Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laba Fotokamera

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Esmu nolēmusi, ka jāsāk nopietnāk pievērsties savai sirdslietai - fotografēšanai. Lai cik laba kamera būtu telefonam, saprotu, ka ar to tālu netikšu un neko diži nesafotografēšu, tādēļ esmu nobriedusi kameras iegādei, bet, te rodas cita problēma, neko nezinu par fotoaparātiem un kamerām :-D Varbūt varat ieteikt, ko iesācējam labāk ņemt, saprotu, ka neko ūber krutu nav jēgas pirkt, bet negribu nopirkt arī pēdīgo lūzni, kurš pēc gada vairs nekam nederēs, un būšu lieki izmetusi naudu. Gribu tādu, ar, ko varu daudz maz nopietni pievērsties fotografēšanai, un, kas sākumam un arī kādiem gadiem uz priekšu man vēl kalpos, lai pēc tam jau varu pirkt ko nopietnāku, ja būs tāda vajadzība. Nākotnē ir plāns aizstaigāt arī uz kādiem foto kursiem, bet sākumā vēlos tomēr saprast un izprast kas ir kamera, un, ko ar to varu izdarīt.
Pieņemu, ka te ir fotografētājas, un zināsiet ko ieteikt. labrāt, uzklausītu info arī par visām lēcām un citām kameru detaļām. :-)
30.07.2018 21:02 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Noteikti ņem spoguļkameru. Man ir sen iegādāts Canon EOS 600D. Man kā iesācējai ir ok. Esmu apmierināta.
30.07.2018 21:06 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Kāds iemesls ieteikt spoguļkameru, nevis hibrīdo? Tendences um tehnoloģijas rāda, ka lielāka nākotnē ir kompaktajām hibrīdajām. Ja esi nopietni nolēmusi, mans ieteikums izskatīt fujifilm x-t20 variantu...izcila kvalitāte kompaktā veidā kas ir vienā līmenī, ja ne subjektīvai acij labāki šāvieni par spoguli. Izvēle arī atkarīga no tā kāda veida foto taisies vairāk taisīt. Raw, jpeg...dabu vai portretus...studija vai savvaļa...u.t.t
30.07.2018 21:25 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Freids Fotografēt plānots praktiski jebko, jau tagad varu fotografēt gan pilsētā, gan telpās, gan dzīvniekus, dabu un cilvēkus, nav konkrēta novirziena.
30.07.2018 21:38 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Tātad, ja plāno fotografēt visu, svarīgi, lai kamera ir kompakta(labāka kamera ir tā, kas Tev maksimāli bieži ir līdzi). Spogulene ir laba, bet smaga un liela. Jau sen ir pāgājuši laiki, kad profesionālu iespaidu varēji atstāt ar spoguli. Par objektīvu- pietiks sākumā ar kita lēcu. Neņem pliku body- sanāks pārmaksāt, priekš iesācēja. Fuji, starp citu, ir vienas no labākajām kita lēcām. Fotogrāfa galvenā gudrība- svarīgāka par kameru ir lēca:-) Starp citu- youtūbs pilns ar sakarīgiem foto blogeriem ar testiem, kur vari gūt tonnu ar info. Mans ieteikums- neieciklējies uz spoguleni, izvērtē budžetu. Laba kamera- ap 600-800eur, ja tiešām nopietni pievēsīsies.
30.07.2018 21:53 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Aizmisu pieminēt- tas visas ūberskaistās profesionāļu bildes, vairums, tiek sataisītas uz foto redaktora kompī. Ar fotoaparātu nobildē raw režīma bildi un tad apstrādā majās. Ja bildēsi jpeg(standartiestatījuma bildes un nerediģēsi), tad neiespringsti uz dārgu un profesionālu fotoaparātu.:-)
30.07.2018 22:25 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Man ir CANON 7D
Bet es labāk gribētu sev CANON 6D vai pat 5D (l) Jānopelna vēl.
Tās kameras, kas aiziet simtos un tūkstošos (piem,.modelis 700, 900 1600 utml) tās viars neskaitās prof., bet amatieru kamera.
Pati esmu fotogrāfe.
Bet varu dot padomu - nav lielas nozīmes kāda tev ir spoguļkamera, galvenais ir objektīvs. Jo dārgāks, jo protams labāks. Bet gluži arī tas nav pareizi teikt, vispār katram objektīvam ir savs pielietojums , zooms, fokuss utt.
Objektīvs ar ''1.8 '' fokusu būs ideals, jo taisa smuki miglainas bildes fonā.
Maksā ap 120 eur.
Papildus ja gribi ar to nodarboties nopietni, tev jāiegādājās visādi sīkumi - n-tās atmiņu kartes, akumulātori, objektīva filtri, statīvs, zibspuldzes u.c .
Dārgs prieks, bet ja tuvs sirdij - kapēc ne! Naudu žēlot nevajag.
30.07.2018 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Aizmisu pieminēt- tas visas ūberskaistās profesionāļu bildes, vairums, tiek sataisītas uz foto redaktora kompī

Es teiktu 50% no rezultāta.:-D
Principā skaties pēc sava budžeta, izvērtē , kurām kamerām ir visvieglāk pieejami objektīvi atbilstoši tavam budžeta. Hybrid, tipa kameras pluss ir kompaktums, bet objektīvu izvēle nav tik plaša, kā DSLR. LV ar hybrid tipa kamerām un to atribūtiem ir nabadzīgi.:-D Pašai patīk Sonu A sērija no Hybrid tipa kamerām, bet cenas punkts līdzīgs ar starta līmeņa spoguleni, objetkīvu klāsts ierobežotāks krietni.
30.07.2018 22:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits