Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā pateikt..

 
Reitings 774
Reģ: 14.03.2014
Sveiki visiem!:-)
Situācija sekojoša- īrēju istabu 3 istabu dzīvoklī ar vēl 2 meitenēm. Ar vienu no viņām ir izveidojušās īpaši draudzīgas attiecības, bet jūtu ja ko aizrādīšu, tad ļoti ņems pie sirds, piebildīšu, ka viņa ir dzīvokļa saimniece.
Viss kopumā ir labi, bet no paša sākuma sarunājām ka ēdiens katrai savs. Bet varu nopirkt 5 sieriņus un pēc tam ledusskapī atrast tikai 4, vai uzcept vakarā pankūkas un sadalīt uz pusēm ar viņu(es nepiedāvāju, viņa pati ņem) :D Vienreiz nopirku sev popkornu un atstāju virtuvē(aizvērtu), bet nākamajā dienā puspakas nebija..
Varbūt izklausās, ka esmu skopa, bet tas reāli besī, ka es speciāli rēķinos, ka ēdiens pietiks uz kādām 2 dienām, jo laika gatavot man diži nav, bet ir kāds ,kurš nemaz nejautājot uzskata par normu ņemt no manis. :-/
Tātad, kā lai maksimāli skaisti pasaku viņai, ka mans ir mans?(t)
19.06.2018 23:47 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Tā arī pasaki. Vai arī sāc ēst viņas paiku un kad aizrāda pasaki, ka padomāji, ka tagad Jums viss kopējs :P
20.06.2018 00:02 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Kāpēc jāsaka skaisti? Pasaki godīgi un tieši. Nav skaista veida, kā citam pateikt - eu, beidz zagt manu ēdienu:-D
20.06.2018 00:11 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Nav skaista veida, kā citam pateikt - eu, beidz zagt manu ēdienu

Saki- Tu manu atlikušo popkornu neēdīsi, var ņemt? :D
20.06.2018 00:19 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Viņa iekasē no Tevis īres maksu par istabu un vēl tukšo Tavus ēdienu krājumus?:-O Grib, lai reizē izdevumi būtu par dzīvokli lētāki, jo ar Tavu īres samaksu nosedz arī savus kom., iespējams vēl citus izdevumus un vēl papildus Tavu ēdienu bez Tavas ziņas ņemt? Jā, it kā jau nekādas lielās summas mēn. par to nesavācas, bet ,tāpatās jau istabas īrē parasti tie, kuriem ir sliktāk ar naudu un bieži vien tie pāris Eur mēn.papildus izdevumos arī ir daudz. Vai viņa vispār Tevi arī ar ,kaut ko kādreiz uzcienā?
Es teiktu pa tiešo. Man bija tāda dzīvokļa biedrene, kura ņēma arī sakot un neko nesakot un mēdza pat noliegt, kad ir ņēmusi:D ,kaut gan nevienam citam jau nebija, kam ņemt:D Ņēma manu ēdienu, drēbes, lietoja manu dušas želeju. Vienu vakaru pasaka- forša maiciņa un pēc pāris dienām vnk tā maiciņa pazūd. Nebija jau tā,kad viņai nebija naudas, bet vnk izdomāja visādus spontālos pirkumus,kur tērēt naudu un reizē kā pāris Eur mēn.ieekonomēt, vai arī vnk patika piesavināties citu mantas..Biju priecīga no viņas tikt vaļā.
20.06.2018 00:22 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Nav skaista veida, kā citam pateikt - eu, beidz zagt manu ēdienu:-D

Sasmējos! :D Bet jā, tā ir. Nav jābūt pārāk skarbai, taču arī nav jāklusē. Ja saki, ka jums ir ļoti draudzīgas attiecības, iespējams, draudzene uzskata, ka arī ēdiena dalīšana vai tā ņemšana bez atļaujas iederas šajā draudzībā. Paskaidro, ka būtu pateicīga, ja viņa pārstātu ņemt ēdienu pirms tam nepavaicājot vai drīkst, jo gluži vienkārši rēķinies ar to, ka Tev ir tik un tik daudz tas un tas, tik un tik dienām. Neuzskatu, ka tāda saruna otram būtu jāņem pie sirds. Uzskatu, ka, lai arī cik labi un tuvi draugi/dzīvokļa biedri būtu, tā ir elementāra pieklājība - palūgt vai drīkst paņemt to vai šito. Tāda ņemšana bez vaicāšanas mani arī neapmierinātu un noteikti nepriecātos, ka produkti, kurus tomēr pērku par savu naudu, tiek apēsti man pašai nemaz to nezinot. Vispār pati reiz biju līdzīgā situācijā, kad dzīvokļa biedri regulāri šo to nočiepa no ledusskapja un nekādas sarunas īsti nelīdzēja, jo turpināja tādā pašā garā. Beigu beigās jau bez maz vai apsvēru ēdienu slēpt savā istabā, bet pārvācos vēl pirms aizgāja tik tālu. :D
20.06.2018 00:23 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nē, nu var jau tam visam pieiet no radikāla humora puses:-D Ar šausmās izboztām acīm pastāsti draudzenei, ka dzīvoklī laikam ir ieviesušās žurkas, jo zūd ēdiens, un tāpēc tagad esi visur iemaisījusi žurku indi - lai tā spalvainā maita nosprāgst:-D
20.06.2018 00:27 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.05.2018
Delusion kā es smejos:-D:-D:-D Laba ideja. :-D:-D:-D
20.06.2018 00:30 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nē, nu var jau tam visam pieiet no radikāla humora puses Ar šausmās izboztām acīm pastāsti draudzenei, ka dzīvoklī laikam ir ieviesušās žurkas, jo zūd ēdiens, un tāpēc tagad esi visur iemaisījusi žurku indi - lai tā spalvainā maita nosprāgst

Kā man gribētos redzēt to skatu :-D
20.06.2018 00:33 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Ak jeeel :-D:-D:-D
20.06.2018 00:37 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Runā tā: "Mums jāvienojas, kā mēs apēdam mūsu nopirkto pārtiku. Ēdam katrs savu, vai visu kopīgi?" Ja viņa saka, ka kopīgi, un Tevi tas neapmierina, tad prasi, vai viņa pirks tieši tos ēdienus, kurus Tu gribi ēst. Visticamāk, ka pie šī jautājuma viņa sapratīs, kā pareizi jārīkojas. Vari šo instrukciju uzrakstīt un izmantot kā špikeri, kad runāsi (tikai tā, lai viņa neredz; kaut gan, ja redzēs, viņa ar Tevi vienosies ātrāk). :)
20.06.2018 01:30 |
 
Reitings 774
Reģ: 14.03.2014
:-D Par žurku indi labs padoms.
Tur jau tā lieta, ka viņa arī man piedāvā savu ēdienu, bet es parasti atsaku, jo man ir mans. Situācija šodien- cepu pankūkas, nesanāca mīkla, stāvu nobesījusies un viņa tāda- "Oo, pankūkas! Tās jau var ēst bezgalīgi. Te ir mazliet piedegušas, man tās vislabāk garšo?" Un paņem, nemaz neprasot. :-D Pēc kāda laiciņa atkal nāk un ņem jau šķīvi, es tādā parupjākā balsī "Piedegušu pankūku nav, vari šķīvi likt nost" :-D Viņa atcirta, ka esmu neviesmīlīga un tāpat paņēma.:-D Laikam tā arī būs jādara, jāatgādina ka mums ir atsevišķi ledusskapja plauktiņi.
20.06.2018 01:44 |
 
Reitings 774
Reģ: 14.03.2014
Sadie
Saldumus es pa taisno nesu uz savu istabu, bet ar otrajiem ēdieniem tā gluži nevar :-D
20.06.2018 01:49 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, skudrulācis ļoti jauki parādīja, kā iesākt sarunu... pasaki, ka Tev tomēr gribas, lai katrs ēd savus pirkumus. Gan jau sapratis :)
20.06.2018 07:55 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Ar vienu no viņām ir izveidojušās īpaši draudzīgas attiecības, bet jūtu ja ko aizrādīšu, tad ļoti ņems pie sirds, piebildīšu, ka viņa ir dzīvokļa saimniece.

Tas ir šausmīgi! Es Tevi saprotu. Ja pateiksi cilvēkam, - hey, beidz bez aicinājuma ēst manu.., atbilde būs - ak jēziņ.. man likās, ka esam draudzenes. Ir tādi cilvēki, kas ar visiem "draudzējas", jo tad var ņemt un ņemt.. Tev pašai jāizvērtē, cik nozīmīga viņa Tev ir kā draudzene un, kāda ir atgriezeniskā saite.
20.06.2018 08:12 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Ak, vai.. Es šim cauri izgāju kojās. Un tādas vēl bija 3. Viena vēl no citas istabiņas, kad neviena nebija, nāca iekšā un norija visas pankūkas. :/ un man ar tām arī bija "draudzīgas attiecības." 16/18 gados tāda mīksta es neko īpaši neteicu, tik čīkstēju, lai beidz zagt, pretī bija vai nu "jā, jā, protams" un pēc divām minūtēm atkal žlembā manu ēst, vai arī tas "kas tev žēl?" Aizgāja līdz ēdiena slēpšanai skapī un uz skapja, jā. :D tagad, protams, pamēģini tikai, atrautos. Bet situācija, kad dzīvo dzīvoklī, un viņa skaitās galvenā, jā.. Tādi eksemplāri arī varētu satrakoties un varētu arī izdomāt izmest. Es pieļauju, ka tad, kad kaut ko pateiksi, arī cenšoties jauki, attiecības tas sabojās. Bet nu tāpat labāk, kā barot sliņķi un pašai dusmoties. Cerams jau, ka sapratīs, ja ne.. Vieglāk bezmaz vai jaunu dzīvokli meklēt.
20.06.2018 09:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Te ir stāsts par "Divas saimnieces vienā virtuvē".
Man padoma nav, bet mēs, visi foruma dalībnieki kopā, varētu izdomāt risinājumu.
Tā kā zinu no pieredzes, kā tas ir, tad pakomentēšu situāciju no abām pusēm.
No vienas puses, ja katrs gatavo tikai sev, rodas daudz neveiklu situāciju. Piemēram, ir vakars un divas meitenes vienlaikus gatavo sev vakariņas. Abas ēdīs rīsus. Vai katrai likt savu katlu ar rīsiem vārīties? Ja vārīt kopā- kura bērs putraimus? Vai uz pusēm - sauju viena, sauju otra? Vai pie plīts stāv 3 eļļas pudeles, trīs garšvielu (piemēram, sāls) trauki? Un ja nu visām trim ir vienādas eļļas pudeles- kā nesajaukt? Ja esi izlēmusi pagatavot svaigos salātus, bet pārrodoties mājās, viss smaržo pēc svaigi ceptas picas (vai nu kas cits no kā pilna mute siekalu)- vai tajos brīžos negribētos, ka gatavošana notiek kopā. Tu izdomā, ka rīt vakarā būsi mājās vēlu un parīt agri jāceļas, tāpēc nopērc biezpienu, krējumu, zaļumus un jogurtu brokastīm. Atnāc vakarā mājās un-hops- biezpiena vairs nav, bet jogurta trauciņš biedrenei rokās un mute kust :D Vai izdomā cept pankūkas, bet badīgā draudzene pusi apēdot, atstāj tevi puspaēdušu.
No otras puses- gatavojot kopā rodas problēmas, ja tu uztaisi kārtīgu slow food silto ēdienu, bet biedrene savā reizē tev pasniedz Roltonus vai makaronus ar kečupu. Tas ir gan finansiāli netaisnīgi, gan varbūt tev pat neko tādu vispār negribas ēst. Vai varbūt viņai savdabīga gaume, piemēram rosols ar krējumu vai jogurtu.
Es domāju, ka nākamreiz, kad viņa ņems atklāti tavu ēdienu, ierosini, ka varbūt jūs varētu turpmāk gatavot kopā? Katru vakaru vienoties, ko gatavosiet un kopā iet iepirkties vai arī izveidot iepirkumu sarakstu un pusi nes viņa, pusi-tu? Man ir aizdomas, ka viņa tā negribēs. Tad vari teikt, ka pērkot produktus, tu rēķinies ar vienu ēdāju, bet ja ēd divi, nejūties paēdusi. Tev būtu ērtk, ja jūs iepriekš vienotos, kurus ēdienus ēdīsiet kopā, lai vari gatavot dubultu mīklas daudzumu (un tad pirms tiem ēdieniem, iepriekš informē viņu par to, kuru produktu tev trūkst un ko viņai nopirkt).
20.06.2018 23:02 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vēl variants- apēd kaut ko no viņas ledusskapja, kaut ko, ko nevar nepamanīt- piemēram, pusi jogurta, pusi biezpiena sieriņu, bet savu plauktu turi tik tukšu, cik spēj. Varbūt sarunu uzsāks viņa.
Vēl variants- varbūt ēdienu zog trešā nevis īpašniece? Varbūt īpašniece tikai tavā klātbūtnē ņem tavu ēdienu?
20.06.2018 23:09 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Viedā Minka aprakstītais atsauca atmiņā vēl vienu gadījumu no manas kopdzīves ar citiem dzīvokļa biedriem. Sākumā arī bija tā, ka daudzas lietas bija koplietošanā. Piemēram, kāds nopirka to pašu sāli, eļļu, tualetes papīra ruļļus, trauku mazgājamo līdzekli utt., bet lietoja visi. Kad konkrētā lieta beidzās, to nopirka nākamais cilvēks un tā uz riņķi. Līdz reiz, kad man bija finansiālas grūtības (un pārējie to zināja) un biju bez darba, iegādājos lētāku wc papīru un trauku mazgājamo līdzekli, bet abas šīs lietas tika demonstratīvi iebāztas skapja tumšākajos plauktos, jo, redziet, mēs lietojam tikai super maigo wc papīru un tikai tādu un tādu trauku mazgājamo, tātad manis nopirktie nederot. Atminos, ka toreiz paliku dusmīga un vairs nedalīju neko ar pārējiem un visu pirku tikai savu - gan garšvielas, gan eļļu, gan ziepes, gan trauku mazgājamo, gan to pašu nelaimīgo tualetes papīru, kura dēļ arī tas viss sākās. :D Tagad nāk smiekli to atceroties, bet tolaik viss bija tā pa nopietno. :D
20.06.2018 23:30 |
 
Reitings 774
Reģ: 14.03.2014
Viedā Minka
Nē, nē, produktus noteikti ņem tieši saimniece, pati pieķēru. Bijām mājās abas un ledusskapī noliku 2 gurķus salātiem, aizgāju uz istabu, pēc kādas pusstundas gāju taisīt salātus un šī jau priekšā ar manu gurķi:-D
Ar otru meiteni viņai nav visai labas attiecības, jo viņām bija tāda pati problēma, meitenei bija palikusi zupa vienai ēdienreizei un atnākot mājās izbadējusies kā vilks ieraudzīja, ka zupa jau apēsta. Tā kas apēda teikusi, ka atnākusi mājās arī ļooti gribējusi ēst un ieraudzīja ka ir mazliet zupas un apēdusi, un ka viņa varot vietā kaut ko uztaisīt. Itkā jau forši, ka vismaz vietā piedāvāja kaut ko uztaisīt, bet kad esi izbadējies un domā par savu zupiņu, tad vieglāk nepaliek.:-D Viņa tāda šodien "Kaut kā dīvaini, es visu laiku ēdu, bet uz veikalu praktiski neeju", es tāda "Aha, es pat zinu kāpēc":-DViņa izlikās nedzirdam. Man neērti viņai kaut ko aizrādīt, jo viņai sava ēdiena nemaz nav žēl, visu laiku piedāvā kaut ko. Bet es redz tāda skopule.(t) Viņa droši vien domā, ka ja viņa piedāvā, tad es nemaz nepiedāvājot piedāvāju. Abpusējas laipnības.:-D
21.06.2018 00:31 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Dzīvoklī esat 3. Sākumā visas vienojāties, ka katrai savs ēdiens. Divas no tām vēlas turpināt šo modeli. Pareizi?
Varbūt vajag savākties un parunāt ar to trešo, ka vēlaties pie tā arī pieturēties? Vai arī meklēt alterntīvas, lai tiešām nav tā, ka divas vienā vakarā izdomā katra atsevišķi gatavot rīsus. Piemēram, katrai savs plauktiņš ledusskapī, kurus pārējās nedrīkst aiztikt pat ne bada situācijā, bet katru vakaru gatavojat kopīgas vakariņas uz maiņām, vienojoties, ka gatavo ko tādu, kas visām garšo.
Citādāk "Kaut kā dīvaini, es visu laiku ēdu, bet uz veikalu praktiski neeju" ir diezgan stulbi, lai neteiktu vairāk. Un klusējot nekas neatrisināsies, jo viņa uzskatīs ka viss taču ok - viņa ēd tavu, viņa piedāvā tev, tu klusē, tātad viss lieliski.
21.06.2018 00:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits