzu iemeslu bērniem dzīvot pie tēva.
Viņiem pašiem tik sliktas savstarpējās attiecības, ka tēvs baidās bērnus neredzēt?
13.08.2018 14:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
viņš pat neiebilstu paņemt vienu bērniņu sev
vaaaarinis ibio! Morālā mauka tas vecis...
13.08.2018 13:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vai tēvi šādos gadījumos ir ļoti neaizsargāti un viņam vieglāk novilkt bikses un uztaisīt jaunu nekā

ka tētim, kas ir paspējis sadraudzēties ar bērniem (sen vairs nav zīdaiņi),
Tetis paspeis sadradzetie sar saviem miesigiem berniem, lielaku sviestu nav nacies lasit. Un vispar sie izteikumi apliecina ja labi saproties ar to tevi, tadiem bernus nevar uzticet. Paaugaties sakuma.
13.08.2018 13:38 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es neaizstāvu viedokli, ka bērniem jāpaliek pie sievietes, bet es uzskatu, ka ir necilvēcīgi izšķirt bērnus un katram vecākam "paturēt sev pa bērniņam". Brāļi un māsas, starpcitu, parasti kopā pavada daudz vairāk laika nekā katrs no viņiem pavada ar vecākiem. Vecāku šķiršanās katram bērnam var būt liela trauma, ja vēl tiks nošķirts brālis/māsa, tad tie bērni vispār tur prātā sajuks.
Viss ir atrisināms vai nu normālā sarunu ceļā vai tiesas ceļā.
13.08.2018 13:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ka tētim, kas ir paspējis sadraudzēties ar bērniem (sen vairs nav zīdaiņi), tu vispar doma ko raksti? [Pat so sviestu nekomentesu. ta bija pareizi...sajuka:-D
13.08.2018 13:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Izrādās, pašam piemīt tas, kas citos tracina.
:-O:-O:-O:-O:-O:-O tu vispar doma ko raksti? [Pat so sviestu nekomentesu.
Un vel lai nem abus...un paest gatavo, uzkopj maju, sagerbj, mazga matus, gludina drebes, spelejas, atpusas ar viniem brivdienas , kad slimo lai nem slimibas lapu. Tikai lai pats dara ne mamma vina, draudzenite vai masica...pats tevs lai visu dara! Vins vares?
Ari LV tagad daidzi tevi apsi audzinabernus, un saksarsmes tiesibas ir mammai, kas ciemojas. Nav vairs PSRS laikim tagad zin ka bernam ir DIVI VECAKI. sen bij ateikta atbilde z to vai tevs var nemt bernus...un ja nem janem abi....
13.08.2018 13:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits