Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko jūs domājat par skolotājiem?

 
Reitings 14
Reģ: 17.06.2014
Sveikas!
Man jau vienmēr bijis skolotājs kā paraugs, nekad nebiju izrādījusi pret viņu necieņu kā skolēns, tagad arī atzīstu šīs profesijas pārstāvjus. Tādēļ sāku apsvērt ideju pēc pāris gadiem varētu arī par tādu kļūt.
Tomēr, kāds ir jūsu viedoklis par šo profesiju mūsdienās?
Ja esat vecāks skolas vecuma bērnam - Kā jūs vērtējat sava bērna skolotāju(kl. audzinātāju) darbu?
Kurus, jūsuprāt, būtu vieglāk mācīt - pirmsskolnieku, sākumskolu, pamatskolu vai vidusskolu?
Protams, ja man būs vēlme tik stipra, tad iešu to studēt, bet dažkārt jāpaskatās uz lietām no cita rakursa.:-):-)
13.06.2018 22:27 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Neilgu laiku pastrādāju par skolotāju, ieguvu labu pieredzi un daudz ko par sevi iemācījos arī pati. Tas ir patiešām emocionāli smags darbs. Un nožēloju to, kāda pati biju skolā, ka bieži traucēju darbu stundās, cenšoties tikai uzjautrināties un ākstīties ar klasesbiedriem. Respect skolotājiem, kuri cenšas visu darīt pēc labākās sirdsapziņas!
20.06.2018 21:44 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tā skaistā un garā runāšana par gatavošanos ar visiem cēlajiem iemesliem un mērķiem tikai rada iespaidu, ka tā ir baigi krutā un grūtā nodarbošanās. Šādu psiholoģisku smadzeņu skalošanu pielieto visi reklamētāji, likumdevēji un darba devēji.
19.06.2018 19:59 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ja reiz skolotājiem mācību stundām jāgatavojas, tad vai varat nosaukt profesiju, kurā nav jāgatavojas? Tā ir pašsaprotama lieta, ka cilvēks, strādādams kaut kādā profesijā, par to arī visu laiku domā un tādējādi sevi tai sagatavo. Šī sevis sagatavošana nekad nekur nav ne īpaši izcelta, ne apmaksāta, jo cilvēka sagatavotība darbam ir viņa personīgā problēma. Un skolotājam nav uz katru stundu jātaisa visādi vizuāli materiāli.
19.06.2018 19:56 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
..nu nekādi nevaru piekrist, ka skolotājiem nav jāgatavojas stundām, un ka tie, kas to dara .. nav talantīgi vai kā savadāk ir 'slikti' skolotāji. Tuvinieki mācījuši dažādas tēmas sākot no sākumskolas, beidzot ar lekciju pasniegšanu augstskolās, pati arī esmu pasniegusi (privāti). Te pat jau minētais par trendu apgūšanu, tostarp pedagoģijā un mācīšanas metodēs. Sagatavošanās prasa laiku kā vieniem, tā otriem .. pielāgot metodes, lai problēmbērnu uzmanību noturētu un vienlaicīgi izklāstītu vielu, izstrādāt uzdevumus, lai bērni praksē pielietotu zināšanas, atjaunot slaidus ar aktuālākajiem atjauninājumiem .. protams, tas viss pats no sevis notiek , ne jau brīvajā laikā, pa vakariem XD
19.06.2018 19:18 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Palasot, ko Fiestar raksta nekāda cieņa pret skolotāja profesiju nerodas. Vainīgi ir visi citi -bērni, viņu vecāki, likumi, bēriņtiesas, valdība u.tml., tikai ne paši skolotāji. No vienas puses redz, ka pasaule ir mainījusies, bet nedomā, ka pašiem arī vajadzētu manīties tai līdzi. Tad nu arī dzīvo tādā pazemoto, apvainoto, nesaprasto burbulī un sūdzas visiem, kuri gatavi to klausīties,
19.06.2018 08:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tomēr, kāds ir jūsu viedoklis par šo profesiju mūsdienās?

Man viedoklis ir neitrāls - profesija kā profesija. Skolā skolotāji bija dažādi, kuri man vairāk patika, kuri mazāk, bet atkal - tā jau ar daudzām citām profesijām, piem, ārstiem. Uzskatu gan, ka algas vajadzētu pacelt, lai ieinteresētu vairāk cilvēku strādāt oar skolotāju, līdz ar to veicinātu konkurenci.
16.06.2018 11:10 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Spriežot pēc taviem komentāriem, tavs mērķis skolā bija risināt savus kompleksus (pastāvēt klases priekšā un tikt ar baru galā) nevis mācīt, kas arī atspoguļojas rezultātos- nekādu olimpiāžu, nekādu CE.

Cik personisks uzbrukums (t)...
16.06.2018 11:01 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Jebkurš normāls skolotājs gatavojas mācību stundai
Varbūt Tev arī sāksim maksāt par palagu drukāšanu? Tas arī ir darbs ar mērķi "apgaismot" tautu. :D
Spriežot pēc taviem komentāriem, tavs mērķis skolā bija risināt savus kompleksus (pastāvēt klases priekšā un tikt ar baru galā) nevis mācīt, kas arī atspoguļojas rezultātos- nekādu olimpiāžu, nekādu CE.
Diezgan kolosāls teikums no sākuma līdz beigām. Labāk nekomentēšu.
16.06.2018 03:01 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja skolotājai ir speciāli jāgatavojas, lai pastāstītu skolas vielu, tad viņa acīmredzami to nepārvalda un tādiem cilvēkiem skolā nebūtu jāstrādā.

Šis teikums rada šaubas, vai cilvēks vispār kaut attāli kaut ko ir dzirdējis par pedagoģiju :) Pedagoģija nav tikšana galā ar klasi- to var elementāri izdarīt apmēram 25%-40% sabiedrības. Pedagoģija ir sava veida "tulka" darbs- kad mācību vielu ir jāiztulko trīs valodās- audiālajā, vizuālajā un sensorajā, jo cilvēku uztveres atšķiras. Jebkurš normāls skolotājs gatavojas mācību stundai, kas nozīmē ne jau mācīties mācāmo vielu pašam, bet izdomāt, kā labāk, uzskatāmāk un interesantāk novadīt stundu- grupu darbi, darbs pāros, individuālie darbi, viktorīnas, spēles, utt., kā arī sagatavot trīs dažādu līmeņu uzdevumus- tiem, kam vājas spējas, viduvējībām un tiem, kam spējas ir ievērojami virs vidējā- lai visiem interesanti un visi tiek attīstīti atbilstoši spējām. Spriežot pēc taviem komentāriem, tavs mērķis skolā bija risināt savus kompleksus (pastāvēt klases priekšā un tikt ar baru galā) nevis mācīt, kas arī atspoguļojas rezultātos- nekādu olimpiāžu, nekādu CE. Neba nu tu biji pirmais bioloģijas skolotājs skolas vēsturē, lai meklētu attaisnojumu tajā, ka strādāji tikai vienu gadu. Acīmredzot, kā cēlies, tā ievēlies klasē, kaut ko parunāji, papriecājies par disciplīnu un aizgāji uz mājām.
Bet kopumā- šī nav tēma par tavu pieredzi, šī ir tēma par to VAI IR VĒRTS STUDĒT pedagoģiju. Nekā sarežģīta pedagoģiskajā darbā nav- to var darīt gandrīz jebkurš, bet to nedara visu iepriekš minēto iemeslu dēļ, bet visvairāk- zemā atalgojuma dēļ.
15.06.2018 20:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
iemācīšanu tiem, kas paši neprot iemācīties.
Tad iemācies iemācīties. :) Neesi vairs mazais bērns. :-P
15.06.2018 19:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man ir bijuši gan fantastiski skolotāji, ko es joprojām bieži atceros ar pateicību un sirsnību, gan tādi vidēji "nasing spešal" skolotāji, kurus es vairs īpaši pat neatceros ko viņi un kā, un arī pārītis tādu, kas spējuši nogalināt simpātijas pret savu priekšmetu uz ilgu laiku. Pirms gadiem 10 īsu brīdi uz mazu slodzi strādāju skolā ar vidusskolas klasēm, man patika, konfliktu ar skolēniem nebija, arī vadība un kolēģi bija ārkārtīgi atbalstoši.
.
LABI un IZCILI skolotāji - tas ir wow. Viduvējības un tie zem, nu...
.
Bet nu, šodien es skolotāja profesiju neizvēlētos. Slodzes un algas attiecība nav optimāla.
15.06.2018 19:05 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Kas ir Tavi briesmīgie učiki?
Pārsvarā briesmīgi jau viņi nav, tikai jēga no viņiem maza, ja ir runa par iemācīšanu tiem, kas paši neprot iemācīties.
15.06.2018 17:22 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
kamēr sporta vai latviešu valodas vairāk tāda "lafa"

droši vien kait kas no humanitārā (ļurinātāju) gala

Kas liek domāt, ka valodu skolotāji ļurina ?
15.06.2018 17:20 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
skudrulacis
Kas ir Tavi briesmīgie učiki?
15.06.2018 17:07 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Daudziem gaudotājiem par kādas profesijas pārstāvja grūtībām ir šāda domāšana: ja pats vai draugs nevar, tātad, nevar neviens.
15.06.2018 16:59 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ja skolotājai ir speciāli jāgatavojas, lai pastāstītu skolas vielu, tad viņa acīmredzami to nepārvalda un tādiem cilvēkiem skolā nebūtu jāstrādā.
Vismaz vēl viens cilvēks arī atzīst šādu apgalvojumu! (l)
15.06.2018 16:09 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Nu, es jau būtu tikai par obligātajiem CE vismaz vienā/divos dabaszinību priekšmetos. Kaut kāda muļļāšanās ap fiziku un ķīmiju bija, ieviesa?
15.06.2018 15:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ir būtiska atšķirība, vai pamācīt, cik nu katrs grib uztvert, vai tomēr ir uzstādījums būt vismaz tik un tik %. Tāpat, gatavot eksāmenam ir vēl pilnīgi kaut kas brutālāks nekā tad, ja iegūst atzīmi un viss, nekārto.
15.06.2018 14:49 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Twinmom, Tavi minētie priekšnoteikumi, manuprāt, darbojas arī citās profesijās (es neesmu skolotāja) :-). Patīkami lasīt.
15.06.2018 14:44 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Forumā nopietni pietrūkst facepalm smailija.
Starp medusmaizi un sūdu bedri, ko daži te mēğina pievilkt skolai ir vel pāris starpstāvokļi. Es savā komentārā vairāk koncentrējos uz labajām lietām, jo negācijas jau šeit bija izvemtas biezā slānī.
CE neviens no mazpadsmit 12tajiem nekārtoja un jautājums par valsts olimpiādēm viena gada griezumā, domāju, tu pati saproti, ka ir smieklīgs. Viens no maniem čaļiem gan manā vadībā dabūja 2. vietu valsts ZPD konkursā, tas bija gadā, kad es jau biju pametusi skolu. Bet vispār, ja tu gribēji norādīt, ka labas skolotājas ir tikai tās, kuru skolēni valsts olimpiādēs medaļas vāc, tad tev ir vai nu nulle izpratne par mācību darbu vai arī tas bija ļoti vājš un izgāzies mēğinājums mani personīgi apvainot.
Lai ilgtermiņā strādātu skolā ar kursiņiem nepietiek.
Bioloğiju un ğeogrāfiju nevar uz dullo mācīt. Es arī nevienā mirklī to neapgalvoju. Ja skolotājai ir speciāli jāgatavojas, lai pastāstītu skolas vielu, tad viņa acīmredzami to nepārvalda un tādiem cilvēkiem skolā nebūtu jāstrādā.
Darbu pametu, jo saņēmu piedāvājumu pasniegt Universitātē un tas a) labāk izskatās cv, b) mazāk traucēja pirmajai prioritātei un pamatdarbam, proti, zinātnei
15.06.2018 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits